Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Dubai seyahatiniz eğer 90 günden az sürecekse genel olarak Dubai vizesi için gerekli olan evraklar Nüfus cüzdanı, pasaport ve vize ücreti ödediğinize dair kanıt olan banka dekontudur.

E Devlet Üzerinden Barkodlu İkametgah Belgesi

90 günden uzun bir Dubai seyahat planınız varsa eğer başvuruları direk olarak Dubai Göçmenlik Ofisi ele almaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerden Türkiye Cumhuriyet’i yasal oturum izni ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Dubai seyahati yapacak kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda kişinin ebeveynleri tarafından izin verildiğini gösteren Muvafakatname imzalanmalıdır. Reşit olmayan kişinin yanında seyahat edecek kişinin de vize bilgileri de dosyaya eklenmelidir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021?

Dubai vize başvurusu için konsolosluk tarafından talep edilen gerekli evraklar vize çeşidine göre değişmektedir.

Dubai'ye gitmek icin ne lazim?

Dubai seyahati gerçekleştirebilmek için öncelikle Birleşik Arap Emirlikleri vizesine ihtiyaç vardır. Ülkeye yapılacak olan seyahatin amacına uygun olan vize türüne başvuru yapılmalıdır.

Dubai'ye gitmek için ne kadar para lazım?

Dubai’ye gitmek için vize başvuru ücreti, konsolosluk harç bedeli yine birlikte aynı zamanda ülkede ulaşım ve konaklama gibi giderleri sağlayacak ekonomik güce sahip olmak gerekir.

Dubai vize ücreti ne kadar?

Dubai vize ücretleri yabancı ülke vatandaşları için vize türü ne göre değişmektedir ancak Türk vatandaşları için vize harç ücretleri sabittir.

Dubai Birleşik Arap Emirliği altında bulunan 7 emirlikten bir tanesidir. Dubai’ye gidebilmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nin konsolosluklarından bir tanesine başvurmalısınız. Dubai yolculuğunuz için Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğu tarafından bazı belgeler sizden talep edilecektir.

Yazımızın devamın da sizlere kimlerin vize alması gerektiği, başvuru merkezleri, gerekli evraklar gibi önemli bilgileri sunacağız okumaya devam etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Vize işlemleri için gerekli evraklar başvuru yapılan vize türüne, seyahatin süresine, giriş hakkı sayısına ve başvuran kişinin niteliklerine göre değişebilmektedir. Dubai vizesi için gerekli evraklar 2021 hakkında tam bilgi sahibi olmanız için hangi vize türünü kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021
Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Dubai E Vize İşlemleri

Eğer Dubai Konsolosluklarından veya BAE Göçmen Ofisinden bir e vize aldıysanız bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Dubai e vize işlemleri klasik vize işlemlerinden biraz farklıdır. Bilmeniz gerekenler:

 • Dubai vizesi online alınır ve pasaporta işlenmez.
 • Dubai vize başvuruları Dubai Konsoloslukları ve BAR Göçmen Ofisi aracılığı ile onaylanır.
 • Dubai vizeniz BAE Göçmen Ofisinin antetli kağıdının üzerine basılır ve üzerinde barkotlu bir numara bulunmalıdır.

Bu bilgilere önceden sahip olursanız yaptıracağınız işlemlerde size büyük kolaylıklar sağlar ve yanlışlık yapılmasının önüne geçer. Yazıyı başından sonuna dikkatlice okumanız sizin faydanıza olacaktır.

Çalışanların Dubai Vizesi Almak İçin Sunması Gereken Evraklar

Başvurduğunuz vize türüne ve niteliğinize göre başvuruda kullanacağınız evraklarda değişmektedir. Çalışanların Dubai vizesi almak için sunması gereken evraklar şunlardır. Kişinin mesleği ile ilgili belgeler de dosyaya eklenmelidir. Bu evraklar:

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport renkli fotokopisi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir biçimde görülmelidir.
 • Gidiş tarihi ve seyahat amacını anlatan bir şirket yazısı.
 • SSK’dan alınmış işe giriş belgesi.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

İşverenlerin Dubai Vizesi Almak İçin Sunması Gereken Evraklar

Başvurulan vize türü ve niteliğinize göre sunulması gereken evraklar değişmektedir. Eğer ki bir işverenseniz işverenlerin Dubai vizesi almak için sunması gereken evraklar listesini dikkatlice okumanız sizin için faydalı olacaktır. İşverenlerin ekstra sunması gereken evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport fotokopisi verilmelidir. Renkli olmalı ve resimli kısım, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir şekilde görülmelidir.
 • Gidiş tarihi ve seyahat amacını anlatan bir şirket yazısı.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai’ye Seyahat Edecek Öğrencilerin Sunması Gereken Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti’nde herhangi bir ilde öğrenci olarak bulunuyorsanız ve Dubai’yi gezmek, görmek gibi bir planınız varsa eğer Dubai’ye seyahat edecek öğrencilerin sunması gereken belgeler listesini bilmek size kesinlikle fayda sağlayacaktır.

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport renkli fotokopi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa kesin bir şekilde görülmelidir.
 • Öğrencilik yaptığı okulun mensubu olduğunu gösteren bir yazı.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai Vizesi İçin Herhangi Bir İşte Çalışmayanların Sunması Gereken Belgeler (Emekli, Ev Hanımı, V.B)

Aktif olarak herhangi bir işte çalışmıyorsanız. Gelecek planlarınızda Dubai’ye gitmek için planlarınız varsa eğer Dubai vizesi için herhangi bir işte çalışmayanların sunması gereken belgeler listesine bir göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport fotokopisi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir şekilde görülmelidir.
 • İkametgâh senedi.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai Vizesi Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başvuru yaparken yanlış bilgi veya belge vermemeye özen gösteriniz. Başvuruyu yaparken aranılan şartları taşıdığınıza eminseniz lütfen başvuru yapın. Dubai vizesi başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler listesini okumanız size bu konuda fayda sağlayacaktır.

 • Yapılan vize başvuruları için ödenen ücretin hiçbir şekilde iadesi yapılamaz.
 • Pasaportunuzun en az 3 ay süre ile geçerli olması gereklidir.
 • Vize başvurusunu sadece Türkiye’de ikamet eden kişiler yapar. Yabancı olan kişilerden ekstra olarak bir ikamet belgesi talep edilmektedir.
 • Emirates hava yolları aracılığı ile alınmış vizeler sadece yolculuğun Emirates havayolları ile yapılmasıyla kullanılabilir.

Dubai Yolculuğu İçin Vize Almasına Gerek Olmayan Kişiler

Eğer ki Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaporta (bordo pasaport) sahipseniz Dubai’ye gidişiniz için kesinlikle vize almanız gereklidir. Dubai yolculuğu için vize almasına gerek olmayan kişiler kimlerdir liste halinde inceleyelim.

 • Hususi pasaport (Yeşil pasaport)
 • Diplomatik pasaport (Siyah pasaport)
 • Hizmet pasaportu (Gri pasaport)

Bu 3 pasaportta sahipseniz 90 güne kadar yapacağınız Dubai seyahatleri için herhangi bir vize alma işlemine başvurmanıza gerek bulunmamaktadır.

 

Dubai Vize Başvuru Merkezleri

Dubai’ye seyahat planı olan kişiler başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirliği (BAE) konsolosluğu tarafından akredite edilmiş Dubai vize başvuru merkezleri tarafından yapılmaktadır. Dubai vizesi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra değerlendirme aşaması Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğu Göçmen Ofisi tarafından yapılmaktadır.

Başvuru merkezleri ile bu işlem çok daha kolay yapılabilmektedir. Bu konu da uzman vize merkezleri tarafından süreç sizin adınıza takip edilmektedir.

Dubai Vize Randevu

Dubai vizesi için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Dubai vize randevu sistemi yerine e vize sistemini kullanmaktadır. E vize sisteminde başvuruların başvuru yapan kişi tarafından yapılmasına da gerek bulunmamaktadır. Dubai e vize sayesinde işlemlerinizi evinizden hiç çıkmadan, hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Birleşik Arap Emirliği’nin konsoloslukları ve Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisleri tarafından kabul edilen başvurular onaylanan vize kâğıdı ve e vize olarak kişinin belirttiği mail adresine gönderilmektedir.

Dubai için vize başvurunuzu şahsi olarak giderek BAE konsolosluğuna veya BAE göçmenlik ofisine yapmanız mümkün değildir. İşlemlerinizi online olarak veya BAE konsolosluklarının akredite ederek yetki verdiği vize merkezlerinden bir tanesinde yapmanız mümkündür.

Dubai vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Tatil Günleri

BAE göçmenlik ofisinin de tatil günleri bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Tatil Günleri Cuma, cumartesi ve Pazar günleridir. Göçmenlik ofisi bu 3 gün üçünde hiçbir hizmet vermemektedir. Başvurularınızı bu bilgiyi göz önünde bulundurarak yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Seyahat tarihiniz gelmeden 1 hafta veya 10 gün içinde başvurunuzu yaparsanız süreç içinde daha rahat edebilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan hemen sonra vize süresi başlamaz veya hemen gitmek zorunda değilsiniz.

