Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Yolcu Bilgi Formu

Dubai Vizesi Almak için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai’ye vize işlemi başvuruları klasik olarak yapılabildiği gibi elektronik ortamda da gerçekleştirilebilmektedir. Bordo pasaport sahibi kişilerden vize talep edilir. Hususi (yeşil) Hizmet (gri) pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak şekilde vizeden muaf tutulabilirler.

Dubai Vize Başvurusu

Online olarak yapılan vize işlemlerinde pasaport üzerinde her hangi bir işlem yapılmaz. Bunun haricinde resimli ve kimlik bilgilerinin olduğu taraf elektronik ortama aktarılmış olmalıdır.

Dubai vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, banka aracılığı ile yapılan ödemeye ait dekontun elektronik ortamda ibraz edilmesi zorunludur. Ayrıca Dubai vizesi almak için gereken ortak evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaportunuz ve pasaportunuzun renkli fotokopisi
  • Emirates rezervasyon belgeleriniz ve fotokopileri
  • Dubai vize başvuru formu
  • Gidiş amacınızı ve tarihleri açıklayan şirket dilekçesi
  • Şahsınıza kayıtlı olan cep telefonunuz ve ev telefonunuzun numaraları
  • İki adet fotoğraf
Dubai vizesi güncel evrak listesi için visacenter.com.tr/dubai-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai’ye Turistik Seyahat Yapacak Kişiler Hangi İşlemleri Yapmalılar?

Dubai vizesi için hangi türde başvuru yapılacağı belirlenmeli ve bu alan için gerekli işlemler yapılmalıdır. Turistik gezi işlemi online yapıldığı için daha önce ki tarihlerde randevu almanıza gerek kalmaz.

Kısa süreli kalmak için vize alanlara 30 günlük bir hak tanınmaktadır. Bu sürenin aşılması durumunda 3.000 dolarlık ceza ödemek zorunluluğu vardır. Vize alan kişilerin bu süreyi geçirmemek için özel dikkat göstermeleri gerekir.

Bütün işlemler eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra 24 ila 36 saat içerisinde Dubai için vize işlem sonuçları açıklanmış olur.

Dubai vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Dubai Vize Başvuru Formu 1 – dubai vize formu ucreti

Dubai Vize Başvuru Formu Doldurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dubai Seyahati için vize başvurusunda bulunan kişinin beyan ettiği bilgilerin doğruluğunu teyit için bir form doldurmanız istenmektedir. Bu formu doldururken verdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması çok önemli bir husustur.

İstenilen bilgilerin kriterleri karşılamaması durumunda vize başvuru işleminiz ret olarak yanıtlanacaktır. Turistik olsun ya da Ticari olsun her hangi bir vize başvurunuzda bu formu elektronik ortamda edinmeniz ve doldurmanız mümkün olacaktır.

İki seçenek için de tek bir form mevcuttur. Unutulmaması gereken konulardan bir tanesi de bütün ülkelerin kendisine has vize kriterlerinin bulunduğu ve bu kriterlerin karşılanmaması durumunda talebin ret edileceğidir.

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai’ye ziyaret gerçekleştirmek isteyenleri tanımak ve seyahat nedenlerini öğrenmek için hazırlanan ve resmi belge olan vize başvuru formu gerçeğe uygun ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Dubai vize başvurusu nasıl yapılır?

Şahsi başvuruların mümkün olmadığı Dubai vize başvuruları göçmenlik ofisi ile koordineli şekilde çalışan ve yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile konsolosluk ya da göçmenlik ofislerine yapılır.

Dubai vize veriyor mu?

Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının Dubai’ye gitmeden önce vize almaları gerekmektedir. Farklı pasaporta sahip olanların 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla vize almasına gerek yoktur.

Dubai vizesi kapıda alınıyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilmesi için Dubai kapıda vize uygulaması bulunmaz bu yüzden seyahate çıkmadan önce vize başvurusu yapılmalıdır.

Oyla! post