Gana Vize Başvuru İşlemleri

Gana Vize Başvuru İşlemleri

Gana Turistik Vize Nedir? : Bir davetiye olmaksızın kültürel amaçlı seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Gana turist vizesi alması gerekmektedir.

Gana Vize Dilekçe Örneği

Gana Turistik Vize Kaç günlük alınabilir? :Gana turistik vizesi ile ülke içinde bulunma ve seyahat etme hakkınız maksimum 90 gündür.

Gana Turistik Vize Nereye başvurulur? : Gana vize başvurusu için yetkili vize merkezleri aracılığıyla belge teslimi yapabilirsiniz.

 Gana vizesi için gerekli evraklar;

 • Gana Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • 4 adet biometrik fotoğraf
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Kişi emekli ise emekli kimlik kartı, öğrenci ise öğrenci belgesi, çalışıyor ise çalıştığı kurumdan alınmış yazı)
 • Gana Büyükelçiliğine hitaben yazılan, seyahat amacını gösterir dilekçe
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair belgeler
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Sarı humma aşı kartı fotokopisi
 • Vize ücret dekontu şeklinde listelenmektedir.

Gana Turistik Vize Biometrik veri gerekli midir? : Yetkililer başvuru esnasında biometrik veri tabanına işlemek üzere parmak izi alma işlemini gerçekleştirmektedir.

Gana Turistik Vize Ne zaman başvurmak gerekmektedir? : Başvuru için seyahat etmeyi planladığınız günün 2 hafta öncesi uygundur.

Gana Turistik Vize Ne kadar sürede çıkar? : Başvurular genel olarak 1 hafta gibi bir sürede sonuçlanmakta ve açıklanmaktadır.

Gana Turistik Vize Randevu nasıl alınır? : Kendi adresinize yakın ve birlikte çalışmak istediğiniz yetkili vize merkezi ile irtibata geçerek görüşme saatlerini öğrenebilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Gana Vize Başvuru İşlemleri

Gana Vize Başvuru İşlemleri

Gana Ticari Vize İşlemleri

Gana Ticari Vize Nedir? :  Herhangi bir ticari ya da işle alakalı faaliyette bulunmak için seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Gana ticari vize alması zorunludur.

Gana Ticari Vize Kaç günlük alınabilir? :Kısa süreli Gana vizesi ile ticari faaliyetlerinizi tamamlamak için 90 gün süre tanınır.

Gana Ticari Vize Nereye başvurulur? : Gana ticari vize işlemleri için yetkili vize acentelerine başvuru yapılmaktadır.

Gana Ticari Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Gana’ya yapacağınız seyahatte ziyaret edeceğiniz şirketin öncesinde size davetiye temin etmesi şarttır. Bu davetiye içerisinde başvuranın kimlik bilgileri, görev ve seyahat amacı, seyahat aralıkları ve seyahati karşılayacak şirketin finansal kaynağı açıkça beyan edilmelidir. Davetiyenin geçerlilik süresi maksimum 3 aydır.

Gana Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? : Gana ticari vizesi için başvuru esnasında şirketin hesap dökümü, çalışana sağladığı izin, imza sirküleri ve en önemlisi Gana’daki şirketten alınan davetiyenin evraklara eklenmesi gerekir.

Gana Ticari Vize Ne zaman başvurmak gerekir? : Gidiş seyahatinin gerçekleşmesi planlanan tarihten önceki 15 gün içerisinde başvurunuzu oluşturmanızı öneririz.

Gana Ticari Vize Randevu nasıl alınır? : Yetkili vize acenteleri, iletişime geçen başvuru sahiplerine randevu hizmeti vermektedir.

GANA Vizesi Evrakları 2023

Gana için yapacak olduğunuz seyahatinizde belirli evrakların konsolosluğa teslim edilmesi gerekir. Türkiye’de bulunan Gana Konsolosluğuna teslim edeceğiniz vize sürecinizde tamamlama noktasına gidecek aşamaya geçeceğiniz bu süreci doğru bilgiler ile ve eksiksiz evrak ile tamamlamanız gerekir.

