İtalya Vize Başvuru İşlemleri

İtalya Vize Başvuru İşlemleri
İtalya vize türlerine göre yapacağınız başvuru işlemleri hakkında tüm detayları adreslerimiz sayesinde bulabilirsiniz.

Siz değerli ziyaretçilerimize, İtalya vizesi ile ilgili sorularınızı çözmek ve tüm ayrıntıları incelemek için bizleri tercih ettiğiniz için teşekkürlerimizi borç bilmekteyiz. Sayfalarımız üzerinde yer alan bilgiler sayesinde İtalya Schengen vizesi ve başvuru süreçleri hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulmanız mümkün olacaktır.

  Italya Vizesi

İçindekiler Kapalı

İtalya Vizesi

Aklınızdaki soru işaretlerini paylaşabileceğiniz ekiplerimiz sayesinde keyifle tamamlayacağınız bu süreçler, seyahatlerinizi aksatmayacaktır. Planladığınız tarihte ve saatte gerçekleştirmek isteyeceğiniz İtalya gezileriniz için, seyahat amaçlarınıza uygun olarak vize başvurularını yapmanıza olanak veriyoruz.

Bu başvurular esnasında hazırlamanız gereken evrakların listesine ulaşmak, tamamlamak ve ilgili kurumlara sunmak sizler için zahmetli ve karmaşık olabilir. Hiçbir şekilde yorulmadan bu süreçleri tamamlamak istediğinizde, işlerinizi profesyonelce sürdürecek ve sizleri memnun edecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başta Ankara olmak üzere İstanbul, Gaziantep ve İzmir gibi şehirlerimizden yapacağınız başvurularda öncelikle bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede vize danışmanlık hizmetlerimizle tanışabilir ve kusursuz bir şekilde yönettiğimiz hizmetlerimize göz atabilirsiniz. Üstelik sonuçların büyük oranda olumlu olması sizlere pek çok yönden avantaj kazandıracaktır.

italya vizesi

İtalya Vizesi Almanın Kolay Yolu

 1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış İtalya vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

 1. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı İtalya vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

 1. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden İtalya vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

Bu sayfa içerisinde İtalya Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

İtalya vizesi hakkında gerekli bütün bilgilendirme için https://www.visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi İle İlgili Genel Bilgiler

 • Schengen vizesi kapsamında, İtalya seyahatlerini 180 günlük süreçte 90 günü aşmayacak sürelerle gerçekleştirmek isteyenlerin sahip olması gereken şartlarla ilgili detayları paylaşmaktayız. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportlarına sahip olan kişilerin, bu süreçlerde vize muafiyetleri bulunmaktadır. Ancak 90 günü aşacak durumlarda veya bordo pasaporta sahip olmaları halinde ise vize başvurularını gerçekleştirmeleri zorunludur.

 

 • Hangi evraklarla başvuru yapmanız gerektiğinin yanıtını sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde iletişimde kalarak, en kısa yoldan işlemlerinizi tamamlayabileceksiniz. Gerekli evraklarla ilgili olarak aradığınız tüm detayları paylaştığımız alanlarda listelerle karşılaşabilirsiniz. Yazımızın devamında İtalya vize başvurularını gerçekleştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair önemli detayları sizlerle paylaşıyoruz.

 

 • İtalya vize başvurularını gerçekleştirmek için 6 ay öncesinden işlemleri başlatabilirsiniz. Her ne kadar erken süreçte davransanız da, vizenizin onaylanması halinde, seyahat tarihlerinizde bir değişiklik olmayacaktır. Vize onayıyla birlikte seyahatlerinizin erken tarihte olabileceği anlamına gelmeyen, bu süreci başlattığınızda, sonuçların onaylanmasına kadar geçen süreçte herhangi bir kaybınızın olmamasına dikkat edilmektedir. Buna göre seyahat tarihleriniz itibariyle gün kaybetmemeniz için titizlikle hareket edecek olan ekiplerimiz sayesinde başvurularınızı sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

 

 • 90 günü aşmayacak sürelerle İtalya’ya seyahat etmek istediğinizde C tipi Schengen vize başvurularını İtalya’ya yönelik olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak başvurularınız konsolosluklar tarafından doğrudan kabul edilmeyecektir. Bu nedenle bulunduğunuz illere en yakın yetkili ofislerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sayede internet üzerinden yapacağınız araştırmalarda sorularınızın yanıtlarını bulabilir ve hazırlamanız gereken evrakları bizlere ulaştırabilirsiniz. Konsolosluklara randevu tarih ve saatinde ulaştırılacak olan evraklarınızı olumlu ya da olumsuz olarak bir karara bağlama yetkisi ise yalnızca konsolosluklarda olacaktır. Her ne kadar hiçbir firma tam anlamıyla olumlu sonuçları alacağınızı garanti etmese de, büyük oranda olumlu sonuçların gelebilmesi için uğraş verecek olan firmalarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 • İtalya Schengen vizelerini alırken, vize kategorileri arasında yer alan başvurabileceğiniz türlerde gerekli evrakları hazırlamanız istenecektir. İşte sizlere tüm bu hususlarda hizmet vermekte olup, vize başvuru işlemlerinizin pratik bir şekilde ve kısa sürede tamamlanması için uğraşmaktayız.

 

 • Schengen vizesi kapsamında kısa süreli olarak 90 günü aşmayan seyahatlerinizin dışında, 90 günden daha uzun süreli olarak oturum almak gibi amaçlarla D tipi vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Hizmetlerimiz kapsamında sizler için en kaliteli adımları atmakta olup, Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından doğrudan kabul edilecek olan Ulusal Vize türünde başvurularınız için sizlere destek olmaktayız.

Sayfalarımız sayesinde İtalya vize türleri ve süreleri hakkında aradığınız tüm detayları ve ayrıntıları bulabilir, hangi kuruma nasıl başvuru yapmanız gerektiğinin yanıtını netleştirebilirsiniz. Başvurularınızın yanmaması ve ödeyeceğiniz ücretlerin yeniden talep edilmemesi için, olumlu sonuçları almanıza yönelik çalışmalarla sizleri memnun edecek olan ekiplerimizden faydalanabilirsiniz.

