Amerika Vize Dilekçe Örneği

Amerika Vize Dilekçe Örneği

Amerika’ya gitmek için öncelikle vizenizi çıkarttırmalısınız. Tabii ki pasaportunuzun da geçerlilik süresi yeterli olmalıdır. Yetersizse, önce pasaportunuzu yeniletmelisiniz. Siz de amerika vize dilekçe örneği – visa center sayesinde vizeyle alakalı çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Amerika vize türleri arasında, ticari, turistik, öğrenci, transit ve aile birleşimi vizeleri bulunmaktadır. Ziyaret amacınıza göre vize almalısınız. Vize almak için vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Başvurunuzu gitme tarihinizden çok önce yapmalısınız. Aksi takdirde yoğunluktan dolayı aksilik yaşayabilirsiniz. Siz de visa center ile Amerika vizesi hakkında her şeyi öğrenebilir, vize başvuru formu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amerika Vize Dilekçe Bilgileri

Amerika’ya seyahat etmek için doldurulması gereken zorunlu evraklardan biri de Amerika vize dilekçesi olarak biliniyor. Amerika vize dilekçesi doldurmak için Amerikan Konsolosluğu’na ait olan resmi web sitesine giriş yapmanız gerekir. Sonrasında ise vize dilekçesinin doldurulması gerekir.

Amerika vize dilekçesi kişi hangi amaçla seyahat ederse etsin mutlaka vize işlemleri gerçekleştirilmeden önce ilk aşama olarak doldurulması gereken zorunlu bir evraktır. Peki Amerika vize dilekçesi doldurulurken nelere dikkat edilmelidir?

Amerika Vize Dilekçe Başvurusu

Amerika vizesi almak için öncelikle Amerika vize dilekçe başvurusu yapmak gerekir. Bu işlemi Amerikan Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Amerika vize dilekçe başvurusu diğer adı ile DS 160 formu online olarak doldurulan bir dilekçedir.

Bu dilekçe İngilizce olarak doldurulmalıdır. Mutlaka doldurulma zorunluluğu olan bu form kişilerin Amerika’da bulunma nedeni ve iletişim bilgileri gibi gerekli bilgileri kuruma beyan ettiği bir dilekçe olarak değerlendirilebilir. Amerika vize dilekçesi doldururken dijital parmak izi de alınmaktadır. Tüm bu işlemler vize alınması için zorunlu olarak gerçekleştirilir.

Amerika Vize Dilekçe Örneği

Amerika Vize Dilekçe Örneği

Amerika Turistik Vize Dilekçe Örneği

Amerika turistik vize ihtiyaçlarınız için Amerika turistik vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir, ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatiniz kapsamında Amerika Turistik Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Hayaller ülkesi Amerika’ya seyahat planınız varsa ve bu plan çerçevesinde ülkede turistik amaçla bulunmak istiyorsanız, vize başvuru evrakları içerisinde en önemli olanı kuşkusuz ki Amerika turistik vize talep dilekçesi olacaktır. Seyahatinizin amacını ve süresini belirtecek olan bu dilekçe ile Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na, bir anlamda yapacağınız ve yapmayı planladığınız seyahat için bir ön bilgi verecek ve Amerika vize başvuru evrak listesi belgeleriniz ile de bu dilekçeyi destekleyeceksiniz.

Bu sebeple ilk etapta yapmanız gereken, Amerika turistik vize dilekçe örneği temin etmek ve daha sonrasında mümkün olabildiğince detaylı ve özet bir şekilde bu dilekçeyi seyahatinize uygun şekilde doldurmak olacak.

Amerika, farklı eyaletlerden oluşan, dünyanın coğrafi anlamda en büyük ülkelerinden biri. Coğrafyasının dışında, birçok anlamda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Amerika, ülkeye yapılan seyahatleri de dikkatle incelemekte. Bu seyahatler için birçok ülkeye vize uygulaması bulunan Amerika’ya gitmek, biz Türkler için de vize ile mümkün oluyor.

