Zimbabve Vize Başvuru Formu

Zimbabve Vize Başvuru Formu

Zimbabve yaklaşık 12 milyona sahip olan bir ülkedir. Türkiye’de Zimbabve’nin konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple başvurular Zimbabve Dış İçleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen temsilcilikler ile yapılır. Türk vatandaşlarının Zimbabve’ye gitmek istedikleri taktirde dış içleri bakanlığının görevlendirdiği temsilciklerden Zimbabve vize başvuru formu – visa center doldurmaları gerekir.

Zimbabve Vize Başvurusu

Temsilcilerin vatandaşlardan istediği belgeleri kendilerine iletmeleri istenir.

Zimbabve dış içleri bakanlığının istediği belgeler

 • Pasaport
 • Sağlık sigortası
 • Nüfus cüzdanı
 • Uçak gidiş dönüş biletleri
 • BİOMETRİK fotoğraf
 • Gelir durum belgesi
 • Aşı belgesi
 • Başvuru formu
Zimbabve Vize Başvuru Formu

Zimbabve Vize Başvuru Formu

Zimbabve vize başvuru formu – visa center ücretlerinden haberdar olmak isteyenler, yetki sahibi temsilciliklerden öğrenebilirler. Başvuru sonucu yoğunluğa bağlı olarak 5 ve ya 7 gün içerisinde belli olmaktadır.

ZİMBABVE VİZE BAŞVURUSU

Güney Afrika ülkesi olan Zimbabve, 12 milyon nüfusu olan bir ülkedir. Başkenti Harare olan Zimbabve’ye çoğunlukla kültürel turizm için tercih edenler olmaktadır. Burada olan bazı hastalıklardan dolayı buraya gelecek olanların duyuruları takip etmeleri faydalı olmaktadır.

Zimbabve Vize Türleri

Zimbabve’ye gelmek için olan ziyaret nedeni, başvuru vize türlerini ortaya çıkarmaktadır. Zimbabve vize seçenekleri:

 • Zimbabve Turizm Vizesi
 • Zimbabve Ticari Vize
 • Zimbabve Oturum Vizesi
 • Zimbabve Çalışma Vizesi

Zimbabve Vizesi Nasıl Alınır?

Zimbabve’nin Türkiye’de konsolosluğu yoktur. Bundan dolayı başvurular Zimbabve Dışişleri Bakanlığı’nın yetkilendirdiği temsilcilikler ile yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Zimbabve’ye başvurmak istemeleri halinde yetkilendirilen temsilcilikler ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 Bu irtibat neticesinde istenilen belgeler oraya teslim edilmektedir. Diğer Afrika ülklerinde olduğu gibi gerekli olan evraklar: Pasaport, İngilizce olan Zimbabve Başvuru Formu, Otel ve Uçak Rezarvasyonları, nüfus kayıt örnekleri, aşı karnesi ve iki adet biyometrik fotoğraf.

Ücretleri öğrenmek isteyenler, detaylı ve güncel bilgilere ulaşabilmek için yetkilendirilen temsilciliklerle iletişime geçebilirler. Başvuru sonucu beş ile yedi gün arasında olmakla beraber yoğunluk ve vizenin türüne göre değişebilmektedir.

Kaza Vizesi Nedir?

Kaza Vizesi, Zimbabve ve Zambiya ülkelerinde geçerli olan bir vize türüdür. 30 gün içerisinde iki ülke arasında serbest bir şekilde gidip gelme iznini verir. Bu serbest şekilde girip çıkma durumuna çoklu giriş denilebilir.

Bu vize, turistler Viktoria Şelalesini her iki ülkeden görebilmeleri ve Chobe parkında safari yapma fırasatını sağlamaları amacıyla hazırlanmıştır. Bu gezilecek yerlere ulaşabilmek için Kazangula sınır kapısını kullanılmaktadır.

Bu vize büyük sınır kapılarından temin edilmektedir. Kapıda ücreti ödendikten sonra kaza vizesi alınmış olacaktır.

 Zimbabve sınır kapısında her zaman kaza vizesi temini olmadığından bir sorunla karşılaşmamak için başka bir yerden alınması tavsiye edilir. Zambiya sınır kapısında Zimbabve sınır kapısına oranla yüksek ihitmalle kaza vizesi temini sağlanmaktadır.

Viktorya Şelalesi sınır kapısında da kaza vizesini her zaman bulmak mümkündür.

Hem turistik yerler hemde safari yapmak için bu vize avantaj sağlamaktadır. Bir gün yolunuz buraya düşerse büyük sınır kapılarını bilhassa Zambiya sınır kapısını kullanmanızı tavsiye ederim.

Zimbabve vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/zimbabve-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Zimbabve vize ücreti ne kadar?

Zimbabve vize ücreti 30 Amerikan Doları olarak belirlenmiştir.

Zimbabve vizesi nasıl alınır?

Zimbabve vizesi almak isteyen kişilerin gerekli evraklarını bir araya getirerek Zimbabve Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunması gerekir.

Zimbabweye nasıl gidilir?

Zimbabve’ye seyahat düzenleyecek kişi bordo pasaporta sahipse vize almak zorundadır ancak diğer pasaport türüne sahip kişiler 180 günden 90 gün vizesiz seyahat edebilir.

 

Oyla! post