Nepal Vize Başvuru Formu

Nepal Vize Başvuru Formu

Türkiye’den Nepal’e gidebilmeniz için vizenizin olması şarttır. Ancak vize almadan önce elinizde pasaportunuzun olması gerekir. Pasaportu olan bireyler, Nepal’e gidebilmek için vize başvurusunda bulunabilirler. Konsolosluk tarafından sizlere sunulan Nepal vize başvuru formu – visa center, kesinlikle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Nepal Vize Başvurusu

Bu formda eksik bilgilerin olması ya da yanlış bilgilerin yer alması, vize başvurunuzun onaylanmasına engel olur. Bu bakımdan Konsolosluk tarafından sizden istenilen belgeleri, kesinlikle teslim etmeniz gerekir. Belgede hata olması, vize almanızı uzatabilir ya da engelleyebilir. Bu nedenle belgelerinizi mutlaka kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda bilgilerinizin birbiri ile çelişmemesine son derece dikkat etmeniz gerekir.

Nepal İçin Vize Başvuru Form İşlemleri

 

Nepal Yolcu-Bilgi-Formu

Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaport sahipleri Türk vatandaşlarının Nepal’e olan ziyaretlerinde vize zorunluluğu bulunmaktadır. Konsolosluğun hazırladığı vize başvuru formu doldurulmalı ve talep edilen evraklar tamamlanmalıdır.

Nepal Vize Başvuru Formu

Nepal Vize Başvuru Formu

Nepal Devleti vize başvurularının sadece tek yerden kabul etmektedir. İstanbul Fahri Nepal Konsolosluğu vize başvurularını tek kabul eden kurumdur. Bölge ayrımı yapmadan başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Nepal vize başvuru formunu doldururken dikkatli ve özenli olmalısınız. Başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Başvuru sonucunun olumsuz sonuçlanmaması için formdaki bilgilerinizi doğrulanabilir olması gerekmektedir. Aynı şekilde Nepal Konsolosluğu’nun talep ettiği evraklar ile başvuru formundaki bilgileriniz uyum içerisinde olmalıdır. Birbiri ile çelişen bilgiler Nepal başvuru sonucunun reddedilmesine sebep olacaktır. Nepal başvuru formunda seyahat amacınızı belirtmelisiniz.

Seyahat amacına göre vize türleri bulunmaktadır. Nepal Turistik Vizesi, Nepal Ticari Vizesi, Nepal Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi, Nepal Transit Vizesi, Nepal Erasmus Vizesi seçebilecek vize türleridir. Seçtiğiniz vize türüne göre istenen evraklar değişiklik gösterebilir. Aynı şekilde vize başvurusu için talep edilen vize ücretinde de değişiklik olabilmektedir.

Nepal Vizesi Form ile Tamamlanması Gereken Evraklar

  • Pasaport (Seyahatin dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olması ve yırtık olmaması gerekmektedir.)
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Fotoğraf (Son 6 ay çekilmiş olmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.)
  • Nepal vize başvuru formu çıktısı
  • Dilekçe (Şirketteki görevinizi ve seyahat amacınızı içeren bir dilekçe hazırlamalısınız.)
  • Yurt dışı seyahat sigortası (30.000 Euro teminatlı sigorta istenmektedir.)
  • Seyahat süreniz boyunca kalacağınız otel bilgileriniz ve uçak biletleriniz
  • Ticari vize için; vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, ticaret sicil fotokopisi istenmektedir. (Şirketin son üç aylık banka hesap dokümanları da Nepal Konsolosluğu tarafından istenmektedir.)
Nepal vize başvurusunda belirtilen vize türüne göre konsolosluğun istediği evraklarda değişiklik olmaktadır. Aynı zamanda vize türüne göre vize ücreti de değişebilmektedir. Başvuru dosyasının ve vize ücretinin ödenmesi halinde başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Başvuru süreci 7 iş günü sürmektedir. Bu süre evraklarınızın eksikliği durumunda uzayabilmektedir. Sonuçların çıkış süresi konsolosluğa bağlı olarak da değişebilmektedir.
Nepal vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/nepal-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Nepal için vize gerekli mi?
Evet, Nepal’e gitmek isteyen vatandaşlar vizeye başvuru yapmalıdır.
Nepal vizesiz gidilir mi?
Hayır, Nepal’e gitmek isteyen kişilerin vizeye başvurusu yapması gerekir.
Hindistan vize istiyor mu?
Evet, sadece diplomatik pasaporta sahip kişiler vizeden muaftır.
Oyla! post