İtalya Schengen vizeleri ile ilgili aklınızdaki tüm soruları bizlerle paylaşabilir, alacağınız yanıtlar sayesinde sorunsuzca ilerlemenin yollarını keşfedebilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuda gerekli yanıtları sizlere ulaştıracak olan sitelerimiz üzerindeki bilgiler sayesinde profesyonel hizmetlerden faydalanmış olacaksınız.

Cennet doğasıyla herkesi büyüleyen İtalya’ya seyahat etmek için öncelikle İtalya vizesi konusunda bilgi edinilmeli ve vize almak için prosedürler tamamlanmalıdır.

Avrupa’nın birçok yeri kişilere cazip gelse de İtalya, gerek mimarisi, gerek lezzetleri, gerekse de sıcakkanlı insanları ile bir başkadır. Akdeniz insanının Türklere çok benzemesi sebebiyle de asla yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Hem kuzeyinde hem güneyinde mevcut olan birbirinden etkileyici doğal güzellikler de bu ülkeyi tatil için iyi bir alternatif haline getirir.

Ancak bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ülkeyi ziyaret etmeden önce İtalya vizesi almak zorundadır. Siyah pasaport, gri pasaport ve yeşil pasaport sahipleri ise vizeye gerek olmadan 180 içinde 90 güne kadar seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri 1 – italya vize basvurusu

İtalya Vizesi Türleri

 1. Ülkede kalış sürenize ve gidiş amacınıza bağlı olarak vize türleri değişmektedir. Genelde en yaygın ve en çok talep gören vize Schengen vizesi olarak da geçen turistik vizedir. Bunun dışında akraba ve arkadaş ziyaret vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi ve lisana eğitimi dışında verilen öğrenci vizesi de bulunmaktadır.
 2. 90 günü aşacak sürelerdeki vizelerin başvuruları doğrudan İtalya Konsolosluğu tarafından alınmaktadır. Ancak 90 gün altındaki tüm vizeler için yetkili kurum olan iDATA İtalya vize randevu işlemlerini yürütmektedir.

Vize başvurunuz sırasında biyometri işlemi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Eğer son beş yıl içinde Schengen vize aldıysanız tekrardan parmak izi vermenize gerek yoktur. Bu durumda ayrıca vize randevunuza da bizzat gitmek zorunda kalmazsınız. Yetkili olarak tayin ettiğiniz herhangi bir kişi sizin adınıza iDATA’ya giderek evraklarınızı teslim edebilir. Ancak güncel parmak izinizin veri tabanında olmaması durumunda bizzat gidip evraklarınızı kendiniz teslim etmelisiniz.

 

İtalya Vize İşlemleri ve Ücretler

C tipi 90 gün ve altı eğitim vizesi alacak kişiler dışındaki herkes başvuru yaptıktan sonra İtalya vizesi ücreti ödemek zorundadır. 2 Şubat 2020 tarihinden itibaren Schengen üye ülkeleri tarafından alınan karar doğrultusunda, vize ücretlerine de zam getirilmiştir.

60 € olan Schengen vize ücreti tüm vize türleri için 80 €’ya çıkarılmıştır. Ayrıca koordinasyon ücreti olan 221 TL’nin de VFS / iDATA’ya ödenmesi gerekmektedir. Ek hizmetler alınması durumunda bu ücretler artabilir.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri 2 – italya evraklari ucreti

İtalya Vize İçin Gereken Evraklar

Vizenizin olumlu sonuçlanması için vize türünüze doğru karar vermeli ve buna uygun evrakları hazırlamalısınız. 

İtalya vizesi gerekli evraklar listesi vize türüne göre değişmektedir. Bu sebeple kendi başvuracağınız vizenin türü için İtalya Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri sunmalısınız. Ayrıca hazırlık kısmında hata yapmamak adına randevunuzu aldıktan sonra iDATA iletişim kanalı aracılığıyla da belgeler konusunda bilgi alabilirsiniz.

İtalya Turistik İtalya vizesi için gerekli belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Seyahatin planlanan bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportun 10 yıldan fazla eski olmaması
 • Vize için pasaportta en az iki boş sayfa olması
 • İlk sayfanın ve tüm dolu sayfaların renkli fotokopiler
 • Varsa eski pasaportlar
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 ayda çekilmiş 2 adet 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacına dair ayrıntılar içeren bir dilekçe
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ve konaklama belgeleri
 • 18 yaş altı başvuru sahiplerinin ebeveynleri tarafından noter onaylı hazırlanmış muvaffakatnameleri
 • Öğrencilik durumu varsa öğrenci belgesi
 • İtalya vize ücreti ve iDATA koordinasyon ücretinin ödenmesi
 • En az 30.000 € teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Sın 3 aylık banka hesap dökümü
 • Başvuru sahibinin veya sponsorun gelir durumunu beyan eden belgeler

Çalışan kişiler iş yerlerinden seyahat tarihlerinde izinli olacaklarına dair kaşeli ve imzalı belge almalıdır. Ayrıca gelir beyanı belgelerinin arasına son 3 aya ait maaş bordrosu ve SGK hizmet dökümü de eklenmelidir.

Ayrıca şirketin faaliyet belgesi, imza sirkülerinin fotokopisi, ticaret sicil belgesinin fotokopisi ve vergi levhası fotokopisi de sunulmalıdır. Başvuru sahibinin emekli olması durumunda emeklilik maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait hesap dökümü sunulabilir.

Bu sene güncellenen ve yeniden hazırlanarak yayımlanan evrak listesi için >>  visacenter.com.tr/italya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ bağlantısını ziyaret ediniz.

İtalya Vize Başvuru İşlemleri 3 – italya ziyaret vizesi

İtalya Akraba ve Arkadaş Ziyareti İçin Gereken Evraklar

Eğer İtalya’da yaşayan bir akrabanız, aile dostunuz ya da arkadaşınız varsa ziyaretçi vizesi alarak kolayca seyahat edebilirsiniz. Bunun için karşı taraftan bir davet mektubu gönderilmesi vizenizin olumlu sonuçlanması açısından faydalı olacaktır. 

