Yunanistan Konsolosluğu 2023

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan’a gitmek için vize almanız gerekiyorsa başvurunuzu Yunanistan Konsolosluğu’na yapmanız gerekir. Konsolosluk işlemleri konusunda bilgi sahibi değilseniz Yunanistan konsolosluğu – Visa Center hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yunanistan Aile Birleşimi

Yunanistan adına Türkiye’de hizmet veren dört tane konsolosluk vardır. Bu konsoloslukların hangi illerde bulunduğunu ve başvuru kabul ettikleri vatandaşların kimler olduğunu Visa Center farkıyla öğrenebilirsiniz

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan Konsolosluğu

Konsoloslukların adres ve iletişim adreslerini öğrenerek başvurunuzu kendiniz yapabileceğiniz gibi vize merkezinden yararlanarak sizin adınıza randevu alınmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Yunanistan Konsolosluğu üzerinden Yunanistan için hangi vizeleri alabileceğinizin bilgilerini alabilirsiniz.

Konsolosluklar görev bölgelerine ayrılarak hizmet verirler. Sayfadan yaşadığınız ilin hangi konsolosluğun görev bölgesi olduğunu öğrenerek başvurunuzu o konsolosluk üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca konsoloslukların vize başvuruları dışında hangi hizmetleri sunduğunun bilgisine de ulaşabilirsiniz.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

YUNANİSTAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Zia Ur Rahman Cad., No: 9-11, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 448 08 73 – 448 22 49
Faks: 446 31 91
E-Posta: [email protected], [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:00-17:00
Vize Bölümü
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09:30-12:00
Telefon: 436 88 66
Faks: 446 99 62

YUNANİSTAN CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Turnacıbacı Sokak 32, Beyoğlu 80072, İstanbul
Telefon: (212) 393 82 90-94
Faks: (212) 252 13 65
E-Posta: [email protected], [email protected]
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Giresun, Gümüşhane, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak.

YUNANİSTAN CUMHURİYETİ İZMİR BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Atatürk Caddesi, No: 366/1, Alsancak 35220, İzmir
Telefon: (232) 421 69 92, 464 31 60
Faks: (232) 463 33 93
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak.

YUNANİSTAN CUMHURİYETİ EDİRNE KONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: Kocasinan Mahallesi, 2 Sokak, No: 12, Binevler, Edirne
Telefon: (284) 235 58 04
Faks: (284) 235 58 08
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU ANKARA

Yunanistan Ankara Konsolosluğu, uluslararası hukuk kurallarına uygun olarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin başkenti olan Ankara da yer almaktadır. Yunanistan ile Türkiye arasındaki kültürel, ekonomik, politik ve diplomatik ilişkilerin yürütülmesinde ve geliştirilmesinde görevlidir. Yunanistan Ankara Konsolosluğu Yunanistan’a gezi, iş veya eğitim amaçlı seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan Yunanistan vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir.

Bunların yanında Türkiye Cumhuriyetinde oturum izni bulunan yabancı uyruklu vatandaşlarının Yunanistan vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi Yunanistan Ankara Konsolosluğuna aittir. Yunanistan Ankara Konsolosluğu, Yunanistan vatandaşlarının pasaport, kimlik yenileme, doğum, ölüm, noter, evlilik ve boşanma gibi resmi evrak işlemleri ile ilgilenen yetkili kurumdur.  Yunanistan Ankara konsolosluğu kısa süreli olarak kabul edilen Yunanistan turistlik, ticari, aile, arkadaş, transit vizeleri başvurularını konsolosluk tarafından almaktadır.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU ANKARA ADRES

Yunanistan Konsolosluğu Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Yunanistan Ankara Konsolosluğunun açık adresi, Kazım Özalp Mah. Ziaur Rahman Cad. No.9 Çankaya/Ankara’dır. Yunanistan vatandaşlarının ve Yunanistan’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Yunanistan vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Yunanistan Ankara Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU ANKARA İLETİŞİM

Yunanistan konsolosluğu telefon numarası  (0312) 448 0387’dır. Bu telefon numarası Yunanistan Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Yunanistan konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU ANKARA ÇALIŞMA SAATLERİ

Yunanistan Ankara konsolosluğu diğer konsolosluklar gibi hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Yunanistan Ankara Konsolosluğu vize ve diğer işlemleriniz için bu mesai saatleri içerisinde gidebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Yunanistan Konsolosluğu Mayıs 2023 tarihinden beri başvuruları kabul ediyor. 09.00 – 16.00 saatleri arasında konsolosluğa ulaşarak vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yunanistan vizesi açıldı mı?

Yunanistan vizesi 25 Mayıs 2023 tarihinden itibaren yeniden verilmeye başlamıştır.

Yunanistan Konsolosluğu vize veriyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan vatandaşların vize alması zorunlu iken yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip olan kişilerin 180 günde 90 gün hakkı bulunuyor.

Oyla! post