Nijerya Vize Dilekçe Örneği

Nijerya Vize Dilekçe Örneği

Son dönemlerde gelişmeye ve büyümeye başlayan ülke olan Nijerya’yı özellikle ticari amaçla birçok vatandaş ziyaret etmek istemektedir. Nijerya, Afrika ülkeleri arasından ekonomik ve turistik açıdan sıyrılmayı başarmış bir ülkedir. Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin faydalanabileceği Nijerya vize dilekçe örneği – Visa Center sitesinde yer almaktadır.

Nijerya Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Nijerya’nın yağmur ormanlarını, nehirlerini, şelalelerini ziyaret etmek isteyen vatandaşların Nijerya turistik vizesini temin etmeleri gereklidir. Ziyaret amacı ve tarihleri yazılı olan vize dilekçesi, İstanbul Nijerya Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir. Petrol rezervi konusunda önemli bir yere sahip olan Nijerya ticari amaçla da çok sık ziyaret ediliyor. Nijerya ticari vize dilekçesinde ‘de turistik vizede olduğu gibi seyahat amacı ve tarihleri yazmalıdır. Bunun dışında şirket yetkililerinin de imzaları ve kaşeleri dilekçede bulunmalıdır.

Nijerya Turistik Vize Dilekçe Örneği

Nijerya İngilizce Dilekçe Örneği

Nijerya Türkçe Dilekçe Örneği

Nijerya turistik vize ihtiyaçlarınız için Nijerya turistik vize talep dilekçesi, Nijerya ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Nijerya ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Nijerya Vize Dilekçe Örneği

Nijerya Vize Dilekçe Örneği

Nijerya, son yıllarda yükselmeye ve büyümeye hız veren ülkelerden biridir. Afrika kıtası üzerinde pek de alışıla gelmemiş şekilde ekonomik büyüme kaydeden ülke, aynı zamanda turizm açısından da gelişimine devam etmektedir. Ülkede tropikal iklim yaşanmakla birlikte, yıllık 30 dereceyi bulan bir sıcak ortalaması vardır.

Nehirler, Savana bölgesi, yağmur ormanları, yarı çöl kuzey kısımları ve şelaleleri ile ziyaret etmeye değer bir turistik yapısı vardır. Nijerya turistik vizesi ile seyahat edebileceğiniz Nijerya’ya, bu vize için Nijerya turistik vize talep dilekçesi yazmanız gereklidir. İstanbul Nijerya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçede şu konular yer almalıdır:

 • Nijerya seyahatinizin sebebi
 • Nijerya seyahatinizin tarihleri
 • Nijerya seyahatinizin masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi
 • Sponsora ihtiyaç durumlarda, sponsor dilekçesi yazılarak ev hanımı veya öğrenciler için ek dilekçe olarak sunulması
 • SGK’lı çalışanlar için şirket dilekçesi

Nijerya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Afrika Kıtası üzerindeki en büyük ekonomi ve en iyi gelişmişlik, kuşkusuz ki Nijerya Devletine aittir. Tam adı Nijerya Federal Cumhuriyeti olan ülke, Orta Afrika’nın batı kesiminde bulunmaktadır. Gine Körfezi’ne komşu olan Nijerya, 923.768 Km² gibi büyük bir yüzölçümüne ve 200 milyonun üzeri gibi devasa bir nüfusa sahiptir. Gelecekte en büyük hedefi enerji kesintilerini ortadan kaldırmak olan ülkede, bu anlamda yatırım yapılmaktadır.

Önemli derecede petrol rezervi bulunan, bankacılık, Telekom, film endüstrisi, mineral madenciliği ve tarım ile geçinen ülke, bu anlamda şanslı bir Afrika ülkesidir. Ülkeye ticari organizasyonlara, fuarlara, kongre veya seminerlere, iş toplantılarına katılmak üzere seyahat etmek ise ticari vize ile mümkündür.

Vize almak için Nijerya ticari vize talep dilekçesi doldurmak ve dilekçede şu hususlara değinmek önemlidir:

 • Dilekçenin şirket antetli kâğıdına hazırlanması şarttır.
 • Dilekçede şirket kaşesi bulunması ve yetkili imzası olması gereklidir.
 • Şirketteki göreviniz dilekçede yer almalıdır.
 • Seyahat amacınız dilekçede yer almalıdır.
 • Seyahat tarihleriniz dilekçede yer almalıdır.
 • Seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı dilekçede yer almalıdır.

Dilekçede yer alan bilgiler, vize başvuru evrakları ile desteklenmelidir.

Nijerya turist vizesi nasıl alınır?
Nijerya’ya turist olarak gitmek isteyen kişiler gerekli makamlara başvuruda bulunmalıdır.
Nijerya vize ücreti ne kadar?
Hızlı sonuç almak isteyen kişiler 30€, normal süreci bekleyen kişiler ise 15€ ödemektedir.
Nijerya Türkiye'den vize istiyor mu?
Evet, bordo, yeşil ve gri pasaporta sahip olan Türk Vatandaşları vize almakla yükümlüdür.
Oyla! post