İtalya vizesi – ekşisözlük entrylerinde de akraba ve arkadaş ziyareti için oldukça çok sayıda yorum mevcuttur. Ancak hazırlık sürecinizde her zaman yetkili vize başvuru merkezlerinin bilgilerini dikkate almalısınız. Akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı 

İtalya ziyaret vizesi için gerekli belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Seyahatin planlanan bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportun 10 yıldan fazla eski olmaması
 • Vize için pasaportta en az iki boş sayfa olması
 • İlk sayfanın ve tüm dolu sayfaların renkli fotokopiler
 • Varsa eski pasaportlar
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 ayda çekilmiş 2 adet 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacına dair ayrıntılar içeren bir dilekçe
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu
 • Konaklama davet eden kişi tarafından karşılanacaksa buna dair beyan
 • Davet eden kişi tarafından gönderilmiş davet mektubu
 • Davet eden kişi İtalyan’sa kimlik fotokopisi, göçmense oturum izni fotokopisi ve ikamet adresi
 • 18 yaş altı başvuru sahiplerinin ebeveynleri tarafından noter onaylı hazırlanmış muvaffakatnameleri
 • Öğrencilik durumu varsa öğrenci belgesi
 • İtalya vize ücreti ve iDATA koordinasyon ücretinin ödenmesi
 • En az 30.000 € teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Sın 3 aylık banka hesap dökümü
 • Başvuru sahibinin veya sponsorun gelir durumunu beyan eden belgeler

İtalya Ticari Vize İçin Gereken Evraklar

İş anlaşmaları, fuarlar, eğitimler ya da denetimler için ticari amaçlı İtalya vizesi almak oldukça popülerdir. Genelde işlemler şirketler arasında karşılıklı yürütüldüğü için bu vizenin alınması da çok daha kolay olabilmektedir.

Yine de kişilerin İtalya vizesi gerekli evraklar konusunda araştırma yapmış ve buna göre belgelerini hazırlamış olmaları gerekir. Ticari İtalya vizesi için gerekli belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Seyahatin planlanan bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportun 10 yıldan fazla eski olmaması
 • Vize için pasaportta en az iki boş sayfa olması
 • İlk sayfanın ve tüm dolu sayfaların renkli fotokopiler
 • Varsa eski pasaportlar
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 ayda çekilmiş 2 adet 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacına dair ayrıntılar içeren bir dilekçe
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu ve konaklama belgeleri
 • Şirket tarafından kişinin kalacağı süreyi, seyahat amacını, konaklama ve sağlık giderlerinin şirket tarafından karşılanacağını beyan eden dilekçe
 • İtalya’da bulunan şirket temsilcisi tarafından doldurulmuş, kaşe ve imzaları tam olan ticari davetiye formu
 • Davet formunu gönderen yetkilinin kimlik fotokopisi; kişi İtalyan değilse oturum izninin fotokopisi
 • Davet formunu gönderen şirketin ticaret sicil belgesi fotokopisi
 • İtalya vize ücreti ve iDATA koordinasyon ücretinin ödenmesi
 • En az 30.000 € teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Sın 3 aylık banka hesap dökümü
 • Başvuru sahibinin veya sponsorun gelir durumunu beyan eden belgeler

İtalya Vize Başvuru İşlemleri 4 – italya calisma vizesi

İtalya Eğitim Amaçlı İtalya Vizesi İçin Gereken Evraklar

Birçok öğrencinin hem lisans ve lisansüstü programlar hem de öğrenci değişim programları ve dil okulu için tercihi İtalya’dır. Bu sebeple eğitim amaçlı İtalya vizesi için gerekli belgeler hakkında bilgi edinmeniz gerekir:

Eğitim Vizesi Gerekli Evraklar

 • Vize başvuru formu
 • Seyahatin planlanan bitiş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerli olan pasaport
 • Pasaportun 10 yıldan fazla eski olmaması
 • Vize için pasaportta en az iki boş sayfa olması
 • İlk sayfanın ve tüm dolu sayfaların renkli fotokopiler
 • Varsa eski pasaportlar
 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 3 ayda çekilmiş 2 adet 3,5 x 4,5 cm ölçülerinde biyometrik fotoğraf
 • Seyahat amacına dair ayrıntılar içeren bir dilekçe
 • Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu
 • 18 yaş altı başvuru sahiplerinin ebeveynleri tarafından noter onaylı hazırlanmış muvaffakatnameleri
 • Öğrencilik durumu varsa öğrenci belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İtalya’da eğitim görülecek program ve kurum ile ilgili bilgiler
 • Eğitimin başlangıç ve bitiş tarihlerinin net bir şekilde belirtilmesi
 • Minimum iki haftalık konaklama belgesi
 • Eğer üniversite eğitimi alınacaksa AFAM kurumlarına ön kayıt ya da kayıt yapıldığını bildiren belge
 • Yabancı dil düzeyini kanıtlayan sınav sonucu
 • İtalya vize ücreti ve iDATA koordinasyon ücretinin ödenmesi
 • En az 30.000 € teminatlı yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Yıllık 5819 € bulunan, başvuru sahibi adına açılmış banka hesabı
 • Başvuru sahibinin veya sponsorun gelir durumunu beyan eden belgeler

İtalya vizesi Ankara Büyükelçiliği ya da diğer illerdeki konsolosluklar tarafından verilmektedir. Bu yüzden kendi bölgenizde uygun konsolosluğa ya da yetkili vize başvuru merkezine başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

İtalya vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/italya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

1. İlk adımda;

İtalya Schengen vizeleri ile ilgili işlemlerinizi ofislerimiz sayesinde devam ettirdiğinizde, hangi adımları atabileceğinizi ve nelerin gerekli olduğunu sizlerle paylaşacağız.Hemen ardından İtalya vize başvurularında desteklerimizle ve verdiğimiz hizmetlerle ilgili bazı açıklamalarda bulunacağız.

2. Hangi evrakların gerekli olduğu hususunda;

Mesleğinize, vize kategorilerine ve gerekli olan evraklara göre farklı açıklamaların yer alacağı tüm detayları sitemiz üzerinden bulmanıza olanak vereceğiz. Sizler için güncel evrak listelerine dair paylaşımları gerçekleştirerek, hızla adım atmanızı sağlayacağız.

