Senegal Vize Başvurusu

Senegal Vize Başvurusu

Batı Afrika’nın en güzel ülkelerinden olan Senegal, kültür turizm açısından önemli bir yerdir. Türk vatandaşlarından, bordo, yeşil ve gri pasaport sahibi olanlar alacakları vize ile seyahatlerini yapabilecektir.

Senegal Vize Dilekçe Örneği

 Senegal vize başvurusu – Visa Center Senegal Büyükelçiliğine doğrudan ya da yetkilendirilmiş vize merkezlerine yapılabilecektir. Vize başvuruları için hazırlanan başvuru dilekçesinde, kişisel bilgiler ile seyahat nedenleri eksiksiz olarak belirtilmelidir. Bazı ülke vatandaşları vizesiz seyahat yapabilirken, Türk vatandaşları vize almak zorundadır.

Ankara Senegal Büyükelçiliğini teslim edilecek belgeler arasında şunlar yer alıyor;

 • Senegal vize başvuru formu,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Pasaport,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • Banka hesap dökümü ( 5.000TL ve üzeri olmalı),
 • Seyahat sigortası,

Senegal vize işlemleri için belge hazırlıklarını yapmaya başlayanlar, başvuru ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmalıdır.

Batı Afrika ülkesi Senegal özellikle Kasım ve Şubat döneminde deniz turizmine uygun bir bölgedir. Kültürel turizm, ülkenin önemli gelir kaynakları arasındadır.

Senegal Vize Başvurusu

Senegal Vize Başvurusu

Senegal  Vizesiz Girilir Mi?

Senegal ziyaretinde bulunmak isteyen gri, yeşil ve bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız, ülkede ancak vize ile serbest dolaşım hakkı kazanırlar. Senegal ziyaretleri için siyah (diplomatik) pasaport sahiplerinin 90 güne kadar vize muafiyeti vardır. 90 gün üzerinde seyahatlerini tüm pasaport hamilleri ancak vize ile gerçekleştirebilmektedirler.

Senegal  Vizesi Türleri Nelerdir?

Senegal’ e ziyaret planlayan ve vize almak isteyen vatandaşlarımız, öncelikle başvuru sebebine göre hangi vizeyi alması gerektiğini belirlemelidir. Senegal vizesi ziyaret nedenine göre şu şekilde türlere ayrılmıştır:

 • Senegal turistik vize, yalnızca gezi amacı ile alınır.
 • Senegal ziyaretçi vizesi, ülkede bulunan aile ya da arkadaşın yanına gitmek için alınır,
 • Senegal ticari vize, Senegal’ a iş yapabilmek için alınır,
 • Senegal çalışma vizesi, Senagal’ de uzun süreli ticari faaliyetler yapabilmek için alınır.

Senegal  Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Senegal vizesi başvuruları Ankara Senagal Büyükelçiliği’ ne şahsen müracaat yoluyla ya da elçiliğin tam yetki verdiği bir başvuru merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Ancak burada başvuru sahibi Senegal vizesi başvurusunda aracı başvuru merkezi seçiminde titiz davranmalı, elçiliğin yetki tanımlamış olduğundan emin olmalıdır.

Senagal vize başvuruları, elçiliğin başvuru sahibinin ülkeye giriş nedeni ne ve kişisel özelliklere göre belirlediği tüm evrakları eksiksiz biçimde şahsen ya da aracı kurum üzerinden elçiliğe sunmalıdır.

Senegal Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Senegal vizesi almak isteyenler şu temel başvuru evraklarını elçiliğe doğrudan ya da aracı başvuru merkezi üzerinden sunmalıdır:

 • Pasaport,
 • Senegal vizesi başvuru formu (lütfen titiz biçimde doldurunuz)
 • Kimlik fotokopisi,
 • Biyometrik fotoğraf,
 • En az 5 bin TL. tutarında paranın olduğu bir banka hesabının dökümleri,
 • Uçak ve konaklama rezervasyonları,
 • Seyahat sağlık sigortası
Senegal vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/senegal-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Senegal Hangi Ülke Vatandaşları Vizesiz Girebilir?

Senegal 19 ülkenin vatandaşından vize talep etmemektedir. Fas, Gine, Nijerya, Nijer, Tunus, Gambiya bu ülkelerden bazılarıdır.

Senegal Vize Ücreti Ne Kadardır?

Senegal vize ücretlerinde başvuru nedeni ile kalış süresi fiyatları etkilemektedir. Senegal 2022 güncel vize ücretleri elçilikler ya da akredite başvuru merkezleri aracılığı ile öğrenilebilir.

Senegal'in dini nedir?
Senegal nüfusunun %92’si Müslümandır, yüzde ikisi Hristiyan, yüzde 6’sı ise yerli dinleri benimsemiştir.

Senegal nasıl bir yer?
Batı Afrika’nın en renkli ülkesi olan Senegal hem Asya’nın hem de Avrupa’nın izlerini taşımaktadır. Eğlenceli gece hayatı ile deniz ürünlerinden oluşan muhteşem bir mutfağı vardır.

Senegal pahalı mı?
Türkiye ile kıyaslandığında daha düşük fiyatlara tatil yapılabilecek bir ülkedir. Konaklama ücreti ve alışveriş için gerekli olan para Türkiye’ye göre çok daha azdır.

Oyla! post