Vize Başvuru Formu

başvuru formu
başvuru formu

Online Vize Başvuru

Online Başvur

Amerika Vize Başvuru Formu

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde pasaport türünüze göre çeşitli evrakları hazırlamanız gerekecektir. Buna göre bordo, yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’nden yapacakları Amerika seyahatlerinde Amerika Vize Başvuru Formu doldurmaları gerekmektedir. Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160) formu nasıl doldurulur sorusunun yanıtını merak edenler için önemli açıklamalara yer vereceğiz. Online olarak doldurulacak olan bu form için elektronik ortamlarda adım atılmaktadır. Herkesin doldurması zorunlu olan Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160) için herhangi bir eksik veya hatalı bilginin yer almamasına önem verilmelidir.

Bu formu doldurduktan sonra kaydederek, e-imza eklemeli ve böylece verilecek olan onay numarası ile randevu sisteminden gün ve tarih oluşturmalısınız. Böylece İstanbul veya Ankara’da büyükelçilik/konsolosluk aracılığıyla yapılacak mülakata dahil olabilir ve vize dosyanızı sunabilirsiniz. Mesleki durumlarınıza, kişisel bilgilerinize ve seyahat amaçlarınıza göre hazırlanması gereken bu evrak hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bizlere danışabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Formu Online Doldurmak

Mülakat sırasında beyan edeceğiniz bilgilerle uyumlu bir şekilde hazırlanması gereken başvuru formu elle hazırlanmamaktadır. Bilgisayarlı ortamlarda hazırlanan ve hızlı bir şekilde doldurulan formu kaydederek dilediğiniz zaman hazırlamaya devam edebilirsiniz. Ancak başvuru sürecinden 3 gün öncesinde tamamen doldurmanız ve onay sürecini tamamlamanız gerekmektedir.

20 dakikadan daha fazla sürede açık bir şekilde beklettiğinizde ise oturumun otomatik olarak kapanacağını ve aktaracağınız bilgilerin silineceğini unutmamalısınız. Bu nedenle kaydetme işlemini yaptıktan sonra oturum sonlandırabileceğinizi vurgulamaktayız.Amerika Vize Başvuru Formunu hazırlarken Türkçe karakterleri kullanmamanız gerekmektedir. Pasaport numaralarını giriş yaparken herhangi bir boşluk veya tire işaretini kullanmamaya özen göstermelisiniz. Zorunlu olarak doldurulması istenen alanlarda eksik bilgilerin yer alması halinde ise sistemin başvuruyu kaydetmenize izin vermeyeceğini vurgulamaktayız.

Seyahat amaçlarınızın ticari faaliyetlere yönelik olması durumunda formda açık bir şekilde belirtmeniz istenmektedir. Onay sürecini başvurudan 3 gün öncesinde tamamlaması gereken başvuru sahiplerinin çıktıları alarak yanında taşıması önerilmektedir. Güncel bilgilerle hazırlanması istenen ve bu konuda titizlikle adım atmanız gerektiğini vurgulayan ekiplerimize ulaşarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.Danışmanlık hizmetlerinde kusursuz sonuçlarla karşılaşmak ve değişen vize prosedürleri hakkında bilgileri alabilmek için acele edin.

Afganistan Vize Başvuru Formunda Gerekli Olan Belgeler ve Hazırlanması Gereken Evraklar

Afganistan vizesi başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuş olmanız gerekmektir. Konsolosluk yetkilileri bu konuya çok titiz yaklaşmaktadır. Yanıltıcı beyanlar ve eksik unsurlar görüldüğü taktirde başvurunuz okunmadan reddedilecektir.

Afganistan Vize Başvuru Formumda Gerekli Ortak Belgeler

 1. Afganistan vizesi başvurunuza en az 1 ay öncesinden başlamanız gerekir.
 2. Afganistan vizesine turistik amaçlı başvuru yapıyorsanız değerlendirme ve karar verme yetkisi sadece Ankara ve İstanbul da bulunan Afganistan Büyükelçiliği ve Afganistan Başkonsolosluğundadır.
 3. Afganistan ve genel olarak Asya ülkelerinde çocuk felci vb. vakaları hala görüldüğünden seyahatlerden önce vatandaşların bu ve benzeri hastalıklara yakalanmaması için aşı önerilir.
 4. Afganistan vize başvurunuzda pasaportunuzun seyahat dönüşünden sonra 3 ay daha geçerli olması ve en az 2 sayfa boşluğu bulunması gerekmektedir.
 5. Afganistan vize başvuru formunun, seyahat edecek kişi tarafından eksiksiz doldurulması ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.
 6. Afganistan vize başvurusu formuna koyacağınız fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve 3.5 x 4.5 mm boyutunda 2 adet olması zorunludur.
 7. Afganistan vize başvurunuzda seyahat sırasında konaklayacağınız yerin veya uçak biletlerinizin fatura çıktısı başvurunuz için gereklidir eğer davet ile gidiyorsanız sizi davet eden kişi, yakınlık derecesi, davet mektubu çıkışı alınması gerekir.
 8. Afganistan vize başvurusu işlemi sırasında kimliğinizin güncel fotokopi olması gerekmektedir aksi takdirde başvurularınız reddedilir.
 9. Afganistan vize başvurusu formu için eğer işyeri sahibi iseniz Ticari Sicil Kaydı ( Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi) , E – Devlet üzerinden alacağınız barkotlu Bağkur Prim Dökümü ve Vergi Levhanız gerekmektedir.
 10. Afganistan vize başvurusu formu için eğer çalışıyorsanız son 3 aylık maaş bordrosu ( maaş hesap hareketi ) , E – Devlet üzerinden çıkartılmış Barkotlu SSK Dökümü gerekmektedir.
 11. Afganistan vize başvuru formu için H1 – N1 virüsünü taşımadığınıza dair uzman doktor raporu gerekmektedir.