Dubai Vize Dilekçe Örneği

Dubai Vize Dilekçe Örneği

Dubai turistik vize ihtiyaçlarınız için Dubai turistik vize talep dilekçesi, Dubai ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Dubai ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Dubai dendiğinde akıllara süper lüks yaşam unsurları, devasa tesisler, zenginlik ve turizm geliyor. Orta Doğu’da Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten biri olan Dubai, bu anlamda dünyanın zirvesinde yer alıyor. Lüks ve turizm düşkünü birçok insanı her yıl kendisine çeken Dubai, yıllar içerisinde artan turist sayıları ile de dikkat çekiyor.
Dubai Vize Dilekçe Örneği

Dubai Vize Dilekçe Örneği

Lüksü seven ve Dubai’ye turist olarak seyahat etmek isteyen bir bireyseniz, bu durumda Dubai turist vizesi almak ise olmazsa olmazlar arasında. Dubai turistik vize talep dilekçesi oluşturarak vize başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz.

  • Dubai turistik vize başvuruları online olarak yapılmaktadır.
  • Dubai turistik vize talep dilekçeleri online şekilde iletilmektedir.
  • Dubai turist vizesi talep dilekçesinde seyahat amacınız yer almalıdır.
  • Dubai turist vizesi talep dilekçesinde seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir.
  • Dubai turist vizesi almak isteyen ev hanımları ya da öğrenciler için sponsor belirten ek dilekçe hazırlanmalıdır.
  • SGK’lı çalışanlar için şirket antet ve logolu kâğıdı üzerine seyahat tarihlerinde izinli olacaklarına dair detay verilmeli, şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir.

Dubai vize başvurular

ı e-vize şeklinde de yapılmaktadır. Başvuru belgeleri yukarıdaki bilgileri desteklemelidir.

Dubai Ticari Vize Dilekçe Örneği

Dubai, turizm için olduğu kadar ticaret için de önemli lokasyonlardan biridir. BAE olarak tüm emirlikler, dünyanın en zengin toprakları arasında sayılmaktadır.

Dubai gibi ekonomik bir partner, birçok ülke için son derece önemli. Bu sebeple de ülkeye ticari vize alarak ticari iş birliği oluşturmak isteyenlerin sayısı azımsanamayacak derecede fazla. Dubai’ye bu türden bir ticari faaliyet için gitmek ya da seminer, kongre, ticari fuar gibi organizasyonlara katılmak adına ticari vize alınmalıdır.

Dubai ticari vize talep dilekçesi ile bu vizeye başvurmak için dilekçede:

  • Seyahat amacı belirtilmeli
  • Seyahat tarihleri belirtilmeli
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmeli
  • Şirket bilgileriniz ve şirketteki göreviniz belirtilmeli

Bütün bunlar dışında Dubai ticari vize için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve bu belgeler dilekçenizi destekler nitelikte olmalıdır.

Dubai vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Dubai Vize Dilekçe Örneği

Dubai vize dilekçesinde yapılacak olan seyahatin tarihi, amacı, masraflarının nasıl karşılanacağı, kişisel bilgiler belirtilmelidir.

Dubai için vize gerekli mi?

Dubai için bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Vize alması gerekmektedir. Siyah, yeşil ve Gri pasaporta sahip olan vatandaşların 90 günü geçmemek şartı ile vize alması gerekli değildir.

Dubai vize ücreti ne kadar?

Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için sabittir. Ancak her başvuru sahibi için ayrı vize ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Dubai Türk vatandaşlarına vize istiyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile birlikte birçok ülke vatandaşına vize uygulaması bulunmaktadır. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahatlerinden önce vize almaları gerekir.

 

Oyla! post