Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Aile birleşimi, bir ailedeki eşin veya o ailedeki çocuğun hep beraber yaşama gayesi ile bir araya gelmesi yoluyla yapılan bir tür göç çeşididir. Aile birleşimi, bu durumdaki ailelere uluslararası kanunlar aracılığı ile tanınmış tamamen hukuksal bir haktır.

Yunanistan Konsolosluğu

Aile birleşimi sebebiyle yapılan göçlerin kanunları, o ülkenin yapılan göçleri kontrol altına alabilme hakkı ile ailelerin bir arada yaşayabilme hakları arasında tamamı ile ortak bir denge kurmayı amaçlar.

Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Yeni Zellanda Aile Birleşimi

Yeni Zelanda Aile Birleşimi için pasaport, biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu gibi bazı evraklar gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi alma süreci biraz zorlu bir süreç olsa da yeni Zelanda aile birleşimi – visa center bu süreci kolaylaştırmak için sizlerin yanında.
Yeni Zelanda nasıl bir ülke?

Yeni Zelanda Güney Yarımküre içerisinde yer alan bir ada ülkesidir. İki büyük ada ve birçok küçük adadan oluşan bir ülkedir.

Yeni Zelanda'da ne kadar Türk var?

Yeni Zelanda’da 2013’de yaklaşık 2000 – 3000 Türk bulunuyordu. Günümüzde bu sayıda artık yaşansa da 3000’den çok yüksek olduğu söylenemez.

Yeni Zelanda'da kimler yaşar?

Yeni Zelanda içerisinde yaşayan millet genel olarak Avrupa kökenlidir. Yerli halk olarak bilinen Maoriler ise ülkenin sadece %14,9’unu oluşturuyor.

Oyla! post