Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

Dubai Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Dubai seyahatiniz eğer 90 günden az sürecekse genel olarak Dubai vizesi için gerekli olan evraklar Nüfus cüzdanı, pasaport ve vize ücreti ödediğinize dair kanıt olan banka dekontudur.

90 günden uzun bir Dubai seyahat planınız varsa eğer başvuruları direk olarak Dubai Göçmenlik Ofisi ele almaktadır. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerden Türkiye Cumhuriyet’i yasal oturum izni ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Dubai seyahati yapacak kişinin 18 yaşından küçük olması durumunda kişinin ebeveynleri tarafından izin verildiğini gösteren Muvafakatname imzalanmalıdır. Reşit olmayan kişinin yanında seyahat edecek kişinin de vize bilgileri de dosyaya eklenmelidir.

Dubai Birleşik Arap Emirliği altında bulunan 7 emirlikten bir tanesidir. Dubai’ye gidebilmek için Birleşik Arap Emirlikleri’nin konsolosluklarından bir tanesine başvurmalısınız. Dubai yolculuğunuz için Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğu tarafından bazı belgeler sizden talep edilecektir.

Yazımızın devamın da sizlere kimlerin vize alması gerektiği, başvuru merkezleri, gerekli evraklar gibi önemli bilgileri sunacağız okumaya devam etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Vize işlemleri için gerekli evraklar başvuru yapılan vize türüne, seyahatin süresine, giriş hakkı sayısına ve başvuran kişinin niteliklerine göre değişebilmektedir. Dubai vizesi için gerekli evraklar 2021 hakkında tam bilgi sahibi olmanız için hangi vize türünü kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021
Dubai Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2021

 

Dubai E Vize İşlemleri

Eğer Dubai Konsolosluklarından veya BAE Göçmen Ofisinden bir e vize aldıysanız bilmeniz gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. Dubai e vize işlemleri klasik vize işlemlerinden biraz farklıdır. Bilmeniz gerekenler:

 • Dubai vizesi online alınır ve pasaporta işlenmez.
 • Dubai vize başvuruları Dubai Konsoloslukları ve BAR Göçmen Ofisi aracılığı ile onaylanır.
 • Dubai vizeniz BAE Göçmen Ofisinin antetli kağıdının üzerine basılır ve üzerinde barkotlu bir numara bulunmalıdır.

Bu bilgilere önceden sahip olursanız yaptıracağınız işlemlerde size büyük kolaylıklar sağlar ve yanlışlık yapılmasının önüne geçer. Yazıyı başından sonuna dikkatlice okumanız sizin faydanıza olacaktır.

Çalışanların Dubai Vizesi Almak İçin Sunması Gereken Evraklar

Başvurduğunuz vize türüne ve niteliğinize göre başvuruda kullanacağınız evraklarda değişmektedir. Çalışanların Dubai vizesi almak için sunması gereken evraklar şunlardır. Kişinin mesleği ile ilgili belgeler de dosyaya eklenmelidir. Bu evraklar:

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport renkli fotokopisi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir biçimde görülmelidir.
 • Gidiş tarihi ve seyahat amacını anlatan bir şirket yazısı.
 • SSK’dan alınmış işe giriş belgesi.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

İşverenlerin Dubai Vizesi Almak İçin Sunması Gereken Evraklar

Başvurulan vize türü ve niteliğinize göre sunulması gereken evraklar değişmektedir. Eğer ki bir işverenseniz işverenlerin Dubai vizesi almak için sunması gereken evraklar listesini dikkatlice okumanız sizin için faydalı olacaktır. İşverenlerin ekstra sunması gereken evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport fotokopisi verilmelidir. Renkli olmalı ve resimli kısım, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir şekilde görülmelidir.
 • Gidiş tarihi ve seyahat amacını anlatan bir şirket yazısı.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai’ye Seyahat Edecek Öğrencilerin Sunması Gereken Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti’nde herhangi bir ilde öğrenci olarak bulunuyorsanız ve Dubai’yi gezmek, görmek gibi bir planınız varsa eğer Dubai’ye seyahat edecek öğrencilerin sunması gereken belgeler listesini bilmek size kesinlikle fayda sağlayacaktır.

