SGK Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Çıkarılır?

SGK hizmet dökümü çalışıyor olduğunuzu ve sağlık güvencenizin olduğunu göstermek için en önemli belgelerden bir tanedir. SGK hizmet dökümü nedir sorusu vize evraklarının toplanması sürecinde sıklıkla sorulur.

4A hizmet dökümü adıyla da anılır. Çalışılan kurumda göre 4B veya 4C olarak da isim değişikliği olabilir. Nasıl çıkarılır? – Visa Center sorusuna en kesin cevap ise e devlet üzerinden olacaktır.

SGK Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Çıkarılır?
SGK Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Çıkarılır?

Arama sekmesine hizmet dökümü yazmanız durumunda ilgili kurumdan döküm bilgileri sayfanıza yansıyacaktır. İndirdikten sonra çıktı alabilir ve evraklarınızın arasına istenmesi durumunda ekleyebilirsiniz. İşe ne zaman girdiğiniz ve göreviniz de bilgi olarak döküma nda görülenler arasındadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü Nedir, Nasıl Çıkarılır? SGK Hizmet dökümü, sizin ilk sigorta girişinizden bugüne kadarki süreçte prim ve günlerinizin göründüğü belgedir.

Vize başvurularında istenilen SGK Hizmet Dökümü’ nü Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan barkodlu olarak alabilir, ya da turkiye.gov.tr üzerinden PTT’ den aldığınız edevlet şifreniz ile giriş yaparak alabilirsiniz.

Aşağıdaki animasyonda olduğu gibi, TC kimlik numaranız ve edevlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Barkodlu Belge Oluştur

Dosya İndir

ve indirdiğiniz dosyayı yazıcıdan yazdırarak bu belgeyi temin edebilirsiniz.

RESİMLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Başa dön tuşu
whatsapp
×