Isveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Isveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İsveç ülkesinin Türkiye’deki en yetkili temsilcisi Ankada bulunan Büyükelçiliktir. İstanbul şehrinde bulunan İsveç Konsolosluğunun diplomatik bir görevi bulunuyor. Vize işlemlerini ise İstanbul ve Ankara’daki konsolosluklar beraber yerine getiriyor. Vize alınması için öncelikle başvuru yapılmalıdır bunun içinde randevu alınması gereklidir.

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç Konsolosluğunun sağladığı online dil kursu hizmeti sayesinde vatandaşlar kendilerini daha doğru ifade etme imkanı yakalayabiliyorlar. Vatandaşlar, Türkiye’de bulunan İsveç Konsolosluklarını çalışma saatlerinde arayarak merak ettikleri tüm konular hakkında bilgi alabilirler. İsveç Konsolosluğu iletişim bilgileri – Visa Center firması tarafından vatandaşlara en doğru şekilde sunuluyor. Vatandaşlar vize işlemleri öncesinde visa center sitesinde yer alan iletişim bilgilerinden konsolosluğa ulaşarak sorunlarını daha kolay çözebilirler.

Isveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Isveç Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İSVEÇ KONSOLOSLUĞU

İSVEÇ KRALLIĞI BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Katip Celebi Sok., No. 7, 06692 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 455 41 00 (pbx)
Faks: 455 41 20
E-Posta: [email protected]
Çalışma Saatleri: Pazartesi – Perşembe 08:30/16:30 Cuma 08:30 – 14:30 Vize bölümü Cuma günleri kapalıdır.

İSVEÇ KRALLIĞI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU 

Kançılarya: İstiklal Caddesi no: 497 Beyoğlu, 80072, İstanbul
Telefon: (212) 334 06 00
Faks: (212) 252 41 14
E-Posta: [email protected]
Görev Bölgesi: Tüm Türkiye 

İsveç Konsolosluğu Ankara

Ankara’da yer alan Büyükelçilik binası, ülkemizde en yetkili temsilci konumunda hizmet vermektedir. Ayrıca büyükelçilik kendine bağlı olarak temsil birimleriyle birlikte bağları kuvvetlendirmek için hizmetlerine devam etmektedir.

İsveç Konsolosluğu İstanbul

İsveç konsolosluğu İstanbul hizmetleri, ülkemizde resmi diplomatik misyon olarak hizmet vermektedir. Başkonsolosluk olarak hizmet veren kurumun, Ankara Büyükelçiliği ile birlikte T.C vatandaşlarının ve ülkemizde ikamet iznine sahip olanların vize işlemlerini yürütmektedir.

İsveç Konsolosluğu Telefon Numarası

Konsolosluk işlemleriyle alakalı çalışma saatleri içinde birçok konu hakkında bilgi alabilmek mümkündür. Bu numara, 0212 334 06 00’dır.

İsveç Konsolosluğu Online Dil Kursu

Dil kursları üzerinden destek alarak, kişilerin kendilerini kolaylıkla ifade etmelerine yardımcı olunmaktadır. Dil kursundan alınacak eğitimler doğrultusunda İsveç konsolosluğu ve diğer yerlerde kişiler kendini kolay ifade edecektir.

İsveç Konsolosluğu Vize

İsveç konsolosluğu vize işlemleri, öncelikle başvuru yaparak gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Vize başvuruları için ise randevu alarak, bağlı bulunan konsolosluğa başvuru işlemi yapılmalıdır.

İsveç Konsolosluğu Telefon

Konsoloslukta işi olan vatandaşlar, irtibat numaraları üzerinden destek alabilmektedirler. Öncelikle kişilerin ikamet ettikleri vilayete en yakın konsolosluğun numarasının bulunması gerekir. Çünkü her konsolosluğun görev bölgesi bulunmaktadır.

İsveç Konsolosluğu İzmir

İzmir, fahri konsolosluğu olarak hizmet veren bir temsil birimidir. İzmir ve çevresinde yer alan İsveç vatandaşlarının ihtiyaç duymuş olduğu yardım isteklerine çözüm bulmakla görevlidir. Ayrıca İsveç konsolosluğu İzmir hizmetleri vize başvuru kabul etme yetkisine sahip değildir.

İsveç Konsolosluğu Türkiye

Türkiye İsveçli vatandaşlara birçok konuda destek vermektedir. Çeşitli illerde bulunan konsolosluk ve büyükelçilik binalarında vize işlemleri, kişilik ve özlük haklarıyla alakalı tüm işlemler konsolosluklar üzerinden halledilmektedir. Ayrıca İsveç ve Türkiye arasında birçok bağın kuvvetlenebilmesi için çeşitli çalışmalar da yapılmaktadır. Örneğin, ekonomik, siyasi, politik, ticari bağlar gibi konular ele alınmaktadır.

İsveç Konsolosluğu Mülakat

Vize alımı yapılırken kişiler bazı mülakat sorularına tabi tutulmaktadır. Mülakat amaçları arasında seyahat edilecek ülkeye, girecek olan vatandaşların uyumunu ölçmektir. Ayrıca vize görüşmeleri kişilerin o ülkeye ayak uydurup uyduramayacaklarını da ölçen bir uygulamadır.

 

Isveç konsolosluğu ne zaman açılacak?

İsveç ziyareti planlayalım Türk vatandaşları için yolculuk öncesinde İsveç Başkonsolosluğu hem seyahat bilgisi hem de konsolosluk hizmetleri vermektedir.

Ankara isveç konsolosluğu açık mı?

İsveç Ankara Büyükelçiliği bulunmaktadır dolayısıyla Ankara’da konsolosluk hizmeti büyükelçilik nezdinde verilmektedir. Hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde halka açıktır.

Isveç konsolosluğu ankara randevu nasıl alınır?

İsveç konsolosluğundan yapılacak randevu işlemlerin de direkt konsolosluk aranabildiği gibi aynı zamanda yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile de randevu alınmaktadır.

 

Oyla! post