3. Merak ettiklerinize dair;

İtalya vize başvurularında merak ettiğiniz pek çok başlık olabilir. Vize ücretini 2020 yılı için ne kadar ödeyeceğinizden, uzun süreli ve çok girişli olarak gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvurularında hangi evrakları hazırlayacağınıza ve vizeler nasıl alınır, kimler alabilir, kan günde çıkar gibi sorulara da yanıt vermekteyiz. Giderek artan bu başlıklar arasında sizler için en çok sorulan ve merak edilen konulara yer vermekteyiz. Eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gereken başvuru formu için nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için açıklamaktayız.

Talep ve sponsorluk dilekçelerini kimlerin hangi aşamada ve nasıl hazırlaması gerektiğinin yanıtını veriyoruz. Ayrıca vizelerinizin durumlarını takip ederek, vize onayı veya vize reddi gibi durumlarla ilgili sizleri bilgilendirmekteyiz. Vize reddi durumunda itiraz süreçlerinize ve atmanız gereken adımlara yönelik bazı önemli paylaşımlarda bulunmaktayız. Vize başvurularınız esnasında vize türüne göre değişen evraklardan olan davetiyelerin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte tüm bu hususlarda ve daha fazlasında sizler için gerekli yanıtları ve bilgilendirmeleri yapmaktayız. Konsolosluk ve Büyükelçilik hakkında aradığınız tüm detayları bulabilmeniz için yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Sayfalarımızın alt kısımlarında;

İtalya Schengen vizelerini alırken başvurularda nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı önemli ipuçlarını sizlerla paylaşmaktayız. Bu sayede genel olarak yapılan hatalı başvurular hakkında bilgi sahibi olabilir, bu adımları atmaktan uzak durabilirsiniz. Başvurularınızı gerçekleştirmeden önce banka hesaplarınızda bulunması gereken tutarların ne kadar olduğunu, seyahat sürelerinin hangi tarihleri kapsayabileceğini, uzun süreli seyahatlere hangi şartlarda çıkabileceğinizi ve ek evrakları nasıl hazırlamanız gerektiğini sizlere aktarmaktayız.

Başvurularınızın doğru bir şekilde yapılabilmesi için istenen evraklardan olan fotoğrafların doğru ölçü ve özelliklerde olmasına önem göstermelisiniz. Diğer biyometri işlemlerinin VIS ibaresinin bulunmadığı durumlarda gerçekleştirileceğini aktarmaktayız.

Son 5 yıllık süreçte Schengen vizesi alan kişilerin pasaportlarında bulunacak olan VIS ibaresi sayesinde parmak izi ibrazına gerek duyulmayacaktır. Ancak bu ibarenin bulunmadığı durumlarda, kişiler şahsen yapacakları başvurularla parmak izi ibrazında bulunacaklardır. Aynı zamanda İtalya vize türlerini hak etmeniz halinde, seyahat edebileceğiniz diğer Schengen ülkeleri hakkında da gerekli bilgilere hemen sahip olabileceksiniz.

İtalya Vizesi Almanın Pratik Yöntemleri

 • Aşama: Ofislerimizle İletişime Geçebilirsiniz

Bizleri aramanız halinde son durumlarınız hakkında bazı analizlerde bulunmaktayız. Sizler için özel olarak hazırladığımız vize evraklarına dair listeleri ücretsiz olarak mail adresleriniz üzerinden yollamaktayız.

 • Aşama: Evraklarınızı Ofislerimize Gönderin

Sizlere ücretsiz bir şekilde mail üzerinden ulaştıracağımız güncel evrak listesini hazırlayarak bizlere gönderebilirsiniz. Bu sayede tüm evraklarınızın kontrol edileceğini ve dosyalarınızdaki evrakların doğru bir şekilde hazırlanması için uğraş vereceğimizi belirtmekteyiz.

 • Aşama: Biyometrik Veri İbrazlarını Gerçekleştirin

Eğer son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunmamışsanız, VIS ibaresi olmayan pasaportlarınıza bu ibarenin basılması için başvurularda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Ancak bu işlemi gerçekleştiren kişilerin şahsen başvuru yapmasına gerek duyulmadan, ofislerimiz üzerinden tüm işlemler hızla sürdürülecektir.

 • Son Aşama: Tüm İşlemleriniz Tamamlanmıştır.

Tüm işlemlerinizin tamamlanacağı bu son aşamanın ardından, pasaportlarınız konsolosluklardan ofis çalışanlarımız aracılığıyla alınarak, ilk başvuru esnasında belirteceğiniz adreslere kargo veya kurye gibi yöntemlerle gönderilecektir.

Bu hizmetlerden faydalanmanızın bizimle iletişime geçmeniz halinde kısa sürede mümkün olabileceğini aktarmaktayız. Bu sayede sizlere sağladığımız kaliteli desteklerden faydalanmış olacaksınız. İtalya vize başvurularınızı gözünüzde büyütüyorsanız, hayatınızda büyük bir problem olmasını engelleyecek adımları sizler için atmaya devam ediyoruz.

Bu süreçlerin ilk aşamalarından itibaren, son aşamalarına kadar geçecek olan tüm gelişmeleri sizler için takip etmekteyiz. Bizlere danışman istediğiniz her konuda en iyi ve profesyonel yanıtları vermekteyiz. Herhangi bir problemle karşılaşmamanız için gerekli adımları atarak, destek olmaya devam ediyoruz. Bu süreci ofislerimiz sayesinde nasıl atlatabileceğinize dair bazı detayları sunuyoruz:

