Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar :Ücreti Nedir?

Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar :Ücreti Nedir?

Arjantin’e yapacağınız seyahatler için önceliğiniz pasaport çıkartmaktır. Ardından vize başvuru formunu eksiksiz yazmanız gerekir. Bu forma bilgisayar üzerinde ulaşım sağlayabilirsiniz. TC kimlik numaranızın bulunduğu nüfus kimlik fotokopisi çektirilmelidir. Arjantin de bulunduğunuz süreç boyunca kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri evrakların içerisinde yer almalıdır.

Avustralya Aile Birleşimi

Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar hazırlandıktan sonra Seyahat için gerekli uçuş bilgilerinizi konsolosluğa bildirmelisiniz. Vize başvurusunda, seyahat için gerekli olan sağlık sigortası yaptırılmalıdır ve seyahatiniz boyunca geçerliliğiniz korumalıdır. Ziyaret amaçlı yapılan seyahatler için aile daveti alınmalıdır. Arjantin’de bulunan ailenin herhangi birinden gönderilen davetiye örneğini vize evrakları içerisine konulmalıdır. Arjantin’e yapacak olduğunuz seyahatler 90 günü aşmıyor ise vize ücreti alınmaz.

Oldukça büyük toprak genişliğine sahip olan Arjantin; Güney Amerika kıtasında bulunur. Arjantin’e seyahat edecek olan Türkiye vatandaşlarının; bordo, gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olmaları sonucunda yaklaşık 90 günü aşmayacak seyahatleri için vize almaları gerekmemektedir. Bunun dışında muhakkak ki vize alınması gerekir. Uzun dönemli Arjantin seyahatleri içinde Arjantin Konsolosluklarına başvurarak vize işlemleri yaptırılmalıdır.

Arjantin Vize Türleri Nedir?

Arjantin’e yapacak olduğunuz seyahatler sırasında geçerliği bulunacak olan vize seyahatinizde göre vize türü değişim gösterir. Buna göre alacak olduğunuz vizenin süresi değişmektedir. Arjantin Konsolosluğuna belgelerinizi teslim ederken  istenen belgeler vize türüne göre farklılık gösterir.

Tüm vize alım sürecini sizin adınıza yönetecek olan vize danışma merkezleri bulunur. İsterseniz daha kaliteli ve hızlı bir şekilde vize işlemlerinizi sizin adınıza yönetecek olan şirketler ile anlaşabilirsiniz.

 • Arjantin turistik vize
 • Arjantin seyahat vizesi
 • Arjantin turizm vizesi
 • Arjantin aile birleşim vizesi
 • Arjantin çalışma vizesi
 • Arjantin eğitim vizesi
Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar :Ücreti Nedir?

Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar :Ücreti Nedir?

Arjantin Vizesi Evrakları 2022

Arjantine yapılacak olan uzun süreli seyahatler için vize alınmış olması gerekir. Vize dışında pasaport sahibi de olunmalıdır. Vize için gerekli evraklar vardır. Bu evraklar temin edildikten sonra Türkiye’deki Arjantin Konsolosluğu’na teslim edilmelidir. Bunun için öncesinde vize başvuru formu doldurulmalıdır. İnternet üzerinden doldurulan başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler eşliğinde doldurduktan sonra vize başvuru aşamanızın sonlandırma aşamasına geçilmiş olur.

İsterseniz vize başvurunuzu sizin adınıza belirli acentalar veya başvuru merkezleri yapabilmektedir.

Arjantin vizesi başvuru evrakları şu şekildedir:

 • Arjantin vizesi başvuru formu: Bu formun bilgisayar ortamından çıktısı alınarak el ile doldurulması gerekmektedir.
 • TC kimliğinizin bulunduğu nüfus kimlik fotokopisi
 • Arjantin’de bulunduğunuz süreçte konaklayacağınız otelin rezervasyon bilgileri
 • Seyahat yapacağınız uçağın; uçuş bilgileri, biletiniz vs.
 • Seyahatiniz boyunca geçerliliğini koruyacak ve seyahat dönüşünüzde de geçerliliğini koruyacak seyahat sağlık sigortası
 • Arjantin seyahatinizden yaklaşık olarak 3 ay önce geçerliliği bulunan ve seyahat bitiminden 6 ay sonra da geçerliliği bulunacak olan, bir sayfası boş bir şekilde hazırlanmış pasaport
 • Ziyaret amaçlı ya da aile daveti sebebiyle yapılacak olan Arjantin ziyaretleri için Arjantin’de bulunan kişiden gönderilecek olan davetiye örneği

Arjantin Vize Ücretleri 2022

Arjantine yapacağınız seyahatler için 90 günü aşmamak kaydı ile vize ücreti alınmamaktadır.

Arjantin Vizesi

Arjantin Türk vatandaşları için vize muafiyeti tanıyan ülkeler arasındadır. Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport hamili olması fark etmeksizin tüm Türk vatandaşları için 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olmak üzere vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Daha uzun süreli bir seyahat planlanıyorsa bu durumda Arjantin vizesi alınması gerekir.

Arjantin’e gitmek için gerekenler arasında 90 günden uzun süreli seyahat planlanıyorsa seyahat amacına uygun bir vize alınması şartı vardır. Arjantin kapıda vize uygulaması yapan ülkelerden birisidir ve ücrete tabi olmadan vize verilebilmektedir.

Arjantin öğrenci vizesi almak için gerekli evraklar arasında, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerli olan pasaport gereklidir. Pasaporta kapı vizesi vurulacaktır. Bu sebeple en az 1 sayfası boş olmalıdır. Öğrenciler için Arjantin’deki bir üniversiteden gönderilmiş bir kabul belgesi ve Türkiye’deki eğitim gördüğü üniversiteden alınmış öğrenci belgesi alınmalıdır.

Arjantin vize ücreti online olarak ödenmeli ve ödeme belgesinin çıktısı alınmalıdır. Bunun haricinde Arjantin seyahati boyunca konaklanacak yer ile ilgili rezervasyon bilgileri gereklidir. Ayrıca 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası zorunludur. Gidiş dönüş Arjantin uçak bileti de vize başvuru evraklarının arasına eklenmelidir.

Arjantin Konsolosluğu üzerinden vize başvuruları tamamlanarak tüm süreç takip edilmelidir. Çalışma vizesi ya da Arjantin vatandaşlığı gibi başvurularda süreç daha farklı ilerlemektedir.  Çalışma ve oturum izni almak için Arjantin’de bulunan bir işyerinden davet alma şartı vardır.

Arjantine vizesiz gidilir mi?

Arjantin’e vizesiz gidilmesi mümkün değildir. Vizesiz gidilebilen ülkeler Arjantin Konsolosluğu’ndan muaf tutulduğu takdirde gerçekleşir.

Arjantin vizesiz kaç gün?

Arjantin’e vizesiz gidilmesi için vize türleri değişkenlik gösterir. Arjantin’de bulunma amacına göre vizesiz işlemler konsolosluk bünyesinde sağlanır.

Brezilya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Brezilya Türk vatandaşlarından vize ister. Türk vatandaşları pasaport türlerine göre vize işlemlerini sağlayabilir.

Arjantin Vizesi Gerekli Evraklar :Ücreti Nedir Videosu;

Oyla! post