İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç’e seyahat etmek isteyen vatandaşların bir İsveç vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Bunun için de ilk olarak İsveç vize başvuru formuna ulaşım sağlayarak, bu formun doldurulması gerekir.

İsveç Vize Başvurusu

Kısa süreli bir seyahat gerçekleştirecekseniz C tipi vize; seyahatiniz 90 günden daha uzun bir süre olacaksa D tipi vize almanız gerekmektedir. İsveç ülkesi de diğer 26 Schengen ülkesi gibi Schengen prosedürüne uygun bir şekilde vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.

İsveç Schengen vizesine sahipseniz, diğer Schengen ülkeleri arasında serbestçe dolaşma hakkına sahip olabileceksiniz. Eğer birçok Schengen ülkesine seyahat edecekseniz, hangi ülkede daha fazla konaklamayı planlıyorsanız, o ülke için vizeye başvurmanız gerekmektedir.

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç ülkesini ziyaret etmeden önce Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Tetanoz, Boğmaca, Çocuk felci, Difteri, grip aşısı, Hepatit A, Hepatit B, Tifo, Kuduz, Sarıhumma, Sıtma gibi aşıları vurulmanız önerilmektedir.

İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

 • İlk olarak yapmanız gereken, seyahatedeceğiniz İsveç ülkesine hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirlemek olacaktır. Alacağınız vize türüne karar verdikten hemen sonra online vize başvuru formunu İngilizce olarakdoldurmak olacaktır. Online başvuru formunu iki şekilde doldurabilmeniz mümkündür.
Online olarak temin edebileceğiniz İsveç vize başvuru formunu el yazınız ile okunaklı olacak şekilde, tükenmez ya da pilot kalem kullanarak doldurmak. Online vize başvuru formunu bilgisayar ortamında doldurduktan sonra çıktısını almak şart.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra yapmanız gereken, vize için gerekli evrakları temin etmek ve bu evrakların içine başvuru formunu da dâhil etmek olacaktır.
 • Daha sonra vize türünüze göre değişiklik gösteren ücretleri, İsveç Konsolosluğunun belirlediği şartları öğrenerek uygun vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.
 • Ödeme işleminden sonra hazırladığınız evrakları İsveç Konsolosluğu’na ileterek online olarak konsolosluktan randevu almalısınız.
 • Randevu zamanı geldiğinde ise konsolosluğa giderek parmak izi vermeniz ve yetkililer ile mülakata girmeniz gerekmektedir.
 • Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken vize başvurunuzun sonucunu beklemek olacaktır.
İsveç vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için   visacenter.com.tr/isvec-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

İsveç Vizesi Neden Reddedilir?

İsveç vizesi almak için vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra başvuru sonucunuz olumsuzlukla sonuçlanabilmektedir. Bunun birkaç sebebi bulunmaktadır.

 • Verdiğiniz evrakların eksik, hatalı ya da sahte olduğunun tespit edilmesi
 • Vermiş olduğunuz pasaportun geçersiz olması
 • Daha önceden kişinin sınır dışı edilme kararının verilmiş olması
 • Seyahat bittiğinde kişinin ülkeden ayrılacağını beyan eden bir belgesinin bulunmaması
 • Konsolosluk tarafından belirlenen kriterlere uygun şekilde evrakların doldurulmaması
 • Evrakların yanlış ya da hatalı doldurulmuş olması gibi sebeplerden dolayı başvuruda bulunmuş olduğunuz vize sonucunuz için red kararı alınabilir.
Isviçre vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?

İsviçre vize başvuru formu doğru bilgiler ile kurallarına uygun şekilde doldurulmalıdır.

Isveç vize başvurusu nasıl yapılır?

İsveç vize başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda vize merkezleri ve aracı kurumlardan yardım almak söz konusudur.

Isveçe gitmek için ne gerekiyor?

İsveç’e gitmek için gerekli olan Türk vatandaşları açısından vize almaktır, ülkeye vizesiz giriş söz konusu değildir.

Oyla! post