Gine Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Gine Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Gine vizesinde olumlu sonuç almak için metnimizin altında yer alan vize talep dilekçesi ve vize formu örneklerine göz atabilirsiniz.

Gine Vize Evrakları

Gine Cumhuriyeti’ne ziyaret etmek isteyen, Türkiye Cumhuriyeti yeşil, gri, bordo pasaport sahiplerinden, Gine Başkonsolosluğu’nca istenilen evraklar bulunmaktadır. Diplomatik pasaport da dediğimiz siyah pasaport sahipleri ise evraksız bir şekilde Gine’ye giriş çıkış yapabilmektedirler.

Gine vize evrakları visacenter aracılığıyla, sizler için listelendi;

 • Gine Başkonsolosluğu’na veya Gine’nin pasaport başvurusu yapmasına izin verdiği danışmanlık hizmeti veren kurumlara başvuru yaptıktan sonra geçerliliğini 6 ay yitirmemesi gereken bir pasaport sahibi olmalısınız.
 • En fazla 180 gün kadar önce çekilmiş, 2 adet, arkası beyaz fonlu, biyometrik fotoğrafta, vermeniz gereken evraklar arasında yer almaktadır.
 • Planlamalar yaptıktan, gerekli rezervasyonları yaptıktan sonra, Gine vize ücreti ödemeniz sizler için daha yararlı olacaktır. Çünkü ekstra olarak, randevularınızın ve uçak biletlerinizin bulunacağı evraklar vermeniz, vizenizin olumlu dönüş alma olasılığını yükseltmektedir.
 • Gine’de ikamet eden bir akrabanız bulunuyor ve onun yanına gitmek için vize alacaksanız, akrabanızdan davetiye mektubu rica etmelisiniz. (Akraba/ aynı zamanda eş, dost, arkadaş da bu kategoriye dâhildir)
 • Sağlık raporunuzun, Gine vizesi alabilmeniz için gerekliliği bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen bu sağlık raporunu alabilmeniz için gerekli kurumlara müracaat etmeniz gerekmektedir.
 • Aynı zaman içerisinde Gine başvuru formunu ve Gine dilekçesini (vize için gerekli olan) doldurmanız ve yazmanız gerekmektedir.
 • Gine seyahatinize gitmeden önce, sağlık sigortası yaptırmanız (ön teminatlı) gereken koşullar arasındadır.

Gine vize ücreti ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili kaliteli hizmet alabileceğiniz bir kurum olduğumuzu düşünüyoruz.

 

Gine Vize Ücreti

Senegal, Mali, Fildişi gibi sınır komşuları bulunan, Batı Afrika ülkesi Gine’den vize almaya karar verdiyseniz, metnimizi okuyarak, Gine vizesi ile ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Edineceğiniz bilgiler, visacenter farklıyla sizlere aktarılacak olup, Gine vize ücreti gibi bilgilerin güncelliğini kontrol etmek adına lütfen bizler ile iletişime geçiniz.

 • Tek giriş hakkına sahip bulunan, ekonomik Gine vizesi almak istiyorsanız ödemeniz gereken ücret yaklaşık 100 Euro’dur. Yaklaşık 30 güne kadar, Gine’de kalma hakkı bulabilirsiniz. Gine vize ücreti harç ücreti olup, ekstradan istenilen danışmanlık ücretimiz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • 90 gün Gine’de kalabileceğiniz, çok giriş çıkış hakkına sahip olacağınız, Gine vizesi için yapmanız gereken ödeme ise 150 Euro’dur.
 • 6 aylık Gine’ye giriş çıkış hakkınızın bulunduğu, Gine vizesinin ücreti ise 200 Euro’dur.
 • 1 yıl (365) gün boyunca, dilediğiniz kadar giriş çıkış hakkına sahip olduğunuz Gine vize ücreti 250 Euro’dur.

Güncel fiyatlar, kur nedeni ile düzenli olarak değişmekte olduğu için visacenter çağrı merkezimizden, Gine vizesinin güncel tutarını öğrenebilirsiniz.

Gine vize ücreti ödemenizden sonra hazırlıklarınızı yaparken, lütfen Gine’nin bir Afrika ülkesi olduğunu ve onun iklimine göre valizinizi hazırlamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Gine Vize Formu

Gine’nin vize formu kişi hakkında temel vatandaşlık bilgilerini edinmek amacıyla, uluslararası standartlara tamamen uyan bir formdur. Gine vize ücreti ödemenizin hemen sonrasında teslim etmeniz gereken, Gine vizesi ön şartlarından bir tanesidir.

Gine vize formu da uluslararası standartlara uyan diğer vize talep formları gibi;

 • İlk 10 maddede kişinin Türkiye’de ki kimlik bilgilerini inceler.
 • Daha sonra kişinin ikametini ve işini Gine Başkonsolosluğu detaylı inceleme yaparak gerçekleştirmek adına formda yazmanızı istemektedir.
 • Gine vize ücreti sponsorluk ile ödeniyorsa, sponsor bilgileriniz de bu formda yer almalıdır.
 • Tüm bunların yanı sıra Gine’ye ilk mi? Yoksa daha birden fazla kez mi ziyaret ettiğiniz de formun soruları arasındadır.

Gine Vize Dilekçesi

Gine vize dilekçesini, diğer vize dilekçelerinden net olarak ayırmanın bir yolu yoktur. Tıpkı diğer ülkeler de olduğu gibi, Gine vize ücreti ödedikten sonra da seyahatinizin ayrıntılarını net olarak verecek bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Dilekçe ve formunuz birbiriyle örtüşmeli ve aralarında herhangi bir tezatlık olmamalıdır. Tezatlık, Gine Başkonsolosluğu’nda görev yapan yetkililer tarafından fark edilirse, vizeniz doğrudan reddedilir.

Gine Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Cumhuriyeti’nden, Batı Afrika ülkesi olan Gine’ye gitmek isteyen insanların, müracaat yoğunluğuna bağlı olarak, vizeniz 7 ila 15 gün (eksi, artı birkaç gün bu rakamlara yoğunluk veya boşluk durumuna bağlı olarak eklenebilir) içerisinde çıkacaktır.

Gine Vizesi Neresi?

Gine Cumhuriyeti, Batı Afrika ülkesidir. Nüfusu 10 milyonun üzerindedir. Unesco korumasındaki doğal yaşam alanı ve ulusal parkı turizm faaliyetleri için önemli bölgelerdir.

Gine Vizesi Merak Edilenler

Oyla! post