VIP hizmeti veren vize merkezleri tarafından acil durumlarda cuma ve cumartesi günleri vize işlemleriniz halledilebilmektedir. Acil Dubai vizesine ihtiyacınız varsa bir vize merkezinin temsilcisi ile görüşmeniz faydalı olabilir.

Dubai Vizesi Formu

Dubai’ye gitmek için teslim etmeniz belgelerin en önemlisi arasında yer almaktadır. Birleşik Arap Emirliği Dubai’ye gidiş için online başvuru imkânı tanıdığından başvurular şahsen yapılmamaktadır. Online Dubai vizesi formu doldurarak hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dubai vizesi için evraklar bir araya getirildikten sonra online forma hepsi renkli olarak taranarak eklenmelidir. Tarama işlemini sadece bir tarayıcı yardımı ile değil cep telefonunuz ile yapmanız mümkündür.

Dubai vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Dubai vize form örneklerine  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Neden Tüm Bilgilerim İsteniyor?

Bilgilerinizin istenmesinin sebebi kimliğinizi ve kötü bir amacınız olmadığını teyit etmektir. Paylaştığınız bilgileriniz gizlilik politikaları gereği hiçbir 3.şahıs, kurum veya kuruluşla paylaşılamaz veya herhangi bir alanda yayınlanamaz.

Dubai Vizesi Formu İstenen Bilgiler

Başvuruyu yapabilmek için birçok kişisel bilginizi paylaşmalısınız. Bu işlemi bir acente aracılığı ile yapıyorsanız acentenin onaylı ve bilinir olmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Dubai vizesi formunda istenen belgeler:

 • İsim, soy isim.
 • Doğum tarihi.
 • Doğum yeri.
 • Medeni durum.
 • Adres bilgisi.
 • Şehir bilgisi.
 • Ülke bilgisi.
 • Telefon numarası.
 • E-posta.
 • Seyahat tarihi.
 • Ön ve arka yüzü taranmış renkli kimlik kartı.
 • Taranmış renkli bir pasaport.
 • Ödeme yaptığınıza dair banka dekontu.
 • Kişisel verileri koruma kanununu onaylamalısınız.

Yapacağınız başvurular sonucunda başvurunuz olumlu sonuçlanırsa eğer bu e-vizeyi pasaporta işletmek zorunda değilsiniz. Bu e-vize size barkotlu olarak e-posta yolu ile gönderilecek tercihen kağıda çıkartıp veya akıllı telefondan göstererek bu vizeyi seyahat boyunca kullanmanız mümkündür.

Dubai Vize Dilekçesi

Dubai gerek turizm gerekse ticaret bakımından önemli bir konumdadır. BAE emirlikleri dünya da en zengin ülkeler olarak bilinmektedir. Bu yüzden ticari amaçla Dubai’ye gidenlerin sayısı her gün daha da fazla artmaktadır. Dubai vize dilekçesi yazarken derdiniz toplu ve kısa bir şekilde anlatmaya özen göstermelisiniz. Vize başvurunuzda kullandığınız belgeleriniz ve vize dilekçeniz birbirini destekler nitelikte olmalıdır. Dilekçe de belirtmeniz gerekenler ve bilmeniz gereken bazı bilgiler:

 • Turistik vize başvuruları online olarak yapılır.
 • Dilekçelerde online şekilde iletilmektedir.
 • Gidiş için seyahat amacınız dilekçe içinde yer almalıdır.
 • Seyahat edeceğiniz tarihler açıkça belirlenmelidir.
 • Dubai vizesi almak isteyen ev hanımları, öğrenci veya çalışmayan diğer kişiler için ek sponsor dilekçesi de gereklidir.
 • Sigortalı çalışanlar SGK’dan izinli olduklarına dair bir belge almalı ve bu belge antetli kağıt üzerine olmalıdır.

E-vize başvuruları yaparken vizeyi de bilgisayar yardımı ile hızlıca doldurmanız mümkündür. Eğer arama motorlarında aratırsanız sizin isteğinize göre hazır taslaklarda dilekçeler bulabilirsiniz. Hazır dilekçeyi kullanmak işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Dilekçe de isim, soy isim, tarih, imza ve bir irtibat numarası kesinlikle bulunmalıdır.

Dubai vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/dubai-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Turistik Vize İşlemleri

Nedir? :Turistik gezi ve tatil amacıyla Dubai’ye seyahat edecek TC vatandaşlarından istenen vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Dubai vizesi kısa süreli olarak 30 günlük ya da 90 günlük olarak verilmektedir. Vize, çok girişli ya da tek girişli verilebilir.

Nereye başvurulur? : Dubai turistik vize başvurusu için tüm işlemler online olarak gerçekleştirilmekte, başvuru için gerekli belgeler bilgisayar ortamına taratılarak yüklenmelidir.

Gerekli evraklar nelerdir? : Dubai vizesi için gerekli evraklar pasaportun, kimlik ya da ehliyetin ve ödenmesi gereken ücret dekontunun renkli kopyalarıdır. Kişi yabancı uyruklu ise oturum izninin de bunlara eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca alacağınız vize türüne uygun başvuru formunu online başvuru esnasında doldurmanız gerekmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Dubai vize başvurusu online olarak yapıldığından sizden herhangi bir parmak izi verisi istenmez.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Sorun yaşanmaması adına 1 hafta önceden başvuru yapılması tavsiye edilir. Ayrıca vizeniz onaylandıktan sonra ülkeye giriş içim 58 gün süreyle hakkınız bulunmakta,  bu sürede giriş yapılmadığında vize iptal olmaktadır. Seyahatler bu şekilde planlanabilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Dubai turistik vize başvurusu 48 saat içerisinde açıklanmakta, ancak Dubai için Cuma ve Cumartesi resmi tatil olduğundan bu süre başvurulan güne göre değişebilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Başvuru online olarak dilediğiniz zaman gerçekleştirilebilir.

Dubai Göçmenlik bürosu üzerinden online olarak yapılan başvurularla değerlendirme alınan vize türlerinden birisidir. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlayan bu vize için kısa ve uzun süreli olarak iki çeşitte başvurular gerçekleştirilmektedir.

Hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahiplerinin ise 90 güne kadar seyahatleri için Dubai vizesinden muaf oldukları belirtilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize anlaşmasına istinaden bu durumlarda kişiler vize işlemlerine tabi tutulmadan belirtilen süreler içerisinde seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Türkiye’de oturum hakkını elde etmiş kişiler veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından bordo pasaport sahibi olmaları halinde Dubai’ye giriş yapabilmek amacıyla alacakları vize türlerinden birisi olan Dubai Turistik Vizesi için randevu alma zorunluluğu yoktur. Elektronik ortamlarda gerçekleştirilmekte olan başvurular için istenen evrakların gönderilmesi yeterli olacaktır. E-mail üzerinden gerçekleştireceğiniz ve tamamlayacağınız başvurular sayesinde randevu alma şartı olmaksızın vizelerinizi hak edebilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi için başvurularınızda şahsen gelmenize gerek kalmadan internet ortamında tüm işlemleriniz gerçekleştirilebilecektir. Dubai vize başvurularında yetkili olan acentelere şahsi olarak başvuru yapmadan, online ortamlarda istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz halinde kısa sürede olumlu sonuçları almanız sağlayacaktır.

Dubai Konsolosluğu‘nun başvuruları sonuçlandırma süreçlerinde resmi tatiller dışında 72 ile 96 saat arasında işlemler gerçekleştirilmektedir. Ancak bu süreleri uzatan bazı hususlar mevcuttur. Güvenlik departmanı tarafından soruşturmaların gerçekleştirilmesi halinde vize başvurularının sonuçlanma süreleri uzayacaktır. Evraklarda tutarsızlık olması, daha önce aldığınız vizelerde sürelerin bitmesine rağmen daha uzun kalmanız ve geçerli bir Dubai oturumunuzun olmaması hallerinde vize süreleriniz uzayabilmektedir.

E-vize sistemi üzerinden yükleyeceğiniz belgeleri hazırlarken renkli olarak taratılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, banka dekontu ve yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti oturum belgeleri uygun şartlarda sunulmalıdır.

Pasaportlarla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken husus 10 seneden daha eski ve yıpranmış olmamasıdır. Böylelikle işleme alınsa dahi geri dönme riskini göz ardı etmemelisiniz.

Nüfus cüzdanı fotokopisinin her başvuru sahibi için ayrı olarak evraklar arasına dahil edilmesi gerekmektedir.

Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Dubai ticari vizesi, iş görüşmesi, toplantı, yatırım, proje vb. ticari nedenlerle ülkede bulunması gerekenlerin alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Bu vize 30 ya da 90 günlük verilebilmekte, tek girişli ya da çok girişli olabilmektedir.