 • Sizlere soracağımız sorularla durumlarınızı netleştirmek adına bazı incelemeleri ve analizleri yapıyoruz.
 • Mevcut durumlarınıza en uygun şekilde ve güncel evrak listelerini hazırlamanız için bazı bilgilendirici mailleri gönderiyoruz.
 • Buna göre hazırlayacağınız dosyalarınızı bizlere ulaştırmanızın ardından gerekli çalışmaları gerçekleştirerek herhangi bir eksiğin veya hatanın olmaması adına uğraş veriyoruz. Herhangi bir düzenlemenin gerekmesi halinde sizleri bilgilendiriyoruz.
 • Talep edeceğiniz günlere en uygun ve erken süreçte vize başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz için randevularınızı oluşturuyoruz.
 • Vize başvurularınız esnasında konsolosluğun ikna olması ve olumlu görüşleri bildirmesi için gerek duyacağınız otel ve uçak rezervasyonlarından, zorunlu seyahat sağlık sigortasının ödenmesine kadar tüm ayrıntıları ele alıyoruz.
 • İtalya Schengen vizelerini uzun süreli ve çok girişli olacak şekilde hazırlayarak konsolosluklara sunuyoruz.
 • Son 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunmadığınız hallerde, başvurularınızı titizlikle gerçekleştirebilmeniz için sizlere eşlik ediyoruz. Parmak izi ibrazında bulunduğunuz durumlarda ise sizleri yormadan ve zahmet vermeden, tüm başvuruları sizler adına gerçekleştiriyoruz.
 • Tüm bu aşamalar tamamlandığında, vize başvurularınızın süreçlerini takip ederek, olumlu sonuçların alınması halinde pasaport takiplerini gerçekleştirmekteyiz. Sonuçlanması halinde ise pasaportlarınızı teslim alarak adreslerinize ulaştırmaktayız.

Bizleri tercih etmeniz durumunda bu işlemlerde herhangi bir problemle karşılaşmayacağınızı rahatlıkla görebileceksiniz. Diğer yandan İtalya vize türlerine göre yapacağınız başvurularda olumlu sonuçları alma ihtimalinizin % 98’lerde olduğunu vurgulamaktayız.

Visa Center Hizmetlerimizden Kimler Faydalanabilir?

 • Eğer Türkiye Cumhuriyeti’nde resmi bir oturum belgeniz yoksa hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün olmayacaktır. Ayrıca 25 yaş ve üzeri olmanız halinde sabit gelirinizin bulunmadığı durumlarda yine verdiğimiz hizmetlerden faydalanamayacağınızı belirtmekteyiz. Ancak ev hanımlarının ve sabit gelirle ihtiyaçlarını karşılayacak olanların bu kategori dışında yer alacağını belirtmekteyiz.
 • Ulusal ve Schengen vize türlerine göre başvurularınızı gerçekleştirirken hizmetlerimize göz atabilirsiniz.
 • Göçmenlik hizmetlerinde, eğitim kurumlarını araştırırken ve işe yerleşme hususlarında bizlerden destek ve bilgi almanız mümkün olacaktır.
 • İtalya vize başvurularınız için Ankara başta olmak üzere İstanbul, Gaziantep ve İzmir illerinden bizlere ulaşarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Başkonsoloslukların hizmet verdikleri alanlarda bulunmanız halinde, ikametlerinize göre değişecek olan başvuru adreslerine gerekli ibrazları gerçekleştirmekteyiz.

Hangi ilde olduğunuzu ve tamamlamanız gereken evrakları bizimle paylaşmanız halinde gerekli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bizimle iletişime geçebileceğiniz tüm yöntemlerden ulaşarak sorularınızın yanıtlarını alabilirsiniz.

İtalya Schengen Vizesi Başvuru İşlemleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya Vizesi Hakkında Önemli Detaylar

Uzman danışmanlarımızın aktaracağı bilgiler sayesinde merak ettiğiniz soruların çözüme kavuşacağını görebileceksiniz. Aklınıza takılan herhangi bir problemde ilk olarak bizleri aramanızın ne denli güvenilir olacağını görmeniz mümkün olacaktır.

Gerekli Evrak Listesi

Gerekli evraklar ile ilgili kategorilerimizi incelediğinizde, mesleki durumlarınıza ve seyahat amaçlarınıza göre değişen bazı ayrıntıların olacağını görebileceksiniz. Genel evraklar hakkında sizleri bilgilendirecek olan ofislerimiz, gidiş amaçlarınıza göre istenebilecek olan ek evraklarla ilgili de yanıt verecektir.

Genel bilgilerde, turistik vize türünde gerekli evraklarda, aile ve arkadaşlarınızı ziyaret edebileceğiniz vizelerde, ticari, konferas, kültürel ve sportif etkinlik vizesinde, eğitim ve öğrenci olarak vize almak istediğinizde veya sağlık ve tedavi sebepleriyle vize başvurularınızı gerçekleştireceğinizde ekstra süreçlerle ilgili de gerekli hizmetleri bulabileceksiniz.

Merak ettiklerinize dair

Ayrıca merak ettiğiniz soruları ve yanıtlarını başlıklar halinde sizlerle paylaşacak olan adreslerimiz sayesinde detaylı bilgilere internet sitelerimizden ulaşabileceksiniz. Vizeler için ne kadar ücret ödeyeceğinizi, kaç günde sahip olacağınızı, başvuru formunu doldururken nelere dikkat edeceğinizi, vizeleri nasıl alacağınızı, çok girişli ve uzun süreli İtalya vizelerini alma yöntemlerini, kimlerin vize başvurusunda bulunabileceğini bu sayede öğrenmiş olacaksınız.

Ayrıca vize başvurularında bazı türler için gereken sponsorluk dilekçelerinin hazırlanmasında önemli püf noktaları öğrenebileceksiniz. Büyükelçilik ve başkonsolosluğun hangi hizmetleri sunduğuna dair yanıtları alabilmek, vize reddi yanıtını vermeleri durumunda itirazlarınızı nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenmek için sayfalarımızdan faydalanabilirsiniz.

İtalya Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya Vize başvurularınızı Schengen vizeleri kapsamında gerçekleştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Bazı uyarılarda bulunacak olan ekiplerimiz, bu hususlarda temkinli olmanız durumunda, başvurularınızın büyük oranda olumlu sonuçlanacağını belirtmektedir.

Başvuru yapacağınız illere göre gerekli bilgilendirmeleri alabilir ve sürekli değişen şartlarla ilgili güncellenen bilgilere ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz sitelerimizdeki bilgileri sürekli güncel tutmak adına maksimum bir özeni sergilemektedir.

