Gana Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Gana Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2022

Vize dilekçe örneği Gana, Vize Dilekçe Formu Gana gibi örnek işlemleri metnimizin sonunda bulabilirsiniz.

Gaziantep İdata Almanya Vize

Gana Vize Evrak Listesi 2023

Gana vize evrakları arasında ortak olanlar olduğu gibi, gidiş amacınıza uygun olacak biçimde vermeniz gereken ekstra evraklarda bulunmaktadır. Ortak veya ekstra evrakları sizler için, visacenter olarak derlemiş bulunmaktayız.

 • 6 ay (başvuru tarihinin ilerisinde ki 6 ay) geçerliliğini koruyacak ve 10 yıldan eski olmayan pasaport sahibi olmanız gerekmektedir.
 • Gana vizesi için bir adet, başvuran kişi tarafından, başvuran kişinin bilgilerinin yer aldığı form doldurulmalıdır. Bu formu doldururken yanlış herhangi bir bilgi vermemek için fazlasıyla özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Güncel para akışınızın olduğu banka hesap bilgileri ve de banka hesap dökümleriniz kaşeli bir biçimde, Gana Başkonsolosluğu’nca incelenmelidir. Bunun nedeni, Gana’da bulunurken maddi sıkıntı veya Gana’dan dönerken sorun çıkarmayacağınızın tespitini yapmaktır.
 • Gana vize ücreti ödeyecek öğrenciler, öğrencilik belgelerini sunmalıdırlar. (Aktif öğrenim gördüğü yerden veya elektronik devletten alınabilen öğrenci belgeleri.)
 • Gana’ya ticari amaçla gidecek işveren kişinin de işçi kişinin de sunması gereken bazı ekstra bilgiler vardır. Bu bilgiler şirket ile ilgili olup, doğrudan doğruya şirket ile ilgili bilgileri incelenmek üzere Gana Başkonsolosluğu’na yollamanız gerekmektedir. Bu tarz belge ve evrak teslimi süreçlerinde profesyonel desteğinizi bizden alabilirsiniz.
 • Gana vize ücreti haricinde bir adet de sağlık sigortası ücreti ödemelisiniz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi 2023

Batı Afrika’da yer alan Gana’ya vize almak istiyorsanız, makalemizi okuyarak Gana vizesi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gana vize ücreti visacenter ayrıcalığıyla, listeli bir biçimde sizlerle aşağıda yer almaktadır.

 • Turistik amaçlar ile Gana’ya gitmek istiyor ve geçireceğiniz sürenin maksimum 30 gün olmasını diliyorsanız, 1 aylık Gana turistik vize ücretti için 150 Euro’ya kadar bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu vize türünde, yalnızca 1 kere Gana’ya girip, 1 kere de Gana’dan çıkabilmenize olanak sağlanmıştır.
 • 30 gün içerisinde halledebileceğinizi düşündüğünüz, ticari işleriniz ile ilgili Gana vizesi almak istiyorsanız, 1 aylık ticari Gana vizesi (tek giriş çıkış hakkına sahip) 150 Euro’dur.
 • 1 ay turistik geziniz için yeterli değilse, visacenter olarak sizlere 3 aylık Gana vize ücreti ödemenizi tavsiye ediyoruz. Ödemeniz gereken toplam ücret 3 ay için 180 Euro kadardır.
 • Ticari işleriniz 30 günden fazla sürecek gibi duruyorsa, büyük projelere imza atmak istiyorsanız, 3 aylık ticari Gana vizesini, visacenter danışmanlığı altında, 180 Euro gibi bir rakam ödeyerek elde etmeniz mümkündür.
 • 3 aylık olan Gana vizeleri, çoklu giriş çıkış haklarını içerilerinde bulundurmakla beraber, olası fiyat değişimleri için bizleri arayıp, bizlerden bilgi alabilirsiniz.
 • 3 ayda sizlere yeterli gelmediyse, 6 aylık turistik amaçlı ve 6 aylık ticari amaçlı vize almanız mümkündür. Gana vize ücreti 6 ay için, 230 Euro kadar ödemeleri bulunmaktadır. 6 aylık vize paketlerinde de çoklu giriş çıkış hakkına sahip olacaksınız.
 • 1 yıllık, aynı zamanda çoklu giriş çıkış hakkına sahip olabileceğiniz, Gana vize türlerinin ücreti ise 250 Euro kadardır. 1 yıllık Gana vizesi için olası rakam değişiklerinden haberdar olmak için, bizleri visacenter.com adresimizdeki iletişim bölümüne girerek arayabilirsiniz.
Fransa vize başvurusu nasıl yapılır? En detaylı bilgiye  visacenter.com.tr/gana-vize-basvurusu/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Gana Vizesi Icin Gerekli Evrak Listesi

Gana Vize Formu

Gana vize formu, doldurulacağı sırada özen ve titizlik ile birlikte doldurulmalıdır ki formun içerisinde herhangi bir yanlış bilgi yer almasın. Ancak ve ancak doğru bilgiler yer alan formlar işlem sonrası olumlu sonuç alırken, yanlış bilgi içeren formlar daima ret almaktadır.

