Frankfurt Vize

Almanya Frankfurt Vize Başvurusu

Frankfurt, Almanya’nın en gelişmiş şehirlerinden birisidir ve nüfusu 730 bindir. Main ırmağının kenarında yer alır. Almanya sınırları içerisinde olmasından dolayı TC vatandaşlarının her türlü seyahati Frankfurt vize işlemlerine tabidir. Bunun alım süreci, kurallar çerçevesinde yapılır.

Frankfurt İçin Vize Gereklimi?

Frankfurt için vize gereklimi: Frankfurt vize gerekli bir evrak olarak karşımıza çıkıyor. Bunun hemen elde edilebilmesi adına kesinlikle belgelerin toplanarak konsolosluğa sunulması gibi bir süreç vardır. Bu sayede kente olan geziyi yapmanız mümkündür.

Frankfurt İçin Vize Şartları

Frankfurt için vize şartları çerçevesinde hareket edilmeli ve istenen tüm belgeler toplanmalıdır. Mahkemesi sonuçlanmamış kişiler kesinlikle vize alamazlar. Düzenli gelir de önemlidir.

Frankfurt Turist Vizesi

Frankfurt turist vizesi, her zaman kısa süreli bir izin olarak tanımlanır. Bu da 90 gün şeklindedir.

Frankfurt Vize Başvurusu

Frankfurt vize başvurusu konsolosluk üzerinden yapılır. Randevu alımı söz konusudur. Aynı zamanda biyometrik şekilde parmak izi verilmelidir. Aracı kurumlar da tercih edilebilir.

Frankfurt Vize Evrakları

Frankfurt vize evrakları arasında; pasaport, ikametgah belgesi, sağlık sigortası, kimlik kartının sureti, vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 tane fotoğraf, seyahat belgesi, otel rezervasyon evrakı, başvuru formu, dilekçe bulunmalıdır. Bunların hazırlanmasının ardından bir dosya içine koyulmalı ve konsolosluğa teslim edilmelidir.

Herhangi bir eksiklik ya da hata söz konusu olursa, konsolosluğun size vize vermeyeceğini unutmamanız lazım.

Frankfurt Vize Fiyatları / Ücreti

Frankfurt vize fiyatları / ücreti hem Türk lirası hem de Euro olarak ödenebilir. Bu da 80 Euro olarak açıklanmıştır. Aynı zamanda banka havalesinin geçerli olduğunu unutmamak lazım.

Frankfurt Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Frankfurt vizesi kaç günde çıkar: Almanya vize 5 günde sonuçlanır. Yoğunluk ya da bunun gibi durumlar olduğunda ise 15 günü bulması son derece normaldir.

Frankfurt Vizesi Nasıl Alınır?

Frankfurt vizesi nasıl alınır: Frankfurt vize her zaman konsolosluk üzerinden kurallar çerçevesinde yapılmış olan başvurunun ardından alınmaktadır. Bunun yanı sıra dikkat çeken bir diğer opsiyon ise aracı firmaların yetkilendirilmesidir. Daha çok bilgiyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.