Kamboçya Vize Başvuru Formu

Kamboçya Vize Başvuru Formu

Kamboçya konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi Kamboçya vize başvuru formu, Kamboçya’ya seyahat edecek vatandaşların doldurması gereken zorunlu bir formdur.

Kamboçya Vize Başvurusu

Bu form, Kamboçya’ya yolculuk yapacak kişilerin seyahat detaylarını öğrenmek amacı ile hazırlanmıştır. Konsolosluk başvuruyu değerlendirirken başvuru formunda doldurulan bilgilere fazlasıyla dikkat etmektedir.

Bu yüzden bu form doldurulurken, bilgilerin gerçeği tümüyle yansıtan türden olması son derece büyük önem arz eder. Bu formu eksiksiz bir şekilde, yanlış ya da tutarsız olmadan doldurmanız, sürecin en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Değerlendirme yapılırken formda yer alan bilgilerin eksik ya da yanlış doldurulması durumunda vizeniz için verilen karar olumsuz olacaktır.

Kamboçya Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Vize başvuru formunun resmi bir form olduğunu göz önünde bulundurarak, dolduracağınız bilgilerin doğruluğunu teyit edip doldurmanız son derece önemlidir. Sürenin uzamasını istemiyorsanız verdiğiniz bilgilerin hatalı, eksik, yanlış, tutarsız olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde formu değerlendirmeye alan konsolosluk vize talebinizi reddedecek ve bu süreci yeni bir form doldurmak ile başlayarak tekrarlamanız gerekecektir. Bu yüzden Kamboçya vize başvuru formunu, konsolosluğun belirlediği prosedüre uygun olarak doldurmanız sizlerin yararına olacaktır.
  • Başvuru formunu Ingilizce ve Türkçe dil seçeneklerinden başka herhangi bir dil ile doldurmamanız gerekmektedir.
  • Kamboçya vize başvuru formunda yer alan sorulara verdiğiniz yanıtların, başvuru değerlendirmeye alındığında diğer evraklarınızda yer alan bilgilerle uyuşması gerekmektedir. Eğer konsolosluk herhangi bir tutarsızlık ya da çelişki sezerse, başvurunuz için ret kararı alınacaktır.
Kamboçya Vize Başvuru Formu

Kamboçya Vize Başvuru Formu

Kamboçya Vizesi için Temin Edilmesi Gereken Evraklar Nelerdir?

  • Pasaport (en az 6 ay geçerli)
  • Vize için talep dilekçesi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Uçak bileti ve otel rezervasyonları
Kamboçya vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/kambocya-vizesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kamboçya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kamboçya’ya seyahat etmeniz için gereken vize, belirli bir ücrete sahiptir. Bu ücretler alacağınız vizenin türüne ve yapacağınız seyahatin süresine göre değişkenlik göstermektedir.

Kamboçya ülkesine gidebilmeniz için almanız gereken vize ücreti e-vize ise 37 USD; kapı vizesi ise 30 USD’dir. Yaptığınız ödeme sonunda eğer vize başvurunuz reddedilirse, ödemiş olduğunuz ücret sizlere geri iade edilecektir. Başvurunun tekrarı yapılırsa vize ücreti için ödemenin tekrar yapılması gerekmektedir.
Kamboçya Vizesi hakkında gerekli tüm bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.
Kamboçya Vize nasıl alınır?
Kamboçya’ya gitmek isteyenler seyahatlerinden evvel e-vize ya da iniş yaptıktan sonra havaalanında vize alınabilmektedir.
Kamboçya ya nasıl gidilir?
Türkiye’den Kamboçya’ya gitmek isteyen kişiler ilk önce Bangkok’a uçup oradan da otobüs yolculuğu ile ülkeye giriş yapabilmektedir.
Kamboçya vizesi kaç gün?
Kamboçya’ya alınan vizelerin geçerlilik süresi 30 gündür.

 

Oyla! post