Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vizesi alınabilmesi için öncelikle pasaportunuzun olması zorunludur. Pasaport alımı Nüfus Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmekle birlikte önceden randevu alınması gereklidir. Pasaportlar en az 6 ay en fazla da 10 yıl alınabilir. Pasaport tarafınıza ulaştıktan sonra Dubai vizesi için gereken adımları atabilirsiniz. Bu vize için tüm işlemler internet sayfası üzerinden yapılabilir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Gerçekleştirilen vize başvurusunda evraklar internet üzerinden gönderildikten sonra harçların da aynı zamanda yapılması zorunludur. Dubai vize ücreti ne kadar? – visa center sitesinde yer alan bilgiler ışığında vize ücreti kalış süresine ve tek girişli ya da çok girişli olmasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Dubai’ye kısa veya uzun süreli seyahat etmek istiyorsanız. Dubai vize ücreti ve vizelerin çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız açısından yazımızın devamını okumanız sizlere fayda sağlayacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir tanesi olan Dubai’ye seyahat edebilmek için umuma mahsus bir mor pasaport sahibiyseniz vizeye ihtiyacınız olacaktır. Şu pasaportlara sahip kişiler 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almak zorunda değildirler:

 • Hususi pasaport (yeşil)
 • Diplomatik pasaport (siyah)
 • Hizmet pasaportu (gri)

Alacağınız vizenin ücreti yapmak istediğiniz giriş çıkış sayısına ve süreye bağlı olarak değişmektedir.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

1-90 Günlük Dubai Vize Ücreti

Dubai’ye tek giriş için 90 günlük vize almanın ücreti 235 USD’dir. Eğer ki vizenizin çok girişli olmasını isterseniz 90 günlük Dubai vize ücreti 235 USD’dir Onay tarihi anından 58 gün içinde kullanılmalıdır. Dubai’ye giriş yapmanızdan itibaren 90 gün boyunca kalabilirsiniz. Bu vize her türlü amaç için kullanılabilir. (Turistik, ticari, akraba ziyareti vb.)

2-30 Günlük Dubai Vize Ücreti

30 günlük olan vizelerde fiyatlar giriş çıkış sayınıza bağlı olarak değişmektedir. 30 günlük Dubai vize ücreti 97 USD’dir. Eğer bu ücreti öderseniz Dubai’ye tek giriş hakkınız olacaktır. Eğer ki Dubai’ye çok giriş çıkış hakkınız olmasını isterseniz ödeyeceğiniz ücret 225 USD’dir. İki vize türü için de başvurduktan 24 ile 48 saat arası bir zamanda sonuca ulaşabilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan sonra 58 gün geçerlidir. 30 gün Dubai’ye ilk girişinizden itibaren başlamaktadır.

3-14 Günlük Dubai Vize Ücreti

Dubai’de 14 gün kalmak için vize almak istediğiniz de tek giriş 14 günlük Dubai vize ücreti 50 USD’dir. Vizeniz birden çok girişli olsun isterseniz farklı bir vize türü seçmek zorundasınız. Bu vize turistik amaçlı verildiğinden çok girişli türü bulunmamaktadır.

Dubai’ye Saatlik Giriş İçin Vizeler

Dubai’ye saatlik giriş için vizeler kısa gezinti veya transit geçiş sebepleri ile verilmektedir. Transit geçiş vizesi 48 saat geçerlidir. Kısa süreli Dubai’ye kısa giriş işleri için 96 saatlik Dubai vizesi alabilmeniz mümkündür.

 • 96 saatlik Dubai giriş vizesi:Bu vize tek girişli bir vizedir. Geçerli olduğu süre 30 gündür. Dubai’ye ilk girişinizden sonra 48 saat boyunca geçerlidir. 96 saatlik Dubai giriş vizesinin ücreti 79 USD’dir.
 • 48 saatlik Dubai giriş vizesi: 48 saatlik vizeler transit geçişler için kullanılmaktadır. Tek girişli bir vizedir. Bu vizeyi alacak kişinin bir adet Dubai terminali aktarmalı uçak bileti bilgilerini belgelere eklemelidir. Dubai transit geçiş vizesi ücreti 50 USD’dir.  Kullanım süresi 30 gündür.

Yabancılar İçin Vize Ücreti

Türkiye’de yaşayan yabancılar için vize ücreti 170 USD’dir.

Dubai Konsolosluğu Vize Ücreti Ödeme

Dubai’ye gidiş için vize türlerini ve fiyatlarını inceledik. Dubai konsolosluğu vize ücreti ödeme işlemini şu an ki güncel dolar kurunun Türk lirası karşılığı ile ödemeniz mümkündür. Dubai’ye gitmek için yapılan vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul’da bulunan başkonsolosluk aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Dubai Vizesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

 • Ödemeler yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri, İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Dubai kökenli şirketlerin Türkiye’de bulunan iş ortakları aracılığı ile alınabilmektedir. İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü yetki belgesi olmayan hiçbir kuruma güvenmemelisiniz.
 •  Dubai Göçmenlik ofisi tarafından göz taraması işlemi yapılmaktadır.
 • Dubai vizeleri elektronik ortamda alınabilen vizelerdir. Vizeniz size e-posta yolu ile ulaştırılabilir.
 • Dubai vizesi için başvuru yaptığınızda sonuç olumlu ya da olumsuz olsun kesinlikle kişiye iade yapılmamaktadır. Yanlışlıkla veya işinizi garantiye almak için iki defa başvuru yaparsanız kredi kartınızdan iki defa ücret alınır ve bu ücretin iadesi olmaz.

   

  Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

  Dubai vize ücreti suretine ve ülkeye giriş çıkış sayısına göre değişmesine rağmen Türk vatandaşlarına sabit olarak uygulanmaktadır. Ancak bebek ve çocuklar da dahil olmak üzere her vatandaş için ayrı ödeme yapılmaktadır.

  Dubai vize başvurusu nasıl yapılır?

  Elektronik vize türü olan Dubai vizesi için başvuru işlemleri sadece yetkilendirilmiş kurumlar aracılığı ile gerçekleştirilir.

  Dubai vize veriyor mu?

  Dubai vizesi için başvuru işlemleri online sistem üzerinden gerçekleşir. Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 farklı emirliğe giriş yapılmaktadır.

  Dubai Türklerden vize istiyor mu?

  Dubai’ye seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir. Vize Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu ya da iki ülke arasında seferleri bulunan Havayolları tarafından temin edilir.

 

Oyla! post