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport renkli fotokopi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa kesin bir şekilde görülmelidir.
 • Öğrencilik yaptığı okulun mensubu olduğunu gösteren bir yazı.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai Vizesi İçin Herhangi Bir İşte Çalışmayanların Sunması Gereken Belgeler (Emekli, Ev Hanımı, V.B)

Aktif olarak herhangi bir işte çalışmıyorsanız. Gelecek planlarınızda Dubai’ye gitmek için planlarınız varsa eğer Dubai vizesi için herhangi bir işte çalışmayanların sunması gereken belgeler listesine bir göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

 • Vize başvuru formu.
 • Emirates rezervasyon numarası ve bu numara bulunan kâğıdın fotokopisi.
 • Pasaport fotokopisi. Renkli olmalı ve resimli bölüm, geçerlilik süresi, en son sayfa net bir şekilde görülmelidir.
 • İkametgâh senedi.
 • İsime kayıtlı bir telefon faturası. (Sabit hat veya cep telefonu fark etmez)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka plan beyaz olmalı ve fotoğraf boyutu 4,3×5,5 olmalıdır.

Dubai Vizesi Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başvuru yaparken yanlış bilgi veya belge vermemeye özen gösteriniz. Başvuruyu yaparken aranılan şartları taşıdığınıza eminseniz lütfen başvuru yapın. Dubai vizesi başvurusu hakkında bilmeniz gerekenler listesini okumanız size bu konuda fayda sağlayacaktır.

 • Yapılan vize başvuruları için ödenen ücretin hiçbir şekilde iadesi yapılamaz.
 • Pasaportunuzun en az 3 ay süre ile geçerli olması gereklidir.
 • Vize başvurusunu sadece Türkiye’de ikamet eden kişiler yapar. Yabancı olan kişilerden ekstra olarak bir ikamet belgesi talep edilmektedir.
 • Emirates hava yolları aracılığı ile alınmış vizeler sadece yolculuğun Emirates havayolları ile yapılmasıyla kullanılabilir.

Dubai Yolculuğu İçin Vize Almasına Gerek Olmayan Kişiler

Eğer ki Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaporta (bordo pasaport) sahipseniz Dubai’ye gidişiniz için kesinlikle vize almanız gereklidir. Dubai yolculuğu için vize almasına gerek olmayan kişiler kimlerdir liste halinde inceleyelim.

 • Hususi pasaport (Yeşil pasaport)
 • Diplomatik pasaport (Siyah pasaport)
 • Hizmet pasaportu (Gri pasaport)

Bu 3 pasaportta sahipseniz 90 güne kadar yapacağınız Dubai seyahatleri için herhangi bir vize alma işlemine başvurmanıza gerek bulunmamaktadır.

Dubai Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi

Dubai Vize Başvuru Merkezleri

Dubai’ye seyahat planı olan kişiler başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirliği (BAE) konsolosluğu tarafından akredite edilmiş Dubai vize başvuru merkezleri tarafından yapılmaktadır. Dubai vizesi için gerekli evraklar tamamlandıktan sonra değerlendirme aşaması Birleşik Arap Emirliği Konsolosluğu Göçmen Ofisi tarafından yapılmaktadır.

Başvuru merkezleri ile bu işlem çok daha kolay yapılabilmektedir. Bu konu da uzman vize merkezleri tarafından süreç sizin adınıza takip edilmektedir.

Dubai Vize Randevu

Dubai vizesi için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Dubai vize randevu sistemi yerine e vize sistemini kullanmaktadır. E vize sisteminde başvuruların başvuru yapan kişi tarafından yapılmasına da gerek bulunmamaktadır. Dubai e vize sayesinde işlemlerinizi evinizden hiç çıkmadan, hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Birleşik Arap Emirliği’nin konsoloslukları ve Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Ofisleri tarafından kabul edilen başvurular onaylanan vize kâğıdı ve e vize olarak kişinin belirttiği mail adresine gönderilmektedir.

Dubai için vize başvurunuzu şahsi olarak giderek BAE konsolosluğuna veya BAE göçmenlik ofisine yapmanız mümkün değildir. İşlemlerinizi online olarak veya BAE konsolosluklarının akredite ederek yetki verdiği vize merkezlerinden bir tanesinde yapmanız mümkündür.

Dubai vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Tatil Günleri

BAE göçmenlik ofisinin de tatil günleri bulunmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Tatil Günleri Cuma, cumartesi ve Pazar günleridir. Göçmenlik ofisi bu 3 gün üçünde hiçbir hizmet vermemektedir. Başvurularınızı bu bilgiyi göz önünde bulundurarak yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

Seyahat tarihiniz gelmeden 1 hafta veya 10 gün içinde başvurunuzu yaparsanız süreç içinde daha rahat edebilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan hemen sonra vize süresi başlamaz veya hemen gitmek zorunda değilsiniz.

VIP hizmeti veren vize merkezleri tarafından acil durumlarda cuma ve cumartesi günleri vize işlemleriniz halledilebilmektedir. Acil Dubai vizesine ihtiyacınız varsa bir vize merkezinin temsilcisi ile görüşmeniz faydalı olabilir.

