Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada’yı ziyaret etmek veya iş için gitmek isteyen vatandaşlarımızın Kanada vizesi almaları gerekmektedir. Kanada’ya gitme sebebine göre değişiklik gösteren birçok Kanada vize türü bulunmaktadır.

Kanada Vize Başvuru İşlemleri

Ziyaret etme sebebi doğrultusunda Kanada konsolosluğunun resmi web sitesinden Kanada vize başvuru formu doldurulmalıdır. Resmi web sitesine üye olunduktan sonra vize başvuru formu doldurulabilir. Online olarak doldurulan form Türkçe olarak cevaplanmalıdır.

Kanada vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Eksik veya hatalı formlar, her şeyin baştan yapılması anlamına gelmektedir. Bu yüzden özenli ve dikkatli davranılmalıdır.

Vize başvurunuzun kabul edilmesi için verilen bilgiler ile gerekli olan evraklar arasında uyum olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler başvurunun kabul edilmemesine sebep olacaktır.

Konsolosluğun resmi sitesinden yapılan vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize türüne göre değişen vize ücreti ödenmelidir.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvurusu yapılırken talep edilen ücret konsolosluğun internet sitesinden yatırılabilir. Talep edilen ücreti ödediğinizi gösteren hesap belgesi, mutlaka başvuru sırasında istenen belgeler arasına konulmalıdır.

Kanada Vize Başvurusu için İstenen Belgeler

Online ve Türkçe bir şekilde yapılan başvuru formu doldurma işleminde sonra konsolosluk başvurunuzu değerlendirmek için belgeler ister. Vize çeşitlerine göre değişkenlik gösteren belgeler vardır. Bütün vize türlerinde ortak olarak istenen belgeler:

  • Kanada konsolosluğunun sitesinde doldurulmuş olan vize başvuru formu
  • Kanada konsolosluğunun sitesinde yer alan aile bilgi formu
  • Pasaport
  • Son üç ayda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • Otel ve uçak bileti
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Kanada vize başvurusu yapılırken ülkeye gidiş sebebi doldurulmalıdır. Gitme sebebine bağlı olarak istenen evraklar ve belirtilen süre değişkenlik gösterir. Kanada’ya aile ziyareti, iş için veya öğrenci olarak gidilebilir.

Başvuru sırasında belirtilmesi istenen vize türleri uzun dönemli veya kısa dönemli vize türleridir. Gitme sebeplerine göre başvuru süreçleri değişkenlik gösterir. Ortak istenen belgeler dışında farklı belgeler Kanada Konsolosluğu tarafından talep edilebilir. Kanada vize başvurusunda bulunan; öğrenci vizesi, ticari vizesi, turist vizesi, transit vizesi ve aile ziyareti vizesi çeşitlerden uygun olan seçilmelidir.
Kanada vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/kanada-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Kanada vizesi nasıl alınıyor?
Kanada vizesi almak isteyen kişilerin belgeleri eksiksiz tamamlaması dahilinde kolaylıkla vize alabilmektedir.
Kanada vize başvurusu nereye yapılır?
Konsolosluklar aracılığıyla ya da konsoloslukların yetkilendirdiği merkezler aracılığıyla vize işlemleri yapılabilmektedir.
Kanada vize başvuruları açık mı?
Kanada vize başvuruları 8 Temmuz 2020 itibariyle tekrar yapılmaya başlanmıştır.

 

Oyla! post