Amerika Vize Başvuru Ücretleri

Amerika Vize Başvuru Ücretleri

Amerika yabancı ülke vatandaşlarının ziyaret amaçlarına göre vize almalarına imkan tanır. Bu nedenle vize başvurusu yapan kişilerin alacakları vize türüne göre başvuru ücretini ödemeleri gerekir. Amerika vize başvuru ücretleri – visa center en doğru şekilde paylaşılır. Böylelikle güncel fiyatları öğrenen kişiler doğru ödemeyi yaparak işlemlerini hatasız gerçekleştirmiş olurlar.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika 2022 vize başvuru ücretleri liste halinde sayfada paylaşılmıştır. Bu sayfayı inceleyen türe göre ödeyecekleri fiyatı bilerek hazırlık yapabilirler. Ayrıca vizeyi nasıl alacaklarını, Amerika’nın prosedürünü ve işlemlerin sonuçlanma süresine ulaşabilirler. Bunun yanı sıra sayfadan vizenin alınabilmesi için zorunlu olan başvuru formuna dair doğru bilgileri öğrenebilirler. Ayrıca sayfada yayınlanan linke tıklayarak başvuru işlemlerine dair tüm detaylara ulaşabilirler.

Amerika her yıl birçok kişinin farklı amaçlar ile bulunduğu ülkelerden biri olarak biliniyor. Amerika’da bulunmak için ise geçerli bir vize ve pasaporta sahip olmak zorunluluklar arasında yer almaktadır. Amerika vizesi almak isteyenlerin sıkça sordukları sorular arasında Amerika vize ücreti de yer alıyor.

Amerika vize işlemleri gerçekleştirilirken vize çıkarma ücreti talep edilmektedir. Bu ücretin talep edilmesinin ana nedenleri vize çıkartma işlemlerinin maliyetinin karşılanmasıdır. Peki Amerika vize ücreti ne kadar?

Amerika Vize Başvuru Ücretleri

Amerika Vize Başvuru Ücretleri

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize ücreti, vize almak isteyen herkesin ödemesi gereken bir miktardır. Amerika vize ücreti ne kadar olduğu ile alakalı araştırmalar da fazlasıyla yapılmaktadır. Bu ödemenin yapılabilmesi için Vize başvuru formu doldurulurken vize işlemi yapılacak kişiye ait kredi kartı bilgileri forma eklenmelidir. Peki Amerika vize ücreti ne kadar? 2022 yılı Amerika vize ücreti hakkında merak edilenler burada.

Amerika Vizesi Konsolosluk Harçları 2022

Amerika Vize Türleri Konsolosluk Harcı
(B) Ziyaretçi: İş, Turizm, Tıbbi Tedavi 160 USD 
(C) ABD’den Transit Geçiş.
(D) Mürettebat Vizesi
(F) Akademik Öğrenci
(M) Mesleki/Akademik Olmayan Öğrenci
(I) Basın Mensubu veya Gazeteci
(J) Değişim Programı
(TD/TN) NAFTA Vizeleri
(T) İnsan Kaçakçılığı Mağduru
(U) Suç Faaliyeti Mağduru————–
(H) Geçici İşçi/Çalışan veya Stajyerler 190 USD
(O) Olağanüstü Yetenekleri Olan Kişiler
(P) Sporcular, Sanatçılar ve Göstericiler
(Q) Uluslararası Kültürel Değişim Programı
(R) Dini Görevli
(L) Şirket İçi Transfer——————
(E1) Anlaşmalı Tüccar 265 USD 
(E2) Anlaşmalı Yatırımcı
(E3) Avustralyalı Özel İşçi
(K) ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi 265 USD

Amerika Vize Ücreti 2022

Amerika vize ücreti vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için talep edilen ödemedir. Amerika vize ücreti 2020 yılında 160 USD olarak biliniyor. Bu miktar dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Vize almadan Amerika’ya seyahat etmek mümkün değildir.

Bu nedenle vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi sürecinde vize ücreti de talep edilir. Talep edilen vize ücreti hakkında merak edilen bir başka husus da vize işlemlerinin ne kadar sürede gerçekleştirildiğidir. Amerika vize işlemleri birkaç günde halledilebilen işlemler değildir. Bu işlemler belli başlı prosedürlerin uygulanması ile birlikte tamamlanabilmektedir.

Amerika Vizesi Başvuru Formu

Amerika vizesi başvuru formu ile vize almak için gerekli ilk aşama uygulanmaktadır. Amerika vizesi başvuru formu üzerinde yer alan birçok alan vardır. Bu alanlar doldurulmalı ve gerekli bilgiler Amerikan Konsolosluğu yetkili temsilcilerine teslim edilmelidir.

Amerika vizesi başvuru formu doldurulurken Amerika vize ücreti ödenmesi için kullanılacak olan kredi kartına ait bilgiler de forma eklenir. Böylece Amerika vizesi başvuru formu tamamı ile doldurulduktan sonra konsolosluğa teslim edilir. Amerika vizesi başvuru formu, vize başvurusu yapılmadan en az 3 gün önce gerekli makama teslim edilmiş olmalıdır. Online olarak kabul edilen başvuru formlarında yer alan her bir alanın doğru bir şekilde doldurulması vize alma sürecinin hızlı ve sorunsuz ilerleyebilmesi için gereklidir.  

Amerika vizesi başvuru formunda yer alan fotoğraf bölümü de mutlaka doldurulmalıdır. Fotoğraf eklenirken dijital mecrada da olsa fotoğrafın biyometrik olması şartı aranmaktadır. Bu gibi kurallar yerine getirildiğinde hızlı bir vize başvuru süreci ile vizenizi alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi almak için uygulanması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Vize almak isteyen birçok kişi tarafından sorulan “Amerika vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabını sizler için derledik.

 Amerika vizesi almak için öncelikle Amerika vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan en az 3 gün sonrasında vize başvurusu yapılır. Vize başvuru sürecinde gerekli evrakların her biri hazırlanmalıdır. Vize evrakları alınacak vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Bu nedenle Amerika vize ücreti ödemesi, Amerika vize evrakları hazırlanması gibi aşamalar beraberinde sürecin uzamasına neden olabilir. Ortalama olarak Amerika vizesi almak için yaklaşık 3 ile 4 haftalık bir zaman dilimi gerekmektedir. Bu sürenin sonunda Amerika vizesi alınabilmektedir. Vize alma işlemleri sonunda alınan Amerika vizesi 10 yıl geçerliliğe sahiptir.

Vize alma sürecinin yaklaşık 1 ay kadar sürdüğü göz önünde bulundurularak seyahat öncesinde vize alma işlemlerine daha erken başlanması önerilmektedir. Vize işlemleri evraklarda yanlışlık olduğunda ya da vize ücretinin ödemesinde bir sorun olduğunda uzayabilir. Bu gibi faktörler göz önünde bulundurularak seyahat öncesinde vize işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Amerika vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/amerika-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
10 yıllık Amerika vizesi kaç para?

Amerika vizesi ücretlendirmesi, her yıl güncellik gösterir. Güncel olan fiyat konsolosluktan öğrenilip, 10 yıllık ödeme yapılabilir.

Amerika vizesi ne kadar tutar?

Amerika vizesi, Amerika da bulunma amacına göre farklı ücretlendirmeye tabi tutulur.

Amerika vizesi almak için ne yapmalıyım?

Amerika vizesi almak için ilk olarak Amerika Büyükelçiliği ya da Amerika Konsolosluğu’na müracaat da bulunulmalı.

Amerika Vize Başvuru Ücretleri Videosu;

 

Oyla! post