Nereye başvurulur? : Başvurular online olarak yapılmakta, istenen evraklar taratılarak bilgisayar ortamından iletilmektedir. Kişiler dilerse yetkili vize danışma merkezleri aracılığıyla da başvurularını yapabilirler.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Dubai, diğer ülkelerden farklı olarak herhangi bir davetiye talep etmemektedir.

bilgilerini kapsamalıdır. Bu belgelerinin aslının yanı sıra fotokopisi de eklenmelidir.

Gerekli evraklar nelerdir? : Dubai vizesi için kimlik ve pasaportun fotokopileri ile bir adet fotoğrafınızı eklemeniz yeterlidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Cuma ve cumartesi tatil olan kurum, 72 saat içerisinde talebinize yanıt vermekte, bu bilgiler ışığında dilediğiniz zaman başvuru yapmanız mümkün olmaktadır.

Randevu nasıl alınır? : Herhangi bir randevu almanızı gerektirmeyen başvuru için eğer aracı bir kurumla çalışmak istiyorsanız irtibata geçtiğiniz takdirde randevu almanız mümkün olmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai Emirliği’ne alacağınız ticari vize sayesinde işinizle ilgili etkinliklere katılabilirsiniz. Ticari amaçlarınıza uygun olacak şekilde iş toplantılarının, fuarların ve görüşmelerin yapılmasında, ticari anlaşmalara varmak amacıyla veya bu alanda yapılacak olan araştırmalar için bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Dubai Ticari Vizesi alınması gerekmektedir.

Gri, Yeşil veya siyah-kırmızı renklerde olan hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günden az olacak seyahatlerinde vize muafiyetleri bulunmaktadır.

Sizler de ticari amaçlarla toplantı, fuar, seminer katılımlarında veya anlaşmaları yapabilmek adına bordo pasaportunuzla Dubai’ye seyahat etmek istediğinizde iki çeşit vize türüyle karşılaşabilirsiniz. Kısa süreli ve uzun süreli olan pasaport türlerinde tek ve çok girişli seçenekler bulunmaktadır.

Başvurunuzun onaylandığı tarih itibariyle 58 günlük süre içerisinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde vizelerinizin geçerliliği ortadan kalkacaktır.

Kısa Süreli Dubai Ticari vizesi için tek veya çok girişli başvuruları gerçekleştirecek olan kişiler 30 gün konaklama süresini elde edeceklerdir. Ancak bu sürenin 28 gününü tamamladıktan sonra seyahatlerin sonlandırılması, vize sahibi kişi açısından olumlu sonuçları ortaya koyacaktır. Bu durumda düzenlenecek olan ticari etkinlikler için konaklama sürelerinin toplamda 28 günü aşmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde konaklama sürelerini aşan her yolcu 3000 USD para cezası yaptırımı ile karşılaşacaktır.

Uzun süreli Dubai Ticari Vize başvurularında kişilerin toplamda 90 gün konaklama hakkı olacaktır. Tek veya çok girişli olarak yapılacak başvuruların toplam konaklama süresi 90 günü geçmemelidir.

E-vize özelliği taşıyan Dubai ticaret vizesi için evrakların renkli tarayıcılardan aktarılması gerekmektedir. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenecek olan evraklarla ilgili işlemler, uygun şartlarda ibraz edilmesi halinde değerlendirilmeye alınacaktır. Seyahatleriniz boyunca vize kağıdının çıktısını alarak pasaportlarınızın arasında bulundurmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Nüfus Cüzdanı renkli fotokopisi

Pasaport renkli fotokopisi

Renkli taratılmış banka dekontu ve

Yabancı pasaport sahipleri için Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesinin renkli taratılmış belgesi ile Dubai Ticari vize başvurusu yapılmaktadır. Aksi halde evraklarınızdaki eksiklikler ve problemler nedeniyle vize reddi yanıtıyla karşılaşabilirsiniz.

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Dubai aile ziyareti vizesi alan kişilerin, bu vize ile Dubai’de bulunan yakınlarını ziyaret etme imkanları bulunmaktadır.

Kaç günlük alınabilir? : Tek ya da çok girişli olarak temin edilebilen bu vize, maksimum 30 günlük verilmekte ve kişiler 28 gün sonrasında ülkeyi terk etmelidir.

Nereye Başvurulur? : E- vize uygulaması ile verilen bu vize için internet üzerinden kendi başvurunuzu gerçekleştirebilir ya da danışma kurumundan yardım isteyebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Tüm vizeleri turistik vize kapsamında değerlendiren Dubai için, yine sunmanız gereken evraklar da aynıdır.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Dubai diğer ülkelerden farklı olarak aile ziyareti vizesi için davetiye talep etmez.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Vize onayından sonraki 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapacağını bilerek, bu çerçevede dilediğinizde başvuru yapabilirsiniz.

Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Bordo pasaport hamili olan vatandaşlarımızın üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için alması gerekli tutulan Dubai transit vize ile ülke üzerinden aktarma yapmanız sağlanır.

Kaç günlük alınabilir? : Transit bir uçuş sırasında maksimum 96 saat Dubai’de bulunmanız için izin verilir. Ancak 24 saati geçmeyen aktarma beklemeleri ve Havaalanından ayrılmayı gerektirmeyen yolculuklar için transit vize alınmasına gerek yoktur.

Nereye Başvurulur? : Başvuruyu şahsi olarak internet ortamında ya da aracı kurum danışmanlığında yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Dubai vize başvurusu esnasında standart olarak sunduğunuz belgelere ek, transit uçuşa ait bileti de sunmalısınız.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 48 saat ila 72 saat arasında sonuçlanan vizeye dilediğiniz zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Yetkili aracı kurumlarla irtibata geçerek destek için randevu alabilir ya da randevu olmaksızın direkt olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dubai Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Dubai vize reddi genelde kısa süreli seyahatlerde pek karşılaşılmayan bir durumdur. Ancak vize reddi aldıysanız, bunun sunulan belgelerden ileri gelen bazı nedenleri olabilir. Eksik ya da yanlış belge sunmak, güvenlik açısından tehdit yaratmak, ülke için giriş yasağının olması ya da ülkenin giriş ve çıkışları sınırlandırması gibi farklı nedenlerle vize reddi alınabilir.

İtiraz Hakkı

Vize reddi alanlar için yeniden başvuru hakkı olsa da, redde itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Ücret İadesi var mı?

Dubai için vize reddi alanlara ne yazık ki ödedikleri harç bedeli geri verilmez.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize başvuru ücreti olarak ödenmesi gereken ücret, alacağınız vize türüne, vizenin sunduğu giriş sayısına göre değişmektedir. Bu fiyatlar e-vize başvuru sisteminde güncellenerek gösterilmekte, başvuru için harç makbuzunu da okutmanız gerekmektedir.

Dubai vize ücretleri için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

Konsolosluklar

Dubai’nin ülkemizde Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu olarak farklı temsilcilikleri bulunmaktadır.

Dubai konsolosluk iletişim adresleri için  visacenter.com.tr/dubai-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vizesi Merak Edilenler

2021 Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Aynı zamanda Dubai vize ücreti 125 USD’yi vize işlem sırasında ödemeniz gerekmektedir. Ancak Dubai vize ücretleri vize türüne değişkenlik göstermektedir. 30 günlük vize ücreti 125 USD, 90 günlük vize ücreti 235 USD ve çok girişli vize türü 600 USD’dir.

2021 Dubai Vize İstiyor Mu?

Evet. Dubai’ye seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ancak Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi kişiler Dubai’ye 180 gün içerisinde 90 günlük ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai’ye çalışmak için seyahat edecekseniz Dubai Çalışma Vizesi için başvuru yapmalısınız. Ancak bunun için vize başvuru evraklarını sunmalısınız. Çalışma vizesinde 90 gün çalışma hakkına sahipsiniz. Bu süre boyunca ülke de hizmet vermelisiniz. Bu evraklar;

 •   Nüfus kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
 •   1 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf (renkli),
 •   Pasaport fotokopisi (kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa renkli olarak),

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi için başvuru yapacak kişilerin konsolosluğa bazı evrakları sunması gerekmektedir. Vize başvuru belgeleri;

 •   Geçerli pasaport,
 •   Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 •   Biyometrik ve vesikalık renkli fotoğraf,
 •   Vize başvuru formu,
 •   Vize ücretinin ödenmesi,
 •   Seyahat masraflarını ödeyeceğinize dair mali kanıt,
 •   Uçak bileti,
 •   SGK tescil ve hizmet dökümü,
 •   Otel rezervasyonu,
 •   Vergi levhası,
 •   Emekli kişiler için emeklilik belgesi,
 •   Öğrenciler için öğrencilik belgesi,
 •   Davet mektubu,

 

Amerika Vize Ücreti Nedir?

