Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Tam ismi Mali Cumhuriyeti olan ülke Batı Afrika’da bulunur. Bu ülkeye vizesiz giriş kişilerin diplomatik pasaport sahibi olmalarıyla mümkündür. Ancak diğer pasaport sahiplerinin ziyaret için mutlaka vizelerinin bulunması gerekir. Vatandaşları Mali vizesi verme yetkisi ise Mali Konsolosluğu’ndadır. Bu nedenle başvuruların bu konsolosluğa yapılması gerekir.

Mali Vize Başvuru İşlemleri

Mali vizesi alacak kişiler mali konsolosluğu iletişim bilgileri – visa center işlemlerini edindikleri bilgiler sayesinde yapabilirler. Konsolosluğa başvuru yapmak için hangi adresten yararlanılacağı, sorular için aranabilecek telefon numarası ve mail adresi bilgileri alınabilir. Bu bilgiler sayesinde hazırlanan vize evrakları konsolosluğun ilgili birimine teslim edilebilir. Konsolosluğa dair bilgiler ise aşağıdadır;

Mali Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Mali Ankara Büyükelçiliği Adres: rafet canı tez caddesi rasıh kaplan sokak no:4 oran sitesi – Çankaya/Ankara
Mali Ankara Büyükelçiliği Telefon: +90 (312) 491 1193
Mali Ankara Büyükelçiliği Faks: +90 (312) 491 1106
Mali Ankara Büyükelçiliği E mail: [email protected]

İstanbul Fahri Konsolosluğu

Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres: Hacı Adil Caddesi Asma Sok No:1 1. Levent / İstanbul
Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu Telefon: +90 (212) 284 0515
Mali İstanbul Fahri Konsolosluğu E mail: [email protected]

Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mali Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mali Konsolosluğu Ankara

Mali Ankara Konsolosluğu, Ankara ve diğer tüm şehirlere hizmet vermektedir. Mali Ankara Konsolosluğu vize işlemlerinin kabul olup olmamasına karar vermektedir. Mali ye gidecek olan kişilere karar vermektedir. Bunun yanında Türkiye de ikamet eden Mali vatandaşlarının evlilik, doğum, ölüm, veraset gibi evraklarına da Mali Ankara Konsolosluğu hizmet vermektedir. Ayrıca yeni kimlik ve pasaport değişim işlemlerini de Mali Ankara Konsolosluğu sağlamaktadır.

Mali Konsolosluğu İletişim

Mali Konsolosluğu hizmeti olarak iletişime geçebilecek olan numara 0312 419 09 22’dir. Bu irtibat numarası Ankara da bulunan, Mali Ankara Konsolosluğuna aittir. Mali Konsolosluğu telefon numarası üzerinden çeşitli bilgi ve sorularınıza yanıt almak mümkündür.

Mali Konsolosluğu Ankara Adres

Mali Ankara Konsolosluğu Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Mali Ankara Konsolosluğu açık adres ise, rafet canı tez caddesi rasıh kaplan sokak no:4 oran sitesi’dir. Mali vatandaşları bu adres üzerinden mal hizmetleri, noter, evlilik, doğum belgeleri, yeni kimlik kartı, pasaport değiştirme gibi işlemlerini yaptırabilirler.

Mali Konsolosluğu İstanbul

Mali İstanbul Konsolosluğu’nun iki yönlü bir görevi bulunmaktadır. İlki Türkiye’ye olan Mali ilgisini destekler. Ayrıca konsolosluk kültürel ilişkilerin geliştirilmesine önemli bir role sahiptir. Yerel basın ile iletişimi sağlar.

Mali Konsolosluğu Vize

Mali Cumhuriyeti Afrika’nın batısında yer almaktadır. Mali’ye gitmek isteyen vatandaşların umuma mahsus pasaport yani bordo pasaport, hususi pasaport, yeşil pasaport veya hizmet pasaportu, gri çipli pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Diplomatik yani siyah pasaportu bulunan kişilerin 90 günü aşmayacak şekilde seyahatleri için vize almaları şart değildir.

Mali Konsolosluğu vize gerekli evraklar;

  • 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir; Biyometrik fotoğraf güncel halinizi yansıtmalı ve arka beyaz fonlu olmalıdır.
  • Pasaport; Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.  Varsa önceki pasaportlarınızdaki işlenmiş (vize, mühür ve kimlik bilgileri) sayfaların fotokopisini de sunabilirsiniz.
  • Varsa Maliden gönderilen davet mektubu
  • Banka hesap dökümünüz
Mali Büyükelçiliği Ankara

Mali Büyükelçiliği Ankara’nın Çankaya semtinde yer almaktadır. Bu birimde işlemleri sorunsuz şekilde yerine getirebilmek için kişilerin özellikle randevu alarak birime gitmeleri gerekir. Mali Büyükelçiliği Ankara adresi vize talep adımlarında hangi belgeleri derlemeniz gerektiğine ilişkin tüm bilgilendirmeleri sunar.

Mali Büyükelçiliği aracılığı ile vize başvuru adımları da dahil olmak üzere tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz. Vize talep adımlarından gerekli olan tüm detayların ve takip adımlarının yerine getirilmesine kadar her aşamada firmamız size yol göstericilik yapacaktır.

Mali Ankara Büyükelçisi ile görüşme yapmak için diplomatik görevli olmak gerekir. Oran’da Rasih Kaplan Sokak adresinde anında gerekli olan başvuru adımlarını yerine getirebilirsiniz.

Mali Büyükelçisi kimdir; ülkeye giriş tedbirlerinden başlayarak vize adımlarına kadar gerekli olan duyurular ve detaylar büyükelçilik aracılığıyla tamamlanır.

Mali Türkiye vize işlemleri konusunda esnek bir çalışma sistemi geliştirilmiştir. Vize alırken dilerseniz uzun dönemli olarak dilerseniz de kısa dönemli olarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Mali Konsolosluğu başvuru adımlarından belgelerin derlenmesine kadar her aşamada size fırsat sunacaktır. Başvuru adımlarını takip edebilmeniz için bir referans numarası verilir. Vize alma süreçlerinde tüm bunlar gözden geçirilmelidir.

Mali Embassy Ankara adresine bizzat gitmeden önce, kişilerin hangi amaç ile gittiklerine bağlı olarak randevu almaları gerekmektedir. Bu randevuyu almanızın sonrasında gün ya da saatte değişim yapmak isterseniz ayrıca başvuruda bulunma hakkınız vardır.

Bamako Büyükelçiliği aracılığı ile ülkeye dair tüm duyurulara hakim olabilirsiniz. Yapılan duyurular seyahat kısıtlamalarına dair gerekli olan tüm detayları içerisinde barındırmaktadır.

Mali ülkesinin neyi meşhur?

Mali doğal güzellikleri ve kültürel zenginliği ile meşhur bir ülkedir. Ülke içerisinde geçmiş zamanlardaki mimari yapıları de rastlanır. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin Uğrak noktası olurken Turizm açısından da gelişmiştir.

Mali den ne alınır?

Mali’den sevdiklerinize yemeni, magnet ve küçük minimal hediyeler alınabilir.

Mali ye nasıl gidilir?

Mali’ye gidebilmek için ilk olarak vize alınmalıdır. Vize işlemleri ülkede bulunma amacına ve sürece göre değişir. Mali vizesi, mali Konsolosluğu ya da mali Büyükelçiliği tarafından alınır.

Oyla! post