 • İtalya vizeleri için başvuru yaparken istenen evraklardan birisi SGK işe giriş bildirgesinin uzun barkodlu olarak alınması gerekmektedir. Ayrıca belgede şirket yetkililerinin imzasının kaşesinin bulunması gerekmektedir. Eğer SGK’lı olarak çalışıyorsanız, e-devlet üzerinden alacağınız barkodlu hizmet dökümlerinin tarihlerine dikkat etmeli ve en fazla 7 günlük süreçte alınmış olmasına önem vermelisiniz.
 • Şahsınıza ait olan maaş bordrolarının 6 aylık bilgileri içermesine önem verilmektedir. Ayrıca şirket yetkililerinin imzasının ve kaşesinin olması da zorunlu tutulmaktadır. Sigortalı olarak gerçekleştireceğiniz başvurularda Ankara, İstanbul, Gaziantep veya İzmir gibi şehirler için çalıştığınız şirketlere ait olan vergi levhasını, faaliyet belgelerini, sicil gazetesini, imza sirkülerini ve beyannameleri sunmanız gerekecektir.
 • Başvuru yapacağınız tarihten itibaren en fazla 15 gün içerisinde alınmış olan banka hesap dökümlerinizle işlemleriniz hızla gerçekleştirilecektir. Bu dökümlerin tarihleri 6 ayı kapsayacak şekilde bulundurulmalıdır. Ayrıca imza ve kaşenin olması, banka imza sirkülerinin eksiksiz bir şekilde bulundurulması gerekmektedir.
 • Başvuruları gerçekleştirirken banka hesapları ile ilgili aşamalara geldiğinizde hesap hareketleri alanında highlighter seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Kazanç elde ettiğiniz rakamları sarı renklerle belirtirken, harcamalarınızı ve giderleri ise pembe renkli kalemle belirtmeniz istenmektedir.
 • Başvuru yapacak olan vize sahibi 18 yaşından küçük ise bu durumda noterden onaylı muvafakatname belgesinin alınması gerekmektedir.

Vize başvurularında bulunacak olan kişiler için gerekli davetiyelerin formatları, sitelerimiz üzerinden paylaşılmaktadır.

İtalya Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

İtalya İçin Uzun Süreli Schengen Vizesi Alabilir Miyim?

Geçmişten günümüze kadar bazı değişikliklere maruz kalan ve daha da zor bir hal alan uzun süreli İtalya Schengen vizelerinde ilk başvurularda genellikle tek girişli onaylar verilmektedir. Eğer daha önce Schengen vizelerine başvuru yapmışsanız ve sonuçlarınız onaylanmış ise bu durumda 6 aydan 1 seneye kadar değişen vizeler verilmektedir.

Ancak ziyaretlerini ticari amaçlarla gerçekleştirmek isteyen kişilere verilen vize süreleri daha uzun tutulmaktadır. Turistik veya ziyaret vizelerinde ise bu sürelerin daha kısa olduğunu belirtebiliriz.

Yine de bu amaçlarla gerçekleştireceğiniz seyahatlerde uzun süreli ve çok girişli İtalya vizesi almak istediğinizde bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Uzun Süreli İtalya Schengen Vizeleri Nasıl Alınır?

Geçmişte aldığınız Schengen vizelerini kurallarına uygun bir şekilde kullanmanız halinde, uzun süreli ve çok girişli vize başvurularında bulunabilirsiniz.

Sahip olduğunuz vize süresinin % 60 ve daha fazlasını, almış olduğunuz ülkede kullandığınızda bu sizin için büyük bir artı olacaktır.

Tüm kategorilerde alınan vizelerin doğru kullanılması ve sosyal şartlarla birlikte finansal durumların yeterli olması halinde gelecek başvuruların da olumlu etkileneceğini göz ardı etmemek gerekmektedir.

İlk Kez Schengen Vizesi Almak İsteyenler İtalya Vize Başvurularında Nelere Dikkat Etmelidir?

Diğer ülkelerle kıyaslandığında, ilk başvurularda en fazla vize reddi yanıtını veren ülkelerden birisi İtalya’dır. Elbette her başvuru sahibi ret yanıtını almasa da, konsolosluk tarafından ilk kez yapılan başvurularda çok daha detaylı incelemelerin yapıldığını belirtebiliriz.

Daha önce Schengen vizelerini almamış olmanız, referansınızın bulunmaması nedeniyle sıkıntılı olacaktır. Ancak başvurularınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde vize sonuçlarınızın olumlu olacağını belirtmekteyiz.

Konsolosluğu ikna edebilmek için maddi durumlarınızın çelişkisiz ve yerinde olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde düzenli bir hayatınızın olduğuna dair ikna etmeniz halinde, ilk kez Schengen vizelerini almanızın çok daha kolay olacağını aktarabiliriz. Maddi durumlarınıza ilişkin belgelerin güncel olmasına ve doğruyu yansıtmasına önem vermelisiniz.

Çalışan olarak yapacağınız başvurularda hesap dökümlerinizde ve bordrolarınızda yüksek maaşlara sahip olduğunuzu ispat etmeniz ve banka birikimlerinizi de yansıtmanız gerekecektir. Bu konuda şüpheli davranışlara neden olacak adımları attığınızda konsolosluk tarafından verilecek olan yanıtlar genellikle olumsuz olacaktır.

Genel olarak seyahat süresi kadar ve tek girişli olarak onaylanan ilk vize başvurularını doğru bir şekilde kullandığınızda, bir sonraki başvurularınızın daha uzun ve çok girişli olacağını görebileceksiniz.

Eğer ilk kez İtalya Schengen vizeleri kapsamında başvuru yapacaksanız ve turistik ya da ticari amaçlarla seyahat etmeyi planlıyorsanız, bu durumda konsolosluk mülakat talebinde bulunabilir.

İtalya Schengen vizesi için gerekli evraklar

, İtalya’ya gidiş amacınıza (başvuru yapacağınız İtalya vizesi kategorisine) ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Aşağıda, İtalya vizesi için gerekli evraklar hakkında genel bilgi ve İtalya Schengen vizesi kategorileri paylaşılmıştır.

Genel bilgi içerisinde İtalya vize evrakları hakkında genel bilgiler mevcuttur. İtalya’ya gidiş amacınıza uygun vize kategorisine tıklayıp ve ilgili sayfaya geçiş yaparsanız, geçiş yaptığınız sayfa içerisinde ilgili vize kategorisine ve  çalışma durumunuza ilişkin gerekli evraklar listesine ulaşacaksınız.

