Amerika Saat Kaç

,
Amerika Saat Kaç

Amerika Birleşik Devletleri kendi içerisinde 6 farklı zaman dilimine ayrılmış durumdadır, bunlar; Alaska, Havai, Pasifik, merkez, Mountain ve Doğu zamanlarıdır. Amerika saat kaç sorusuna net bir cevap vermek söz konusu değildir çünkü oldukça geniş bir alana yayılan ve 1 kıtadan oluşan Amerika Birleşik Devletleri’nde eyaletler arasında saat farkları bulunmaktadır.

Ülkelerin Amerika ile aralarındaki saat farkını hesaplamaları eyaletler arasındaki zaman farkı ve farklı zaman dilimlerinden dolayı oldukça güçtür. Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki zaman farkını hesaplayabilmek için öncelikle Doğu zamanına bakmak ve buna göre hesap yapmak gerekmektedir. Örneğin New York’ta saat 16:00 iken Türkiye’de 24:00’dır.

Amerika Saat Kaçta Akşam Oluyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde havanın aydınlanma ve kararma saati eyaletlere göre farklılık göstermektedir. Doğu Yakası zaman diliminde yer alan eyaletlerde hava daha önce aydınlanıp daha erken kararırken diğer eyaletlerde zaman dilimine göre değişiklik yaşanır. Amerika saat kaç los angeles eyaletinde bilinmesi durumunda havanın kararma süresi de ortaya çıkar.

Amerika Saat Kaç Pm

Coğrafi açıdan birbirinden oldukça uzak olan Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında ciddi anlamda saat farkı bulunmaktadır. Amerika saat kaç kaliforniya’da öğrenebilmek için öncelikle saat farkının ortalama 8 olduğunu bilmek ve buna göre hesap yapmak gerekmektedir.

Ülkelerin üzerinde bulunduğu meridyen ve saat uygulamalarından dolayı arasında zaman farkı ortaya çıkar. Amerika saat kaç ve saat farkı hesaplanırken batıya doğru gidildikçe yerel saate ekleme doğuya doğru gidildikçe ise tam tersi şekilde yerel saatten çıkarılma yapılarak hesap tamamlanır.

Amerika Saat Kaç Hava Durumu

Amerika Birleşik Devletlerine seyahat yapmak isteyen vatandaşlar gidecekleri eyaletlere göre saat farkı hesaplaması yaparken aynı zamanda hava durumu hakkında da bilgi sahibi olur. Özellikle Amerika saat kaç minnesota’da araştıran vatandaşlar eyaletin hava durumu hakkında da bilgi edinir.

Hava koşulları aynen saat diliminde olduğu gibi değişir, doğu yakasında kalan eyaletlerde hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyrederken batı bölgesinde kalan eyaletlerde sıcaklıklar yüksektir.

Amerika’da Saat Kaç Boston

Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinden olan Boston Türkiye’nin 7 saat gerisindedir, eyaleti yerel saate göre öğlen vakti 33 dakika öncedir. Amerika saat kaç pensilvanya’da Türkiye’nin 7 saat gerisinde olan eyalettir.

Oyla! post
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.