Seyahat Sigortası: Vize Başvurusu

Seyahat Sigortası: Vize Başvurusu

Seyahat sigortası ulaşım yollarından herhangi birisinin kullanarak yurtiçi ve yurtdışında yapılan seyahatlerde seyahat sigortası yapmak zorundadırlar. Seyahat sigortası seyahat sırasında oluşabilecek sağlık risklerine karşı korumaktadır. Seyahat sigortası süresi dışında olan rizikolara karşı herhangi bir teminat vermemektedir. Seyahat sigortası doğrudan sigorta acentelerine başvurarak yapıldığı gibi internet üzerinden satın alınabilir.

Türkiye Vizesi: Evrakları & Ücreti

Yurt dışına yapılacak olan seyahatler için ülkelerin istediği evraklardan bir tanesi zorunlu seyahat sigortasıdır. Yurt dışı seyahatlerinde bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının almaları gereken vize, başvuru işlemi esnasında pek çok evrakın bir araya gelmesi ile alınabilir.

Seyahat sigortası nasıl yapılır?
Kişi bireysel olarak başvuru yapabilir, ancak profesyonel danışmanlık hizmeti alıyorsa, firma kişi adına sigorta yaptırır.
30000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası nedir?
Yurtdışı seyahatleri için yapılan sigortadır, yurtdışında başınıza kötü bir şey gelmesi halinde devreye girer.
Zorunlu seyahat sigortası neleri kapsar?
Seyahat süresinde vefatı, sakatlığı, tıbbi giderleri, yaralanmaları kapsar.

Bu evraklardan bir tanesi olan seyahat sigortası, kişinin seyahati boyunca başına gelebilecek herhangi bir olumsuzlukta garanti oluşturabilmesi için istenir. Seyahat sigortası: vize başvurusu – Visa Center web sitesinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Vize başvurusu esnasında yanınızda yer alması gereke evraklardan biri olan seyahat sigortasını nasıl yaptıracağınıza ilişkin bilgileri bulabilirsiniz. Vize başvuruları detaylı bilgilerin yer aldığı başvuru işlemleridir. Bu nedenle tüm evrakların eksiksiz hazırlanması gerekir.

Sigorta Süresi

Yurtiçi yapılan seyahatlerde seyahat sigortası süresi yapılan yolculukla başlar ve yolculuğun bitmesiyle sona erer. Yurtdışına yapılan seyahatlerde ise kendi sınırından çıkıp karşı tarafın sınırını geçmesiyle son erer.

Seyahat Sigortası Faydaları

Seyahat sırasında oluşabilecek kaza ve hastalıklar durumunda tedavi masraflarını karşılar. Ölüm halinde cenaze giderleri ve ailesine nakdi yardım yapılıyor. Uzuv kaybı olan kazalarda da nakil gibi hizmetleri sunmaktadır. Kaza sonucunda oluşan kalıcı sakatlık durumlarında gerekli tedavi ve protez malzemeleri sağlanmasında teminat sunar.

Seyahat Sigortası: Vize Başvurusu

Seyahat Sigortası: Vize Başvurusu

Seyahat Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mudur?

Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan seyahatlerde şahsi araç dışında oluyor ise yaptırmak gerekir. Otobüs yolculuğu veya başka ulaşım araçları kullanılması durumunda firmalar anlaştı acenteler aracılığıyla müşterilerine seyahat sigortası poliçesi düzenlemek zorundadır.

Seyahat Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Seyahat sigortası yapanlar eğer İptal etmek istiyorlarsa yolculuk yapamaması durumunda poliçenin başlamasından 24 saat öncesinden haber vererek iptal edebilir. İptal etmiş olduğu poliçenin tutarı gene kendisine ödenir.

Birden Fazla Seyahat Sigortası Yapılabilir Mi?

Seyahat yapmak isteyen insanlar birden fazla seyahat sigortası yapma konusunda serbestler. Ama sigorta tarihi itibariyle aynı olması durumunda diğer sigorta acentelerine bilgi vermek zorundadır. Birden fazla sigorta olan kaza durumunda sigorta tanzim tarihine göre teminat hizmetleri sunar.

Seyahat Sigortası Zamanaşımı ve Yetkili Mahkeme

Seyahat Sigortası poliçesinde yer alan teminatlar 2 yıllık bir sürü sonucunda zamanaşımına uğrar. Bu sure hem yurtiçi hem de yurtdışında yapılan seyahatlerde yapılan seyahat sigortaları için geçerli olmaktadır. Seyahat sigortası sözleşmesinden doğan anlaşmazlıklar için mahkeme yolu açıktır.

Mahkemeye başvurmak isteyenler acente merkezinin ikametgahı bulunan yerdeki Yetkili Mahkemeye başvurabilir. Seyahat sigortası poliçesinden doğan anlaşmazlıkları ticaret mahkemeleri görevlidir. Seyahat Sigortası yapan kişilerin bilgileri veri güvenliği ve gizlilik esaslarına göre kimseyle paylaşılmamaktadır. Bilgilerin korunması konusunda sigortası şirketleri sorumludur.

Seyahat Sigortası: Vize Başvurusu Videosu;

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.