Amerika vizesi için başvuru yapacakların 160 $ Dolar ödemesi gerekmektedir. Aynı zamanda vize ücretinin online ödenmesi durumunda banka hem kesinti yapıyor hem de komisyon alıyor. Bu durumda Amerika vize ücreti 180 $ Dolar oluyor. Ayrıca vize türleri arasında 190 $ Dolar vize ücreti türlerinde de bu durum geçerlidir. Bu işlem sonucunda kişinin 210 $ Dolar ödemesi gerekmektedir.

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai’ye turizm amaçlı seyahat edecek kişilerin Turist Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Vize başvurunuzu konsolosluk ya da vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparak gerekli belgeleri sunmalısınız. Turist Vizesi’nde otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtı istenmektedir. Bu gibi durumlarda vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru olacak şekilde sunmalısınız.

Dubai 96 Saat Vize ücreti Nedir?

Dubai 96 saatlik vize ücreti 89 USD’dir. Bu vize türü tek girişlidir. 96 saatlik vize başvurusu 24 ile 48 saat arasında sonuçlanmaktadır. Aynı zamanda vize başvurunuz onaylandığı andan itibaren 30 günlük geçerliliği vardır. Dolayısı ile 96 saatlik Dubai’ye seyahat hakkını 30 gün içerisinde kullanmanı gerekecektir. 

Dubai Vizesi Sık Sorulan Sorular

2021 Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Aynı zamanda Dubai vize ücreti 125 USD’yi vize işlem sırasında ödemeniz gerekmektedir

2021 Dubai Vize İstiyor Mu?

Evet. Dubai’ye seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Nüfus kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
1 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf (renkli),
Pasaport fotokopisi (kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa renkli olarak),

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai’ye turizm amaçlı seyahat edecek kişilerin Turist Vizesine başvuru yapması gerekmektedir.

Dubai 96 Saat Vize ücreti Nedir?

Dubai 96 saatlik vize ücreti 89 USD’dir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen bir ülkedir. Bunun alımı konusunda diğer birçok ülkeden farklı olarak online sistemin kullanılması gerekmektedir. Pasaport, kimlik bilgisi ve fotoğraf yeterlidir.

Dubai Vize Ücreti 2020

Dubai vize ücreti en az 30 günlük olarak, 105 dolar üzerinden verilmektedir. İlgili meblağın online şekilde yatırılması şarttır. Banka havalesi kullanılabilir. Kredi kartı da tercih edilir. Bu sayede gerekli olan para da yatırılmış olur.

Dubai Gitmek İçin Ne Gerekli

Dubai ziyaretini yapmak için mutlaka vize başvurularını tamamlamak lazım. Bunun için kurulmuş olan online bir sistem söz konusudur. Erişimi basittir. Konsolosluk sitesi üzerinden giriş yapılır. Ücret ödenmelidir. Pasaport, fotoğraf ve aynı zamanda kimlik kartının bu ortamda taratılması gerekmektedir. Bunların sonrasında sistem size bir çıktı verir. Vizenin çıkma süresi ise en çok 2 gündür.

Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gerekli Dubai vizesi evrakları içinde geçerliliği devam eden bir pasaport olmalıdır. Biyometrik özelliklere sahip olan iki tane fotoğraf istenir. Bunun yanı sıra kimlik kartının önlü ve arkalı bir biçimde taranması önem arz eder.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi, alımı en zahmetsiz olan izinlerin içinde yer alır. Bunun için online sistem kullanılır. Aynı zamanda ilgili belgelerin taratılması gerekmektedir. Bu sayede süreç tamamlanır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu için bu ülkenin resmi konsolosluk sitesi kullanılır. İlgili alan üzerinden online sisteme erişim sağlanır. Gerekli olan evrakların tanıtılması yeterli olacaktır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi, tüm işlemlerin başarılı bir biçimde yapılması ve tamamlanması durumunda 2 gün içerisinde çıkmaktadır. Hatta dönem dönem bu sürenin 24 saate kadar düştüğünü görmekteyiz. Bu da avantaj demektir.

Dubai Gitmek İçin Gerekenler

Dubai’ye gitmek için birtakım şeyler gerekmektedir. Bunların başında ise Dubai vizesi gerekli evraklar söz konusudur. Bu evraklar eksiksiz olmalıdır. Ancak bu evraklar vize türüne göre birtakım değişiklikler göstermektedir.

Dubai’ye gitmek için gerekenler bu evraklar kadar evrakların içeriklerinin sağlanması ile de ilgilidir. Yani evraklar istenen koşullara uymalıdır. Bunların başında örnek olarak turistik vizede hesabınızda istenen miktar veya üzeri olmalıdır.

Dubai vizesi nasıl alınır sorusu da bundan sonra sıklıkla sorulmaktadır. Evraklar toparlandıktan sonra internet üzerinden online biçimde başvuru yapılır. Başvurular ise vize tipine bağlı olarak kısa sürede açıklanmaktadır.

Dubai’ye gitmek için gereken evraklar arasında merak edilen birtakım şeyler vardır. Dubai’ye gitmek için pasaport gerekli mi sorusu da bu aşamada sorulur. Ancak pasaport muhakkak yer almalıdır ve unutmamanız gerekmektedir.

Dubai turist vizesi için gerekli evraklar ilk olarak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, gerekli süre sonrasında ülkenin terk edileceğine dair bir taahhütname, vize ücreti dekontu gibi belgeler gerekmektedir.

Dubai’ye gitme yöntemlerinden biri de orada çalışmaktır. Dubai’de çalışmak mümkündür. Bunun için ise Dubai’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusu sorulmaktadır ki bunu önce gidip sonra çalışma vizesi alarak yapabilmeniz mümkündür. Ancak isterseniz gitmeden de alabilirsiniz. Ancak bu aşamada davet mektubu gerekmektedir.

Dubai gitmek için gerekenler de çalışma vizesinde değişecektir. Dubai’de çalışmak için neler gerekli sorusu da bu nedenle sorulur çünkü sizi işe alan kişinin veya firmanın birçok prosedürü gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Dubai Turist Vizesi 2021

Dubai’ye turist olarak gitmek oldukça yaygındır. Pek çok insan özellikle yapay adayı merak etmektedir. Bu nedenle turist sayısı fazladır. Dubai vize buna çözüm olarak internetten vize başvuru sürecini başlatmıştır ve daha hızlı onaylanmaktadır.

Dubai vizesi birden fazladır. Ancak turist vizesi söz konusu olduğunda aslında istenen şeyler birçok ülkeye göre daha azdır. Bu vize de günler bazında değişmektedir. 30 gün ve 90 gün seçenekleri söz konusudur.

Aynı zamanda bunlar da ikiye ayrılır ve her ikisi de tek girişli ve çok girişli olarak seçeneklere sahiptir. Bu da fiyatlara etki etmektedir. Dubai vize ücreti 2021 30 gün tek girişli seçeneği toplamda 117 dolardan başlar. Bu fiyat diğer seçeneklerde katlanacaktır. Örneğin 30 gün ancak çok girişli 230 dolar olmaktadır.

Dubai vize ücreti 2020 yılında ise 105 dolardan başlamakta idi. Yani 30 gün tek girişli vize fiyatı 105 dolar iken şu anda 12 dolar kadar zamlanmış durumdadır. Genellikle de senelere göre değişim göstermektedir.

Dubai vizesi 2021 yılında da aynı şekilde alınabilir. Yani alımlar internet üzerindendir. İnternet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Dubai turist kabul ediyor mu sorusu sorulsa da Dubai pcr testi yaptıran ve negatif çıkan kişileri kabul edebilmektedir. Elbette vizesi olmalıdır.

Dubai turist vizesi 2021 işlemlerini gerçekleştirmek için internetten birkaç işlem yapmanız yeterli olacaktır. Dubai turist vizesi için gerekli evraklar burada sizden istenecektir.

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize istiyor mu 2020 yılında da sıkça sorulan bir soru olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ancak vizeyi sizler duruma göre 30 gün veya 90 gün şeklinde seçebilirsiniz. Aynı zamanda tek girişli ve çok girişli seçeneği de mevcuttur.

Dubai vize ücreti 2021 yılında da buna göre belirlenmektedir. Yani 30 günlük vize ücreti ile 90 günlük vize ücreti birbirinden farklıdır. Buna ek olarak tek girişli ve çok girişliler de farklıdır. Ancak bu turist veya ticaret yapacak kişiler için geçerlidir.

Dubai turist vizesi genel olarak en fazla 90 gün şeklinde verilecektir. Çok girişli imkanından da faydalanabilirsiniz ancak 90 gün üstü genellikle uzun süreli vize olarak görülür ve çalışma ya da oturum gibi nedenler ile verilir.

Dubai’de vize alabilmek süre açısından oldukça kolaydır. Dubai vizesi kaç günde çıkar sorusu da bu nedenle sorulmaktadır. Başvurular internet üzerinden yapılıyor olup sonuçlar kısa süre içerisinde çıkmaktadır. Bu nedenle pratiktir.