Amerika’ya turistik amaçla gitmek için alınması gereken vize türü ise Amerika turistik vizesi. Bu vizeyi elde etmek adına ABD Başkonsolosluğu’na hitaben yazmanız gereken Amerika ticari vize talep dilekçesi, dikkatli doldurulmak zorunda. Dilekçeyi doldururken dikkate almanız gereken konular ise şunlar:

Amerika Birleşik Devletleri’ne düzenlemeyi planladığınız turistik seyahat için seyahat tarihlerini dikkatle ülkeye giriş ve çıkış tarihinizi doğru bir şekilde belirterek dilekçede kullanınız. Bu kapsamda ilk dikkat çeken unsur seyahat tarihleri olmakta ve hata kabul edilmemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri turistik vize almak için seyahatinizin amacını net bir dil ile direkt olarak ifade etmelisiniz. Dolaylı yoldan veya uzun bir dilekçe yazmak yerine, belirli prosedür ve standarda bağlı kalarak turistik amaç ile yapacağınız seyahat için tur, tatil, gezi gibi kavramlardan hangi amaçla ülkede bulunacağınızı beyan etmeniz yeterli olacaktır.

Amerika Turistik Vize Talep Dilekçesi doldururken, Amerika’da bulunacağınız süre içerisinde masraflarınızın nasıl ve kim tarafından karşılanacağını beyan etmelisiniz.

Bu beyan, resmi bir bilgi olarak kabul edilmekte ve karşılığında masrafları karşılayacak olan siz ya da sponsorunuz adına banka hesap dökümleri istenmektedir. Bu sebeple de tatil ve turistik amaç taşıyan seyahatiniz için destekleyici bilgi vermeye özen göstermelisiniz.

Amerika turistik vize dilekçe örneği, genel anlamda kısa olmasına karşın detay isteyen bir dilekçe olmaktadır. Bu sebeple dilekçe üzerinden başından sonuna doğru bilgilere, doğru amaca ve doğru tarihlere yer vermelisiniz.

Zira başvuru sürecinde sizden istenen ek belgeler ile yapmış olduğunuz başvuru kapsamlı bir biçimde ele alınacak ve en başta da dilekçe ile belgelerin birbiri ile örtüşüp örtüşmediği gözlemlenecektir. Doğru bir başvuru ve sorunsuz bir vize süreci geçirmek için öncelikle Amerika turistik vize talep dilekçesi hatasız doldurulmalı, sonrasında da diğer belgeler ile desteklenmelidir.

Not: Reşit olmayan çocuklar, öğrenciler veya ev hanımı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunacak bireyler için ek dilekçe talep edilmektedir. Bu dilekçe üzerinde turistik vize başvurusu yapan çocuklar, öğrenciler veya ev hanımları için mutlak bir biçimde sponsor bilgisi talep edilmekte ve sponsor olacak olan birey tarafından doldurulmuş olan, seyahat sürecini kapsayan tüm masrafların ödeneceği taahhüdünü içeren dilekçe doldurulmak zorundadır.

İlgili dilekçe sponsor tarafından doldurulmalı ve son 3 aylık banka hesap dökümü belgesi ile desteklenmelidir. Aynı dilekçe ve belgeler, diğer turistik vize başvuru talep dilekçesi ile birlikte Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilmelidir.

Amerika Ticari Vize Dilekçe Örneği

Amerika ticari vize ihtiyaçlarınız için Amerika ticari vize dilekçe örneği dosyasından faydalanabilir ve ticari seyahatiniz kapsamında Amerika Ticari Vize Talep Dilekçesi doldurabilirsiniz.

Amerika, dünyanın ticari anlamda en sık ziyaret edilen lokasyonlarından biridir. Amerikan menşeili teknoloji firmaları, bilişim şirketleri, petrol şirketleri, finans kuruluşları ve Amerikan şirketlerinin uluslararası anlamda göstermiş olduğu büyük ithalat ve ihracat ortaklığı sebebi ile ABD ticari vizesi almak suret ile Amerika’ya gitmek, alışılagelmiş bir durumdur.

Dünya üzerinde pek çok ülkenin turistik vize muafiyeti uygulaması söz konusu olsa dahi özellikle de ticari amaçlar taşıyan seyahatlerin birçoğu vize ile gerçekleştirilmektedir. Türk vatandaşlığına sahip bir birey için de yine Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde gerçekleştireceği ticari bir faaliyet, organizasyon, katılım ya da toplantı gibi kavramlar, Amerika ticari vizesi ile mümkün olmaktadır.

