Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu vize ve vatandaşlık işlemleri için yetkili olan kurumdur. Türkiye’de İstanbul’da başkonsolosluğu bulunur. Ayrıca Ankara, Adana ve İzmir’de Amerika Konsolosluğu vardır. Farklı illerde hizmet veren konsolosluklar vatandaşlar tarafından hafta içi ziyaret edilerek hizmet alınabilmektedir. Vize almak isteyenler ile evlilik kaydı, ölüm kaydı ve askerlik kaydı gibi vatandaşlık işlemleri yaptırmak isteyenler yaşadıkları şehre göre konsolosluklara giderek hizmet alabilirler.

Amerika Vize Başvuru Formu DS 160

Konsolosluklara gidebilmek için öncelikle Amerika Konsolosluklarının adreslerini bilmek gerekir. Adres bilgileri Amerika konsolosluğu – visa center hizmetleriyle insanlara sunulur. Konsoloslukların doğru adreslerine ulaşmak isterseniz aşağıya bakabilirsiniz. Adreslere ek olarak çalışma zamanları, web site adresleri, telefon ve fax numaralarını da öğrenebilirsiniz.

AMERİKA KONSOLOSLUĞU

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara
Telefon: 455 55 55, 467 00 19
E-Posta: [email protected]
URL: http://turkey.usembassy.gov
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30 – 17:30

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Kançılarya: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul
Telefon: (212) 335 90 00 (Santral)
Faks: 212) 335 90 19 (Santral), (0212) 335 93 55 (Protokol)
E-Posta: [email protected]
URL: http://istanbul.usconsulate.gov
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08.00-16.30
Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ADANA KONSOLOSLUĞU

Kançılarya: Girne Bulvarı Güzelevler Mah. No. 212 Yüreğir, Adana
Telefon: (322) 346-6262 (Santral)
Faks: (322) 346-7916 (Santral)
E-Posta: [email protected]
URL: http://adana.usconsulate.gov
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08.00-17.00
Görev Bölgesi: Adana, Adıyaman, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İçel, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van.

Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu Açık mı?

Amerikan konsolosluğu, Dünya’da yaygın olarak devam eden salgın nedeniyle sınırlı ölçüde hizmet vermektedir. Birçok kişinin vize başvuru ücretlerini ödediği fakat vize randevusu beklediği bilinmektedir. Bu durumun sonlanması için ise virüs salgınının son bulması beklenmektedir.

Amerika Konsolosluğu İstanbul

ABD İstanbul’da bulunan konsolosluğu, başkonsolosluk olarak hizmet vermektedir. Amerika konsolosluğu İstanbul hizmetleri, hükümet kurumlarının çalışarak, Türk ve Amerikan milletlerinin arasındaki ilişkileri destekler. Aynı zamanda Türkiye ve Amerika arasındaki sosyal, politik anlamda ilişkileri icra eder.

Amerika Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Amerikan konsolosluğu, şuanda geçici bir süreliğine konsolosluk işlemlerini durdurmuştur. Askıya alınan işlemler, Türkiye’de yaşamakta olan vatandaş ve büyükelçilik hizmetlerinde yine de vatandaşların hakları savunulmaya devam edecektir.

Amerika Konsolosluğu İletişim

Amerika konsolosluğu için Türkiye’de yaşayan Amerikanlar çeşitli sebeplerden dolayı bilgi almak istemektedirler. Bu nedenle, Amerika konsolosluğu iletişim bilgileri yabancılar için çok önemlidir. Bilgi alınacak numara ise 0212 335 90 00’dır.

Amerika Konsolosluğu İş Alanları

Konsoloslukta iş arayan kişiler için zaman zaman Amerika konsolosluğu iş ilanları açmaktadır. Bu ilanlar doğrultusunda kuruma giderek, başvuruda bulunabilmek mümkündür. Kişilerde aranan şartların uygun olması durumunda iş alım süreci başlayacaktır.

Amerika Konsolosluğu Randevu

Konsolosluktan randevu alacak olan vatandaşlar, posta yoluyla başvuru yapabilecekleri gibi aynı zamanda e-posta yoluyla da başvuru da bulunabileceklerdir. E-posta içeriğinde istenen kişisel bilgilerin yazılması gerekir.

Amerika Konsolosluğu Nerede?

Amerikan konsolosluğu olarak hizmet veren başkonsolosluk hizmeti Sarıyer İstanbul’da verilmektedir.

Amerika Konsolosluğu Work And Travel

Amerikan konsolosluklarının Türkiye’de yer alan temsilciliklerinin yapmış olduğu uygulamalar arasında Amerika konsolosluğu Work and travel programı yer alır. Yabancı üniversitelilere tatil boyunca çalışma ve yaşama fırsatı sunulmasıdır.

Amerika Konsolosluğu Kapattı

Amerika büyükelçiliği, çeşitli sebeplerden dolayı hizmetlerine sınırlama getirmiştir. Bu durumun ne zaman sonlanacağı merak konusu olsa da konsolosluk sitesini takipte bulunulabilir.

Amerika Konsolosluğu İzmir

Amerika konsolosluğu İzmir hizmetleri, ailevi, hukuki, vize ve benzeri işlemler için hizmetlerini sürdürmektedir. Aynı zaman İzmir çevresinde yer alan Ege çevresinde yer alan kişilerde İzmir’deki konsolosluktan destek alabilirler.

Ankara ABD konsolosluğu ne zaman açılacak?
Tüm konsolosluklar hizmetlerini bayram tatilinden dolayı durdurmuşlarıdır, tekrar açılma tarihleri 27 Temmuz 2023’dir.
Amerika turist vizesi veriyor mu?
Evet, Amerika’ya seyahat etmek isteyen pasaport sahipleri vize başvurularının ardından turistik vizelerini alabilmektedir.
Istanbul Amerikan Konsolosluğu açık mı?
Evet, hafta içi günlerde sabah 8’den akşam 16.30’a kadar faaliyet yürütmektedir.

Amerika Konsolosluğu Videosu;

5/5 - (1 vote)