Dubai Aile Birleşimi

Dubai Aile Birleşimi

Dubai, Birleşik Arap emirlikleri bünyesinde bulunan 7 emirlikten biri olarak bütün dünyada tanınan turistik ve çok zengin ülkelerden birisidir. Ülkemizde özellikle mühendislik eğitimi almış veya işçi olarak çalışmak isteyen birçok kişi Dubai’deki iş imkanlarından faydalanmak için ülkede uzun süreli oturma izni talep etmektedir.

Dubai Konsolosluğu Vize İşlemleri

Bunun dışında Dubai’de, Dubai Emirliği’nde ikamet eden veya Dubai Emirliği vatandaşı olan biri ile evlenmeyi tercih eden birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da bulunmaktadır.

Eğer bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Dubai Emirliği’nde ikamet eden veya oranın vatandaşı olan biriyle evlenirse, Dubai’de sürekli oturum izni almak için Dubai aile birleşim vizesi talep edilebilir. Vizenin kabul edilmesi sayesinde Dubai’de oturma izni elde ettiği için eşi ile birlikte Dubai’de ikamet edebilir.

Aynı zamanda bu çiftin çocukları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Dubai’de aileleri ile birlikte ikamet etmek için anne ve babaları tarafından başvuru yapılarak vize alabilir.

Dubai Aile Birleşimi

Dubai Aile Birleşimi

Dubai’de sürekli oturma izni sağlayan aile birleşimi vizesi almak için gerekli evrakların düzenli bir şekilde hazırlanması ve sonrasında şahsen başvuru yapılması gerekir. Bu konuda Dubai konsolosluğu tarafından talep edilen evrakları arasında;

  • Son 3 ay içerisinde geçerli olan ve güncel konumda bulunan pasaport,
  • Türkiye Cumhuriyeti nüfus müdürlüklerinden alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak başvuran kişinin Dubai’de ikamet eden veya vatandaş olan eşinin doğum belgesi ve uluslararası doğum kayıt örneği,
  • Kişilerin aralarında gerçekleştirdikleri evliliklerine bağlı olarak uluslararası evlenme kayıt örneği,
  • Başvuran kişinin yeterli düzeyde Arapça dil bilgisine sahip olduğunu gösteren sertifika veya dil belgesi,
  • Ayrıca gereken durumlarda konsolosluk ek belgeler de talep edebilir.
Yapılan vize başvuruları sonrasında uzun süreli vize talebi gerçekleştirildiği için tüm evraklar çok daha detaylı bir şekilde incelenecektir. Bu nedenle normal vize başvurularına göre işlemleriniz biraz daha uzun olabilir ve talep edilen ücret daha yüksek olabilir. Bu konuda sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için merkezimiz üzerinden destek hizmetleri talep edebilirsiniz. Onaylanan vize başvurusu sonrasında ülkeye giriş gerçekleştirdikten sonra resmi makamlardan oturma izni belgenizi talep edebilirsiniz.
Dubai  vize işlemleri için en güncel bilgilere  visacenter.com.tr/dubai-vize-basvurusu/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

  Dubai Aile Birlesimi

Dubai Aile Birleşimi Vizesi Hakkında

Nedir? : Dubai aile birleşimi vizesi Dubai’de bulunan aile üyeleriyle birleşmek ve birlikte Dubai’de ikamet etmek için alması gereken vizedir.

Kaç günlük alınabilir? : Sunulan belgelerin sonrasında kişiye özel bir değerlendirme ile vize geçerlilik süresi belirlenir.

Nereye başvurulur? : Dubai aile birleşimi vizesi başvurusu için aracı kurumla iletişime geçilebilir ya da temsilciliklere şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart verilere ek olarak kişinin evlilikten önceki ve sonraki nüfus kayıtlarını, evlilik cüzdanının aslını ve fotokopisini, tercüme edilmiş olarak sunması gerekir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : 2 ila 5 ay gibi bir sonuçlanma süresi olan bu vize için dönem kısıtlaması bulunmamaktadır.

Randevu nasıl alınır? : Temsilcilik ya da aracı kurum ile iletişime geçerek uygun randevu tarihleri öğrenilebilmektedir.

 Dubai Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Dubai’de yaşamak isteyen ve bu esnada çalışmak, eğitim almak gibi faaliyetlerde bulunacak kişilerin alacağı, uzun dönem ikameti kapsayan izindir.

Kaç günlük alınabilir? : Seyahat amacına bağlı olarak değişen bu geçerlilik süresi en az 180 gündür.

Nereye Başvurulur? : Seyahat amacını destekler vize ile ülkeye giriş yaptıktan sonra Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile iletişime geçilerek Dubai oturum izni için başvuru yapılır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Yerleşme talebinin nedenlerini gösterir belgeler, yapacağınız işe, yatırıma, alacağınız eğitime gibi nedenlerden dolayı değişkenlik gösterir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Oturum izni almak için sizden istenen belgeleri ve kriterleri temin ettikten sonrasında başvuru yapılabilir.

Randevu nasıl alınır? : Göçmenlik Ofisi ile iletişime geçenler için randevu sağlanabilir. Bunun için vize aracı kurumlarından da destek istenebilir.

Dubai Aile Birleşimi

Dubai aile birleşimi vizesi için Türkiye’deki konsolosluktan güncel evrak listesi talep edilir. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için 90 gün tek girişli vize ile ülkeye seyahat yapmak gerekir.

Dubai vizesi nasıl alınır?

İnternetten alınacak randevu tarihi ile birlikte Dubai vizesi için Birleşik Arap Emirliklerine bağlı göçmenlik ofisi tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezlerinden işlemler başlatılır.

Dubai e-vize nasıl alınır?

Dubai e- vize işlemleri büyükelçilik ve konsolosluk tarafından yetkilendirilen kurumlardan yapılmaktadır. E vize başvuru formu yasal dil üzerinden büyük harfler ile doldurulmaktadır.

 

Oyla! post