Dubai Vizesi Formu

Dubai’ye gitmek için teslim etmeniz belgelerin en önemlisi arasında yer almaktadır. Birleşik Arap Emirliği Dubai’ye gidiş için online başvuru imkânı tanıdığından başvurular şahsen yapılmamaktadır. Online Dubai vizesi formu doldurarak hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dubai vizesi için evraklar bir araya getirildikten sonra online forma hepsi renkli olarak taranarak eklenmelidir. Tarama işlemini sadece bir tarayıcı yardımı ile değil cep telefonunuz ile yapmanız mümkündür.

Dubai vize formu nasıl doldurulur? Doldurulmuş Dubai vize form örneklerine  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvuru-formu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Neden Tüm Bilgilerim İsteniyor?

Bilgilerinizin istenmesinin sebebi kimliğinizi ve kötü bir amacınız olmadığını teyit etmektir. Paylaştığınız bilgileriniz gizlilik politikaları gereği hiçbir 3.şahıs, kurum veya kuruluşla paylaşılamaz veya herhangi bir alanda yayınlanamaz.

Dubai Vizesi Formu İstenen Bilgiler

Başvuruyu yapabilmek için birçok kişisel bilginizi paylaşmalısınız. Bu işlemi bir acente aracılığı ile yapıyorsanız acentenin onaylı ve bilinir olmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Dubai vizesi formunda istenen belgeler:

 • İsim, soy isim.
 • Doğum tarihi.
 • Doğum yeri.
 • Medeni durum.
 • Adres bilgisi.
 • Şehir bilgisi.
 • Ülke bilgisi.
 • Telefon numarası.
 • E-posta.
 • Seyahat tarihi.
 • Ön ve arka yüzü taranmış renkli kimlik kartı.
 • Taranmış renkli bir pasaport.
 • Ödeme yaptığınıza dair banka dekontu.
 • Kişisel verileri koruma kanununu onaylamalısınız.

Yapacağınız başvurular sonucunda başvurunuz olumlu sonuçlanırsa eğer bu e-vizeyi pasaporta işletmek zorunda değilsiniz. Bu e-vize size barkotlu olarak e-posta yolu ile gönderilecek tercihen kağıda çıkartıp veya akıllı telefondan göstererek bu vizeyi seyahat boyunca kullanmanız mümkündür.

Dubai Vize Dilekçesi

Dubai gerek turizm gerekse ticaret bakımından önemli bir konumdadır. BAE emirlikleri dünya da en zengin ülkeler olarak bilinmektedir. Bu yüzden ticari amaçla Dubai’ye gidenlerin sayısı her gün daha da fazla artmaktadır. Dubai vize dilekçesi yazarken derdiniz toplu ve kısa bir şekilde anlatmaya özen göstermelisiniz. Vize başvurunuzda kullandığınız belgeleriniz ve vize dilekçeniz birbirini destekler nitelikte olmalıdır. Dilekçe de belirtmeniz gerekenler ve bilmeniz gereken bazı bilgiler:

 • Turistik vize başvuruları online olarak yapılır.
 • Dilekçelerde online şekilde iletilmektedir.
 • Gidiş için seyahat amacınız dilekçe içinde yer almalıdır.
 • Seyahat edeceğiniz tarihler açıkça belirlenmelidir.
 • Dubai vizesi almak isteyen ev hanımları, öğrenci veya çalışmayan diğer kişiler için ek sponsor dilekçesi de gereklidir.
 • Sigortalı çalışanlar SGK’dan izinli olduklarına dair bir belge almalı ve bu belge antetli kağıt üzerine olmalıdır.

E-vize başvuruları yaparken vizeyi de bilgisayar yardımı ile hızlıca doldurmanız mümkündür. Eğer arama motorlarında aratırsanız sizin isteğinize göre hazır taslaklarda dilekçeler bulabilirsiniz. Hazır dilekçeyi kullanmak işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Dilekçe de isim, soy isim, tarih, imza ve bir irtibat numarası kesinlikle bulunmalıdır.

Dubai vize dilekçesi nasıl yazılır ?Örnek  vize dilekçesi için  visacenter.com.tr/dubai-vize-dilekce-ornegi/ bağlantısına bakabilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Turistik Vize İşlemleri

Nedir? :Turistik gezi ve tatil amacıyla Dubai’ye seyahat edecek TC vatandaşlarından istenen vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Dubai vizesi kısa süreli olarak 30 günlük ya da 90 günlük olarak verilmektedir. Vize, çok girişli ya da tek girişli verilebilir.

Nereye başvurulur? : Dubai turistik vize başvurusu için tüm işlemler online olarak gerçekleştirilmekte, başvuru için gerekli belgeler bilgisayar ortamına taratılarak yüklenmelidir.

