Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gine Turistik Vize Nedir? : Turistik amaçlı Gine seyahatleri için diplomatik pasaport hamili harici vatandaşlarımızın Gine turist vizesi alması gerekmektedir.

Gine Vize Dilekçe Örneği

Gine Turistik Vize Kaç günlük alınabilir? :Bu vize en az 1 ay tek giriş ve en fazla 1 yıl çok giriş hakkı sağlar.

Gine Turistik Vize Nereye başvurulur? : Gine vizesi almak isteyenlerin başvuruları Konsolosluklar ve Büyükelçilik tarafından şahsen kabul edilmekle birlikte, şahsen gitmeden aracı vize danışma merkezleri ile de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gine Vize Başvuru İşlemleri

Gine Vizesi Evrakları Nelerdir? 2023

Gine’ye yapılacak olan seyahatler için vize başvurusunda bulunmak gerekir. Online olarak başvurunun ardından konsolosluk için istenen saatte ve tarihte gerekli evraklar ile başvuru yapılması gerekmektedir. Sizin adınıza başvuru sürecini yöneten vize danışma merkezleri bulunur. İsterseniz bu tarzdaki danışma merkezleri ile iletişime geçerek tüm aşamaları profesyonel bir şekilde yönetebilirsiniz.

Gine vizesi başvuru evraklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Online başvuru formu; internet üzerinden doldurulacak olan başvuru formu ile beraber doğru bilgiler eşliğinde konsolosluğa teslim edilmelidir.
 • Geçerliliği bulunan ve seyahat bitiminden 6 ay sonra daha geçerliliği sürecek olan pasaport bulunmalıdır.
 • Kişisel olarak çektirilmiş 2 adet arka fonu beyaz bir şekilde güncelliğini koruyan biyometrik fotoğraf
 • Herhangi bir hastalığınızın olmadığını teyit edici bakanlık onaylı sağlık raporu
 • Aşı kartı
 • Aktif banka hesabı; bu banka hesabı içerisinde Gine seyahatiniz süresince tüm masrafları karşılayabileceğinizi gösteren miktarda paranın bulunması gerekir.
 • Eğer aile ya da akraba ziyareti sebebiyle; Gine vizesi alacaksanız, Gine de bulunan yakınınız tarafından gönderilen davetiye mektubu yer almalıdır.
 • Vize harcınan yatırıldığına dair dekont

Başvuru evraklarının konsolosluğa teslim edilmesinin ardından yaklaşık 3 ile 5 gün içerisinde bazı yoğunluklardan dolayı da 7 ile 15 gün içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Gine’ye gitmek için yapılacak vize başvurularında seyahat planınızdan yaklaşık 1 ay öncesinde vize başvurusu yapmış olmanızda fayda vardır.

Gine Vize Ücretleri 2023

 • Gine turistik vize ücreti €200
 • Gine ticari vize ücreti €200
 • Gine express vize ücreti 250 euro
 • Gine 3 aylık ticari vize ücreti 250 euro
 • Gine turistik çok girişli vize ücreti 250 euro
 • Gine 6 aylık express turistik vize girişi 350 Euro
 • Gine 1 yıllık ticari giriş vizesi ücreti 350 Euro

Gine Ticari Vize İşlemleri

Gine Ticari Vize Nedir? :  Ticari amaçlarla Gine’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın Gine ticari vize alması gerekmektedir.

Gine Ticari Vize Kaç günlük alınabilir? :Kısa süreli olduğundan ticari vize de tıpkı turistik vize gibi 1 ay ila 1 yıl aralığında bir süre ile verilir.

Gine Ticari Vize Nereye başvurulur? : Gine ticari vize başvuru belgelerini şahsen bölgenizle ilgilenen dış temsilciliğe iletebilir ya da yetkili vize merkezlerine postalayabilirsiniz.

Gine Ticari Vize Davetiye nasıl olmalıdır? : Gine, başvuru sahibinden ticari görüşme ya da iş için davetiye temin etmesini isteyen ülkelerdendir. Davetiyenin seyahat amacını, tarihlerini, her iki şirketin detaylı bilgilerini ve sponsor kuruma ait bilgileri açıkça göstermesi gerekir.

