Antigua Aile Birleşimi

Antigua Aile Birleşimi

Antigua aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız sizden talep edilen belgeleri istenilen süre içerisinde hazırlamalısınız. Antigua aile birleşimi – visa center vizesi için şartları düzgünce halletmelisiniz. Vize başvuru işlemleri uzun ve zor işlemlerdir bu sebeple başvuru işlemlerinizi seyahatinizden önce halletmenizde fayda vardır. Aksi taktirde yetişemeyebilir ve zorlanabilirsiniz.

Antigua Konsolosluğu

Antigua vize işlemleri genellikle 2 ay ile 5 ay arasında sürebilmektedir. Antigua aile birleşimi – visa center vizesi için gerekli olan belgeleri, evrakları ve şartları Antigua Konsolosluğunu arayarak bilgi talep etmelisiniz. İşlemlerinizin çabuk hallolup onaylanmasını istiyorsanız bilgilerinizin doğruluğundan emin olmayı ihmal etmeyin. Gerekli belgeleri hazırlayıp Konsolosluğa teslim edebilirsiniz. Bazı durumlarda ekstra evrak istenebilir bu belgelerinde teminini yapmalısınız. Antigua aile birleşimi vize başvuru onayı belirlenen süre zarfında onayı size iletilecektir.

Antigua Aile Birleşimi Vizesi

Antigua Aile Birleşimi vizesi almak için gerekli olan belgeleri hazırlamalısınız. Bunun için Antigua Konsolosluğu Aile Birleşimi için talep edilen belge ve şartları yerine getirmelisiniz.

Eğer başvurunuzun zamanında yetişmesini istiyorsanız, başvurunuzu seyahat tarihinden çok daha önce yapmalısınız. Çünkü işlem sırasında çok fazla vakit kaybedebilirsiniz. Antigua Aile Birleşimi vize işlemleri boyunca randevu ve diğer tüm prosedürler 2 ile 5 ay aralığında gerçekleşmektedir. Ayrıca Antigua Aile Birleşimi için gereken ve zorunlu olan tüm belgeleri öğrenmek için İdata ya da Antigua Konsolosluğundan bilgi almalısınız.

Antigua Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Antigua Aile Birleşimi için toplamanız gereken evrakları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • 1 aydan geç çekilmemiş olan çene ve kafa arası 3.5 ile 4.5 boyutlarında olan biyometrik fotoğraf. Bu fotoğraf 4 adet olmalıdır. (fotoğrafın daha önce hiçbir vize işleminde kullanılmamış olması gereklidir).
 • Vize başvurusu sadece vizeyi alan kişi tarafından yapılmalıdır.
 • Pasaportun en az 1 yıl geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Antigua Aile Birleşimi formu sadece Almanca büyük harflerle doğru bilgilerle tam doldurulmalıdır.
 • Nüfus il müdürlüğünden evlilik belgesini vermek yetkisi olan kurumlardan Uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesinin aslı ve kopyası gereklidir.
 • Son olarak başvuruda bulunan kişinin evlilik öncesi ve sonraki tam tekmil vukuatlı kimlik kayıt örneği gereklidir (2 adet kopyasıyla)
Antigua Aile Birleşimi

Antigua Aile Birleşimi

Antigua Vize İstiyor mu?

Türkiye`den Antigua`ya seyahat etmeyi planlıyorsanız Bordo Pasaport ile ülkeye 90 gün vizesiz giriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda Siyah, Yeşil ve Gri Pasaport sahipleri de Antigua`ya vize almadan seyahat edilebilir.

Ülkeye gitmek için vizeden muaf olduğunuz için toplamanız gereken birkaç evrak bulunmaktadır. Bu evraklar ise aşağıdaki şekildedir.

 • Seyahat bittikten sonra 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport
 • Kimlik belgesinin kopyası
 • Konaklama yapılacak yerin rezervasyon bilgilerini gösteren belgeler
 • Ulaşım yöntemi hakkında bilgi veren belgeler (uçak, gemi vb. bilgileri)
 • Seyahat sağlık sigortası

Bunların dışında gerek duyulduğu taktirde kişiye özel ekstra belge talebinde bulunabilirler. Sizden istenen ek belgeleri eksiksiz bir şekilde vermek zorundasınız. Aksi halde Antigua vizesi almanız mümkün olmayacaktır.

Hollanda aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Hollanda aile birleşimi vizesi, yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamlanır.

Belcika aile birleşimi vizesi ne kadar sürede sonuçlanıyor?

Belçika aile birleşimi vizesi, 30 gün içerisinde hazırlanıp 2 hafta içerisinde de elinize ulaşır.

Ingiltere'ye nasıl yerleşebilirim 2023?

İngiltere’ye yerleşebilmek için ilk olarak İngiltere Konsolosluğu’na vize başvuru talebinde bulunulmalı.

Antigua Aile Birleşimi Videosu;

 

Oyla! post