Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan’a birçok farklı amaçla seyahat edilebiliyor ve bunun için vatandaşların vize dilekçeleri yazması gerekiyor. Visa Center vatandaşlara birçok konuda olduğu gibi bu konuda da faydalı hizmetler sunuyor. Suudi Arabistan vize dilekçe örneği – Visa Center sitesinde iki farklı türde bulunuyor. Bu dilekçelerden biri turistik vize bir tanesi de ticari vize içindir.

Tacikistan Aile Birleşimi

Osmanlı Devleti’nin de bir dönem hakim olduğu Arabistan toprakları özellikle Müslüman ülkelerden çok fazla sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor. Seyahat için gerekli olan vize başvuruları Arabistan’ın yetki verdiği vize başvuru merkezlerinden yapılıyor. Vatandaşların yazdığı turistik amaçlı ve ticari amaçlı vize talep dilekçeleri Suudi Arabistan Konsolosluğuna iletilmelidir. Vatandaşlar turist vizesi için yazılan dilekçede seyahat amacını belirtmelidirler. Ayrıca ülkeye giriş çıkış zamanlarının da belirtilmesi gerekiyor. Ticari vize dilekçesinde ise şirket çalışanı olan vatandaşların şirketlerinin kaşesi ve yetkili birinin imzası bulunmalıdır.

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan İngilizce Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan Türkçe Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Suudi Arabistan turistik vize talep dilekçesi, Suudi Arabistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Suudi Arabistanticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Arabistan Yarımadası üzerinde yer alan devletler arasında en büyük yüzölçümü, Suudi Arabistan’a aittir. Tarih boyunca göçebe kabilelerin yaşam sürdüğü Arabistan, özellikle de İslamiyet’in doğmasından sonra önemli bir yer haline geldi. Osmanlı İmparatorluğu’nun büyüdüğü yıllarda ise Yarımada tamamen Osmanlı’nın eline geçti. Birinci Dünya Savaşı öncesinde İngilizlerin bölge halkını ve yönetimini kışkırtması sonucu birçok Osmanlı toprağı gibi Arabistan’da yarı bağımsız bir ülke haline geldi. Gerçek bağımsızlığını ise 1932 yılında Suudi Arabistan Krallığı olarak ilan etti. Bugün İslam âlemi ve Türk tarihi adına oldukça önemli eserlere ev sahipliği yapan Suudi Arabistan, en çok da bu münasebetle turist çekmekte. Ülkeye turist olarak gitmek isteyenler Arabistan turistik vize almak durumundalar. Vize başvuruları ise Arabistan tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile yapılabiliyor. Ayrıca Suudi Arabistan turistik vize talep dilekçesi yazmanız ve yine başvuru merkezlerinden Suudi Arabistan Konsolosluğu’na iletmeniz gerek. Dilekçede şu hususlar yer almalıdır:

  • Suudi Arabistan turist vizesi talep dilekçesinde ülkeye seyahat amacınız bulunmalı.
  • Suudi Arabistan turist vizesi talep dilekçesinde seyahatiniz için ülkeye giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtmelisiniz.
  • Turist olarak Suudi Arabistan’da bulunacağınız süre boyunca masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı beyan etmelisiniz.
  • Ev hanımı ya da öğrenci olarak ülkeye gidecekseniz, sponsorunuz tarafından sponsor dilekçesi doldurulmalı.
  • SGK’lı çalışan bireyler için şirket tarafından antetli kâğıda imza yetkilisi tarafından dilekçe hazırlanmalı ve dilekçede ilgili seyahat tarihlerinde izinli olduğunuz belirtilmelidir.

Suudi Arabistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Suudi Arabistan ticari vize başvuruları, Suudi Arabistan Konsolosluklarına yapılıyor. Ancak, ilgili başvurular için bireyler direkt olarak başvuru gerçekleştiremiyorlar.

Öncelikle, bu türden ticari vizeler elde etmek adına Suudi Arabistan’a ilgili bakanlık tarafından referans mektubu yazılması gerekiyor. Akabinde, vize işlemleri Vize Başvuru Merkezi üzerinden yapılabiliyor. Bu noktada Suudi Arabistan tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile işlem yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca Suudi Arabistan ticari vize talep dilekçesi yazmanız da gerekiyor.

Dilekçede şu hususlara yer vermelisiniz:

  • Şirket çalışanıysanız, şirket antetli kâğıdı kullanılarak dilekçe hazırlanmalı
  • Yazılacak dilekçede şirket yetkilisi imzası ve şirket kaşesi yer almalı
  • Seyahat tarihleriniz dilekçede bulunmalı
  • Seyahat amacınız dilekçede bulunmalı
  • Seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağına yer verilmeli
Suudi Arabistan vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Suudi Arabistan vize form örneklerine https://www.visacenter.com.tr/suudi-arabistan-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Arabistan Vize nasıl alınır?

Suudi Arabistan için vize almak isteyen Türk vatandaşları konsolosluk ve büyükelçilik ile birlikte akredite turizm seyahat acentaları ve yetkili başvuru merkezlerine müracaat edebilir.

Arabistan vize veriyor mu?

Suudi Arabistan bordo, gri ve yeşil Türk pasaportları için vize vermektedir, pasaportlar 180 gün içerisinde 90 günü geçmemek şartı ile vizeden muaftır.

Suudi Arabistan vize ücreti ne kadar?

Suudi Arabistan vize ücreti hakkında bilgi sahibi olmak için konsolosluk ve büyükelçilik ile birlikte aracı kurumlardan bilgi almak mümkündür.

Oyla! post