Gerekli evraklar nelerdir? : Dubai vizesi için gerekli evraklar pasaportun, kimlik ya da ehliyetin ve ödenmesi gereken ücret dekontunun renkli kopyalarıdır. Kişi yabancı uyruklu ise oturum izninin de bunlara eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca alacağınız vize türüne uygun başvuru formunu online başvuru esnasında doldurmanız gerekmektedir.

Biometrik veri gerekli midir? : Dubai vize başvurusu online olarak yapıldığından sizden herhangi bir parmak izi verisi istenmez.

Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Sorun yaşanmaması adına 1 hafta önceden başvuru yapılması tavsiye edilir. Ayrıca vizeniz onaylandıktan sonra ülkeye giriş içim 58 gün süreyle hakkınız bulunmakta,  bu sürede giriş yapılmadığında vize iptal olmaktadır. Seyahatler bu şekilde planlanabilir.

Ne kadar sürede çıkar? : Dubai turistik vize başvurusu 48 saat içerisinde açıklanmakta, ancak Dubai için Cuma ve Cumartesi resmi tatil olduğundan bu süre başvurulan güne göre değişebilmektedir.

Randevu nasıl alınır? : Başvuru online olarak dilediğiniz zaman gerçekleştirilebilir.

Dubai Göçmenlik bürosu üzerinden online olarak yapılan başvurularla değerlendirme alınan vize türlerinden birisidir. Bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapmalarını sağlayan bu vize için kısa ve uzun süreli olarak iki çeşitte başvurular gerçekleştirilmektedir.

Hususi, hizmet veya diplomatik pasaport sahiplerinin ise 90 güne kadar seyahatleri için Dubai vizesinden muaf oldukları belirtilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize anlaşmasına istinaden bu durumlarda kişiler vize işlemlerine tabi tutulmadan belirtilen süreler içerisinde seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Türkiye’de oturum hakkını elde etmiş kişiler veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından bordo pasaport sahibi olmaları halinde Dubai’ye giriş yapabilmek amacıyla alacakları vize türlerinden birisi olan Dubai Turistik Vizesi için randevu alma zorunluluğu yoktur. Elektronik ortamlarda gerçekleştirilmekte olan başvurular için istenen evrakların gönderilmesi yeterli olacaktır. E-mail üzerinden gerçekleştireceğiniz ve tamamlayacağınız başvurular sayesinde randevu alma şartı olmaksızın vizelerinizi hak edebilirsiniz.

Dubai Turistik Vizesi için başvurularınızda şahsen gelmenize gerek kalmadan internet ortamında tüm işlemleriniz gerçekleştirilebilecektir. Dubai vize başvurularında yetkili olan acentelere şahsi olarak başvuru yapmadan, online ortamlarda istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz halinde kısa sürede olumlu sonuçları almanız sağlayacaktır.

Dubai Konsolosluğu‘nun başvuruları sonuçlandırma süreçlerinde resmi tatiller dışında 72 ile 96 saat arasında işlemler gerçekleştirilmektedir. Ancak bu süreleri uzatan bazı hususlar mevcuttur. Güvenlik departmanı tarafından soruşturmaların gerçekleştirilmesi halinde vize başvurularının sonuçlanma süreleri uzayacaktır. Evraklarda tutarsızlık olması, daha önce aldığınız vizelerde sürelerin bitmesine rağmen daha uzun kalmanız ve geçerli bir Dubai oturumunuzun olmaması hallerinde vize süreleriniz uzayabilmektedir.

E-vize sistemi üzerinden yükleyeceğiniz belgeleri hazırlarken renkli olarak taratılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, banka dekontu ve yabancı pasaport sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti oturum belgeleri uygun şartlarda sunulmalıdır.

Pasaportlarla ilgili olarak dikkat edilmesi gereken husus 10 seneden daha eski ve yıpranmış olmamasıdır. Böylelikle işleme alınsa dahi geri dönme riskini göz ardı etmemelisiniz.

Nüfus cüzdanı fotokopisinin her başvuru sahibi için ayrı olarak evraklar arasına dahil edilmesi gerekmektedir.

Ticari Vize İşlemleri

Nedir? :  Dubai ticari vizesi, iş görüşmesi, toplantı, yatırım, proje vb. ticari nedenlerle ülkede bulunması gerekenlerin alacağı vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Bu vize 30 ya da 90 günlük verilebilmekte, tek girişli ya da çok girişli olabilmektedir.

Nereye başvurulur? : Başvurular online olarak yapılmakta, istenen evraklar taratılarak bilgisayar ortamından iletilmektedir. Kişiler dilerse yetkili vize danışma merkezleri aracılığıyla da başvurularını yapabilirler.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Dubai, diğer ülkelerden farklı olarak herhangi bir davetiye talep etmemektedir.

bilgilerini kapsamalıdır. Bu belgelerinin aslının yanı sıra fotokopisi de eklenmelidir.