İtalya vize başvurusu için banka hesabında nakit para olmalı mı 

İtalya Vize Başvuruları Sonuçlanana Kadar Hesabınızdaki Nakit Paralar Ne Kadar Olmalıdır?

İtalya Schengen vizesi için başvuru yapmak isteyenlerin sordukları sorular arasında maddiyat ile ilgili bazı önemli başlıklar dikkat çekmektedir. Hangi amaçlarla ülkeye giriş yapmak istediğinize göre değişen miktarlarda paraları hesabınızda bulundurmanız istenecektir.

Eğer emekliyseniz, işveren statüsünde başvuru yapıyorsanız veya SGK’lı çalışan olarak mesleki durumlarınıza göre İtalya Schengen vizeleri kapsamında başvurmak için hazırlanıyorsanız, vadesiz hesaplarınızdaki yatırımlarınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Konsolosluk genel olarak vadeli hesaplardaki rakamları dikkate almayacaktır. Ancak vadesiz hesabınıza ek olarak vadeli hesabınızdaki tutarları destekleyici nitelikte sunabilirsiniz.

İtalya Aile, Arkadaş ve Akraba Ziyaretçileri İçin Başvuru Yaparken Hesaplarınızda Ne Kadar Para Olmalıdır?

Emekli olan kişilerin, İtalya’da bulunan arkadaşlarını, aile veya akrabalarını ziyaret edebilmek amacıyla davetiyelere sahip olmaları gerekmektedir. Böylelikle tüm masrafların karşılanacağını temin eden bilgileri içerecek olan bu davetiyelerin yanı sıra, hesabınızda 1000 € değerinde bakiyenin bulunmasına önem vermelisiniz.

Ancak, davetiyede tüm masraflarınızın karşılanacağına dair bir teminat yok ise, bu durumda biletler ve günlük yapacağınız harcamalar için ek olarak 50 € dan hesap etmeli ve hangi rakamları bulundurmanız gerektiğini netleştirmelisiniz. Aynı hesap işverenler ve SGK’lı çalışanlar için de benzer şekilde yapılacaktır.

İtalya Turistik Vize Başvurularında Bulunacak Olan Kişilerin Hesaplarında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Turistik amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek istediğinizde, hangi tarihlerde seyahat edeceğinize bağlı olarak değişen miktarlarda paraları hesaplarınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kalacağınız yer ile gidiş ve dönüş uçuş masraflarını da eklediğinizde, günlük 150 € dan yapacağınız hesaplara göre bulundurmanız gereken rakamlar ortaya çıkacaktır.

Bu hesaplamalar neticesinde ortaya çıkacak olan rakamların hesaplarınızda yer almaması durumunda vize başvurularınız olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır.

İtalya Ticari Vize ve Fuar Vizesi Almak İsteyenlerin Banka Hesaplarında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Ticari amaçlarla ve fuar gezisi için İtalya’ya gitmek isteyen kişilerin tüm masraflarının şirket tarafından karşılanacağına dair teminat yazıları alınacaktır. Bu nedenle şahsi banka hesaplarınızda bulunacak olan rakamların pek bir önemi bulunmamaktadır.

Ancak her ihtimale karşı, gidiş ve dönüş esnasında sorunla karşılaşma ihtimalini de göz ardı etmeden, belirli rakamları hesaplarınızda bulundurabilirsiniz.

İtalya Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Yapacak Olan Kişilerin Banka Hesaplarında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Turistik vize başvurusunda olduğu gibi hesapları yapabilir, ancak eğitim konulu başvurularınızda tutarları 80 € civarında yapabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Yaparken Seyahat Süresini Planlama

 • İtalya Vize Başvurularında Seyahat Süresi Planlaması Nasıl Yapılmalıdır?

Seyahat sürelerinizi çok uzun tutmak gibi bir hatayı yapmamanız gerekmektedir. Özellikle turistik amaçlarla İtalya’ya gitmek isteyenler tarafından sıklıkla yaşanan problemlerden birisidir.

Bunun dışındaki amaçlarla İtalya seyahatlerinizi gerçekleştirmek ve genel olarak İtalya’ya seyahat etmeniz için gerekli olan davetleri temin etmemek gibi hatalara da düşebilirsiniz. Vize başvurularınız için gerekli olan ortalama 15 iş gününden daha az sürede planlamaları yapmak veya kalış süresini uzun tutmak gibi hatalar da genellikle yapılmaktadır.

 • İtalya Turistik Vize Başvurusu İçin İdeal Seyahat Sürelerini Planlama

Bir örnek vererek açıklamak gerekirse, SGK’lı çalışan olarak genellikle 15 gün gibi bir izniniz olacaktır. Bu süreler firmada çalıştığınız zaman dilimlerine göre değişebilmektedir. Ancak her ihtimalde de, bu süreden daha uzun zaman diliminde İtalya Turistik seyahatleri gerçekleştirmek için yapacağınız başvurular olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır.

15 günden daha uzun süreli turistik seyahatleri yapmak isteyen kişilerin, iş yerinin tatilde olduğunu ispat etmesi ve maddi yeterliliğini gösterir belgeleri sunması gerekmektedir. Bu beyanların dilekçelerde net bir şekilde yer alması gerekecektir.

 • İtalya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesinde Seyahat Sürelerini Planlamak

İtalya’ya seyahatlerinizi ziyaret amacıyla gerçekleştiriyorsanız ve davetiyeleriniz var ise bu durumda 15 günden daha uzun süreyle kalmayı isteme amaçlarınızı dilekçelerde beyan etmeniz gerekecektir.

Ayrıca, bu amaçlarınıza uygun gerekçeleri kanıtları ile birlikte sunmanız gerekmektedir. Aksi halde başvurularınızın olumsuz sonuçlanacağını unutmamalısınız. 90 günlük bir ziyareti davetiye ile gerçekleştirmek isteyen emekliler için herhangi bir problem çıkmayacaktır.

 • İtalya Ticari Vize ve Eğitim Vizesi Başvurularında Seyahat Süresini Planlamak

Ticari ya da eğitim gibi amaçlarla vize başvurularında bulunduğunuzda herhangi bir problemi yaşamayacağınızı belirtebiliriz. Ancak uzun süreli olarak kalmanız gerektiğinde davetiyeleri ve diğer ek evrakları sunarak, taleplerinizi iletebilirsiniz.

