Estonya Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu hizmeti ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Estonya vatandaşıysanız ölüm, doğum, evlilik veya askerlik gibi vatandaşlık işlemlerinizi konsolosluktan yapabilirsiniz. Resmi tatiller ve hafta sonu dışında hizmet veren konsoloslukta işlem yaptırmak için randevu almanız gerekir. Bu sayede sıranız geldiğinde sorunsuzca işinizi halledebilirsiniz.

Estonya Vize Başvuru Formu

Vize almak için Estonya Konsolosluğu hizmeti almanız gerekiyorsa Estonya konsolosluğu – visa center danışmanlarının hazırlamış olduğu hizmet detayları ve konsolosluk bilgileri yer alan bu sayfayı inceleyebilirsiniz. İnceleme sonrasında alacağınız iletişim numarası ve adres bilgileriyle vize için başvurunuzu aracısız olarak yapabilirsiniz. Ayrıca vize işlemleri bölümüne başvuru detayları hakkında sorular sorabilirsiniz. Estonya Konsolosluğu bilgilerini almak için aşağıdaki bilgileri kullanmalısınız.

ESTONYA KONSOLOSLUĞU

ESTONYA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ 

Kançılarya: Gölgeli Sok. No:16 06700 G.O.P., Ankara
Telefon: 405 69 70
Faks: 405 69 76
E-Posta: [email protected]
URL: www.estemb.org.tr
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09:00-17:00

Estonya Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de üst düzey resmi temsilcilik olarak görev yapan, Estonya Büyükelçiliğidir. Bu kurum, kendi vatandaşlarına, vatandaşlık, vize, noter, pasaport gibi çeşitli konularda hizmet verir. Bunun yanı sıra Estonya’ya gitmek isteyen kişilerin vize işlemlerini değerlendirerek sonuca bağlar.

Estonya Konsolosluğu İstanbul

Estonya konsolosluğu İstanbul hizmetleri, Estonya’nın ve Türkiye’nin arasındaki bazı teamüllere uygun olarak önemli ticari şehirlerarasında gelişimleri düzenler ve takip eder. Aynı zamanda diplomatik vasıfla da işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Estonya Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu

Estonya Konsolosluğu İzmir

Önemli sahil kentlerinden bir tanesi olan İzmir, Estonyalı vatandaşlara vize merkezi olarak hizmetlerini sunmaktadır. Vatandaşlara, Schengen vizesi için gerekli bilgilerin verilmesiyle birlikte İzmir ve çevresine bu hizmetleri sunmaktadır. Vatandaşların vize başvurularını alırken, aynı zamanda değerlendirme aşamasıyla birlikte vize alımlarına yardımcı olan bir kurumdur.

Estonya Konsolosluğu İletişim

Estonya konsolosluğu iletişim numarası üzerinden yabancı vatandaşlar, her türlü konuda detaylı bilgi alabilmektedirler. İletişim numarası üzerinden, vize başvuru işlemleri, hususi meseleler, ailevi başvurular gibi çeşitli konular ile alakalı bilgiler alınabilmektedir. Ayrıca iletişim numarasına çalışma saatleri içinde ulaşım sağlanabilir.

Estonya Konsolosluğu İstanbul Adres

İstanbul’da ikamet eden Estonyalı vatandaşlar, herhangi bir diplomatik mesele, konsolosluk işlemi vb. konular için konsolosluğu ziyaret edebilirler. Estonya konsolosluğu İstanbul adresi, Anadolu Grubu Fatih sultan Mehmet mah. Balkan cad. no:58 Buyaka E blok Ümraniye’dir.

Estonya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Bu kurumun çalışma saatleri içinde yabancı vatandaşlara geniş kapsamlı hizmet verdiği söylenebilir. Fakat genellikle kurumun çalışma saatleri merak konusudur.  Estonya konsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi- Cuma günlerinde sabah 9.00-17.00 saat aralığındadır.

Estonya Konsolosluğu Nerede?

Konsolosluk hizmeti almak isteyen vatandaşlar, ikamet merkezlerine göre bu hizmeti almak istemektedirler. Yani yerleşim yerine yakın olan bölgelerden konsolosluk hizmeti alabilmek mümkündür. Vatandaşların ikamet yerine uygun ve yakın olan illeri araştırarak, her türlü işlem hakkında destek alabilmeleri mümkün olmaktadır.

Estonya Konsolosluğu Trabzon

Trabzon’da konsolosluk hizmeti veren Estonya Devleti temsilciliği burada sürdürülmektedir. Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler için vatandaşlık menfaatlerini gözetici birçok hizmet sunulmaktadır. Aynı zamanda seyahat hizmetleri de konsolosluk işlemleri arasında yer almaktadır.

Estonya Konsolosluğu

Estonya vatandaşlarına ya da Estonya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarına hizmet veren Estonya Fahri Konsolosluğu İstanbul’da bulunmaktadır.

Estonya turistik vize veriyor mu?

Schengen Ülkesi olmasından dolayı kısa süreli Estonya turistik vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları Schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmelidir.

Estonya vizesi nasıl alınır?

Estonya vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları konsolosluğa şahsi başvuru yaparak ya da yetkilendirilmiş firmalar aracılığı ile başvuru yapabilir.

D tipi vize ne demek?

90 günü aşan seyahatler için verilen ulusal uzun süreli vize kategorisinde yer alan D tipi vize, Schengen ülkelerinden herhangi birine eğitim, çalışma ya da sürekli olarak ikamet için başvuranlara verilir.

Oyla! post