Gerekli evraklar nelerdir? : Dubai vizesi için kimlik ve pasaportun fotokopileri ile bir adet fotoğrafınızı eklemeniz yeterlidir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Cuma ve cumartesi tatil olan kurum, 72 saat içerisinde talebinize yanıt vermekte, bu bilgiler ışığında dilediğiniz zaman başvuru yapmanız mümkün olmaktadır.

Randevu nasıl alınır? : Herhangi bir randevu almanızı gerektirmeyen başvuru için eğer aracı bir kurumla çalışmak istiyorsanız irtibata geçtiğiniz takdirde randevu almanız mümkün olmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan Dubai Emirliği’ne alacağınız ticari vize sayesinde işinizle ilgili etkinliklere katılabilirsiniz. Ticari amaçlarınıza uygun olacak şekilde iş toplantılarının, fuarların ve görüşmelerin yapılmasında, ticari anlaşmalara varmak amacıyla veya bu alanda yapılacak olan araştırmalar için bordo pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Dubai Ticari Vizesi alınması gerekmektedir.

Gri, Yeşil veya siyah-kırmızı renklerde olan hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günden az olacak seyahatlerinde vize muafiyetleri bulunmaktadır.

Sizler de ticari amaçlarla toplantı, fuar, seminer katılımlarında veya anlaşmaları yapabilmek adına bordo pasaportunuzla Dubai’ye seyahat etmek istediğinizde iki çeşit vize türüyle karşılaşabilirsiniz. Kısa süreli ve uzun süreli olan pasaport türlerinde tek ve çok girişli seçenekler bulunmaktadır.

Başvurunuzun onaylandığı tarih itibariyle 58 günlük süre içerisinde ülkeye giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi halde vizelerinizin geçerliliği ortadan kalkacaktır.

Kısa Süreli Dubai Ticari vizesi için tek veya çok girişli başvuruları gerçekleştirecek olan kişiler 30 gün konaklama süresini elde edeceklerdir. Ancak bu sürenin 28 gününü tamamladıktan sonra seyahatlerin sonlandırılması, vize sahibi kişi açısından olumlu sonuçları ortaya koyacaktır. Bu durumda düzenlenecek olan ticari etkinlikler için konaklama sürelerinin toplamda 28 günü aşmamasına özen gösterilmelidir. Aksi halde konaklama sürelerini aşan her yolcu 3000 USD para cezası yaptırımı ile karşılaşacaktır.

Uzun süreli Dubai Ticari Vize başvurularında kişilerin toplamda 90 gün konaklama hakkı olacaktır. Tek veya çok girişli olarak yapılacak başvuruların toplam konaklama süresi 90 günü geçmemelidir.

E-vize özelliği taşıyan Dubai ticaret vizesi için evrakların renkli tarayıcılardan aktarılması gerekmektedir. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenecek olan evraklarla ilgili işlemler, uygun şartlarda ibraz edilmesi halinde değerlendirilmeye alınacaktır. Seyahatleriniz boyunca vize kağıdının çıktısını alarak pasaportlarınızın arasında bulundurmanız gerektiğini vurguluyoruz.

Nüfus Cüzdanı renkli fotokopisi

Pasaport renkli fotokopisi

Renkli taratılmış banka dekontu ve

Yabancı pasaport sahipleri için Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesinin renkli taratılmış belgesi ile Dubai Ticari vize başvurusu yapılmaktadır. Aksi halde evraklarınızdaki eksiklikler ve problemler nedeniyle vize reddi yanıtıyla karşılaşabilirsiniz.

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Nedir? : Dubai aile ziyareti vizesi alan kişilerin, bu vize ile Dubai’de bulunan yakınlarını ziyaret etme imkanları bulunmaktadır.

Kaç günlük alınabilir? : Tek ya da çok girişli olarak temin edilebilen bu vize, maksimum 30 günlük verilmekte ve kişiler 28 gün sonrasında ülkeyi terk etmelidir.

Nereye Başvurulur? : E- vize uygulaması ile verilen bu vize için internet üzerinden kendi başvurunuzu gerçekleştirebilir ya da danışma kurumundan yardım isteyebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Tüm vizeleri turistik vize kapsamında değerlendiren Dubai için, yine sunmanız gereken evraklar da aynıdır.

Davetiye nasıl olmalıdır? : Dubai diğer ülkelerden farklı olarak aile ziyareti vizesi için davetiye talep etmez.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Vize onayından sonraki 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapacağını bilerek, bu çerçevede dilediğinizde başvuru yapabilirsiniz.

