Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya vizesi almaya tabi tutulan kişilerin vize işlemlerini doğru şekilde öğrendikten sonra başvuruyu gerçekleştirmeleri gerekir. Bu sayede vizenin alınması ve seyahatin gerçekleşmesi daha kolay olur. Vize işlemleri arasında Tanzanya vize başvuru formu yer alır. Bu formun Tanzanya ülkesi tarafından aranan şartlara uygun olarak doğru şekilde doldurulması gerekir.

Tanzanya Vize Başvurusu

Tanzanya vize başvuru formu – visa center sayfasından indirilerek doldurulabilen bir formdur. Ayrıca sayfadan formun doldurulmasına dair ipuçları edinilebilir. Bunun yanı sıra vizenin çıkması için başvuru formunun dışında ihtiyaç duyulan evrak listesi alınabilir. Listeye göre evraklarını hazırlayacak kişiler başvurularının onaylanma süresini de bu sayfadan öğrenmeleri mümkündür. Tanzanya vizesi almanız gerekiyorsa sayfada yazan bilgileri alarak işlemlerinizi başlatmalı ve vizenizi almalısınız.

Tanzanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Tanzanya Yolcu-Bilgi-Formu

Tanzanya vize başvurusu, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri için geçerli bir durumdur.

 Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi vatandaşlar Tanzanya’ya 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu işlemi yapmak zorunda değillerdir.

 Türkiye vatandaşları Tanzanya vize başvurusunu, Tanzanya Konsolosluğundan veya yetkilendirilen vize merkezlerinden yapabilmektedir.

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya Vize Çeşitleri

Tanzanya vizesi almadan önce başvuru formunu doldururken seyahat amacınızı belirtmeniz gerekmektedir. Tanzanya vize çeşitleri turistik vize ve ticari vize olarak ikiye ayrılmaktadır.

Turistik vizede kendi arasında üç gruba ayrılmaktadır: Emekli turist, çalışan turist ve turist şirket ortakları vizeleri başvuru formunda belirteceğiniz vizeler arasında yer almaktadır.

Tanzanya ticari vizesi ise, ülkede ki iş toplantılarına ya da organizasyonlara katılmak için giden ziyaretçilerin başvurduğu vize türüdür.

Tanzanya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Tanzanya’ya gitmek isteyen vatandaşlar, Türkiye’de İstanbul ve Ankara illerinde yer alan Tanzanya Konsoloslukları üzerinden başvurularını yapabilmektedir. Tanzanya vizesi için gerekli olan evrakları tamamlamadan önce vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak cevaplamanız vize sonucunuzun olumlu olmasını etkileyecektir.

Tanzanya Vizesi Alabilmek İçin Hangi Evraklar Tamamlanmalıdır?

  • Tanzanya vize başvuru formu
  • Pasaport ve renkli fotokopisi
  • İki adet biyometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş.)
  • Banka hesap bilgilerinizin olduğu belgeler
  • Sarıhumma aşı kartı (resmi onaylı olmalıdır)
  • Nüfus cüzdanınız ya da nüfus cüzdanı fotokopiniz
Tanzanya Sarıhumma hastalığının bulunduğu bir ülke olduğundan başvuru dosyanızın içinde Türkiye’den ayrılmadan önce sarıhumma aşısı yapıldığına dair aşı karnesi yer almalıdır. Başvurulan vize için başvuru dosyasının doğru ve birbiri ile çelişmeyen bilgiler içermesi halinde 7 işi günü içinde başvurular sonuçlanmaktadır.

Bu süre Konsolosluğa bağlı sebeplerden uzayabilmektedir. Tanzanya vize başvurusu hakkında bilgi almak için Tanzanya Konsolosluğundan veya konsolosluğun yetki verdiği vize merkezlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tanzanya vizesi güncel evrak listesi için https://www.visacenter.com.tr/tanzanya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Tanzanya için vize gerekli mi?

2010 tarihinde yapılan iki ülke arasındaki vize anlaşması çerçevesinde siyah, yeşil ve gri pasaport için vize uygulaması kaldırıldı.

Tanzanya ya gitmek için ne gerekli?

Tanzanya’ya gitmek için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alması gerekmektedir, ülkeye gitmek için gerekli evrakların yanı sıra aynı zamanda sarıhumma aşı kartı da zorunludur.

Zanzibara vize gerekli mi?

Zanzibar’a ziyaret planlayan Türk vatandaşlarının Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti vize şartlarını yerine getirilmesi gerekmektedir.

Oyla! post