Gine Vize Başvuru İşlemleri 1 – gine ticari is vizesi

Gine Ticari Vize Gerekli evraklar nelerdir? :

Gine ticari vizesi için diğer kısa süreli vizeler için sunulan asgari kimlik bilgisi belgelerine ek olarak davetiye temin edilmesiyle alınabilir.

Gine Ticari Vize Ne zaman başvurmak gerekir? : Ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanacak olan vize başvurunuzu süreci garanti altına almak adına 2 hafta öncesinden yapmış olmanızı öneririz.

Gine Ticari Vize Randevu nasıl alınır? : Randevu almak için bölgenizdeki temsilcilik ya da kendinize en yakın vize merkezini arayabilirsiniz.

Gine Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Gine Ziyaret Vizesi Nedir? : Gine ziyareti vizesi arkadaş ya da akraba gibi herhangi bir tanıdığı Gine’de olanların ziyaret için alacağı vize kategorisidir.

Gine Ziyaret Vizesi Kaç günlük alınabilir? : Seyahat için kısa dönem diğer vizelerde olduğu gibi 1 ay ila  1 yıl aralığında bir süreyle izin verilir.

Gine Ziyaret Nereye Başvurulur? : Gine vize başvurusu için gerekli belgeler şahsen yetkili dış temsilciliklere ya da yetkili vize danışma merkezlerine iletilmelidir.

Gine Ziyaret Vizesi Evraklar Nelerdir? : Standart kimlik ve pasaport bilgilerine ek olarak Gine’den davetiye temin etmeniz istenir.

Gine Ziyaret Vizesi Davetiye nasıl olmalıdır? : Gine ziyaret vizesi için istenen davetiye, davet edenin edilenle yakınlığını, iki tarafın kimlik, pasaport ve iletişim bilgilerini ve finansal kaynakları gösterecek şekilde olmalıdır.

Gine Ziyaret Vizesi Ne zaman başvurmak gerekir? : Başvuru yapmak için 15 gün öncesinden belgelerinizi teslim etmeniz uygun olacaktır.

Gine Ziyaret Vizesi Randevu nasıl alınır? : Şahsen başvuru yapmak istiyorsanız bölgenizde hizmet veren dış temsilcilik ya da kendinize en yakın vize merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Gine Vatandaşlık İşlemleri

Gine Vatandaşlığı Nedir? : Gine vatandaşlığı alarak ülke içerisinde tüm temel ve sosyal haklardan yararlanma imkanı bulmanızdır.

Kaç günlük alınabilir? : Gine vatandaşlığı ile sunulan hakların yaşam boyu geçerliliği vardır.

Gine Vatandaşlığı için Nereye Başvurulur? : Gine vatandaşlık başvurusu yapacak kişiler kendi bölgelerine hizmet veren Gine Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği ile görüşme sağlamalıdır.

Gine Vatandaşlığı için Gerekli Evraklar Nelerdir? : İstenen evraklar vatandaşlık talep etmenize neden olan duruma göre değişmektedir. Örneğin aile birleşimi, oturum izni ya da yatırım gibi vatandaşlık talebi aracınıza göre evraklarınız da farklılık gösterecektir.

Gine Vatandaşlığı için Ne zaman başvurmak gerekir? : Yetkililerin sizden talep ettiği minimum oturum izni süresini tamamladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Gine Vatandaşlığı için Randevu nasıl alınır? : Yetkililere ulaşarak sizin ilinizi için hangi dönemlerde başvuru kabulü yapıldığını öğrenebilir ve bu dönemlerde uygun olan bir tarihe randevu alabilirsiniz.

Oturum ve Çalışma İzni

Gine Oturum ve Çalışma İzni Nedir? : Çalışma, aile birleşimi, eğitim gibi ülkede uzun dönem ikameti zorunlu tutan nedenlerden dolayı seyahat edeceklerin Gine oturum izni alması gerekmektedir.

