Estonya Vize Başvuru Formu

Estonya Vize Başvuru Formu

Estonya Vize Başvurusu İçin Hangi Evrakları Toplamak Gereklidir?

Estonya’ya vize başvurusunda bulunmanız için ilk olarak geçerlilik tarihini yitirmemiş bir pasaporta ihtiyacınız vardır.

Estonya Vize Başvurusu

  • Pasaportunuzun fotokopisi ile birlikte daha önce ki Schengen vizeleriniz varsa onlarında fotokopilerini ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Estonya Vize başvuru formunun yanında bir adet imzalı taahhütname sizden istenilecek olan evraklar arasındadır.
  • Daha sonra yapmanız gereken bir başka işlem ise Estonya Başkonsolosluğu’na seyahat amacınızı bildiren bir yazı yazmanızdır.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Nüfus kayıt örneği (vukuatlı)
  • Uçak ve otel rezervasyon kayıtlarını beyan eden belgeler
  • Seyahat sırasında yapacağınız masrafların belgeleri
  • Sağlık sigorta örneğiniz
  • Mesleki ve finansal bilgileriniz sizden istenecek diğer evraklar arasındadır.
Estonya vizesi güncel evrak listesi için  visacenter.com.tr/estonya-vizesi-icin-gerekli-evrak-listesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Estonya Vize Başvuru Fiyatları Ne Kadardır?

Estonya sınırları içersine yapacağınız seyahatin süresi ve durumuna bağlı olarak sizden talep edilen ücrette değişiklikler olacaktır. Ödenen vize harç bedellerinin dekontlarının ibraz edilmesi vize işleminizin onaylanması için konsolosluklar tarafından talep edilebilir.

Estonya Vize Başvuru Formu

Estonya Vize Başvuru Formu

Estonya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Estonya Vize Başvuru Formu Macaristan Devleti tarafından hazırlanmış ve 4 sayfa şeklinde size sunulacak bir belgedir.

Bu belge İngilizce Rusça veya Estonca dillerinde edinilebilmektedir. Belgenin doldurulası sırasında beyan edeceğiniz bilgilerde her hangi bir eksiklik bulunması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağını ve işlemlerinizin evrak toplamak dâhil en baştan başlatılabileceğini unutmayınız.

Tükenmez kalem ile Büyük harfler kullanılarak Türkçe karakter kullanılmadan doldurulan evrak vizenizin onaylanması için gerekli olan en önemli belge niteliğindedir.

Bu form doldurulduktan sonra hiç bir şekilde fotoğraf yapıştırılmamalıdır.

Başvuruda bulunurken şahsınızdan 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik özelliğe sahip fotoğraf istenilecektir.

Her hangi bir tatil gününde bu ülke sınırları içerisinde olmak isterseniz başvurularınızı 15 gün önceden yapmanız sonucunu zamanında almanızı sağlayacaktır.

Formu doldururken dikkat edilmesi gerekli bir başka detay daha vardır. AB sınırları içerisinde yaşayan ya da İsviçre vatandaşlığına dâhil bir akrabanız varsa beyan etmeniz dikkate alınacaktır.

Yaptığınız beyan sonrasında bu kişilerin tespiti yapılırsa vize başvurunuz olumsuz sonuçlanması muhtemeldir.

Formu doldururken bütün bilgilerin doğru olmasına titizlik ile özen gösteriniz.

Estonya vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için  visacenter.com.tr/estonya-vize-basvurusu/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Estonya Vize Başvuru Formu

Vize başvuru evrakları içerisinde yer alan Estonya vize başvuru formu İngilizce, Rusça ve Estonca olarak eksiksiz ve doğru beyan bilgiler ile doldurulmalıdır.

Estonya turistik vize veriyor mu?

Vize başvuru evrakları içerisinde yer alan Estonya vize başvuru formu İngilizce, Rusça ve Estonca olarak eksiksiz ve doğru beyan bilgiler ile doldurulmalıdır.

D tipi vize ne demek?

Uzun süreli ulusal vize olarak bilinen D tipi vize 90 günden fazla süren seyahatler için gerekli olan vize türüdür. Schengen D tipi vize ile tüm Schengen ülkelerinde 90 günden fazla kalmamak şartıyla seyahat imkanı bulunur.

D tipi vize kimlere verilir?

D kategorisinde yer alan uzun süreli ulusal vize Schengen ülkelerinden birinde çalışacak, eğitim görecek ya da kalıcı olarak ikamet edecek olan kişilere verilmektedir.

 

Oyla! post