SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir?

Visa Center vize işlemleri dışında birçok alanda da vatandaşlara hizmet sunmaktadır. SGK işe giriş belgesinin ne olduğu birçok vatandaş tarafından merak edilmektedir. SGK işe giriş bildirgesi nedir? – Visa Center sitesinde yer alan bir içeriktir.

Bu belge sigortalı olarak çalışan vatandaşların alabileceği bir belgedir. SGK işe giriş bildirgesi özel iş yeri sahiplerinin ve memurların alabileceği bir belge türü değildir.

SGK işe giriş belgesi bireylerin işe ne zaman başladıklarını, mesleklerini ve nerede çalıştıklarını gösteren bir belgedir.

Bu belge Sosyal Güvenlik Kurumundan alınabilmektedir. Çalışılan kurumun muhasebecisinden bu evrak temin edilebilmektedir. SGK işe giriş bildirgesinin örneğine Visa Center sitesinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi Hakkında

SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir?SGK İşe giriş bildirgesi, Sigortalı çalışanların alabileceği bir belgedir. İş yeri sahipleri ya da memurlar bu belgeyi alamazlar.

Bu belge sizin nerede, ne zaman, ne olarak işe başladığınızı gösteren belge olup, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ‘dan alınmaktadır. Çalıştığınız iş yerinin muhasebecisi size bu evrağı temin edebilecektir.

SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir?
SGK İşe Giriş Bildirgesi Nedir?

Örneğini aşağıda görebilirsiniz.Ayrıca evlenen veya ayrılan misafirlerimiz için gerekli güncellemeleri muhasebeciler sgk nın sitesinden artık yapabilmektedirler https://uyg.sgk.gov.tr/SigortaliTescil/amp/loginldap

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Başa dön tuşu
whatsapp
×