Dubai vize ücreti yıllara göre değişim göstermektedir. Yukarıda belirtildiği gibi vize tipine göre bir değişim de söz konusudur.

Bu nedenle Dubai vize ücretleri 2021 yılına bakıldığında 30 gün tek giriş alacak iseniz 125 dolar olmaktadır. 30 gün çok girişli ise 225 dolar olmaktadır.  Vizeler 2 gün içerisinde sonuçlanır.

Dubai vize evrakları da oldukça azdır ve sizden pasaportunuz gibi bilgiler istemektedir. Bu nedenle süreç çok daha hızlı işlemektedir. 

Dubai Vizesi

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri şeklinde de anılır ve turistik seyahate ilişkin sıklıkla tercih edilir. Bu anlamda T.C. vatandaşlarının turist vizesine başvuru yaparak seyahate geçmeleri gerekir. Sadece turistik değil:

 • Kısa dönem olarak ticari, öğrenci ya da aile ziyareti vize türlerine de değinilebilir.
 • Uzun dönem ise çalışma ile oturum izni şeklinde ayrı vize türlerine yer verilir.

Dubai Vize

Dubai’ye vize var mı merak edenlere ilk etapta pasaport sınıfları açıklanır ve muafiyet hakkından söz edilir. Seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının önceliği pasaport türüne göre vize başvurularında bulunmak olmalıdır. Bunun üzerine bordo pasaport için:

 • Herhangi bir muafiyet hakkının üzerinde durulmaz.
 • Umuma Mahsus Pasaport sahibi olanlar tüm vize türlerine dair başvurularını iletmelidir.

Dubai’ye vize gerekiyor mu sorusuna dair bordo pasaport sahipleri için ‘evet’ yanıtı verilir. Ancak bunun yerine gri, siyah ve yeşil pasaport sahipleri için muafiyet ele alınır. Muaf olanlar için:

 • 90 günlük olacak şekilde vize muafiyetine yer verilir.
 • 90 günlük süreç için herhangi bir vize türüne başvurulması istenmez.

T.C. vatandaşları sahip oldukları pasaport türüne bağlı olarak seyahat planlarına yön verir. Ancak söz konusu 90 günü aşan seyahatler olduğu zaman her birinin de başvuruda bulunması istenir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri de 90 günü aşan seyahatlere ilişkin vize başvurularında bulunmak zorundadır. Aksi taktirde uzun dönem seyahat edilmesine izin verilmeyecektir.

Dubai’ye Vize Var Mı?

Dubai’ye vize Birleşik Arap Emirlikleri kapsamında alınır ve genel vize özelliklerini de kapsar. Şöyle ki Dubai vizesine sahip olanların seyahat edebilecekleri kentler bulunuyor.

Alınan vize ile birlikte Dubai dışında Sharjah ya da Abu Dabi seyahatlerine de geçilebilir. Acman ile Füceyre şeklinde devamında diğer merkezler de gelir. Aynı zamanda Ummül Kayveyn ile Resü’l Hayme Emirlikleri seyahatleri için bu yönde tercihte bulunmak gerekir. Dubai vizeli mi öğrenenler:

 • Online başvuru işlemleri neticesinde seyahate geçebilir.
 • Gerekli evraklar ile birlikte de seyahat programlarına yön verebilir.

Online başvurulara ilişkin Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi aracılık eder. Bu yolla sadece belirtilen günlerde başvuruların iletilmesi gerekir. Şöyle ki Cuma ile Cumartesi günleri tatil olarak gösterilir. Bu günlerin dışında başvuruların iletilmesi uygun görülür.

Sadece günlere değil aynı zamanda saat dilimine de yer verildiğini unutmamak gerekir. Şöyle ki online başvurulara dair 09.00 ile 16.00 saat aralıkları dikkate alınmalıdır. Ancak belirtilen gün ve saat aralıklarında gerçekleşen online başvurular değerlendirilir. Bu zaman aralıklarının dışında kalan başvurular ise bir diğer iş günü içerisinde incelemeye alınır.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin vize başvurularını iletmeleri istenir. Dubai vize istiyor mu sorgulayanlar pasaport türüne bağlı olarak başvurularını iletir. Seyahat amacına uygun olacak şekilde vize talebinde bulunmaları gerekir. Bunlar arasında başı çeken turistik vizede:

 • Tek ya da çok girişli olacak şekilde birkaç türün üzerinde durulur.
 • 30 ya da 90 günlük olması da değerlendirmeye alınır.

T.C. vatandaşlarının seyahat amacına ve gününe bağlı olarak tercihini yapmaları istenir. Öncelikle tek girişli olan ve 30 günlük süreyle verilen turistik vizeye dair pasaport türüne göre başvurulara geçilmesi gerekir. Kısa dönem olarak isteyenler 30 günlük çok girişli tercihinde de bulunabilir.

30 gün ile sınırlı kalınmaz ve arkasından 90 günlük vize türü de gelir. Tekrardan hem tek hem de çok girişli olarak tercihte bulunan T.C. vatandaşlarının başvuruları değerlendirilir. Özellikle de finansal durum yakından değerlendirilir ve uygun olan vatandaşların vizeleri dahilinde seyahate geçmeleri esas alınır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vize başvurusu nasıl yapılır sorgulayanlara öncelikle online başvuru sistemi belirtilir. Bunun gibi evraklarınız eşliğinde de başvurularınızı iletmeniz ve sonuca bağlı olarak seyahate geçmeniz esas alınır. Söz konusu evraklar ise:

 • Eksiksiz olarak ibraz edenler kısa sürede sonucu öğrenir.
 • Hatasız ve güncel tarihli belgelere karşı zaman kaybetmezsiniz.

Dubai vizesinin sonuçlanma süresi diğerlerine nazaran daha kısa tutulur. Şöyle ki 1 – 4 iş günü içerisinde çıkartılması ne denli hızlı olduğunu gösterir. Özellikle de 30 günlük tek girişli vizeye dair sadece 1 iş gününün üzerinde durulur.

Sonuçlanma süresine etkili olan online başvurular sırasında girilen bilgilerin eksiksiz olmasıdır. Bunun gibi ibraz edilen belgelerin de hatasız olması üzerine sonuç olumlu yönde sonuçlanır. Böylece T.C. vatandaşlarının turistik amaçla seyahate geçmeleri mümkün hale gelir. Seyahat programlarından sadece 1 – 2 hafta öncesinden vize başvurularında bulunmaları uygun görülür. Olası vize reddine karşı seyahatten birkaç hafta öncesinde başvurulara geçmekte fayda var.

Dubai Vize Başvurusu

E-vize prosedürlerine uygun olduğu için zaman kaybetmez ve online olarak başvurularınızı iletebilirsiniz. Online başvuru sırasında pasaport temel alınır. Sadece pasaport taramasının yapılması yeterli görülür. Bunun için:

 • Pasaport resminin yer aldığı sayfayı taratmanız gerekir.
 • Kimlik bilgilerinin de eksiksiz olarak taratılması önem arz eder.

Pasaportun kalan kullanım süresi de değerlendirmeye alınır. Her bir bilgi sayfalarda yer alır ve renkli olacak şekilde taratılması halinde kabul edilir. Dubai’ye vize var mı sorgulayanların önceliği pasaporta dair bu hususların üzerinde durmak olmalıdır.

Başvurular sırasında seyahat amacına uygun olan vize türünü seçmeyi de ihmal etmemek gerekir. Bunun için 48 saatlik transit ya da 96 saatlik olacak şekilde ayrı vize türlerine değinilir. Devamında:

 • 30 günlük olarak tek girişli vizeye yer verilir.
 • 90 günlük uzun dönem tek girişli vizeye de müracaat edilebilir.

Farklı olarak 24 saatten daha kısa bir sürede sonuçlanan VIP vize tercihinde de bulunabilirsiniz. Hatta Express Vize şeklinde de anılır ve kısa sürede sonuçlandığı için sık sık tercih edilir. Söz konusu online başvurular olduğu zaman da sonuçlanma süresi kısa tutulur. Bu anlamda 1 – 4 iş gününün üzerinde durulur.

Dubai Vize Ücreti

Vize türleri adına ayrı ayrı ücretlere yer verilir. Bu nedenle önceliğiniz vize türlerinden tercihte bulunmak ve başvuru aşamalarına geçmek olmalıdır. Öyle ki her birine dair ayrı ücretler temel alınır ve ödemeye karşı başvurularınız değerlendirilir. Dubai vizesi ücreti olarak:

 • 48 saatlik vizede 50 USD şeklinde harç ödemesine geçmek gerekir.
 • 96 saatlik olan vize için de 89 USD değerine yer verilir.
 • 30 günlük tek girişli için 117 USD, çok girişli de ise 235 USD tutarları dikkate alınmalıdır.