Gana vize ücreti ve Gana vize formu ile ilgili tüm bilgileri bulmanız için visacenter olarak yanınızda olmaktan keyif duyuyor ve sizleri bizi aramaya davet ediyoruz.

Fransa vize doldurulmuş form örneği için  visacenter.com.tr/gana-vize-basvuru-formu/ bağlantısını ziyaret ediniz.

Gana Vize Dilekçesi

Gana için vize dilekçesi oluştururken, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, vize dilekçesinin gerçekleri tamamen yansıtması gerektiğidir. Gana vize ücreti ödemesinden sonra, ekstra olarak Gana vize dilekçesi yazmalısınız ki vize başvurunuz resmi olarak kayıtlara girebilsin.

Vize dilekçesi sayesinde, Gana’ya hangi amaçlar için gideceğiniz ve sizlerin niyeti ile ilgili doğrudan bilgiyi, Gana Büyükelçiliği veya Gana Başkonsolosluğu’na vermiş olursunuz.

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana vize ücreti ödendikten sonra, Gana vizesi 15 gün içerisinde sonuçlanır. Bu süre işlem doluluk oranlarına göre (Gana Konsolosluklarında ve Büyükelçiliklerde ki) artar veya azalır. Bu artma ve azalma durumu gibi durumlarda tedirgin olamamak için yanınızda uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız, bizleri arayınız.

Gana Vizesi Önemli Notlar 2023

Gana vizesi, Gana sınırları içerisine girmek isteyen vatandaşların her iki ülkeden de rahat bir şekilde giriş ve çıkış yapabilmesi adına resmi makamlardan aldığı bir onay belgesidir.

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana vizesi, konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından aracılık konumunda yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Ayrıca Gana ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları, seyahat kategorisini belirleyerek vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Gana’ya kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Kişiler, Gana vize başvurusunda bulunmak için ya şahsi olarak ya da yetki sahibi olan başvuru merkezlerinin aracılığı ile büyükelçiliğe ya da konsolosluğa başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Gana Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Gana vizesi için gerekli evraklar, başvuruda bulunacak olan kişinin ilk adımda mevcut pasaportunun olması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin faal gösterecek olan pasaportunun da seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay daha sürmesi talep edilmektedir. Son 6 ay içerisinde çekilen kişinin 2 adet biyometrik fotoğrafı, Gana vizesinin başvuru formu, kimlik, dilekçe, otel ve uçak rezervasyon bilgileri ve sarıhumma aşısı kartı gerekmektedir.

Gana Vizesi Ekşi Yorumları Güncel mi?

Gana vizesi ekşi yorumlarına bakarsak, eksik evrak ve hatalı evraklar ile yapılacak olan başvuruların, kişinin başvuru sürecini olumsuz bir şekilde etkilemesinden dolayı kişiler daha dikkatli ve talep edilen nitelikte başvuru yapmaları gerekmektedir.

Gana Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gana vizesi başvuru formu, müracaatta bulunacak olan başvuru sahiplerinin Gana sınırları içerisine neden seyahat edecekleri ve hangi tarih aralıklarından seyahat gerçekleştireceğine göre ayrıntılı bir vermesi nedeni ile resmi konsolosluk ve büyükelçilik makamı tarafından gönderilmektedir.

Bu nedenle, kişilerin bu başvuru formu içerisinde verecek olduğu bilgiler tüm vize başvuru süreç değerlendirme aşamasını doğrudan etkileyecektir. Ancak, bu başvuru formu içerisinde verilecek olan her yanlış ve eksik bilgi, kişinin Gana vize sonuçlanma süresinin uzatmak ile beraber genellikle ret kararı ile sonuç almaktadır.

Gana Vizesi İstanbul Merkezi

Gana vizesi İstanbul, Gana sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler için danışmanlık ve başvuru hizmeti/desteği sağlamaktadır. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden başvuru sahipleri, kolay ce profesyonel bir süreç ile Gana vize işlemlerini İstanbul merkezi ile gerçekleştirebilmektedir.

Gana Vizesi Aşı isteniyor mu?

Gana vizesi aşısı, olabilecek bulaşıcı hastalıkları önlemek ya da ülke içerisine herhangi bir hastalığın getirilmemesi için zorunlu talep edilen bir evraktır.

Gana turkiye vize var mi?

Gana ile Türkiye arasında vize vardır, her iki ülkede vatandaşların girişinde vize alma zorunluluğu uygular.

Gana nasıl gidilir?

Gana’ya gitmek isteyenler için en akılcı yolculuk uçaktır ancak direk uçuş yoktur, aktarmalı uçak tarifesinde Kahire ya da Dubai kullanılmaktadır.

Gana'dan Türkiyeye nasıl gelinir?

Türkiye ile Gana arasında karayolundan uzaklık 8090 km’dir ve yaklaşık yolculuk 5 gündür, uçak yolculuğunda ise 5000 km 7 saat sürmektedir.

Oyla! post