Karlsruhe Vize

Almanya Karlsruhe Vize Başvurusu

Karlsruhe, güney batı Almanya’da yer alan bir şehirdir. Fransa sınırında bulunur. 173 km 2’lik alanda yer alan şehrin nüfusu ise 313 bindir. Karlsruhe vize işlemlerinde, konsolosluk ve ayrıca aracı firmaların kullanılmasının önünde bir engel yoktur. Önemli olan ise süreç boyunca istenilen tüm evrakları tam şekilde teslim etmektir.

Karlsruhe İçin Vize Gereklimi?

Karlsruhe için vize gereklimi: Karlsruhe vize ön koşul olarak dikkat çeker. Hem bu kente hem de diğer Alman şehirlerine ziyaret için bu iznin pasaporta işlenmiş olması çok önemlidir. Bu da, yapılacak olan başvuru ile mümkündür.

Karlsruhe İçin Vize Şartları

Karlsruhe için vize şartları şu ilkeleri kapsar;

  • Belirlenmiş vize ücreti ödenmek zorundadır.
  • Eksik evrak kabul edilmez.
  • Eski olmayan pasaport şartı söz konusudur.

Karlsruhe Turist Vizesi

Karlsruhe turist vizesi alımında dikkat çeken nokta bunun kısa süreli olması, 90 günü geçmemesi şeklindedir.

Karlsruhe Vize Başvurusu

Karlsruhe vize başvurusu işlemlerinde yetkilendirilmiş olan konsolosluklar ve aracılık eden firmalar öne çıkar.

Karlsruhe Vize Evrakları

Karlsruhe vize evrakları arasında meslek bilgilerini gösteren evrak, seyahat sağlık sigortası, seyahat masrafının nasıl temin edileceğini arz eden belgeler olmalıdır. Bunun yanı sıra uçak bileti, otel rezervasyon verileri sunulmak zorundadır.

Kimlik kartının sureti, 2 tane biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport ve başvuru formu ile dilekçe istenir.

Karlsruhe Vize Fiyatları / Ücreti

80 Euro Karlsruhe vize fiyatları / ücreti gerek Türk Lirası gerekse Euro şeklinde rahatlıkla ödenebilir. Bu noktada önemli olan ise doğru hesaba paranın aktarımının yapılmasıdır.

Karlsruhe Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Karlsruhe vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize başvurusundan sonra sonuç 5 gün içinde açıklanır ve size verilir. Bunun haricinde 15 gün her daim üst limittir ve ihtimaller dahilindedir.

Karlsruhe Vizesi Nasıl Alınır?

Karlsruhe vizesi nasıl alınır: Almanya konsolosluğu size Karlsruhe vize başvurusunun olumlu sonuçlandığını çok kısa bir zaman dilimi içerisinde bildirmektedir. Ardından buraya giderek pasaportunuzu alabilirsiniz. Aracı işletme olarak bunu sizin adınıza almakta ve adrese postalamaktayız.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.