Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu
Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu – Visa Center

Suudi Arabistan Yolcu-Bilgi-Formu

Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek ve vize başvurusu yapmak isteyen bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar Suudi Arabistan ziyaretlerini 3 ayı geçmemek şartı ile vizesiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat etme amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan Vize Türleri Nelerdir?

Suudi Arabistan vize türleri seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize, ziyaretçi vizesi, hac vizesi, umre vizesi (en fazla otuz günlük alınabilmektedir) ve son olarak ticari vize (Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen davetiye mektubunun alınması gerekmektedir) çeşitleri arasından size uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu Hakkında

Suudi Arabistan’a vize alabilmek için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu, konsolosluk tarafından yetki verilen bir vize acentesi yardımı ile doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda istenen bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, seyahat amacınız, gidiş ve dönüş tarihiniz, mesleğiniz ve çalıştığınız yer, iletişim adresleriniz ve gitmek istediğiniz şehir Suudi Arabistan Konsolosluğu tarafından sorulmaktadır.

Suudi Arabistan Vize Formu İçin İstenen Belgeler

Suudi Arabistan vizesi alabilmek için gerekli olan belgeler seçtiğiniz vize türüne göre farklılık göstermektedir. Ancak tüm vize türlerinde ortak olarak istenen belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Suudi Arabistan vize başvuru formu (Başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir.)
  • Pasaport (Seyahat süresinin bitiminden itibaren bir yıl daha geçerliliği bulunmalıdır.)
  • Fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilen iki adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.)
  • Nüfus cüzdanınız ya da nüfus cüzdanınızın fotokopisi
Suudi Arabistan Hac Vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile ya da konsolosluk tarafından görevlendirilen başvuru merkezleri aracılığı ile yapmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan Umre Vizesi başvuruları yapmak isteyen Türk vatandaşlarının ise, kendilerine ait pasaportlarını internet aracılığı ile Suudi Arabistan’a göndermeleri yeterli olacaktır.

Suudi Arabistan vize başvuru aşamalarını tamamladıktan sonra konsolosluk başvuru sonuçlarını ortalama 7 ila 10 gün içinde açıklamaktadır. Bu süre evraklarınızın durumu ve konsolosluktan kaynaklanan durumlardan dolayı uzayabilmektedir.

Suudi Arabistan vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/suudi-arabistan-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Suudi Arabistan vize veriyor mu?

Suudi Arabistan Türk vatandaşlarına vize vermesidir diplomatik pasaporta sahip olanlar vizeden muaf tutulmaktadır.

Suudi Arabistan vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Suudi Arabistan hac, umre ve ticari vize için pazartesi ile perşembe günleri başvuru yapmak gerekmektedir.

Suudi Arabistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

3 farklı kategoriye sahip olan Suudi Arabistan vizesi başvuru sonuçları için ortalama süre 3 ila 7 iş günü aralığıdır.

Oyla! post