Vietnam Konsolosluğu

Vietnam Konsolosluğu

Kançılarya: Koza Sokak No: 109, G.O.P. – Çankaya / Ankara
Telefon: 446 80 49 / 448 01 85
Faks: 446 56 23
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 09.00-12.00/14.00-17.00

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vize işlemlerinizde dikkat etmeniz gereken birtakım konular vardır. Evrakları vaktinde ve eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir.

Ayrıca, neden vize talep ettiğiniz ile ilgili kısa bir açıklama mektubu yazmanız sizin açınızdan daha da iyi olacaktır. Vize işlemleri için önceden randevu talep etmeniz, işlemlerinizin daha fazla uzamasını engeller. Bunun için uygunluk durumunuza göre vize işlem randevunuzu erken bir zamana almanız sizin için iyi olacaktır.

Vize işlemleriniz sırasında beklemediğiniz bir sorun ile karşılaşırsanız ilgili yerlerden yardım talep edebilirsiniz. Eğer, Vietnam konsolosluğu – Visa Center adı altında işlem yaptırmak istiyorsanız gerekli bütün belgeleri hazırlayıp konsolosluğa başvurmanız gerekir. Aklınıza takılan veya merak ettiğiniz bir konu var ise başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz.

VİETNAM KONSOLOSLUĞU ANKARA

Vietnam devletine giriş vize gerektirir. Bordo pasaportu olan kişiler ve Vietnam ziyareti öncesi ve resmi pasaporta sahip kişiler 90 günü aşan seyahatler öncesi Vietnam’a yasal olarak giriş yapabilmeleri için gerekli bulunan Vietnam vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu yüzden vize almak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Vietnam Ankara Konsolosluğuna başvurmalıdırlar.

Vietnam Konsolosluğu

Vietnam Konsolosluğu

Vietnam Ankara Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki Vietnam için vize veren ve işlemlerini yerine getiren tek sorumlu kurumdur. Bu sebeple Türkiye de hangi şehirde yaşarsanız yaşayın işlemlerinizin tümünü yaşanılan şehir neresi olduğunu gözetmeksizin işlemlerinizi Vietnam Ankara Konsolosluğunda yaptırabilirsiniz. Vietnam Vizesine başvuru da bulunmak için gerekli tüm evrakları, güncel olmasına dikkat ederek getirmelisiniz. Vietnam vize başvuruları sonuçları ve kararı yalnızca Vietnam Ankara Konsolosluğuna aittir.

VİETNAM KONSOLOSLUĞU ANKARA İLETİŞİM

Vietnam Ankara konsolosluğu telefon numarası (0312) 446 8049’dur. Bu telefon numarası Vietnam Ankara Konsolosluğuna bağlıdır. Vietnam konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

VİETNAM KONSOLOSLUĞU ANKARA ADRES

Vietnam Konsolosluğu Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesinde bulunmaktadır.

Vietnam Ankara Konsolosluğunun açık adresi, 414. Sok. No.14 Birlik Mahallesi. Çankaya/Ankara’dır. Vietnam vatandaşlarının ve Vietnam’ı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Vietnam vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Zambiya İstanbul Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

VİETNAM KONSOLOSLUĞU ANKARA MESAİ SAATLERİ

Vietnam konsolosluğu diğer konsolosluklar gibi hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Vietnam Ankara Konsolosluğu vize ve diğer işlemleriniz için bu mesai saatleri içerisinde gidebilirsiniz.

Vietnam turist kabul ediyor mu?

Vietnam ile Türkiye arasında turistik seyahatlerde dahil olmak üzere vize uygulaması bulunmaktadır, Turistik amaçlı yapılan seyahatlerde pasaportta turistik Vietnam vizesi olmalıdır.

Vietnam Türklerden vize istiyor mu?

Vietnam tarafından Türk vatandaşlarından pasaport ayrımı olmaksızın vize istenmektedir.

Vietnam hangi ülkelere vize uyguluyor?

Vietnam hükümeti tarafından 23 ülkeye süreleri değişen vizesiz izni verilmektedir, Şili 90 gün, 7 ülke 30 gün, Filipinler 1 gün, Myanmar ve Brunei 14 gün, 13 ülke ise 15 gün kısıtlamalar ile vizesiz giriş yapmaktadır.

Oyla! post