Transit Vize İşlemleri

Nedir? : Bordo pasaport hamili olan vatandaşlarımızın üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için alması gerekli tutulan Dubai transit vize ile ülke üzerinden aktarma yapmanız sağlanır.

Kaç günlük alınabilir? : Transit bir uçuş sırasında maksimum 96 saat Dubai’de bulunmanız için izin verilir. Ancak 24 saati geçmeyen aktarma beklemeleri ve Havaalanından ayrılmayı gerektirmeyen yolculuklar için transit vize alınmasına gerek yoktur.

Nereye Başvurulur? : Başvuruyu şahsi olarak internet ortamında ya da aracı kurum danışmanlığında yapabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Dubai vize başvurusu esnasında standart olarak sunduğunuz belgelere ek, transit uçuşa ait bileti de sunmalısınız.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 48 saat ila 72 saat arasında sonuçlanan vizeye dilediğiniz zaman başvuruda bulunabilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Yetkili aracı kurumlarla irtibata geçerek destek için randevu alabilir ya da randevu olmaksızın direkt olarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dubai Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Dubai vize reddi genelde kısa süreli seyahatlerde pek karşılaşılmayan bir durumdur. Ancak vize reddi aldıysanız, bunun sunulan belgelerden ileri gelen bazı nedenleri olabilir. Eksik ya da yanlış belge sunmak, güvenlik açısından tehdit yaratmak, ülke için giriş yasağının olması ya da ülkenin giriş ve çıkışları sınırlandırması gibi farklı nedenlerle vize reddi alınabilir.

İtiraz Hakkı

Vize reddi alanlar için yeniden başvuru hakkı olsa da, redde itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Ücret İadesi var mı?

Dubai için vize reddi alanlara ne yazık ki ödedikleri harç bedeli geri verilmez.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize başvuru ücreti olarak ödenmesi gereken ücret, alacağınız vize türüne, vizenin sunduğu giriş sayısına göre değişmektedir. Bu fiyatlar e-vize başvuru sisteminde güncellenerek gösterilmekte, başvuru için harç makbuzunu da okutmanız gerekmektedir.

Dubai vize ücretleri için  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

Konsolosluklar

Dubai’nin ülkemizde Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu olarak farklı temsilcilikleri bulunmaktadır.

Dubai konsolosluk iletişim adresleri için  visacenter.com.tr/dubai-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vizesi Merak Edilenler

2021 Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Aynı zamanda Dubai vize ücreti 125 USD’yi vize işlem sırasında ödemeniz gerekmektedir. Ancak Dubai vize ücretleri vize türüne değişkenlik göstermektedir. 30 günlük vize ücreti 125 USD, 90 günlük vize ücreti 235 USD ve çok girişli vize türü 600 USD’dir.

2021 Dubai Vize İstiyor Mu?

Evet. Dubai’ye seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ancak Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahibi kişiler Dubai’ye 180 gün içerisinde 90 günlük ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai’ye çalışmak için seyahat edecekseniz Dubai Çalışma Vizesi için başvuru yapmalısınız. Ancak bunun için vize başvuru evraklarını sunmalısınız. Çalışma vizesinde 90 gün çalışma hakkına sahipsiniz. Bu süre boyunca ülke de hizmet vermelisiniz. Bu evraklar;

 •   Nüfus kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
 •   1 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf (renkli),
 •   Pasaport fotokopisi (kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa renkli olarak),

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi için başvuru yapacak kişilerin konsolosluğa bazı evrakları sunması gerekmektedir. Vize başvuru belgeleri;

 •   Geçerli pasaport,
 •   Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 •   Biyometrik ve vesikalık renkli fotoğraf,
 •   Vize başvuru formu,
 •   Vize ücretinin ödenmesi,
 •   Seyahat masraflarını ödeyeceğinize dair mali kanıt,
 •   Uçak bileti,
 •   SGK tescil ve hizmet dökümü,
 •   Otel rezervasyonu,
 •   Vergi levhası,
 •   Emekli kişiler için emeklilik belgesi,
 •   Öğrenciler için öğrencilik belgesi,
 •   Davet mektubu,

 

Amerika Vize Ücreti Nedir?

Amerika vizesi için başvuru yapacakların 160 $ Dolar ödemesi gerekmektedir. Aynı zamanda vize ücretinin online ödenmesi durumunda banka hem kesinti yapıyor hem de komisyon alıyor. Bu durumda Amerika vize ücreti 180 $ Dolar oluyor. Ayrıca vize türleri arasında 190 $ Dolar vize ücreti türlerinde de bu durum geçerlidir. Bu işlem sonucunda kişinin 210 $ Dolar ödemesi gerekmektedir.

