İsrail Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Başvuru sürecinden onay almış vize dilekçesi ve vize formu örnekleri için, metnimizin sonuna bakabilirsiniz.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsrail Vize Evrakları

İsrail vize başvuru sürecinin yürürlüğe girmesi için, İsrail Konsolosluğu’ndan ya da İsrail Konsolosluğunun başvuru yetkisi verdiği danışmanlık merkezimizden yapabilirsiniz.

İsrail Konsolosluğu çalışanları vize evraklarına oldukça titiz ve düzenli şekilde kontrol işlemleri yapmaktadırlar. İsrail vize evrak listesi 2023 güncel olarak, visacenter ayrıcalığı ile maddeler halinde sizlerin okuması adına alt tarafta yer almaktadır.

 • İsrail Başkonsolosluğuna gitmek üzere, İsrail vize başvuru formu göndermeniz gereken evraklar arasında ilk sırada yer almaktadır. İsrailli yetkililere göndereceğiniz bu formu doldururken yardım almak için bizleri tercih etme olanağınız bulunmaktadır.
 • İsrail ziyaretinizin nedenini, İsrail ziyaretinizin amacını uygun bir üslup ile İsrail Başkonsolosluğu yetkililerine iletmeniz gerekmektedir. Uygun üslup ile dilekçe yazarak, neden ve amacınızı açık bir şekilde belirttikten sonra, kişisel bilgilerinizi de dilekçeye eklemeniz sizler adına faydalı olacaktır.
 • İsrail vize ücreti harç olarak ödenmesi zorunlu olup, günümüzde ki güncel olan fiyatı hakkında detaylı bilgi alıp, işlemleriniz ve maddi planlarınızı belirtilen fiyatlara göre ayarlayabilirsiniz.
 • Aldığınız eski İsrail’e gidiş vizeniz mevcutsa, bu vizenizin bilgilerini de ekleyerek, olumlu sonuç alma yüzdenizi artırabilirsiniz. Olumlu sonuç alma yüzdenizi artırmanın bir diğer yolu ise, profesyonel destek alarak, başvuru sürecinde oluşabilecek hataları minimuma indirmektir.
 • İsrail sınırları içerisinde yaşayabileceğiniz herhangi bir sağlık sorununda, doğrudan tedavi ücretlerinize ön teminatlı olacak biçimde, sağlık sigortası yaptırma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Sağlık sigortası yaptırmadan, İsrail vizesi alma imkânınız bulunmamaktadır.
 • Mevcut bir davetiye aldıysanız, İsrail’e vize başvurusu yaparken olumlu yönde sonuç almak adına davetiyenizi de evraklar arasına katabilirsiniz.
 • Son 6 ayı kapsayacak bir biçimde, banka hesap dökümlerinizi de İsrail vize ücreti ödemesi öncesinde evraklar arasına koymanız gerekmekte.
 • com.tr adresimizde yer alan iletişim bölümüne tıkladıktan sonra, İsrail vizesi ve İsrail Başkonsolosluğu ile ilgili bilmek istedikleriniz var ise doğrudan öğrenme imkânı bulacaksınız.
 • 18 yaşını henüz doldurmadıysanız, ailenizden İsrail vize onayı niteliği taşıyan, muvafakatname almanız gerekmektedir. Sponsorluk yapacak kişinin bilgileri de ekstra olarak, 18 yaşını doldurmayan kişi ile birlikte gönderilmelidir.
 • İsrail’de çalışmak istiyorsanız, çalışma vizesi için ekstra olarak birkaç tane evrak teslim etmeniz gerekmektedir. Bu evraklar arasında apostil kaşesine sahip sabıka kaydından, sağlık kontrollerinizin tam olduğuna dair belgeler de yer almaktadır.

İsrail vize evrakları 2023 yılı için daha detaylı bilgiye, bizlerle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

İsrail Vize Ücreti

Mısır’ın biraz üstü, Filistin’in yanında bulunan İsrail ülkesinin vizesi hakkında bildiklerimizi sizlere aktarmak için bu yazıyı yazmaktayız. Gerekli bilgileri aldıktan sonra, İsrail vize ücreti ile ilgili kafanızda ki tüm sorulara cevap bulabileceksiniz.

İsrail vize harcı ve sağlık sigortası olmak üzere iki tane zorunlu ödeme vize için önkoşul niteliği taşımaktadır. Bu 2 önkoşul ödemesinin yanı sıra ekstra olarak dilerseniz, danışmanlık hizmetimizden de yararlanabilmektesiniz. Danışmanlık hizmetimizden yararlanınca, İsrail vizesinin pozitif sonuçlarda gelme olasılığını artırabilirsiniz.

İsrail Başkonsolosluğuna gidecek olan tüm belgeleri toparlarken bizlerden yardım alabilirsiniz. Yardım için visacenter.com.tr adresimizi ziyaret edip, iletişim bölümünden bizlere ulaşmanız da mümkündür.

 • İsrail vize ücreti ödeme aşamasına geldiğinizde, sizlere belirtilen tutarda bir harç ödemesi yapmanız gerekmektedir.
 • İsrail Devleti’ne vize almak için ödemeniz gereken öğrenci harç tutarı, 50 Euro olmak ile beraber, fiyat değişmesi ile ilgili bilgiler talep etmek istiyorsanız, bizleri arayabilirsiniz.
 • İsrail vizesi kur bazlı değişebilen, harç ücretlerine sahiptir. Günün kuruna göre, İsrail için ne kadar harç ücreti ödemesi yapmanız gerekiyorsa, o tutarda bir ücret ödemelisiniz. Güncel İsrail vize ücreti için daima bizleri arayabilirsiniz.