İsteyenler 90 günlük vize tercihinde de bulunabilir. Bunun için tek girişe 245, çok girişe ise 528 USD olacak şekilde ödemenin yapılması istenir.

Bunların dışında Ekspres Vize olarak anında sonuçlanan vize türüne de yönelebilirsiniz. Ücreti 40 USD olarak paylaşılır ve 24 saatten kısa bir süre içerisinde sonuçlanması esas alınır.

Son olarak aralarına 14 günlük ve çok girişli olarak paylaşılan ticari vize de katılmıştır. Hatta ticari – liman vizesi şeklinde de anılır. Sahip olmak isteyen T.C. vatandaşlarının 155 USD olarak ödeme yapması beklenir. Dubai vize fiyatı görüldüğü üzere hem vize türüne hem de kalınacak gün sayısına göre netlik kazanır. Bunlar kadar tek ya da çok girişli olması da dikkate alınan hususlar arasında.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bae vize olarak Birleşik Arap Emirlikleri kısaltmasına gidilir ve başvurularınız birkaç gün içerisinde alınır. Bu aşamada T.C. vatandaşlarının gerekli evrakları toplamaları ve ibraz etmeleri önem arz eder. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri muaf kabul edilmediği için belgeleri dahilinde müracaat etmelidir. Bunun için:

 • Vize başvuru formunu açmalı ve istenilen bilgileri sıralamaya başlamalısınız.
 • Renkli olacak şekilde pasaport fotokopisinin çekilmesi istenir.
 • İkametgah ile kimlik belgelerinizi de hazır etmeniz gerekir.

Dubai vize evrakları arasında 2 adet biyometrik fotoğrafta yer alır. Olmazsa olmaz vize evraklarının çoğu sıralanır ve her birinin toplanması istenir.

Çalışanların başvuru sırasında şirket yazısını da paylaşmaları gerekir. Şirket yazısından ziyade SSK işe giriş bildirgesi de talep edilir. Söz konusu işveren olduğu zaman ise:

 • Şirket yazısı ile gidiş tarihi ve sebebi açıkça belirtilmelidir.
 • Telefon faturası gibi finansal durum belgelerine de yer verilmektedir.

Öğrencilerin ise başvuru sırasında ek belgeleri ibraz etmeleri istenir. Şöyle ki okuldan alınmış resmi öğrenci belgesine ihtiyaç duyulur. Hem onaylı hem de güncel tarihli olacak şekilde ibraz edilen öğrenci belgesi kabul görür. Ardından da pasaport fotokopisi ile biyometrik fotoğraf gibi standart belgeler istenir. Hepsinin de eksiksiz ibrazına karşı birkaç iş gününde pasaportun çıkartılması sağlanır.

Dubai Vize Şartları

Vize şartları olarak ilk etapta muafiyet anlaşmalarına değinilir. Türkiye Dubai vize var mı sorgulayanlara pasaportlarına göre açıklama yapılır. Nitekim pasaport türlerine karşı ayrı muafiyet seçeneklerinin üzerinde durulur. Öncelikle bordo pasaport için:

 • İki ülke arasında herhangi bir muafiyet anlaşması mevcut değil.
 • Bordo pasaport sahiplerinin seyahat amacına göre vize talebinde bulunmaları istenir.

Transit ya da turistik gibi ayrı seyahat nedenleri dikkate alınır. Aynı zamanda seyahat nedenini ispat edecek olan belgelere karşı başvurularınız değerlendirilir.

Sadece bordo pasaporta dair prosedürlerin açıklanmadığını söylemek gerek. Devamında siyah olarak Diplomatik Pasaport gelir. Hususi ya da Hizmet Pasaport sahiplerine de detaylar belirtilir. Şöyle ki:

 • 90 günlük kalma sınırına karşı seyahate geçmelerine izin verilir.
 • 180 günden 90 gün kadar seyahat için vize talebinde bulunmaları gerekmez.

Vize şartları pasaport türüne göre netlik kazandırılır. Geriye ise prosedürlere uygun olacak şekilde başvurularınızı iletmek kalır. Bu anlamda isteyenlerin online başvuru işlemlerine geçmelerine izin verilir. E-vize uygulamaları Dubai içi geçerlidir ve birkaç iş günü içerisinde sonuçlanması esas alınır. Bu anlamda belirtilen gün aralığı ise 1 – 4 olarak belirtilir. Hatta Ekspress Vize için belirtilen süre sadece 24 saat olarak ele alınır.

Dubai Pasaport

Dubai yeşil pasaporta vize istiyor mu merak edenlere ‘hayır’ yanıtı verilir. 180 günlük süre zarfına karşı 90 gün kadar muafiyet hakkından faydalanmaları sağlanır. Yeşil pasaport gibi:

 • Diplomatik pasaporta sahip T.C. vatandaşları da muaf kabul edilir.
 • Gri pasaportu bulunan vatandaşlar 90 gün kadar muaf sayılır.

Pasaport türüne göre seyahat programlarına yön verilir. Şöyle ki Umuma Mahsus Pasaport hamili olan T.C. vatandaşlarına ilişkin herhangi bir anlaşmadan söz edilmez. Bunun üzerine bordo pasaportu bulunan vatandaşların:

 • Ticari ya da turist gibi ayrı vize türlerine yer vermeleri istenir.
 • 30 ya da 90 günlük olarak belirtilen vize türlerine başvuru yapmaları beklenir.

Başvurulara dair e-vize prosedürlerine göz atılabilir. Bununla birlikte hazırlanması gereken evrakları öğrenmek ve her birini eksiksiz olarak ibraz etmek gerekir. Hatta evrakların ardından harç ödemelerinin de geldiği görülür. Tekrardan 30 – 90 günlük ya da tek – çoklu girişe dair ayrı harç bedellerine netlik kazandırılır. Ödemeleriniz üzerine başvurularınız incelenir ve sonuca geçilir.

Bordo pasaport sahipleri süresin hızlanması adına VIP yani Ekspress Vize tercihinde de bulunabilir. Nitekim bu vize türüne ilişkin belirtilen maksimum süre 24 saat şeklindedir. Diğerlerinde ise yaygın olarak 1 iş gününe değinilir. En fazla da 4 iş günü içerisinde vizenin çıkartılması esas alınır.

Dubai Vizesi İzmir

Dubai’ye gitmek için gerekenler nelerdir merak edenlere öncelikle belgeler paylaşılır ve her birinin toplanması beklenir. Belgeler ile birlikte yetkili mercilere başvuru gerçekleşebilir. Bu anlamda İzmir başta olmak üzere:

 • Ankara, Denizli, Giresun ve Burdur gibi şehirlerde konsolosluk hizmetleri ele alınabilir.
 • Isparta, Erzincan ve Eskişehir olarak liste uzar.

İzmir sınırları içerisinde yaşan vatandaşların konsolosluk üzerinden işlem görmeleri mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra Dubai Ankara Büyükelçiliği randevulara yanıt verilir. Randevulara dair:

 • Pazartesi – Cuma günleri arasında işlem görülür.
 • Çalışma saatleri olarak ise 09.00 ile 16.00 aralığı dikkate alınmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği tarafından başvuru süreci yönetilebilir. Hatta bunun gibi danışmanlık hizmetlerinden dahi faydalanmanız mümkün olacaktır. Özellikle de gerekli evraklardan harç ücretlerine kadar tüm hususları değerlendirmek adına danışmanlıklar yol gösterir. Aynı şekilde başvuru sürecini hızlandırmak veya profesyonel bir şekilde sürdürmek adına danışmanlıklar ile iletişime geçmekte fayda var.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu

Birleşik Arap Emirlikleri vize taleplerini pasaport sınıflarına bağlı olarak açıkça belirtir. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarının sahip oldukları pasaport üzerinden başvuru sürecini yönetmeleri istenir. Öncelikle Umuma Mahsus Pasaport sınıfına ilişkin:

 • Tek ya da çoklu girişe karşılık gelen vize türlerine yer verilir.
 • Turist, transit ya da ticari gibi ayrı vize sınıflarının üzerinde durulur.

Bae vizesi nasıl alınır merak edenlerin önceliği bu hususlara değinmek ve bordo pasaporta dair belirtilen şartlara göre harekete geçmek olmalıdır. Öyle ki bordo pasaport sahipleri için e-vize prosedürleri açıklanır. Ardından zorunlu olan evraklar sıralanır ve toplanması istenir.

Aynı zamanda vize başvurularına dair harç ödemelerinin de üzerinde durmak gerekir. Başvuru ile harç ödemelerine netlik kazandırmak için önceliğiniz vize türleri arasından tercihte bulunmak olmalıdır. Çünkü:

 • Kalınacak gün sayısına ve vize türüne göre ücretler belirtilir.
 • Tekli ya da çoklu girişe karşı ayrı fiyatlara yer verilir.