Bu sebeple de Amerika ticari vize dilekçe örneği ve standartlarına bağlı kalarak hazırlanması gereken Amerika ticari vize talep dilekçesi, Amerika’ya bu anlamda gerçekleştirilecek bir seyahat için kilit öneme sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri ticari vizesi, belirli bir amaç doğrultusunda Amerika’da olacak bireyler için alınması gereken vize türüdür. Örneğin, bir iş toplantısı, bir ticari fuar organizasyonu, kongre, seminer katılımı, iş araştırması, yatırım yapma amaçlı seyahat, ürün alım satımı ve benzeri ticari faaliyetler, bu vizenin kapsamında yer alması gereken ve ticari vize gerektiren sebeplerdir.

Eğer Amerika ticari vizesi talep dilekçesi doldurmak sureti ile amacınızı özetler ve ülkede bulunacağınız tarihleri de belirterek bu dilekçeyi Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na sunarsanız, destekleyici belge ve evraklarınız ile Amerika ticari vize almamak için hiçbir sebebiniz olmaz. Peki, Amerika ticari vize talep dilekçesi nasıl hazırlanmalı?

İşte Amerika ticari vize dilekçe örneği standartlarına bağlı kalmak ve Amerika ticari vizesi talep dilekçesi doldururken dikkat edilmesi gereken noktalar gibi kavramlara sadık kalmak sureti ile yerine getirmeniz gereken hususlar:

  • Amerika ticari vize talep dilekçesi doldurması gereken birey bir iş yeri çalışanı ise bu durumda işyeri yetkilisi tarafından doldurulmuş ticari vize talep dilekçe formu, çalışanın seyahat gerçekleştireceği tarihleri esas alarak hazırlanmalı, şirket antetli kâğıdına hazırlanmalı, şirket yetkilisi imzasını ve şirket kaşesini taşımalıdır.
  • Amerika ticari vizesi talep dilekçesi doldurması gereken birey, gerçekleştireceği seyahatin amacını açık bir şekilde belirtmeli, seyahati kimin adına düzenleyeceğini (Bağlı bulunduğu şirket adına, iş ortağı olduğu şirket adına, kendisi ya da kendi şirketi adına vb.) de vize talep dilekçesi üzerinde belirtmelidir.
  • Amerika’ya ticari münasebet ile seyahat gerçekleştirmek isteyen kişi ya da kişiler, ticari vize talep dilekçesinde seyahate çıkış tarihlerinde ilgili firmada hangi pozisyonda çalıştıklarını açıkça belirtmek ve ifade etmek durumundadırlar.
  • Amerika’ya seyahat etmek isteyen bireylerin ticari maksat ile almak istedikleri ticari vizeler için talep dilekçelerinde Amerika’ya varacakları, yani giriş yapacakları tarihi ve yine Amerika’dan ayrılacakları tarihleri ABD ticari vize talep dilekçesinde belirtmeleri gereklidir. Bu gereklilik, vize talebi yaparken iletilecek olan dilekçede taahhüt niteliği taşımaktadır.
  • Amerika’ya yapacağınız ticari seyahatler için ihtiyaç duyduğunuz ticari vize başvurusu, ticari vize başvuru dilekçesi ile mümkün olacaktır. Ancak, bu süreçte ABD’de bulunacağınız tarih aralığı için masraflarınızın nasıl karşılanacağı da son derece önemlidir. İlgili tarihlerde masraflarınızın siz veya çalışacağınız şirket tarafından karşılanması durumunda, bu durumu net bir biçimde ifade eden bilgiyi yine Amerika ticari vize talep dilekçesi üzerinde belirtmeniz gerekmektedir.

Tüm bu bilgilerin yanı sıra, vize talep dilekçesi üzerinde belirteceğiniz tüm bilgileri destekler nitelikte vize başvuru evrakları ve belgeler ile birlikte başvuru gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 

Amerika Vize Dilekce Ornegi

 

 

 

 

 

 

 

ABD vize veriyor mu?

Amerika pasaport türlerine ya da Amerika’da bulunma amacına göre vize verir.

10 yıllık Amerika vizesi kaç para?

10 yıllık Amerika vizesi ücretlendirmesi ile ilgili detaylı bilgi Amerika Konsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Amerika vizesi nasıl alınır 2023?

Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliği’ne vize başvuru talebinde bulunularak Amerika vizesi alınır.

Amerika Vize Dilekçe Örneği Videosu;

4/5 - (27 votes)