Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen Yolcu-Bilgi-Formu

Orta Doğu ülkelerinden olan Yemen’e gitmeyen yabancı uyruklu vatandaşların vizelerinin bulunması gerekir. Bu nedenle vatandaşlar Yemen Konsolosluğu ve vize merkezleri aracılığıyla vize başvurusu yaparak vize alma hakkı bulabilirler.

Ancak başvurunun yapılabilmesi için ilk olarak Yemen vize başvuru formunun edinilmesi ve doldurulması gerekir. Yemen vize başvuru formu – Visa Center yetkililerinin Yemen vize işlemleri için hazırladıkları sayfadan edinilebilir.

Vize başvuru formunu edinen kişiler formu Yemen prosedürlerine uygun olarak nasıl doldurmaları gerektiğini bu bölümden öğrenebilirler. Ayrıca formun istenilen dilde doldurulabilmesi için Visa Center hizmetlerinden yararlanabilirler. Başvuru formunu aranan kriterlere uygun olarak dolduranlar vize için hazırlamaları gereken evrakların isimlerini de öğrenebilirler.

Türkiye’den Yemen’e gitmek isteyen vatandaşların mutlaka vize almaları gerekmektedir. Yemek’ ziyaret etme nedeninizin seçeceğiniz vize türü ile tutarlı olması gerekmektedir. Yemen vizesi almak için Yemen Konsolosluğu’nun hazırladığı başvuru formu doldurulmalıdır.

Yemen Vize Başvuru Formu

Yemen Vize Başvuru Formu

Kimler Yemen Vizesi Almalıdır?

Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Yemen’e gitmek için mutlaka vize almaları gerekmektedir. Siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının ise vize almalarına gerek yoktur. Fakat bu pasaporta sahip olan vatandaşların pasaportlarının, seyahatten döndükten sonra da altı ay boyunca geçerliliğini koruması gerekmektedir. Yemen’e seyahat planlamadan en az bir hafta önce vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yemen Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Yemen Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formu doldurulurken doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formu seyahat edecek kişinin kişisel bilgilerinin öğrenilmesini amaçlamaktadır. Yanlış bilgiler ile doldurulan başvuru formu Konsolosluk tarafından geçersiz sayılabilmektedir. Vize başvuru formunu teslim etmeyen kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Yemen’e gidebilmek için verilmesi gereken belgelerden en önemlisi vize başvuru formudur ve bu dikkate alınarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu tükenmez kalem ile ve okunur şekilde doldurulmalıdır. Ayrıca başvuru formunu Türkçe doldurabilmektesiniz.

Yemen Vizesi için İstenen Belgeler

Yemen vizesi alabilmek için gereken belgeler, başvuru yaptığınız vize türüne göre farklılık göstermektedir. Aşağıda listelenen evraklar her vize için ortaktır. Ancak başka vize türlerinde ek belge talep edilebileceğini unutmamanız gerekmektedir.

 • Yemen Vizesi Başvuru Formu
 • Pasaport (Seyahat süresinin bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması gereklidir. Pasaportunuzda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.)
 • Fotoğraf (Biyometrik olarak çekilmiş 2 adet fotoğraf gerekmektedir.)
 • Finans Durum Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Uçak biletleriniz ve otel rezervasyon bilgileriniz
 • Vize ücreti dekontu
 • İkamet ettiğiniz yeri gösteren ikametgâh belgesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Aile ziyareti ya da ticari vize alacaklar için, davetiye mektubu
 • Son 6 aylık banka hesap belgeleri
Talep edilen evraklar ve vize ücretinin verilmesi ile sonuçlar beklenmelidir. Yemen vize başvurusu sonuçları konsolosluğa ve verdiğiniz evraklara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Talep edilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde verilmesi ile ortalama olarak vize başvuru sonuçları 7-10 gün içinde size bildirilmektedir. Bu süre konsolosluğun vereceği kararlara göre uzayabilmektedir.
Yemen vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/yemen-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Yemen vize istiyor mu?

Umuma mahsus pasaporta sahip olan vatandaşların dışında pasaport türüne sahip olan kişilerin vize almadan seyahat etme hakkı bulunuyor. Ancak umuma mahsus pasaportu olan kişilerin vize alması zorunludur.

Türkiye Yemenden vize istiyor mu?

Diplomatik ve resmi Yemen pasaportu bulunan kişiler 30 gün vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. Umuma mahsus pasaportu bulunan Yemen vatandaşlarının ise seyahat öncesinde vize alması gerekir.

Umman a vize var mı?

Umman; yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip olan kişilerden seyahatleri için pasaport istemez. Ancak bordo pasaporta sahip kişilerin tüm ziyaretleri için vize alması gerekir.

Oyla! post