İrlanda Vize Başvuru İşlemleri

İrlanda Vizesi Gerekli Evraklar : 2021 Vize Ücreti Ne Kadar?

Avrupa’nın Kuzeybatısında bulunan İrlanda; Atlas Okyanusu’nun Batı kesiminde yer alır.

Büyük Britanya adasının büyük bir kesimini kapsayan ve ada üzerinde yer alan İrlanda yapılacak olan seyahatler için vize istemektedir.

İrlanda Vize Gerekli midir 2021

İrlanda tüm pasaport türleri için vize alım sürecinin gerçekleşmesi gereken ülkelerden birisidir. Yapacağınız seyahat türüne göre vize alım aşamaları farklılık göstermektedir.

İrlanda’ya yapacak olduğunuz seyahat sürecinde; Hizmet, Hususi ve Umuma mahsus ve Diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin seyahatleri için vize almaları gerekmektedir. İrlanda vizesi başvurularını Türkiye’de bulunan Konsolosluk ya da Başkonsolosluklara başvuruda bulunarak yapabilirsiniz.

İrlanda Vize Başvuru İşlemleri 1 – irlanda turistik vize

İrlanda Vize Türleri

İrlanda’ya yapacak olduğunuz seyahat türleri birbirinden farklı çeşitli seyahat kategorilerine ayrılmaktadır. Her bir seyahat türü farklı bir vize türünü içerir.

  • İrlanda Ticari vizesi
  • İrlanda Turistik vize
  • İrlanda Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesi
  • İrlanda Eğitim vizesi
  • İrlanda Aile Birleşim vizesi

İrlanda Vizesi Evrakları 2021

İrlanda vizesi için başvuru evraklarınızın tamamlanması gereken süreci bulunur. Bru süreç için Türkiye’de bulunan İrlanda konsoloslukları ile iletişime geçerek eksiksiz bir şekilde ve doğru beyanlar ile istenen evrakları teslim etmeniz gerekir.

  • İrlanda vize başvuru formu
  • İrlanda seyahatiniz için kullanacağınız geçerliliğini koruyan bir pasaport. Bu pasaport seyahat bitiminden sonraki 6 ayı içermelidir ve pasaportunuz içerisindeki 2 sayfa boş bir şekilde bulunmalıdır. Sonrasında bu 2 sayfaya vize basıma gerçekleşecektir.
  • Sahip olduğunuz mal varlığınızı vize evraklarınız arasına ekleyebilirsiniz. Bunun için üzerinize kayıtlı bulunan taşınmaz ya da tapu bilgilerini ek evrak olarak sunmalısınız.
  • Çalışan konumda yapacağınız başvurularda çalıştığınız işyerinizden alınacak olan maaş bordrosu örneği
  • Öğrenci olarak yapılacak İrlanda vizesi başvurularında sizin adınıza sponsor olacak kişinin masraflarınızı karşılayacağına dair taahhüt ettiği yazılı bir belge bulunmalıdır.
İrlanda vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/irlanda-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda Vize Ücretleri 2021

İrlanda seyahatlerinizin türüne göre vize ücreti farklılıklar gösterir. İrlanda’ya yapacak olduğumuz tek ve çoklu girişlerde vize ücretlerinde farklılıklar görülür.

İrlanda tek girişli olarak yapılacak olan vize için ücret olarak 60 euro istemektedir. Çoklu olarak yapacak olduğunuz İrlanda ziyaretleriniz için vize ücreti €100 dur.

  Irlanda Vizesi

İrlanda Vize Önemli Notlar 2021

İrlanda vizesi, İrlanda topraklarına seyahat etmek isteyen tüm başvuru sahiplerinin iki ülke içerisinden de giriş ve çıkış yapabilmesi adına ihtiyaç duyduğu resmi bir onay belgesi niteliği taşımaktadır. Vizesiz bir şekilde hiç kimse İrlanda’ya seyahat edememektedir. Vize işlemlerine tabi tutulmak zorunludur.

İrlanda Vizesi Ekşi

İrlanda vizesi ekşi yorumlarına göre, İrlanda ülkesi Schengen prosedürüne göre bir vize uygulaması yapmadığında dolayı başvuru sahipleri bu hakkında kapsamlı bir araştırma yaparak başvuruda bulunması gerektiği vurgulanmıştır.

İrlanda Vize İstiyor Mu?

İrlanda ülkesi, tüm T.C’ ne ait pasaport kategorilerinden vize talebinde bulunmaktadır. Buna Diplomatik pasaportlar da dahildir. İrlanda ülkesinin vize muafiyet programında ise, 180 günlük bir konaklama hakkı ile kişi Birleşik Krallık vizesine sahip olup, daha önceden Birleşik Krallığa giriş yapan bir vatandaşın en fazla 90 gün olmak ile birlikte İrlanda sınırlarına geçiş yapabilme hakkı bulunmaktadır.

İrlanda Vize Başvurusu

İrlanda vize başvurusunda bulunmak için randevu talep edilmesine gerek yoktur. Bu nedenle hazırlanması gereken evraklar hazırlandıktan daha sonra başvuruda bulunacak kişi en yakın vize merkezine giderek işlemlerinin yapabilmektedir.

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çıkma süresi konsolosluklara bağlı olarak değişim sağlamaktadır.Bu gibi durumlarda yetkili konsolosluk resmi makamı başvuruda bulunan kişilerden eksik evrak talebinde bulunabilmektedir. Ya da direkt olarak ret cevabı ile olumsuz bir şekilde geri dönüt yapabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanamaması adına kişi evraklarının kontrolünü dikkatli bir şekilde sağlaması gerekmektedir. Ayrıca tutarsız bilgilerin beyanında bulunur ise, hakkında cezai yaptırımlar uygulanabilmektedir.

İrlanda Vize Şartları

İrlanda vize şartları, İrlanda vize başvurusunda bulunacak olan kişinin mevcut pasaportunun daha devam ediyor olması gerekmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişi, faal gösterecek olan pasaportunun geçerlilik tarihlerine iyi bakması ve dikkatli bir şekilde kontrol etmesi gerekmektedir.

Irlanda Vize Basvuru Islemleri

Başa dön tuşu
whatsapp
× İrlanda Vizesi