Fransa VFS Global Randevu

,
Fransa VFS Global Randevu

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Fransa’ya gidebilmek için vize alması zorunludur. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri ise 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır.

Türkiye’deki Fransa dış temsilcilikleri olan büyükelçilik ve başkonsolosluk vize başvuruların şahsen kabul etmez. Başvurular Fransa VFS Global Randevu alınarak gerçekleştirilir.

Schengen bölgesinde yer alan Fransa’da prosedürün yerine getirilmesinin ardından Türk vatandaşları Schengen vizesi müracaatı yapar. Fransa Schengen vizesinin alınması durumunda Fransa’dan başlayarak tüm Schengen ülkelerine vizesiz ziyaret hakkı sağlanır.

Türkiye’deki Vize Başvurularında Bölge Ayrımı Vardır

Problem yaşamadan Fransa vizesi alabilmek için konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından belirlenen bazı şartları yerine getirmek gerekir. Şartlardan en önemlisi hangi amaç ile gidebilecekse ona uygun vize türüne başvurulmaktır aynı zamanda her vize türünün farklı evrak listesi bulunmaktadır.

Fransa Büyükelçiliği tarafından Türkiye’deki vize başvurularında bölge ayrımı vardır, vatandaşlar ikamet ettikleri il ya da ilçelerdeki görev alanına göre başkonsolosluk ya da büyükelçiliğe başvuruda bulunmalıdır. Fransa VFS Global Randevu işlemleri için konsolosluğa şahsen randevu verilmez, başvuru sahibinin randevuya saatinde katılmaması halinde randevu iptal edilir.

Parmak izi işlemlerinin yapılmasından dolayı başvuru sahibinin şahsen bulunma zorunluluğu vardır. Schengen vize başvurusunda ilk kez biometri verileri alınacak olanlar vize başvurusunu şahsen yapmalıdır. Parmak izi biyometri verileri Schengen ülkelerinin ortak kayıt sistemi olan VIS üzerinde 5 yıl saklanır.

Olumlu Sonuç İçin Gerekli Belgeler

Yapılan vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru olması önem kazanmaktadır. İstenen belgeler;

  • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport.
  • 35 x 45 mm ölçüsünde biyometrik fotoğraf.
  • Eksiksiz İngilizce ya da Fransızca doldurulmuş vize başvuru formu.
  • Fransa Konsolosluğu’na hitap eden talep dilekçesi.
  • Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Yurt dışında geçerliliği bulunan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  • Hem ulaşım hem de konaklama için rezervasyon belgeleri şeklindedir.

Fransa Vfs Global Randevu Alamıyorum

Belirlenmiş olan vize türüne uygun şekilde hazırlanan belgeler ile birlikte Fransa VFS Global Randevu alınarak başvuru gerçekleştirilir. Konsolosluğunun randevu tarihinin belirlenmesinin ardından evrakların geçerlilikleri araştırılır.

Hem belgelerde hem de verilen bilgi veya beyanlarda eksik bulunması durumunda başvuru ret edilir.  Vize başvurusunun ret edilmesi durumunda ödenen harçların geri iadesi söz konusu değildir bundan dolayı evraklar hazırlanırken titiz davranılmalıdır.

Değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından konsolosluk tarafından ortalama 3 ila 15 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanır. Onaylanmasının ardından vizelenmiş olan pasaport VFS Global’e iade edilir, kurum tarafından ise başvuru sahibine kurye hizmeti aracılığı ile iletilir.

France-Visas Assistance Hizmeti Nedir?

Başvuru evraklarında herhangi bir eksiklik olması durumunda konsolosluk ya evrak talebinde bulunur ya da başvuru sahibini mülakata davet eder. Yaşanan bu durum karşısında vize çıkış süreci uzar bundan dolayı başvuru sahibi seyahatten en az 1 ay önce başvuruda bulunması tavsiye edilir.

Fransa vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne ve ülkeye yapılacak olan seyahatin süresine göre farklılık göstermektedir. Başvuru sahipleri nedenine bağlı olarak belirledikleri vize türüne göre harç ücretini öder.

VFS Global tarafından hazırlanan ve eğitimli Fransız vize uzmanları tarafından adım adım başvuru sahiplerine yardım sağlayan France-Visas Assistance hizmeti gerek Fransız makamları gerekse Türkiye’deki Fransız Büyükelçiliği tarafından resmi olarak onaylanmaktadır.

Sunulan hizmet tamamen isteğe bağlıdır, başvuru merkezinden randevu alınmadan önce seçilerek iletilmelidir. Hizmetten yararlananların başvuruları çok daha hızlı şekilde sonuçlanacak ya da olumlu bir karar alınacak gibi bir durum söz konusu değildir.

Hizmet Randevusu Oluşturmak

VFS Global sadece işlemler konusunda başvuru sahibine yardımcı olmaktadır vize başvurusunun değerlendirilmesi ve karara bağlanması tamamen büyükelçilik veya konsolosluk yetkisindedir.

Sonuç olarak Fransa VFS Global Randevu işlemleri öncesinde yararlanılan France-Visas Assistance hizmeti başta kayıt olmak üzere başvurunun hazırlanması ve gerekli olan evrakları tamamlanması konusunda yardımcı olmayı sağlar.

Başvuru sahibinin teslim etmesi gereken belgelerin listesi ile birlikte konsolosluğa ödenecek olan vize ücretlerinin bildirilmesi gibi birçok konuda yardımcı olunur.

Destek hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle yapılması gereken hizmet randevusu oluşturmaktır. Ardından Fransız vize uzmanları tarafından talep incelenir ve başvuru sahibine daha fazla yardım sağlayabilmek için iletişime geçilir.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Tabloda listelenen formları indirerek lütfen bizimle 0850 307 96 81 numaradan ücretsiz iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa VFS Global Randevu 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa VFS Global Randevu 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa VFS Global Randevu 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa VFS Global Randevu 1 – wordiconTürkçe Dilekçe Listesi
Fransa VFS Global Randevu 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa VFS Global Randevu 6 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize almak istediğiniz ülke için Vize Rejim Tablosuna bakınız.
Duyuru! Pasaportunuzu kullanabilmeniz için geçerlilik süreniz, seyahat süreniz artı 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://www.visacenter.com.tr/fransada-evlenmek/

https://www.visacenter.com.tr/fransa-vizesi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

https://www.visacenter.com.tr/fransa-schengen-vizesi-ile-isvicreye-gidilir-mi/

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.