Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam Vize Başvuru Formu

Küresel gelişmelerle birlikte ülkeler arasında seyahat eden kişilerin sayısı artmaya devam ediyor. İş, eğitim ve sağlık gibi sebeplerin yanı sıra gezi amacıyla ülke değiştirmek isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı sorumluluk bulunuyor.

Vietnam Vize Başvurusu

Bir ülkeden başka bir ülkeye geçişte resmi olarak ihtiyaç duyulan pasaport ve vize gibi belgeler Türkiye’de çeşitli kuruluşlar üzerinden alınabiliyor. Resmi geçerliliği olan Vietnam vize ve pasaport işlemleri için vize merkezlerine başvuru yapılabiliyor.

Bu alanda ihtiyaç duyulan Vietnam vize başvuru formu – visa center hizmetleriyle birlikte vatandaşlara sunuluyor. Başvuru formunu doldurup gerekli belgelerinizi hazırladıktan sonra Vietnam vizesi için gerekli olan müracaatı gerçekleştirebilirsiniz.

Vietnam Vize İşlemleri

Vietnam Yolcu-Bilgi-Formu

Vietnam’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Ankara’da yer alan konsolosluk üzerinden vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vietnam vize başvurusu yapmadan önce ülkeyi ziyaret edecek kişinin seyahat planını detaylı bir şekilde oluşturması gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaporta sahip olan vatandaşlar Vietnam’a gitmek için turistik vize alabilmektedir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan Türk vatandaşları ise Vietnam ziyaretlerini 3 aya kadar vize almadan gerçekleştirebilmektedir.

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam Vize Başvuru Formu

Vietnam Vizesi İçin Doldurmanız Gereken Başvuru Formu

Vietnam vize başvurusu yapmadan önce ilk olarak vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda istenen iletişim bilgileriniz doğru ve ulaşılabilir adresler olmalıdır. Başvuru formunda girilen bilgiler haricinde konsolosluk tarafından ek bilgiler istenebilmektedir.

Vietnam vize başvuru formu doldurulurken doğru ifadeler ile doldurulmalıdır. Yanlış bilgiler içeren formlar vize başvurunuzun reddedilmesine yol açabilir.

Aynı zamanda tamamlamanız gereken evraklardaki kişisel bilgileriniz ile başvuru formunda verdiğiniz kişisel bilgileriniz de birbirleri ile uyumlu olmalıdır.  Birbiri ile çelişen bilgiler doğrultusunda vize başvuru sonucunuz olumsuz olarak değerlendirilecektir.

Vietnam Vizesi İçin C-1 Belgesi

Vietnam vizesi alabilmek için gerekli olan en önemli belge C-1 belgesidir.  Vietnam için turist vizesi almak isteyen vatandaşların öncelikle vize acenteleri ile birlikte Vietnam Göçmenlik Bürolarına C-1 belgesi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

Seyahat edecek kişilerin daha önce Vietnam’da herhangi bir suç işleyip işlemediği araştırılmaktadır. Bu araştırmanın sonucu ortalama olarak 2 hafta içinde bildirilmektedir. Soruşturması tamamlanan ve uygun görülen kişilere C-1 belgesi verilmektedir.  C-1 belgesi alan kişiler vize alabilmek için müracaat edebilmektedir.

Vietnam Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

  • Vize türünüze bağlı olarak C-1 belgesi
  • Pasaport (Ziyaretinizin bitiminden sonra 6 ay geçerliliği olmalıdır.)
  • İki adet fotoğraf (Fotoğraflarınız güncel olmalıdır.)
  • Vietnam vize başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Vietnam’a giriş – çıkış yapacağınız tarihler
Vietnam vize başvurusunda belirlenen ücret değişkenlik göstermektedir. Seyahat amacına göre seçilmiş vize türüne veya Vietnam Konsolosluğunun kararı ile talep edilen vize ücreti güncellenebilmektedir. Vietnam vize başvuru aşamalarını tamamladıktan sonra konsolosluk başvuru sonuçlarını ortalama 10-18 gün içinde açıklamaktadır. Bu süre evraklarınızın durumu ve konsolosluktan kaynaklanan durumlardan dolayı uzayabilmektedir.
Vietnam vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/vietnam-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Vietnam vizesi almak zor mu?

Başvuru için gereken şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi halinde Vietnam vizesi almak zor değildir.

Vietnam vizesi nasıl alınır 2019?

Vize başvurusunda önemli olan Vietnam göçmenlik ofisinden onaylı davetlinin olmasıdır aynı zamanda Türk vatandaşları için VIP vize başvurusu mümkündür.

Vietnam yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Yeşil pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günü geçmemek şartı ile vize almadan Vietnam’a gitmesi mümkündür.

Oyla! post