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai’ye turizm amaçlı seyahat edecek kişilerin Turist Vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Vize başvurunuzu konsolosluk ya da vize merkezleri aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparak gerekli belgeleri sunmalısınız. Turist Vizesi’nde otel ve uçak bileti rezervasyon kanıtı istenmektedir. Bu gibi durumlarda vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru olacak şekilde sunmalısınız.

Dubai 96 Saat Vize ücreti Nedir?

Dubai 96 saatlik vize ücreti 89 USD’dir. Bu vize türü tek girişlidir. 96 saatlik vize başvurusu 24 ile 48 saat arasında sonuçlanmaktadır. Aynı zamanda vize başvurunuz onaylandığı andan itibaren 30 günlük geçerliliği vardır. Dolayısı ile 96 saatlik Dubai’ye seyahat hakkını 30 gün içerisinde kullanmanı gerekecektir. 

Dubai Vizesi Sık Sorulan Sorular

2021 Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye çeşitli nedenlerden dolayı seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız. Aynı zamanda Dubai vize ücreti 125 USD’yi vize işlem sırasında ödemeniz gerekmektedir

2021 Dubai Vize İstiyor Mu?

Evet. Dubai’ye seyahat etmek istiyorsanız Dubai vizesi için başvuru yapmalısınız.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  Nüfus kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
1 adet vesikalık ya da biyometrik fotoğraf (renkli),
Pasaport fotokopisi (kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa renkli olarak),

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai’ye turizm amaçlı seyahat edecek kişilerin Turist Vizesine başvuru yapması gerekmektedir.

Dubai 96 Saat Vize ücreti Nedir?

Dubai 96 saatlik vize ücreti 89 USD’dir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize isteyen bir ülkedir. Bunun alımı konusunda diğer birçok ülkeden farklı olarak online sistemin kullanılması gerekmektedir. Pasaport, kimlik bilgisi ve fotoğraf yeterlidir.

Dubai Vize Ücreti 2020

Dubai vize ücreti en az 30 günlük olarak, 105 dolar üzerinden verilmektedir. İlgili meblağın online şekilde yatırılması şarttır. Banka havalesi kullanılabilir. Kredi kartı da tercih edilir. Bu sayede gerekli olan para da yatırılmış olur.

Dubai Gitmek İçin Ne Gerekli

Dubai ziyaretini yapmak için mutlaka vize başvurularını tamamlamak lazım. Bunun için kurulmuş olan online bir sistem söz konusudur. Erişimi basittir. Konsolosluk sitesi üzerinden giriş yapılır. Ücret ödenmelidir. Pasaport, fotoğraf ve aynı zamanda kimlik kartının bu ortamda taratılması gerekmektedir. Bunların sonrasında sistem size bir çıktı verir. Vizenin çıkma süresi ise en çok 2 gündür.

Dubai Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gerekli Dubai vizesi evrakları içinde geçerliliği devam eden bir pasaport olmalıdır. Biyometrik özelliklere sahip olan iki tane fotoğraf istenir. Bunun yanı sıra kimlik kartının önlü ve arkalı bir biçimde taranması önem arz eder.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi, alımı en zahmetsiz olan izinlerin içinde yer alır. Bunun için online sistem kullanılır. Aynı zamanda ilgili belgelerin taratılması gerekmektedir. Bu sayede süreç tamamlanır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu için bu ülkenin resmi konsolosluk sitesi kullanılır. İlgili alan üzerinden online sisteme erişim sağlanır. Gerekli olan evrakların tanıtılması yeterli olacaktır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi, tüm işlemlerin başarılı bir biçimde yapılması ve tamamlanması durumunda 2 gün içerisinde çıkmaktadır. Hatta dönem dönem bu sürenin 24 saate kadar düştüğünü görmekteyiz. Bu da avantaj demektir.

Dubai Gitmek İçin Gerekenler

Dubai’ye gitmek için birtakım şeyler gerekmektedir. Bunların başında ise Dubai vizesi gerekli evraklar söz konusudur. Bu evraklar eksiksiz olmalıdır. Ancak bu evraklar vize türüne göre birtakım değişiklikler göstermektedir.

Dubai’ye gitmek için gerekenler bu evraklar kadar evrakların içeriklerinin sağlanması ile de ilgilidir. Yani evraklar istenen koşullara uymalıdır. Bunların başında örnek olarak turistik vizede hesabınızda istenen miktar veya üzeri olmalıdır.

Dubai vizesi nasıl alınır sorusu da bundan sonra sıklıkla sorulmaktadır. Evraklar toparlandıktan sonra internet üzerinden online biçimde başvuru yapılır. Başvurular ise vize tipine bağlı olarak kısa sürede açıklanmaktadır.

Dubai’ye gitmek için gereken evraklar arasında merak edilen birtakım şeyler vardır. Dubai’ye gitmek için pasaport gerekli mi sorusu da bu aşamada sorulur. Ancak pasaport muhakkak yer almalıdır ve unutmamanız gerekmektedir.