 • Gana vizesi başvuru formu; bu form içerisinde size ait ve seyahat sürecinize ait olan bilgiler yer almaktadır. Gana seyahatinize dair bilgileri verirken gün ve saatine dikkat ederek birbiriyle çakışma yapacak şekilde doğru bilgiler beyan etmeniz, vize alım sürecine olumlu ya da olumsuz olarak etki edecektir.
 • Size ait olan 10 yıldan daha eski ve yıpranmış bir şekilde bulunmayan pasaportunuzun belgesi seyahatiniz sonrasındaki süreci de kapsayacak şekilde ek evrak olarak konmalıdır. Sahip olduğunuz Gana pasaportunun 2 sayfası boş bir şekilde bulunmalıdır.
 • Sağlık raporu ve Gana’ya giriş yaparken en az 10 gün öncesinde aşı yapılmış olması ve aşı kartınızın belgeler arasında eklenmiş olması gerekir.
 • Gana’ya seyahat edeceğiniz uçağın bilet belgesi ile birlikte Gana’da kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri ek evraklar olarak sunulmalıdır.
 • Çalışmayan bir kişi olarak yapacağınız Gana başvurularında size sponsor olacak kişiye dair belgeler ek evraklar olarak yer almalıdır.
 • Gana’da bulunan bir şirket ya da kurum tarafından davet ediliyorsanız, Gana’da bulunan kurum ya da şirketin sizin adınıza yazarak göndermiş olduğu bir davetiye mektubu ek evrakları eklenmelidir.
 • Orijinal yerini koruyan 2 adet biyometrik fotoğrafınız, bu fotoğrafın en az 3 ay içerisinde çekilmiş güncelliğe sahip ve arka fonu beyaz bir şekilde olmalıdır.
 • Gana vize harç bedeli yatırıldığına dair dekontu, belgeler arasına konmalıdır.
 • Öğrenci olarak yapılacak olan Gana seyahatleriniz için kurum tarafından gönderilen bir davetiye mektubu form olarak yer almalıdır.
 • 18 yaşından küçük olarak yapılacak olan Gana ziyaretleri için vize alım süreçleri onun adına aile tarafından alınacak izin belgesi ve bazı forumlar ile gerçekleştirilir.
Gana vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/gana-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

GANA Vize Ücretleri 2023

Gana’ya yapacak olduğunuz seyahatler sonucunda vize ücreti seyahatinizin türüne göre farklılıklar gösterir. Bunun dışında bir vize danışma merkezi ile iletişimdeyseniz bura için de ayrı bir ücret ödemeniz gerekir.

Gana Vize Ücretleri

Seyahatin türüne göre değişmekle beraber yaklaşık olarak şu şekildedir:

1 Aylık Tek Girişli Turistik Vize = 150 EURO

1 Aylık Tek Girişli Ticari Vize = 150 EURO

3 Aylık Çok Girişli Turistik Vize = 180 EURO

3 Aylık Çok Girişli Ticari Vize = 180 EURO

6 Aylık Çok Girişli Turistik Vize = 230 EURO

6 Aylık Çok Girişli Ticari Vize = 230 EURO

1 Yıllık Çok Girişli Turistik Vize = 250 EURO

1 Yıllık Çok Girişli Ticari Vize = 250 EURO

Bu doğrultuda olan ücretler, farklı durum ve koşullara göre değişebilmektedir.

Gana Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Gana Ziyaret Vizesi Nedir? : Yabancı uyruklu kişilerin Gana vatandaşı yakınlarını ziyaret etmek için Gana ziyaret vizesi için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Gana Ziyaret Vizesi Kaç günlük alınabilir? : Bu vize ile yapacağınız seyahat maksimum 90 güne kadar olabilir.

Gana Ziyaret Vizesi Nereye Başvurulur? : Vize acenteleri üzerinden başvuru sağlanabilir.

Gana Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir? : Standart evraklarınıza Gana’daki yakınınızdan gelen davetiyeyi eklemeniz zorunludur.

Gana Ziyaret Vizesi Davetiye nasıl olmalıdır? : Gana ziyaret vizesi almak için başvuru yapan kişiden istenen davetiye, davet eden kişinin pasaport, kimlik, ikamet, kişiye olan yakınlık derecesi bilgilerini ve masraflar için finansal bilgileri göstermelidir.

Gana Ziyaret Vizesi Ne zaman başvurmak gerekir? : Planlı gidiş gününden önceki 15 gün içerisinde işlemlerinizin sonuçlanmış olması gerekmektedir. Bu çerçeve başvuru yapılması önerilir.

Gana Ziyaret Vizesi Randevu nasıl alınır? : Randevu almak isteyen başvuru adayları, vize acentelerine erişim sağlayabilirler.

Gana Vatandaşlık İşlemleri

Nedir? :Ülkenin vatandaşlarına sunduğu haklardan faydalanmak adına Gana vatandaşlığı almak için dahil olunan süreçtir.

Kaç günlük alınabilir? : Gana vatandaşlığı alan kişiler için sahip olduğu haklar yaşam boyu geçerlilik gösterir.

