Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Avrupa’nın en turistik ülkelerinden birisidir ve yılın her döneminde ülkemizden insanlar tatil amaçlı ziyaretler yapmaktadır. Yunanistan’a gitmek isteyenler, schengen vize başvuru işlemlerini yapmak zorundadır. Yunanistan vize başvuru formu – Visa Center toplam 4 sayfadan oluşmakta ve tüm sayfalardaki ilgili bölümler doldurulmalıdır.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan için vize başvurularına sunulan belgelerin eksik olması ya da bilgilerdeki yanlışlıklar vize reddine neden olabilecektir. Vize başvuru formunu, şu vize türleri için istenilen şartlara göre doldurmalısınız.

 • Turistik vize,
 • Ticari vize,
 • Aile ve arkadaş ziyareti,
 • Kültürel – sportif konferans ve transit vize,
 • Eğitim vizesi,

Başvuru formunu doğru doldurmak ve diğer belgelerin eksiksiz olması, vize başvurusunun hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vize Formu

Yunanistan özellikle turistik olarak oldukça fazla ziyaretçi kabul eden bir ülkedir. Ayrıca Yunanistan’da bulunan adalar sayesinde ticaret faaliyetleri içinde dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi almaktadır.

Yunanistan’a ziyaret etmek isteyen Türk Vatandaşları Schengen vizesine başvurmalıdır. Online olarak da doldurulan form eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır.

4 sayfalık olan Schengen vize başvuru formundaki cevapların doğruluğu Konsolosluğun başvuruyu değerlendirmesi adına önemlidir.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Schengen vize başvuru formu ile başvuru sürecinde talep edilen evraklar arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi anlamına gelmektedir. Sahte evrakların bir suç olduğunu bilmeniz ve sonucunda ceza almanız çok olağandır.

Yunanistan’a vize başvurusu yapmak için öncelikle konsolosluk tarafından oluşturulmuş vize başvuru formunu doldurmalısınız. Schengen başvuru formu olarak geçmektedir. Yunanistan bir Schengen ülkesi olduğundan dolayı Schengen vize başvurusu yapılmalıdır.

Çeşitli vize türlerine göre değişkenlik gösteren Schengen vizesi, Yunanistan’a seyahat etme nedeninize göre seçeceğiniz vize türüne bağlıdır. Turistik, Ticari, Aile ve Arkadaş ziyareti, Kültürel-Sportif Konferans ve Transit vizelerinden seçilen vize türü sonucunda istenen belgeler hazırlanmalıdır.

Schengen vize başvuru formu doğru bir şekilde doldurulduktan sonra form, evrakların içine konulmalıdır. Aynı şekilde vize başvuru ücreti de ödenmektedir. Konsolosluğun belirlediği banka hesaplarına veya belirlediği acentelere yatırılan ücretin banka dekontu da evrakların içine konmalıdır.

Yunanistan Vizesi için İstenen Belgeler

Schengen vizesi alabilmek için online başvurunun haricinde doldurmanız gereken başka başvurularda vardır.

 • Öncelikli olarak Schengen vizesi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Pasaport ve bir adet pasaport fotokopisi gereklidir.
 • Varsa eski pasaportları göstermeniz gerekir.
 • Yeni pasaportun bir adet fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Schengen vizesi almak için yaklaşık 30 bin Euro değerinde tüm seyahat süresince geçerli olan Seyahat Sağlık Güvencesi yaptırmanız zorunludur. Aksi halde Yunanistan’a gidemezsiniz.
Yunanistan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/yunanistan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Schengen Vizesine Başvurduktan Sonra

Yunanistan’a seyahat etmek başvurulan vize 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre 1 ay olabilmektedir. Özel, diplomatik veya hizmet pasaportlarına sahip Türk vatandaşları Schengen Vizesi almadan Yunanistan’ı ziyaret edebilmektedir.

Yunanistan vize başvuruları ne zaman başlıyor?

Yunanistan vize başvuruları yeniden 25 Mayıs 2022 tarihinde alınmaya başlanmış olup günümüzde hala devam ediyor.

Yunanistan vize basvurusu alıyor mu?

Yunanistan Konsolosluğu’na giderek başvuruda bulunmak isteyen kişiler 09:00 – 16:00 saatleri arasında başvurularını oluşturabilir.

Yunanistan vizesi için nereye başvurulur?

Yunanistan vizesi almak isteyen kişiler yaşadığı ile bağlı olarak Ankara Yunanistan Büyükelçiliği, İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerine başvuruda bulunabilir.

Oyla! post