Tüm u hususlarda sizleri en iyi şekilde yönlendirecek olan ekiplerimizle iletişiminizin kuvvetli olması durumunda herhangi bir problemi yaşamayacağınızı belirtmekteyiz. Kalmak istediğiniz süreleri ve gerekçelerini aktardığınızda, herhangi bir problemle karşılaşmadan sonuçlara erişmeniz mümkün olacaktır.

Ekiplerimiz sizlerden gelecek olan talepler doğrultusunda hızla hareket edecektir. Sorunlarınızı çözüme ulaştıracak deneyimleri ve donanımlı olmaları sayesinde herhangi bir pürüzle ve sıkıntıyla karşılaşmamanız için titizlikle hareket edecektir.

 • İtalya Vize Talep Dilekçesinin Önemi ve Destekleyici Evrakların Sunulması

İtalya Vize Talep dilekçeleri tarafımızdan konsolosluğun istediği şekilde hazırlanmaktadır Örneklerine linkten ulaşabilirsiniz  

İtalya Schengen Vizesi ile Seyahat Edilebilecek Ülkeler

 • Belçika- Avusturya- Çek Cumhuriyeti- Danimarka-Estonya-Finlandiya-Fransa-Almanya-Yunanistan-Macaristan-İzlanda-İtalya-Letonya-Litvanya-Lüksemburg-Malta-Hollanda-Norveç-Polonya-Portekiz-Slovakya-Slovenya-İspanya-İsveç-İsviçre-Lihtenştayn

Yukarıdaki listede gördüğünüz gibi, Schengen Bölgesinde 22 (yirmi iki) tanesi Schengen müktesebatını tam olarak yerine getiren ve 4 (dört) tanesi Avrupa Serbest Ticaret Birliği (EFTA) üyesi olup Schengen Sözleşmesi ile ilgili Özel Anlaşmalar yoluyla Schengen Müktesebatını yerine getiren 26 (yirmi altı) üye ülke bulunmaktadır.

Şu 3 (üç) Avrupa ülkesi Schengen Bölgesinin ortak üyeleridir ancak Avrupa Birliğine üye değildirler: İzlanda, Norveç ve İsviçre.

Şu 3 (üç) bölge Avrupa kıtasının dışında yer almalarına rağmen Avrupa Birliğinin özel üyeleri ve Schengen Bölgesinin parçasıdır: Azorlar, Madeira ve Kanarya Adaları.

Öte yandan, şu 3 (üç) ülke sınırlarını açmışlardır ancak Schengen Bölgesine üye değildirler: Monako, San Marino ve Vatikan.

Henüz Schengen Bölgesine katılmamış olan 5 (beş) Avrupa Birliği üyesi daha bulunmaktadır: hala dışarıda kalmayı tercih eden İrlanda ve yakında katılmaları istenen ve katılmayı amaçlayan Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve Kıbrıs.

İtalya Vizesi hakkında gerekli bütün bilgilendirme için  visacenter.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ekşi Nedir?

İtalya vizesi hakkında çoğu bilgiye Ekşi sözlük platformu aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda İtalya’ya seyahat etmiş veya edecek kişilerin vize sürecinde yaşadığı tüm olayların yorumlarına erişebileceğiniz bir platformdur. Bu site sayesinde İtalya vize süreci hakkında tüm bilgiyi öğrenebilirsiniz. İtalya’ya seyahat etmeyi planlayan kişilerin çoğu Ekşi platformu ziyaret edebilir.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İtalya vizesi için düzenlemeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evrakların tam ve doğru olması vize başvuru sürecini yakından ilgilendirmektedir. Başvuru için gerekli evraklar;

 • Pasaport,
 • İtalya vizesi başvuru formu,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • İtalya da konaklayacağınız yerin telefon numarası ve adresi,
 • Banka ekstreleri bilgisi,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtı,
 • Vize dilekçesi (konsolosluğa gönderilmesi gerek),
 • Finansal bilgilerin kanıtı,
 • Vize başvuru ücretinin ödenmesi ve kanıtı,

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya’ya seyahat etmek istiyorsanız İtalya vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Ülkeye hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyerek vize türüne başvuru yapmalısınız. Vize süreci genellikle 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bazı durumlarda bu süreç uzayabilir. Başvuru sahibinin eksik veya yanlış belge sunması ile bu süreç 1 aya kadar uzayabilir. Bu yüzden sunmanız gereken belgeler hakkında bilgi sahibi değilseniz hangi belgeleri sunmanız gerektiğini öğrenerek vize için başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz.

2020-2022 İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İtalya vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin konsolosluğa ve vize merkezine sunması gereken bazı evraklar vardır. Bunlar;

 • Pasaport,
 • Pasaport fotokopisi,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Vize ücretinin ödenmesi,
 • Finansal kaynakların kanıtı,
 • Konaklama ve uçak bileti rezervasyon kanıtı,
 • Banka ekstreleri bilgisi,

u003cstrongu003eİtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?u003c/strongu003e

İtalya’ya seyahat etmek istiyorsanız u003cstrongu003eİtalya vizesiu003c/strongu003ene başvuru yapmanız gerekmektedir. Ülkeye hangi amaçla seyahat edeceğinizi belirleyerek vize türüne başvuru yapmalısınız. u003cstrongu003eVize süreciu003c/strongu003e genellikle 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İtalya Vize Ücreti Nedir?

İtalya’ya seyahat edecek kişilerin u003cstrongu003evize ücretiu003c/strongu003eni ödemesi gerekmektedir. Bunun için 2020 yılında İtalya vize ücreti80 £uro’dur.

u003cstrongu003eİtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?u003c/strongu003e

u003cstrongu003eİtalya vizesiu003c/strongu003e için düzenlemeniz gereken bazı evraklar vardır. Bu evrakların tam ve doğru olması u003cstrongu003evize başvuru süreciu003c/strongu003eni yakından ilgilendirmektedir. u003eu003eu003e u003ca href=u0022https://www.visacenter.com.tr/italya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/u0022 class=u0022rank-math-linku0022u003e visacenter.com.tr/italya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/u003c/au003eu003cbru003e

Oyla! post