Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tam ismi Mali Cumhuriyeti olan ülke Batı Afrika’da bulunur. Bu ülkeye vizesiz giriş kişilerin diplomatik pasaport sahibi olmalarıyla mümkündür. Ancak diğer pasaport sahiplerinin ziyaret için mutlaka vizelerinin bulunması gerekir. Vatandaşları Mali vizesi verme yetkisi ise Mali Konsolosluğu’ndadır. Bu nedenle başvuruların bu konsolosluğa yapılması gerekir.

Mali vizesi alacak kişiler mali konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center işlemlerini edindikleri bilgiler sayesinde yapabilirler. Konsolosluğa başvuru yapmak için hangi adresten yararlanılacağı, sorular için aranabilecek telefon numarası ve mail adresi bilgileri alınabilir. Bu bilgiler sayesinde hazırlanan vize evrakları konsolosluğun ilgili birimine teslim edilebilir. Konsolosluğa dair bilgiler ise aşağıdadır;

Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri 1 – mali 1
Mali Konsolosluğu

Mali Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Mali Ankara Büyükelçiliği Adres: rafet canı tez caddesi rasıh kaplan sokak no:4 oran sitesi – Çankaya/Ankara
Mali Ankara Büyükelçiliği Telefon: +90 (312) 491 1193
Mali Ankara Büyükelçiliği Faks: +90 (312) 491 1106
Mali Ankara Büyükelçiliği E mail: ambaduml.ank@gmail.com

İstanbul Fahri Konsolosluğu

Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres: Hacı Adil Caddesi Asma Sok No:1 1. Levent / İstanbul
Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu Telefon: +90 (212) 284 0515
Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu E mail: consulate@maliconist.com.tr

Mali Konsolosluğu Ankara

Mali Ankara Konsolosluğu, Ankara ve diğer tüm şehirlere hizmet vermektedir. Mali Ankara Konsolosluğu vize işlemlerinin kabul olup olmamasına karar vermektedir. Mali ye gidecek olan kişilere karar vermektedir. Bunun yanında Türkiye de ikamet eden Mali vatandaşlarının evlilik, doğum, ölüm, veraset gibi evraklarına da Mali Ankara Konsolosluğu hizmet vermektedir. Ayrıca yeni kimlik ve pasaport değişim işlemlerini de Mali Ankara Konsolosluğu sağlamaktadır.

Mali Konsolosluğu İletişim

Mali Konsolosluğu hizmeti olarak iletişime geçebilecek olan numara 0312 419 09 22’dir. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan, Mali Ankara Konsolosluğuna aittir. Mali Konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgi ve sorularınıza yanıt almak mümkündür.

Mali Konsolosluğu Ankara Adres

Mali Ankara Konsolosluğu Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Mali Ankara Konsolosluğu açık adres ise, rafet canı tez caddesi rasıh kaplan sokak no:4 oran sitesi’dir. Mali vatandaşları bu adres üzerinden mal hizmetleri, noter, evlilik, doğum belgeleri, yeni kimlik kartı, pasaport değiştirme gibi işlemlerini yaptırabilirler.

Mali Konsolosluğu İstanbul

Mali İstanbul Konsolosluğu’nun iki yönlü bir görevi bulunmaktadır. İlki Türkiye’ye olan Mali ilgisini destekler. Ayrıca konsolosluk kültürel ilişkilerin geliştirilmesine önemli bir role sahiptir. Yerel basın ile iletişimi sağlar.

Mali Konsolosluğu Vize

Mali Cumhuriyeti Afrika’nın batısında yer almaktadır. Mali’ye gitmek isteyen vatandaşların umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport, hususi pasaport, yeşil pasaport veya hizmet pasaportu, gri çipli pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Diplomatik yani siyah pasaportu bulunan kişilerin 90 günü aşmayacak şekilde seyahatleri için vize almaları şart değildir.

Mali Konsolosluğu vize gerekli evraklar;

  • 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir; Biyometrik fotoğraf güncel halinizi yansıtmalı ve arka beyaz fonlu olmalıdır.
  • Pasaport; Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.  Varsa önceki pasaportlarınızdaki işlenmiş (vize, mühür ve kimlik bilgileri) sayfaların fotokopisini de sunabilirsiniz.
  • Varsa Maliden gönderilen davet mektubu
  • Banka hesap dökümünüz
Başa dön tuşu
whatsapp
×