 Kaç günlük alınabilir? : Gine oturum izni alanların seyahat amacına ve finansal kaynaklarına göre alacağı oturum izni değişmektedir. Ancak izin en az 1 senelik olarak verilmektedir.

Nereye Başvurulur? : Gine oturum izni başvurusu için kendi ilinize hizmet veren Konsolosluk yetkilileriyle görüşmeniz gerekir.

Gerekli Evraklar Nelerdir? : Seyahat amacınıza bağlı olarak sunmanız gereken evraklar değişmekte, yetkililer başvuru adaylarını bu konuda detaylarla yönlendirmektedir.

Ne zaman başvurmak gerekir? : Olası seyahat tarihinizden yaklaşık 1 ila 3 ay öncesinde görüşmelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Randevu nasıl alınır? : Bölgenizden sorumlu temsilcilik ya da danışma hizmeti alacağınız vize merkezi ile iletişime geçerek randevu almanız için uygun olan tarihleri öğrenebilirsiniz.

  Gine Vize Basvuru Islemleri

Gine Vize Reddi

Nedenleri Nedir?

Gine vize reddi ile karşılaşılmasının farklı sebepleri olabilir. Evrakların eksik olması, sunulan bütçenin yetersiz görülmesi, vize süresinin bitişi ile ülkeye geri döneceğinizi ispatlayamamış olmanız gibi nedenler doğrultusunda retle karşılaşabilirsiniz.

İtiraz Hakkı

Evrakların doğruluğundan emin olduğunuz takdirde, vize kategorinize bağlı olarak ne gibi itiraz haklarına sahip olduğunuzu yetkililerden öğrenebilirsiniz.

Ücret İadesi var mı?

Vize reddi alınmasından yetkililer haricinde hiçbir kurum sorumlu değildir. Bu nedenle ödenen herhangi bir ücretin geri iadesi yapılamaz.

Gine Konsolosluklar

 • Gine Büyükelçiliği Ankara
 • Gine Fahri Konsolosluğu İstanbul
 • Gine Fahri Konsolosluğu Kocaeli

Gine Devleti adına ülkemizde hizmet veren dış temsilciliklerdir

Gine konsolosluk iletişim adresleri için  visacenter.com.tr/gine-konsoloslugu/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Gine Vizesi Önemli Notlar 2023

Batı kısmında Atlas Okyanusu yer alan Gine, Afrika kıtasının Batı kesiminde yer alır. Bağımsızlığını 1958 yılında ilan etmiş bu ülkeye vize alınarak giriş yapılabilir.

Gine’ye gitmeyi planlayan kişilerin gri, yeşil ya da bordo pasaport’a sahip olmaları durumunda vize almaları gerekir. Siyah pasaporta sahip olan vatandaşlar ise 90 güne aşmayacak şekilde yapacakları Gine ziyaretleri için vize almaları gerekmemektedir.

Gine Vize Türleri Nelerdir?

Gine’ ye yapılacak olan seyahatlerde seyahat’in türüne göre vize alınması gerekir. Buna göre seyahat’in süresi, vize çıkış süresi, seyahat için istenen evrak ve belgelerin farklı olduğu görülür.

 • Gine Ticari vizesi
 • Gine Turistik vizesi
 • Gine Aile ziyareti vizesi
 • Gine Eğitim müzesi
 • Gine Transit vizesi

 

Gine vize istiyor mu?

Resmi adı ile ilgili Cumhuriyeti bordo, yeşil ve gri pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize istemektedir, siyah pasaporta sahip olan vatandaşlar 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadır.

Gine vizesi kaç günde çıkar?

Gine vizesinin sonuçlanma ve çıkma süresi koşullar yerine getirildiğinde ortalama 8 gün ile 15 gün arasındadır.

Papua Yeni Gine vizesi nasıl alınır?

Uyum şartları eksiksiz olarak yerine getirilerek Avustralya Büyükelçiliği Ankara konsolosluk bölümünden Papua Yeni Gine vizesi alınabilmektedir.

Oyla! post