Nereye Başvurulur? : Gana vatandaşlık başvurusu için ülkede bulunan dış temsilcilikler ile şahsen görüşme sağlanmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Evlilik, doğum belgesi, yatırım, çalışma gibi vatandaşlık isteme nedenlerinize bağlı olarak sizden ispatlamanız gereken bilgiler ve haliyle sunmanız istenen belgeler değişecektir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Talep edilen oturum ya da evlilik süresinin tamamlanması sonrasında kişiler dilediği zaman başvuruda bulunabilir.

Randevu nasıl alınır? : Konsolosluk yetkililerine erişim sağlayarak görüşme yapılan çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gana Oturum ve Çalışma İzni

Nedir? : Çalışma, eğitim alma, aile üyeleriyle bir araya gelme gibi nedenlerden dolayı uzun süre Gana’da ikame etmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşların Gana oturum izni alması gerekmektedir.

 Kaç günlük alınabilir? : Gana oturum izni minimum 90 gün süreyle verilen bir izindir.

Nereye Başvurulur? : Gana oturum izni başvurusu için dış temsilciliklere belge ibrazı  yapılmalı ve şahsi görüşme sağlanmalıdır.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Oturum iznini talep etme amacınıza göre istenen evraklar değişeceğinden, başvuru döneminde yetkililerden bilgi edinmeniz doğru olacaktır.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvurunuzu izin kapsamında yapacağınız seyahatin 1 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Temsilciliğin vize bölümü yetkilileri, erişim sağlayan başvuru adaylarını randevu tarihleri hakkında bilgilendirmektedir.

Gana Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Eksik ya da hatalı evrak sunumu halinde Gana vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

İtiraz Hakkı

Evrakların doğruluğundan emin olup karara itiraz etmek isteyenler düzenlenen evraklar ve dilekçe ile birlikte yetkililere ulaşabilirler.

Ücret İadesi var mı?

Ödenen hiçbir ücretin ret almanız halinde geri ödenmesi söz konusu değildir.

Gana Vize Ücretleri

Aracı acentelere hizmeti için ödemeniz gereken ücret ve vize için ödenen harç bedeli dönemin kur değerine ve başvuru yaptığınız vizenin kategorisine göre düzenlenmektedir. Bu fiyatlar hakkında en doğru bilgileri almak için başvuru yaptığınız dönem içerisinde yetkililere danışmanızı tavsiye ederiz.

Konsolosluklar

Gana’nın Türkiye’deki dış temsilcilikleri Ankara Büyükelçiliği ve Kayseri Fahri Konsolosluğudur.

Gana Vizesi Önemli Notlar 2023

GANA Vizesi Gerekli Evraklar : 2023 Vize Ücreti Ne Kadar?

Gana Afrika kıtasında bulunan ve zengin maden yataklarına sahip bir ülkedir. Fildişi Sahili, Togo, Burkina Faso ve Gine körfezine komşu bir noktada bulunur.

Gana’ya yapacak olduğunuz seyahatler için vize almanız gerekir.

Gana Vize Gerekli midir 2023

Gana seyahatleriniz için vize alınması gerekmektedir. Vize ile seyahat edecek olan kişilerin pasaportuna sahip olması gerekir. Eğitim, ticari ve turizm amacıyla yapacak olduğunuz seyahat türleri için vize almanız gerekir.

Sahip olunan tüm pasaport türleri için vize alınması gerekirken sadece resmi pasaporta sahip olan kişiler Gana’ya yapacakları seyahatlerinin 90 günü aşmaması kaidesiyle vize işlemlerinden muaf tutulmaktadır.

GANA Vize Türleri

Gana’ya yapacak olduğunuz seyahat’in türüne göre vize türünde farklılıklar görülebilmektedir.

 • Gana Eğitim vizesi
 • Gana Turizm vizesi
 • Gana Transit vize
 • Gana Aile ve Arkadaş vizesi
 • Gana Eğitim vizesi
Gana turkiye vize var mi?

Türiye ile Gana arasında vize muafiyet anlaşması olmadığından dolayı her iki ülke vatandaşlarının girişlerinde vize uygulanır.

Gana vize var mı?

Gana Türk vatandaşlarının ülkeye girişinde vize alması şartını aramaktadır, ama diplomatik pasaport sahibi olanların 90 günlük ikametlerinde vize almalarına gerek yoktur.

Gana nasıl gidiyor?

Gana’ya nasıl gidileceğini araştıran vatandaşlar açısından tek alternatif Kahire ya da Dubai üzerinden aktarmalı uçuştur çünkü ülkeye direk uçuş bulunmaz.

Oyla! post