Ödemelerin eksiksiz olarak bankalar üzerinden yapılması halinde dekont alınır. Dubai vize başvuruları sırasında belgeler kadar dekontun da üzerinde durulur. Geriye ise başvuruların değerlendirilmesi kalır. En az 1 ile en çok 4 iş gününe kadar sonucun netlik kazanması esas alınır. Hatta daha hızlı sonuç almak isteyenlere VIP Vize türü de eşlik eder. Öyle ki vize türleri harç bedelleri kadar sonuçlanma süresinde de etkili olur.

Dubai Vize Yeşil Pasaport

Dubai vizesi gerekli evraklar bordo pasaport sahipleri için sıralanır. Diğer pasaport türlerine ise muafiyet hakkının tanındığı açıkça belirtilir. Söz konusu yeşil pasaport olduğu zaman:

 • E-vize işlemlerine başvurmadan da seyahate geçilmesi mümkün olacaktır.
 • İlgili belgeleri toplamanıza gerek duyulmaz.

Yeşil pasaport sahiplerine dair muafiyet anlaşmaları öne sürülür. Bunun üzerine 90 gün kadar seyahat programlarına geçilebilir. Nitekim yeşil pasaport sahiplerinin 90 gün vizeden muaf kabul edilmesi söz konusudur. Hatta sadece yeşil pasaporta değil devamında:

 • Gri pasaporta sahip olan T.C. vatandaşlarına da aynı prosedürler eşlik eder.
 • Siyah olarak Diplomatik Pasaport için de muafiyete yer verilir.

Bu 3 pasaport türünün de 180 günde 90 günlük yasal sınıra uymaları önem arz ediyor. Aksi taktirde vize kriterleri devreye girer ve başvuruya geçmeleri istenir. 90 günü aşan seyahat programlarına karşı tüm pasaport türlerinin başvurulara geçmesi istenir.

Söz konusu bordo pasaportlar olduğu zaman herhangi bir muafiyete yer verilmediği açık durumda. Çoğu ülkenin Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan T.C. vatandaşlarından vize talep ettiği görülür. Yine Dubai yeşil pasaport dışında olan bordo pasaporta ilişkin muafiyete yer vermez. Sadece yeşil gibi gri ile siyah pasaport hamili olan vatandaşların muafiyetten faydalanmaları esas alınır.

Dubai Konsolosluğu Vize Ücreti

Dubai vize ücreti 2018 senesinde paylaşılan fiyatlar ile benzerlik göstermez. Çünkü vize fiyatları her sene enflasyona karşı değişiklik gösterir. Farklı zam oranlarına yer verilir ve buna karşılık ayrı fiyatlar üzerinden ödemelere geçilmesi istenir.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının önceliği vize türlerinden tercihte bulunmak olmalıdır. Bunun gibi kalınacak gün sayısı da önem arz eder. Nitekim tüm bu hususlara karşı vize harç bedellerine netlik kazandırılır. İlk etapta:

 • 30 günlük tekli girişte 119, çoklu girişte ise 225 USD tutarlarına yer verilir.
 • 90 günlük tek girişte 235, çift girişte ise 520 USD değerine netlik kazandırılır.

Sadece 30 ile 90 günlük olacak şekilde vize türlerine değinilmez. Dubai vizesi için devamında 48 saatlik tekli giriş vizesine de yer verilebilir. Bu sefer sadece 50 USD olarak belirtilen harç ödemesine geçmek gerekir.

48 saatin yanı sıra 96 saatlik olarak ayrı bir tek girişli vizeye de göz atılabilir. 96 saatlik vize tercihiniz üzerine yapacağınız ödeme 79 USD şeklindedir. Bunun dışında kalanlar:

 • Cruise 30 günlük vizeye dair ödenmesi gereken tutar 115 USD olarak belirtilir.
 • 24 saatte çoklu giriş yapmak isteyenlere de 260 USD değeri eşlik eder.

Dubai online vize prosedürlerine göz atanlar ardından harç bedellerine değinebilir. Nitekim online vize başvurularının tamamlanması adına harç ödemeleri önemli bir yere sahiptir. Ancak ödemenizi yaptıktan sonra başvurularınız geçerli kabul edilir. Akabinde her biri değerlendirilir ve sonucun açıklanması esas alınır.

Dubai Vizesi Ankara

Dubai vizesi nereden alınır merak edenlere öncelikle online başvurular belirtilir. Pasaport tarama işlemlerine karşı E-vize avantajlarından faydalanmanız mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra standart belgeler üzerinden yetkili makamlara da başvuru yapılabilir.

Vize başvurularına dair Konsolosluk ile Büyükelçilik üzerinden işlemlere geçilir. Söz konusu Dubai Ankara Büyükelçiliği olduğu zaman resmi tatillerden saat aralıklarına kadar tüm hususlara değinmek gerekir. Bunun üzerine:

 • Resmi ile dini bayramlarda gerçekleşen başvurulara yanıt verilmez.
 • Sadece Cuma ile Cumartesi günlerinin resmi tatil olduğu belirtilir.

Pazartesi – Cuma günü aralığında konsolosluk işlemlerine geçilebilir. Bunun yanı sıra Dubai’ye gitmek için vize randevusu almak isteyenlere saat aralıkları da belirtilir. T.C. vatandaşları:

 • 00 ile 16.00 saat aralıklarını dikkate alarak randevu alabilir.
 • Aynı saat aralıklarına karşı müşteri temsilcileri ile görüşme sağlayabilir.

Vize prosedürlerine netlik kazandırmak ya da randevu almak adına çalışma saatlerini dikkate almak gerekir. Bunun gibi başvuru sürecini hızlandırmak isteyenlerin de önceliği resmi ile dini tatillere değinmek olmalıdır. Nitekim tatil günlerine denk gelen başvurulara yanıt verilmez. Aksine başvuru süreci uzamaya başlar. En fazla 4 iş gününe yer verilse de bu süre tatil günlerine karşı artış gösterir. Hatta konsoloslukların yoğun olduğu döneme denk gelmeniz halinde de 4 iş gününü aşabilir.

Dubai Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dubai seyahatlerine dair gün aralıklarının üzerinde durulur. Şöyle ki 30 ya da 90 günlük olacak şekilde ayrı vize türlerine değinilir. Bunlar kadar muafiyet hakkı da ele alınır. T.C. vatandaşları sahip oldukları pasaporta karşı muafiyetten faydalanır.

90 günlük yasal sınıra karşı gri, siyah ve yeşil pasaport sahiplerinin vize talebinde bulunmaları gerekmez. Ancak 90 günü aşan seyahatlerde tüm pasaport türlerinin vizeye başvurmaları istenir. Çalışmak için Dubai’ye nasıl gidilir sorgulayanlara da:

 • 90 günü aşan uzun dönem vize türü eşlik eder.
 • Çalışma iznine sahip olmak isteyenlerin belgeleri talep edilir.

Belgeleriniz ile ülkede çalışmaya uygun olup olmamanız değerlendirilir. Dil seviyesinden adli sicil kaydına kadar tüm hususlar değerlendirilir. Hatta değerlendirme aşaması kısa süreli vizelere karşılık daha uzun sürer.

Söz konusu çalışma izni olduğu zaman sonucu öğrenmek en az 7 iş gününü bulur. Özellikle de uygun çalışma ortamının yaratılması ve belgeler ile desteklenmesi sürecin hızlanmasını sağlar. Böylece:

 • Öncelikle en az 6 aylık olarak vizeye yanıt verilir.
 • En fazla ise 1 yıllık olacak şekilde düzenleme gerçekleşir.

Başvurulara onay verilmesi halinde harç ödemelerini de ihmal etmemek gerekir. Başvuru onayına karşı en fazla 15 iş günü tanımlanır. 15 iş gününe kadar ödemenin yapılmaması halinde başvurulara yanıt verilmez.

Sürecin hızlanmasında ilgili belgeler kadar ödemeler de önemli bir yere sahiptir. Sonuç olarak oturum gibi çalışma ya da eğitim vizelerinde de benzer prosedürlerin üzerinde durulur. Her biri uzun dönem vize olarak ele alınır ve belgeler ile desteklenmesi istenir. Belgelerden ziyade başvuru ödemelerinin de üzerinde durulur.

Dubai Çalışma Vizesi

Dubai’ye nasıl gidilir merak edenlere öncelikle Emirates firması eşlik eder ve havayolları olarak sıklıkla tercih edilir. Emirates Dubai vize işlemleri sırasında uçak rezervasyonları dikkate alınabilir. Daha çok kısa süreli olan vizede rezervasyon belgeleri değerlendirilir.

Söz konusu uzun dönem vizeler olduğu zaman rezervasyon belgelerine ihtiyaç duyulmaz. Bu şekilde başı çeken çalışma vizesi ele alınabilir ve 90 günü aşan seyahatlere karşı talep edilebilir. Çalışma iznine dair:

 • Pasaportun kimlik bilgilerini içerdiği sayfanın kopyasına ihtiyaç duyulur.
 • Pasaport fotokopisinin renkli olarak çıkartılması istenir.

