Madgaskar Vize Başvuru Formu

Madagaskar Vize Başvuru Formu
Madgaskar Vize Başvuru Formu – Visa Center

Madagaskar Vize Formu İşlemleri

Madagaskar vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları tarafından alınması gereken bir vizedir. Türk vatandaşları Madagaskar vize başvuru formunu online bir şekilde doldurabilmektedir.

Madagaskar Vize Dilekçe Örneği

Başvuruda belirtilmesi gereken seyahat amacı önemlidir. Seyahat amacı ne olursa olsun Madagaskar vizesi alınmalıdır. Bordo pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmalıdır.

Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri de Madagaskar vizesine tabidir.

Başvuru formunda yer alan bilgiler önem arz etmektedir. Yanlış ve eksik doldurulan başvuru formu başvurunuzun reddedilmesine yol açabilir. Başvuru formunda yer alan bilgiler doğrultusunda, sizde istenen belgeler ile arasında uyum olmalıdır.

 Birbiri ile çelişen bilgiler sonucunda neden belirtmeksizin başvurunuz kabul edilmeyecektir. Vize başvurularınızı belgeleriniz ile beraber Türkiye’deki Madagaskar Konsolosluğuna teslim edebilirsiniz.

Başvurur formunda seyahat amacı belirtilmelidir. Seyahat amacına göre seçilecek olan vize türü önemlidir. Başvuru sürecinin küçük farklılıklara neden olacak vize türleri için farklı ücretler de talep edilebilmektedir.

Madagaskar Transit vize, Madagaskar Turizm vizesi, Madagaskar Ticari vize, Madagaskar Aile ve Akraba Ziyareti vizesi türlerinden uygun olan seçilmelidir. Madagaskar Konsolosluğu tarafından vize türlerine göre değişkenlik gösteren evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde oluşturulmalıdır.

Madagaskar Vize Başvuru Formu (1)

Madagaskar Vize Başvuru Formu

Madagaskar Vizesi İçin Tamamlanması Gereken Evraklar

Madagaskar’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının online başvuru formunu doldurduktan sonra bu form ile birlikte teslim etmesi gereken farklı evraklarda bulunmaktadır.

  • Pasaport: Başvuru yapan kişiye ait pasaportun minimum bir yıl daha geçerlilik süresi olması istenmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması ya da yıpranmış olmaması gereklidir. 10 yıldan eski olması halinde yeni pasaportun çıkartılması gerekmektedir.
  • Nüfus Cüzdanı: Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı içeren bir kimlik kartı fotokopisi istenmektedir.
  • Fotoğraf: Biyometrik çekilmiş ve ölçülere uygun olan iki adet fotoğraf talep edilen evrakların içinde olmalıdır.
  • Öğrenci ve Emekli: Öğrenci olan vatandaşların öğrenci belgeleri, emekli olan vatandaşların ise emekli maaşının banka döküm belgeleri istenmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat sürenizi kapsayacak sağlık sigortasına ihtiyacınız olacaktır.
  • Maddi durum: Seyahat süresince Madagaskar’da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinize dair banka hesap döküm bilgileri Madagaskar vize başvurusu için istenmektedir.
Sarıhumma aşı kartı (En az 10 gün önceden yapılan aşıya dair) evraklarınızın içinde yer almalıdır. Madagaskar vize başvurusu sonuçları 5 ila 7 gün içinde belli olmaktadır. Ancak bu süre Konsolosluğa bağlı sebeplerden uzayabilmektedir.
Madagaskar vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek vize dilekçesi için https://www.visacenter.com.tr/madgaskar-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.
Madagaskar için vize gerekli mi?

Madagaskar’da bulunma amacına göre vize gereklidir. Madagaskar vize işlemleri Madagaskar Konsolosluğu bünyesinde gerçekleşir. Konsolosluğa vize ile ilgili başvuru oluşturulduğu takdirde vizenin gerekli olup olmadı tarafınıza iletilir.

Türkiye'den Madagaskar a nasıl gidilir?

Türk vatandaşları Madagaskar’a gidebilmek için Madagaskar konsolosluğundan vize işlemlerini tamamlatmalı.

Yeni Zelanda vize var mı?

Yeni Zelanda’ya vize vardır. Yeni Zelanda belirli ülkeler için vize sağladığı gibi belirli ülkeler içinde bu durumu muaf tutar. Yeni Zelanda Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştiği takdirde vizenin olup olmadığı tarafınıza iletilir.

Oyla! post