İsrail’e gidiş sebebinize bağlı olarak değişen, birçok vize türü bulunmaktadır. İsrail’e gitmek için alabileceğiniz vize türlerini sizler için sıraladık.

 • İsrail’e göçmen olarak gidecekseniz, İsrail göç vizesi alabilirsiniz.
 • İsrail’de belirli bir süre boyunca kalmak istiyorsanız, turistik nedenlerin dışında daha uzun sürelerde o zaman İsrail geçici ikamet vizesi almanız gerekmektedir.
 • Öğrenim görmek amacıyla İsrail Devleti’ne gidecekseniz, okuldan sizler tarafına gelen kabul mektubu ve davetiye gibi ayrıntıları belirterek, İsrail vize ücreti ödedikten sonra, İsrail öğrenci vizesi alabilirsiniz.
 • Din adamı olarak, İsrail devletinde görev davetiyesi aldıysanız, İsrail din adamı vizesi de alabileceğiniz vizeler arasında mevcut olarak bulunmaktadır.
 • İsrail’den aile birleşim vizesi almanız da oldukça kolay olmakla birlikte, aile birleşim vizesi de dahil olmak üzere tüm vize türleriyle ilgili sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • İsrail’de geçiminizi sağlamak amacıyla çalışmak istiyorsanız, İsrail çalışma vizesi almanız gerekmektedir. Bu vizeyi almanız için gerekli bilgi ve belgelere bizler yardımıyla ulaşabilirsiniz.
 • Turistik nedenlerle veya aile, akraba, eş, dost ziyareti gibi sebepler ile İsrail’e gitmek istiyorsanız, İsrail ziyaretçi vizesi almanız gerekmektedir.

İsrail vize ücreti konusunda doğru bir şekilde ödeme yapabilmek adına, bizler ile teması koparmadan işlemlere devam etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Hemen visacenter.com.tr adresinde bulunan iletişim sayfamızdan, bizlerle temas kurmanız mümkün.

İsrail Vize Formu

İsrail vize başvuru formu alırken dikkat etmeniz gereken husus, hataya yer olmadığını bilmektir. Gerek formda, gerekse vize dilekçesinde en ufak hata, vizenizin reddine sebebiyet verir. Bu tarz hatalar oluşmadan, visacenter’dan uzman desteği almanız, İsrail’e giden yolda sizlere yardımcı olabilir.

 • İsrail’in vize formunu doldururken, en başta yer alan 10 maddeye kendiniz ile ilgili kimlik bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
 • Adres bilgileriniz ise, İsrail başvuru formunda 10. madde sonrasında yer almakla birlikte, sonradan iş bilgileriniz de istenilmektedir.
 • İsrail vize ücreti sponsor tarafından karşılanıyor ise, İsrail başvuru formuna sponsorunuz ile ilgili sorulan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
 • Hiç daha önce İsrail’i ziyaret ettiniz mi? Tarzında soruları da form içerisinde yanıtlamanız gerekmektedir. Formu uzman desteği alarak doldurmak, vize işlemlerinde sizlere olumlu geri dönüş sağlayabilir.
İsrail vize doldurulmuş form örneği için visacenter.com.tr/israil-vize-basvuru-formu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

İsrail Vize Dilekçesi

Vize dilekçesi, hatasız bir biçimde doldurulmaz ise, İsrail Başkonsolosluğu çalışanları vizenize ret kararı verirler. Vizenin doğruluk oranı, tıpkı formun doğruluk oranı gibi %100 olmalıdır. Vize dilekçesi yazarken özellikle belirtmeniz gereken konular arasında İsrail’e neden gitmek istediğiniz, İsrail’den talep ettiğiniz vizenin türü ve varsa planlarınızı dilekçe üslubuna uygun bir biçimde yazmanız gerekmektedir.

İsrail vize ücreti ve danışmanlık ücreti ödeme kararı içerisindeyseniz, dilekçeyi yazarken de yanınızda bulunarak, sizlere yardımcı olup, hataları önlemeye çalışabiliriz. Dilekçeniz, İsrail Başkonsolosluğu’na ulaştıktan sonra, vize işlemleriniz resmi olarak yürürlüğe girerken, eğer dilekçeniz İsrail Başkonsolosluğu’na ulaşmaz ise başvurunuz resmiyete girmemektedir.
İsrail vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için visacenter.com.tr/israil-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesinin kesin veya nokta atışı bir tarihi kesinlikle bulunmamaktadır. İsrail vize ücreti ödendikten sonraki 7 gün beklemeniz gereken en erken süre iken, 15 gün de en uzun süre olmalıdır. Yine de konsolosluğun yoğunluğuyla alakalı olarak, 7 günden az, 15 günden de fazla zaman vize onay veya reddiniz için gerekebilir.

Vize alma işlemlerinde, İsrail Konsolosluğu’na gidecek evraklarınız da hata olmaması adına bizleri tercih edebilirsiniz. Eğer bizleri tercih ederseniz, İsrail vize başvuru sürecinizin başından, sonuna kadar sizlerin yanında sizlere destek olabiliriz.

Israil vize ücreti ne kadar?

İsrail vize ücreti seyahat amacına göre başvuru yapılan vize türü belirlendikten sonra kolaylıkla öğrenilir.

Israil'e çalışmak için nasıl gidilir?

İsrail’e çalışmak için gitmek isteyen Türk vatandaşları bunun için çalışma vizesine müracaat etmesi gerekmektedir.

Israil vizesi almak kolay mı?

Tüm koşulların ve uyum şartlarının sağlanması ile birlikte İsrail vizesini zaman kaybetmeden almak kolaydır.

1/5 - (1 vote)