Dubai Aile Birleşimi

Dubai Aile Birleşimi Vizesi

Dubai, Birleşik Arap emirlikleri bünyesinde bulunan 7 emirlikten biri olarak bütün dünyada tanınan turistik ve çok zengin ülkelerden birisidir. Ülkemizde özellikle mühendislik eğitimi almış veya işçi olarak çalışmak isteyen birçok kişi Dubai’deki iş imkanlarından faydalanmak için ülkede uzun süreli oturma izni talep etmektedir. Bunun dışında Dubai’de, Dubai Emirliği’nde ikamet eden veya Dubai Emirliği vatandaşı olan biri ile evlenmeyi tercih eden birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı da bulunmaktadır.

Eğer bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Dubai Emirliği’nde ikamet eden veya oranın vatandaşı olan biriyle evlenirse, Dubai’de sürekli oturum izni almak için Dubai aile birleşim vizesi talep edilebilir. Vizenin kabul edilmesi sayesinde Dubai’de oturma izni elde ettiği için eşi ile birlikte Dubai’de ikamet edebilir. Aynı zamanda bu çiftin çocukları da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, Dubai’de aileleri ile birlikte ikamet etmek için anne ve babaları tarafından başvuru yapılarak vize alabilir.

Dubai’de sürekli oturma izni sağlayan aile birleşimi vizesi almak için gerekli evrakların düzenli bir şekilde hazırlanması ve sonrasında şahsen başvuru yapılması gerekir. Bu konuda Dubai konsolosluğu tarafından talep edilen evrakları arasında;

  • Son 3 ay içerisinde geçerli olan ve güncel konumda bulunan pasaport,
  • Türkiye Cumhuriyeti nüfus müdürlüklerinden alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak başvuran kişinin Dubai’de ikamet eden veya vatandaş olan eşinin doğum belgesi ve uluslararası doğum kayıt örneği,
  • Kişilerin aralarında gerçekleştirdikleri evliliklerine bağlı olarak uluslararası evlenme kayıt örneği,
  • Başvuran kişinin yeterli düzeyde Arapça dil bilgisine sahip olduğunu gösteren sertifika veya dil belgesi,
  • Ayrıca gereken durumlarda konsolosluk ek belgeler de talep edebilir.

Yapılan vize başvuruları sonrasında uzun süreli vize talebi gerçekleştirildiği için tüm evraklar çok daha detaylı bir şekilde incelenecektir. Bu nedenle normal vize başvurularına göre işlemleriniz biraz daha uzun olabilir ve talep edilen ücret daha yüksek olabilir. Bu konuda sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için merkezimiz üzerinden destek hizmetleri talep edebilirsiniz. Onaylanan vize başvurusu sonrasında ülkeye giriş gerçekleştirdikten sonra resmi makamlardan oturma izni belgenizi talep edebilirsiniz.

dubai vize evraklari 1