İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç aile birleşim vizesi – Visa Center başvurusu yapılabilmesi için gerekli bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. İsveç aile birleşimi vizesi genellikle evlilik vizesi olarak adlandırılmaktadır. İsveç aile birleşimi başvurusu yapacak olan kişilerden evliliğin gerçek olduğuna dair belgeler talep edilmektedir. Kişiler bu belgeleri hazırladıktan sonra İsveç büyükelçiliğinden randevu alarak vize işlemlerini başlatabilirler.

İsveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Genel kapsamda İsveç aile birleşimi vizesi talep edilmesi için istenen evraklar şu şekildedir:

 • İngilizce ya da İsveççe olarak doldurulmuş olan vize başvuru formu ve ayrıyeten fotokopisi
 • Türkiye’de ve İsveç’te yer alan eşlerin güncel biyometrik fotoğrafları
 • Başvuru yapacak olan kişinin güncel pasaportu ve fotokopisi
 • Başvuru yapan kişi ile İsveç’te bulunan kişinin arasında olan evliliği kanıtlayan evraklar
 • Yatırılmış olan ücret ve dekontu

İsveç Aile Birleşimi Vize Başvurusu

İsveç’te yerleşik olarak yaşayan ve oturma iznine sahip olan bir kişi veya bir İsveç vatandaşının bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile evli olması veya aile ilişkisi bulunması durumunda, Türkiye’de yaşayan eşin İsveç’e yerleşmesi ve eşinin yanında yaşaması için İsveç aile birleşimi vizesi talep edilir. Genel anlamda evlilik vizesi olarak da adlandırılan bu vizenin başvurusunu gerçekleştirmek için davetiye gönderecek İsveç’te yerleşik vatandaş veya eşin en az 1 yıldır İsveç’te oturma iznine sahip olması ya da yerleşik yaşaması önemlidir.

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İsveç aile birleşimi vizesi talep ederken genellikle evliliğin gerçek olduğunu ispatlayacak şekilde belgeler talep edilmektedir. Tüm belgelerin orijinalleri talep edilmek ile birlikte başvuru formu doldurulur ve İngilizce ile birlikte İsveççe olmak üzere 2 dilde hazırlanır. Vize talep eden kişi, bu belgeleri hazırladıktan sonra İsveç büyükelçiliği üzerinden randevu alır ve randevu saatine uygun bir şekilde görüşmeye katılarak, belgelerini teslim eder, ücretini ödeyerek vize işlemlerini başlatır.

Genel kapsamda İsveç aile birleşimi vizesi talep edilmesi için istenen evraklar arasında;

 • İsveççe veya İngilizce doldurulmuş, ıslak imzalı vize başvuru formu ve 1 adet fotokopisi,
 • Türkiye’de yer alan ve İsveç’te yer alan her iki eş için güncel biometrik fotoğraf,
 • Başvuru yapan kişinin güncel pasaportu ve fotokopisi,
 • Başvuran kişi ile İsveç’te bulunan kişi arasında bulunan evliliği belgeleyen evraklar,
 • Yatırılan ücretler ile ilgili dekont,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Başvuran kişi ve İsveç’te bulunan eşin daha önce yapmış oldukları evlilikler bulunuyor ise bu evlilikler ile ilgili boşanma kararı veya ölüm belgelerinin aslı ve fotokopisi,
 • İsveç’te bulunan yerleşik vatandaşın vatandaşlık belgesi yer almaktadır.
Hazırlanacak tüm bu belgeler İsveç dilinde veya İngilizce olarak tercüme edildikten sonra 2 adet kopya edilerek teslim edilecektir. Başvurular İsveç Ankara büyükelçiliği tarafından kabul edilir, yaklaşık olarak 1 yıl üzerinde süre alan vize sonuçlandırma durumları ile dahi karşılaşmak mümkündür.

Başvurular sırasında büyükelçilik, başvuran kişiyi mülakata çağırır. Yapılan başvuruda talep edilen vize, uzun süreli oturum için kullanılacağından dolayı detaylı bir araştırma yapılır ve çok ince bir şekilde inceleme gerçekleştirilir.

Isveç aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

İsveç aile birleşimi vizesi yaklaşık 2 ay kadar sürmektedir bu yüzden bize başvurusu en az bir ay önceden gerçekleştirilmelidir.

Aile birleşimi ne kadar sürer?

Aile birleşimi vizesi müracaatlarının çıkış süresi yaklaşık olarak 1 ila 3 ay arasında değişmektedir. Süreç başvuru sahibinin durumuna göre uzar ya da kısalır.

Isveç oturma izni nasıl alınır?

Avrupa Birliği vatandaşı olmayanlar için oturma izni ülkeye giriş yaptıktan sonra İsveç göçmenlik ajansına başvuru yapılarak alınır.

Oyla! post