Dubai turist vizesi için gerekli evraklar ilk olarak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, gerekli süre sonrasında ülkenin terk edileceğine dair bir taahhütname, vize ücreti dekontu gibi belgeler gerekmektedir.

Dubai’ye gitme yöntemlerinden biri de orada çalışmaktır. Dubai’de çalışmak mümkündür. Bunun için ise Dubai’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusu sorulmaktadır ki bunu önce gidip sonra çalışma vizesi alarak yapabilmeniz mümkündür. Ancak isterseniz gitmeden de alabilirsiniz. Ancak bu aşamada davet mektubu gerekmektedir.

Dubai gitmek için gerekenler de çalışma vizesinde değişecektir. Dubai’de çalışmak için neler gerekli sorusu da bu nedenle sorulur çünkü sizi işe alan kişinin veya firmanın birçok prosedürü gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Dubai Turist Vizesi 2021

Dubai’ye turist olarak gitmek oldukça yaygındır. Pek çok insan özellikle yapay adayı merak etmektedir. Bu nedenle turist sayısı fazladır. Dubai vize buna çözüm olarak internetten vize başvuru sürecini başlatmıştır ve daha hızlı onaylanmaktadır.

Dubai vizesi birden fazladır. Ancak turist vizesi söz konusu olduğunda aslında istenen şeyler birçok ülkeye göre daha azdır. Bu vize de günler bazında değişmektedir. 30 gün ve 90 gün seçenekleri söz konusudur.

Aynı zamanda bunlar da ikiye ayrılır ve her ikisi de tek girişli ve çok girişli olarak seçeneklere sahiptir. Bu da fiyatlara etki etmektedir. Dubai vize ücreti 2021 30 gün tek girişli seçeneği toplamda 117 dolardan başlar. Bu fiyat diğer seçeneklerde katlanacaktır. Örneğin 30 gün ancak çok girişli 230 dolar olmaktadır.

Dubai vize ücreti 2020 yılında ise 105 dolardan başlamakta idi. Yani 30 gün tek girişli vize fiyatı 105 dolar iken şu anda 12 dolar kadar zamlanmış durumdadır. Genellikle de senelere göre değişim göstermektedir.

Dubai vizesi 2021 yılında da aynı şekilde alınabilir. Yani alımlar internet üzerindendir. İnternet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Dubai turist kabul ediyor mu sorusu sorulsa da Dubai pcr testi yaptıran ve negatif çıkan kişileri kabul edebilmektedir. Elbette vizesi olmalıdır.

Dubai turist vizesi 2021 işlemlerini gerçekleştirmek için internetten birkaç işlem yapmanız yeterli olacaktır. Dubai turist vizesi için gerekli evraklar burada sizden istenecektir.

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize istiyor mu 2020 yılında da sıkça sorulan bir soru olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Ancak vizeyi sizler duruma göre 30 gün veya 90 gün şeklinde seçebilirsiniz. Aynı zamanda tek girişli ve çok girişli seçeneği de mevcuttur.

Dubai vize ücreti 2021 yılında da buna göre belirlenmektedir. Yani 30 günlük vize ücreti ile 90 günlük vize ücreti birbirinden farklıdır. Buna ek olarak tek girişli ve çok girişliler de farklıdır. Ancak bu turist veya ticaret yapacak kişiler için geçerlidir.

Dubai turist vizesi genel olarak en fazla 90 gün şeklinde verilecektir. Çok girişli imkanından da faydalanabilirsiniz ancak 90 gün üstü genellikle uzun süreli vize olarak görülür ve çalışma ya da oturum gibi nedenler ile verilir.

Dubai’de vize alabilmek süre açısından oldukça kolaydır. Dubai vizesi kaç günde çıkar sorusu da bu nedenle sorulmaktadır. Başvurular internet üzerinden yapılıyor olup sonuçlar kısa süre içerisinde çıkmaktadır. Bu nedenle pratiktir.

Dubai vize ücreti yıllara göre değişim göstermektedir. Yukarıda belirtildiği gibi vize tipine göre bir değişim de söz konusudur.

Bu nedenle Dubai vize ücretleri 2021 yılına bakıldığında 30 gün tek giriş alacak iseniz 125 dolar olmaktadır. 30 gün çok girişli ise 225 dolar olmaktadır.  Vizeler 2 gün içerisinde sonuçlanır.

Dubai vize evrakları da oldukça azdır ve sizden pasaportunuz gibi bilgiler istemektedir. Bu nedenle süreç çok daha hızlı işlemektedir. 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Başa dön tuşu
whatsapp
× Dubai Vizesi