Yemen Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yemen Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yemen ülkesine vize başvurusu yapılmadan girilmesi maalesef mümkün olmamaktadır. Yemen ülkesine gidebilmek için vize başvuru formunu mutlaka doldurmanız gerekmektedir. Yemen İstanbul konsolosluğu Türkiye de yaşamakta olan Yemenli vatandaşların bütün konsoloslukla alakalı işlemlerini yapmak zorundadır.

Yemen Aile Birleşimi

Ayrıca İstanbul konsolosluğu Yemene gitmek isteyen bütün vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştire bilmektedir.

Türkiye de yaşayan Yemenli vatandaşlar yeni kimlik belgesi, pasaport ve evlilik gibi resmi başvurularını Yemen İstanbul konsolosluğundan yapabilmektedirler. Yemen konsolosluğu İstanbul’un harbiye semtinde bulunmaktadır.

Yemen Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yemen Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yemen konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center şu şekildedir:

  • İstanbul Yemen konsolosluğu iletişim numarası: (0212) 231 27 05
  • İstanbul Yemen konsolosluğu adresi: Halaskar Gazi Caddesi No: 43/5 Kat:5 Harbiye / İSTANBUL

Yemen Konsolosluğu

YEMEN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Kançılarya: Fethiye Sokağı, No: 2, 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 446 26 37 – 446 31 78
Faks: 446 17 78
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30-15:00

Yemen Konsolosluğu Ankara

Yemen’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye de yaşamakta olan üçüncü ülke vatandaşları ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına ve süresine bağlı olarak Yemen Ankara konsolosluğuna vize başvurusu yapmak durumundadırlar. Yemen ülkesine vizesiz giriş mevcut değildir.

Yemen Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Yemen vize başvuru formu, Yemen Konsolosluğu’nun seyahati yapacak kişinin sahibinin kişisel bilgileri ve Yemen seyahat amacı ile ilgili soruları içermektedir. Vize başvuru formu bulunmayan başvurular geçersiz sayılmaktadır.

Yemen Konsolosluğu Ankara Adres

Yemen Konsolosluğu Ankara ilinde bulunan Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Yemen Ankara konsolosluğunun açık adresi Fethiye Sokağı, No: 2 06700 G.O.P., Ankara’dır. Zambiya vatandaşlarının ve Yemen’i ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır.

Ayrıca Türkiye de yaşayan Yemen vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Yemen Ankara Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz. Ankara şehir merkezinden Gaziosmanpaşa güzergâhına hareket eden toplu taşıma araçları ile Yemen Ankara Konsolosluğuna kolayca erişebilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu Ankara İletişim

Yemen konsolosluğu telefon numarası 0312 / 446 26 37’dır. Bu telefon numarası Yemen Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Yemen konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz. Ayrıca Faks numarası da 0312 / 446 17 78’dir.

Yemen Konsolosluğu İstanbul

Yemen İstanbul Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum iznine sahip yaşamakta olan Yemen vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini yapmakta sorumlu olduğu kurumdur. Yemen İstanbul Konsolosluğunda süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenilemeyi gerçekleştirebilirler.

Yemen İstanbul Konsolosluğu ayrıca, Yemen’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve oturum iznine sahip yabancı uyruklu vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirir. Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan Yemen vatandaşlarının evlenme ve boşanma, doğum ve ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi resmi evrak işlerini, Yemen Konsolosluğunda yaptırabilirler. Türkiye Yemen Konsolosluğu, Türkiye ile Yemen arasındaki olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek gibi görevleri de vardır.

Yemen Konsolosluğu istanbul Adres

Yemen Konsolosluğu İstanbul ilinde bulunan Harbiye semtinde bulunmaktadır. Yemen İstanbul konsolosluğunun açık adresi Halaskar Gazi Caddesi, No: 43/5, Kat:5, Harbiye / İSTANBUL ‘dur. Yemen vatandaşlarının ve Yemen’i ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Yemen vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Yemen İstanbul Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

 

Yemen Konsolosluğu İletişim

Yemen konsolosluğu telefon numarası (0212) 231 27 05’tir. Bu telefon numarası Yemen İstanbul Konsolosluğuna bağlıdır. Yemen konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Yemen Konsolosluğu

Yemen Konsolosluğu İstanbul kentinde ve aynı zamanda fahri sıfatıyla hizmet vermektedir. İletişim adresi Halaskargazi Caddesi, Uygar Apartmanı, No 43 Kat Daire 5 34373 İstanbul şeklindedir. Konsolosluğun kendisine ait olan telefon numarası ise 0 212 248 20 46 olarak ifade edilmiştir. Bunun üzerinden kolaylıkla arama işlemleri yapılabilir.

Yemen seyahat için vize alınması şarttır. Ancak ülkenin büyük bir kısmında halen devam etmekte olan savaş nedeniyle, bu ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının belli kurallara uyması ve dikkatli olması gerekmektedir. Vize işlemlerinde ülkenin konsolosluğuna ek olarak aracı kurumların da tercih edilebilmesi sunulmuş olan bir kolaylık olarak dikkat çeker.

Yemen vizesi, umuma mahsus olan pasaport sahipleri için geçerli ve alınması gereken bir izin türü olarak dikkat çeker. Başvuru sürecinde ilgili formun indirilmesi, doldurulması esastır. Bunun yanı sıra istenen birtakım evrakların, hiçbir eksik olmadan hazırlanması sürecin en önemli parçası olarak dikkat çekmektedir.

Yemen Büyükelçiliği ülkemizin başkenti Ankara’da bulunur. 100. Yıl Fethiye Sokak, No 2, 06700 Çankaya Adresi üzerinden erişimi sağlanır. Bunu telefon üzerinden yapmak isteyen kişilerin araması gerekli olan numara ise 0 312 446 26 37 olarak belirtilmiştir. Çalışma saatleri içinde bu işlemi yapmak esastır.

Yemene nasıl vize alınır: Yemen vizesi için istenen evraklara baktığımız zaman pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik kartı fotokopisi, başvuru dilekçesi ve formu, seyahat sağlık sigortası, hotel rezervasyon belgelerinin olduğunu görmekteyiz.

Yemen vize ücreti ne kadar: Yemen vize ücreti, tercih edilecek olan izin tipine göre değişmektedir. Turistik girişler için bu meblağ 30 Dolar olarak ifade edilirken, 100 Dolara kadar çıkan vize ücretleri mevcuttur.

Yemen Ankara Büyükelçisi kimdir?

Yemen Ankara Büyükelçisi Abdullah Ali Fadhel Al Saadi’dir. Ankara Gaziosmanpaşa’da bulunan Yemen Ankara Büyükelçiliği vatandaşlara hizmet etmektir.

Yemen vize istiyor mu?

Yemen’e seyahat planlayan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir, yeşil, gri ve siyah pasaport için vize muafiyeti söz konusudur.

Yemen büyükelçisi kimdir?

Yemen’in Ankara Büyükelçisi Abdullah Ali Fadhel Al-Saadi uzun süredir Türkiye’de görev yapmaktadır.

Oyla! post