Sadece pasaport kopyası ile sınırlı kalınmaz. Ardından gelen biyometrik fotoğrafları da es geçmemek gerekir. Beyaz fonda çekilen ve güncel tarihli olan biyometrik fotoğraflara onay verilir. Devamında ise:

 • C. nüfus cüzdanı fotokopisi evraklar arasında başı çeker.
 • Önlü – arkalı olacak şekilde kopyasının ibraz edilmesi istenir.

90 gün kadar ülke sınırları içerisinde kalanlar devamında çalışma iznine yönelir. İzinler Dubai üzerinden alınabilir ve başvuru sürecinin olumlu yönde ilerlemesi adına belgeleri öğrenmeniz esas alınır. Nitekim paylaşılan belgeler sürece dair önem arz eder. Her birinin eksiksiz olması çalışma izninin en kısa sürede sonuçlanmasında etkili olur. Özellikle de en az 1 haftalık yasal sürece değinilir. 7 iş gününe kadar sonucu öğrenmek istiyorsanız prosedürlere uygun bir şekilde başvurunuzu iletmeniz gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Ücreti

Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine dair e-vize başvurularına geçilebilir. Bunun yanı sıra başvuru ödemelerinin de es geçilmemesi istenir. Nitekim eksiksiz olacak şekilde ödemelerin gerçekleşmesi halinde başvuruların değerlendirilmesi esas alınır. Buna karşılık:

 • 30 günlük vizede 87 USD tutarına değinilir ve tek girişli olarak alınır.
 • Çok girişli 30 günlük vize için de 205 USD ödeme yapılması istenir.

Dubai vizesi ne kadar sorgulayanlara sadece 30 günlük süreçten söz edilmez. Ardından gelen 90 günlük vizenin de üzerinde durulabilir. Buna karşı:

 • 90 günlük tek girişli vizeye ilişkin 215 USD değerine yer verilir.
 • Çok girişli tercihte bulunmanız halinde de 498 USD tutar tahsis edilir.

‘Merhaba’ karşılama servisi ücretini de es geçmemek gerekir. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarından 40 USD olacak şekilde ödeme yapılması istenir. Bunların haricinde:

 • Transit olarak 48 saatlik vizede 30 USD değerine yer verilir.
 • 96 saatlik seyahat için de 59 USD ödeme yapılır.

Görüldüğü üzere vize türü ile kalma süresi ücretleri etkiler. USD + KDV şeklinde her biri sıralanır ve ardından banka ödemelerine geçmeniz istenir. Nitekim bankadan gerçekleşen ödemeye karşı belgelerinizi almanız gerekir. Diğer vize evraklarının arasına ekleyerek başvurunuzu tamamlamanız esas alınır. Başvurularda belgeler kadar harç ödemelerinin eksiksiz olarak gerçekleşmesi de değerlendirilir. Buna karşı maksimum 7 iş gününe kadar sonuçlanması sağlanır.

Online Dubai Vizesi

Dubai nasıl gidilir sorgulayanlara havayolu şirketleri eşlik eder ve belirtilen tarihleri dikkate almanız istenir. Ulaşıma dair havayollarından tercihleriniz öncesinde ise vize başvurularını tamamlamanız gerekir.

Başvurularda öncelik online vizeye verilir ve daha hızlı bir şekilde sonuçlandığı için talep görür. Online vize prosedürlerinin zorlayıcı olmaması da T.C. vatandaşlarının bu yönde tercihte bulunmasında bir hayli etkili olmuştur. Online Dubai vizesine ilişkin:

 • Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin elektronik olarak gerçekleştirmesi istenir.
 • Diğer pasaport türleri için de 90 gün kadar kalma sınırına değinilir.

Tek ya da çift girişli olacak şekilde vize türlerine değinilir. Aynı şekilde turistik ya da transit olarak ayrı vize seçeneklerinden seçiminizi yapmanız önem arz eder. Çünkü tercihlerinize karşı online başvuru formuna ulaşabilir ve bilgilerinizi sıralamaya başlarsınız. Vize başvurularında:

 • Online formu indirmek ve sayfalara istenilen bilgileri girmek gerekir.
 • Son olarak bilgilerin kontrolüne geçmek ve hatasız olarak ibraz etmek önem arz eder.

Başvuru sürecinde sorun yaşamamak adına online formu eksiksiz olarak doldurmanız faydalı olacaktır. Bunun gibi eksiksiz olarak belgelerin de ibraz edilmesi gerekir. Başvurular:

 • Dubai Göçmenlik İdaresi tarafından birkaç iş gününde değerlendirilir.
 • Evraklar kadar harç ödemelerinin de üzerinde durulur.

Evrakların başında yer alan pasaporta ilişkin belli başlı şartlara değinilir. Örneğin seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay kadar geçerliliğinin bulunması önem arz eder. Bunun gibi vizenin işlenmesi adına minimum 2 sayfasının boş bir şekilde paylaşılması istenir.

Online başvuru söz konusu olduğu için belgelerin sistem üzerinden yüklenmesi gerekir. İbraz etmek yerine tarama işlemlerinin üzerinde durulur. Sonuç olarak T.C. vatandaşları belgelerin ardından başvuru ödemelerini tamamlar. Yine online ödemelere geçmelerine ve bu şekilde başvuru sürecini tamamlamalarına izin verilir.

Dubai Gitmek İçin Gerekenler

Dubai’ye gitmek için gerekli evraklar nelerdir sorgulayanlara ilk etapta başvuru formu belirtilir ve online olarak doldurulması esas alınır. Elektronik ortamdan kolaylıkla ulaşabileceğiniz forma talep edilen bilgilerin her birini sıralamanız gerekir. Ardından gelen pasaport için:

 • Seyahat dönüşünden itibaren 6 aylık geçerlilik süresine değinilir.
 • Renkli olacak şekilde pasaport fotokopisine ihtiyaç duyulur.

Aynı zamanda olmazsa olmaz kimlik ile ikamet belgelerini hazırlamayı ihmal etmemelisiniz. Bunlar kadar isme kayıtlı olan faturalar da talep edilir. Özellikle de finansal durumun yeterli olduğunu belirtmek adına belgeleriniz ile başvuruda bulunmanız en doğrusu olacaktır.

Pasaport kadar önemli bir yere sahip olan biyometrik fotoğrafları da es geçmemek gerekir. Çoğu ülke vizesinde olduğu gibi 2 adet olacak şekilde ibraz edilmesi istenir. Uygun ebatlardan ibraz edilen biyometrik fotoğraflar kabul edilir.

İşverenlere, çalışanlara ya da öğrencilere dair ek evrakların da üzerinde durulabilir. Söz konusu işveren ile çalışan olduğu zaman:

 • Şirket yazısının açıkça ibraz edilmesi önem arz eder.
 • SSK işe giriş bildirgesi de çalışanlar üzerinden talep edilir.

Bunlar kadar öğrenciler de Dubai seyahatlerine ilişkin başvuruda bulunabilir. Biyometrik fotoğraf ve pasaport gibi zorunlu belgelerden ziyade öğrenci evraklarını da paylaşmaları istenir. Güncel tarihli olan öğrenci belgesine karşı vize başvurularına geçilebilir.

Sonuç olarak vize başvurularına geçmeden önce belgelere netlik kazandırmak en doğrusu olacaktır. Hatta belgeler kadar tek ile çoklu girişe dair harç ödemelerine de değinmek gerekir. Bunun gibi turistik, transit ya da diğer vize türlerine ilişkin ayrı harç bedelleri sıralanır. Seyahat amacı ile kalma süresine karşı ayrı başvuru ödemelerine değinilir.

Dubai Vize Fotoğrafı

Dubai nasıl gidilir sorgulayanlar için havayolları belirtilir ve tercihinizi yapmanız beklenir. Ancak öncesinde gerek pasaport gerekse vize prosedürlerine uymak önem arz eder. Bordo pasaport sahiplerinin:

 • Geçerlilik tarihine karşı pasaportları üzerinden müracaat etmeleri istenir.
 • Gerekli evrakları hazır ederek başvuruda bulunmaları esas alınır.

Gerekli evraklar nelerdir sorgulayanlara vize fotoğrafı belirtilir. Biyometrik olarak talep edilen fotoğraflara ilişkin belli başlı şartlara değinilir ve uygun olup olmamanız dikkate alınır. Biyometrik fotoğraf için:

 • Arka fonun beyaz olması şartı öne sürülür.
 • Ebatları olarak ise 4,3 – 5,5 mm değerine yer verilir.

Vize fotoğrafının net ve güncel olması önem arz eder. Özellikle de en fazla 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilir. Diğer vize belgelerinde de güncellik ele alınır. Bu sayede başvuru sürecini hızlandırmanız ve en az 1 iş günü içerisinde sonucu öğrenmeniz sağlanır.

Başa dön tuşu
whatsapp
× Dubai Vizesi