Zambiya Konsolosluğu

Zambiya Konsolosluğu

Zambiya İstanbul Konsolosluğu hem Türk vatandaşları için, hem de Zambiya vatandaşlarına hizmet etmek amaçlı kurulmuştur. İstanbul da bulunan Zambiya konsolosluğu – Visa Center iki ülkenin arasındaki ilişkiyi pekiştirmek amaçlı görevleri bulunmaktadır.

Zambiya Vize Başvuru Formu

Zambiya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına ve yabancı uyruklu vatandaşlara vize başvuruları konusunda da yardımcı olmaktadır. Zambiya ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri Zambiya konsolosluklarında yapılmaktadır.

Vize başvuruları için gerekli olacak olan belgeler şunlardır:

  • 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • Nüfus kimlik belgesi veya kimlik fotokopisi
  • 2 tane yakın zamanda ve beyaz fon üzerinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • Ulaşım için kullanılacak olan rezervasyonlar ve biletler

ZAMBİYA KONSOLOSLUĞU İSTANBUL

Zambiya İstanbul Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyetin de yaşayan yabancı uyruklu olan aynı zaman da içlerinden Zambiya vatandaşlarına hizmet etmek amaçlı kurulmuştur. İstanbul da bulunan Zambiya Konsolosluğu iki ülke arasındaki ilişkiyi güçlendirmek amaçlı görevleri vardır. Zambiya ile Türkiye arasında ticari süreçlerin geliştirilmesinde de görevlidir.

Zambiya Konsolosluğu

Zambiya Konsolosluğu

Zambiya İstanbul Konsolosluğu, Somali’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşamakta olan yabancı uyruklu vatandaşlarının vize başvuruları konusun da destek sağlamaktadır. Türkiye de oturum iznine sahip olup yaşayan Zambiya vatandaşlarının evlilik ve boşanma, doğum ve ölüm, noter, pasaport gibi resmi olan konsolosluk işlemlerinde destek olmaktadır.

ZAMBİYA KONSOLOSLUĞU VİZE BAŞVURUSU

Zambiya ülkesinde bulunan şehirlere seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri Zambiya Konsolosluklarında yapılmaktadır. Zambiya’ya vizesiz giriş mevcut değildir. Zambiya’ya gitmek için Zambiya Konsolosluğunun istediği tüm belge ve evrakların eksiksiz biçimde hazırlanması ve hazırlanılan belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir.

Başvurularının tamamlanması için gerekli bulunan belgeler:

  • Pasaport ; son yurt dışına çıkış tarihinden 6 ay geçerliliği olması gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı ya da kimlik fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf; beyaz fon üzerinde çekilmiş olmalı ve en az 6 ay öncesinden kabul edilmektedir.
  • Ulaşım, seyahat için rezervasyonlar ve biletler; ispat amaçlı
  • Ödeme için gerekli ücret

Zambiya ülkesine ziyaret etmeyi planlayan kişiye mahsus pasaport sahibi Türkiye Vatandaşları gezip görme ya da iş görüşmelerine katılım seyahat etmeleri durumun da 30 gün Zambiya da kalma hakkı tanıyan vize işlemlerini sınır kapılarında da temin etmektedir. Zambiya konsolosluğuna başvuru yapmanıza gerek kalmadan halledebilirsiniz.

ZAMBİYA KONSOLOSLUĞU ADRES

Zambiya Konsolosluğu İstanbul ilinde bulunan Şişli ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul da Avrupa yakasındadır.

Zambiya konsolosluğunun açık adresi Harbiye, Cumhuriyet Cad. Kervansaray Apt. No:30 D:20, 34367 Şişli/İstanbul – Avrupa’dır. Zambiya vatandaşlarının ve Zambiya’yı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız işlemleri bu adreste yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye de yaşayan Zambiya vatandaşlarının yeni kimlik kartı, pasaport, evlilik, doğum ve ölüm gibi evraklar içinde bu adreste bulunan Zambiya İstanbul Konsolosluğundan yardım alabilirsiniz.

ZAMBİYA KONSOLOSLUĞU İLETİŞİM

Zambiya konsolosluğu telefon numarası (0212) 232 20 00’dır. Bu telefon numarası Zambiya İstanbul Konsolosluğuna bağlıdır. Zambiya konsolosluğu telefon numarası üzerinden birçok bilgi ve sorularınızı sorabilirsiniz.

ZAMBİYA KONSOLOSLUKLARI ÇALIŞMA SAATLERİ

Zambiya konsolosluğu diğer konsolosluklar gibi hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Zambiya Konsolosluğu vize ve diğer işlemleriniz için bu mesai saatleri içerisinde gidebilirsiniz.

Zambiya vizesi nasıl alınır?

Zambiya Konsolosluğu’ndan randevu alınarak randevu tarihinde tüm gerekli evraklar ile vize başvurusu oluşturulmalıdır.

Zambiya ya nasıl gidilir?

Zambiya’ya gitmek isteyen kişilerin öncelikle Zambiya vizesi alması gerekir. Umuma mahsus pasaporta sahip kişiler 30 günlük kapıda vize alma hakkına sahiptir.

Zambiya ülkesi nerede?

Zambiya Cumhuriyeti Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir.

 

Oyla! post