Amerika Vize Başvuru Formu DS 160

Amerika Vize Başvuru Formu DS 160

Amerika Vize Başvuru Formu Nedir?

Başka bir adıyla DS 160 Formu, online olarak doldurulabilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerikan konsolosluğundan temin edebildiği Amerika vizesi için doldurulması gereken formdur.

Amerika Vize Başvuru Ücretleri

Bu DS 160 Formu İngilizce dilinden başka bir dilde bulunmamaktadır. Amerika Dış İşlerinin resmi web sitesinde bulunan DS 160 Formunu İngilizce dilinde doldurmanız gerekmektedir.

Hangi amaçlar ile seyahat ettiğiniz önemsiz olmakla beraber DS 160 Formunun doldurulması zorunludur.

DS 160 Formunda Yer Alan Bazı Sorular
 • Pasaport bilgileriniz
 • Aile bireylerinin ve sizin kişisel bilgileriniz
 • Seyahat amacınız
 • Yolcuğuluğunuzda yalnız olup olmadığınız
 • Daha önce Amerika vizenizin olup olmadığı
 • Amerika’da kalacağınızın yerin adres bilgilleri
 • Eğitim durumunuz ve mesleğinizle alakalı güvenlik bilgileri

Gibi sorular DS 160 Formunda sizlere yöneltilmektedir. Formda yer alan sorulara tüm gerçekliği ile en doğru şekilde yanıt vermeniz vize işlemleri süresincegecikme yaşamamanız için oldukça önemlidir.

Amerika vize başvuru sürecinde sizlerle bir mülakat yapılmaktadır. Bu mülakat sırasında ayrıca sizlerden parmak iziniz dijital bir şekilde alınmaktadır.

Amerika Vize Başvuru Formu DS 160

Amerika Vize Başvuru Formu DS 160

Amerika Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Girdiğiniz mülakatta vereceğiniz bilgiler Amerika vize başvuru formu olan DS 160 Formunda doldurduğunuz bilgiler ile çelişkili olmamalıdır.
 • Online Amerika vize başvuru formunuzu vize başvurunuzdan en çok 3 iş günü öncesinde tamamlamanız gerekmektedir.
 • Online dolduracağınız DS 160 Formuna dijital olarak biometrik bir fotoğrafınızı iyi bir çözünürlük ile yüklemeniz gerekmektedir.
 • DS 160 Formunda kullanacağınız biometrik fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilen bir fotoğraf olması gerekmektedir. Amerikan Konsolosluğunun belirlediği standartlara uymayan fotoğrafların kullanılması vize başvuru sürecini olumsuz şekilde etkilemektedir.
Amerikan Konsolosluğunda yapacağınız vize görüşmelerine katılabilmeniz için yanınızda Online olarak doldurduğunuz DS 160 Formunun onaylı çıktısını bulundurmanız gerekmektedir.

Daha önce de söylediğimiz gibi DS 160 Formunu İngilizce dilinde doldurmanız gerektmektedir. İngilizce karakterler dışında karakterler kullanmanız vize başvuru formunun iptaline yol açmaktadır.

Bunun yanı sıra vize türünüzü doğru şekilde seçmelisiniz. Seyahat amacına uygun olarak vize türünü seçtikten sonra yapmanız gereken doğru vize ücretini yatırmak olacaktır.

Amerika vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için visacenter.com.tr/amerika-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Amerika DS 160 formu nedir?
Resmi Amerikan Konsolosluğu tarafından kurulmuş sayfa da bulunan Amerika Online Başvuru Formu’dur. Yaklaşık 50 sorudan oluşur.
DS 160 requirement nedir?
Kimlik fotokopisi, vesikalık fotoğraf, vukuatlı nüfus örneği.
Amerika vize veriyor mu?
Bir dönem Amerika vize başvurularını diplomatik ilişkiler sonucu askıya almış olsa da günümüzde tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Amerika Vize Başvuru Formu DS 160 Videosu;

 

5/5 - (1 vote)