Afganistan Vize Dilekçe Örneği

Afganistan Vize Dilekçe Örneği

Afganistan İngilizce Dilekçe Örneği

Afganistan Türkçe Dilekçe Örneği

Afganistan’da ticari veya turistik amaçlarla gitmeyi düşünüyorsanız Afganistan turistik veya ticari vizesi başvurusu yapmanız gerekir.

Almanya Aile Birleşimi

Başvuru esnasında sizden talep edilen evrakları hazırlayarak vize için uygun olup olmadığınızın araştırılmasını ve vize onayını almayı beklemeniz gerekir. Hazırlamanız gereken evraklardan birisi vize dilekçesidir.

Alacağınız vizenin ticari veya turistik olmasına bağlı olarak dilekçe yazmanız gerekir. Bu dilekçe yapacağınız seyahatin detaylarının yer aldığı biri dilekçedir ve yazdığınız dilekçe ile vize almak için yetkilileri ikna etmeniz gerekir.

Hazırlamanız gereken Afganistan vize dilekçe örneği – Visa Center sayfasında mevcuttur. Bu örneği inceleyerek kendi dilekçenizi nasıl yazacağınızı anlayabilirsiniz. Dilekçe örneğine isterseniz Türkçe isterseniz de İngilizce olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca dilekçe yazımı konusunda Visa Center’den haftanın tüm günleri destek alabilirsiniz.

Afganistan turistik vize ihtiyaçlarınız için Afganistan turistik vize talep dilekçesi, Afganistan ticari vize ihtiyaçlarınız için ise Afganistan ticari vize talep dilekçesi doldurmalısınız.

Vize dilekçe örneklerine yazı sonunda ulaşabilirsiniz.

Afganistan Vize Dilekçe Örneği

Afganistan Vize Dilekçe Örneği

Orta Asya’da Orta Doğu kültüründen etkilenen ülkelerin başında gelen Afganistan, denize sınırı olmayan bir ülkedir. Orta Asya mimarisini en iyi şekilde yansıtan turistik mekânlar, camiler, medreseler ve ören yerleri bulunan Afganistan, turistik olarak ziyaret edilebilen bir ülkedir. Afganistan’a turist olarak gitmek isteyenler için alınması gereken vize türü ise Afganistan turist vizesidir.

Afganistan turistik vize almak isteyenler, Afganistan turistik vize talep dilekçesi doldurmalılar. Bu noktada bulunması gereken detaylar:

 • Ülkeye yapılacak ziyaretin sebebinin açık bir dil ile ifade edilmesi
 • Seyahat tarihlerinin giriş ve çıkış olarak dilekçede yer bulması
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağının belirtilmesi
 • Vize başvuru belgeleri ve vize talep dilekçesindeki ifadelerin birbirini desteklemesi

Bazı durumlarda, çift dilekçe yazmaya ihtiyaç duyulabilir. Bu tür durumlar ise:

 • SGK’lı çalışanların ilgili tarihlerde işyerinden izinli olduklarına dair, işyeri antetli kâğıdına şirket kaşesi ve yetkili imzalı ek dilekçe
 • Ev hanımı ve öğrenciler için sponsor tarafından hazırlanmış olan, masrafların karşılanacağı taahhüdünü içeren ek dilekçe

Afganistan Ticari Vize Dilekçe Örneği

Afganistan, ticari anlamda ziyaret edilebilen ülkelerden biridir. Ülkede ekonomi son yıllarda küresel yardım fonları ile kalkınabilir hale gelmiştir. Bu sebeple de Afganistan ticari hayatı son yıllarda giderek toparlanmaya başlamıştır. Bu yeni oluşum içerisinde kendisine pay biçmeye çalışan pek çok iş insanı ve şirket, Afganistan’ın yeni yapısında yer bulmaya çalışmakta. Sizler de kendi adınıza ya da şirket çalışanı olarak Afganistan’a ticari bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorsanız, bu durumda Afganistan ticari vize talep dilekçesi doldurarak, Afganistan ticari vize alabilirsiniz. Bu dilekçeyi doldururken değinmeniz gereken noktalar:

 • Dilekçenin şirket antetli kâğıdına hazırlanması
 • Dilekçede şirket yetkili imzası ve şirket kaşesi bulunması
 • Seyahatinizin ticari amacı
 • Afganistan seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri
 • Afganistan ticari seyahatiniz esnasında çalıştığınız şirketteki görev ve pozisyonunuz
 • Afganistan ticari seyahati için masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair bilgilendirme

Ayrıca Afganistan Konsolosluğu’na sunulacak olan Afganistan ticari vize talep dilekçesi ile vize başvuru evraklarınızın birbirini doğrulayıp, desteklemesi.

Afganistan vizesi almak isteyen vize başvuru adayları Afganistan Konsolosluğuna/Büyükelçiliğine hitaben , durumlarını ,seyahat tarihlerini ve hangi amaçla seyahat edeceklerini belirten bir vize başvuru talep dilekçesi yazmalıdırlar. Vize talep dilekçelerinin İngilizce olması işinizi kolaylaştıracaktır Aşağıda Türkçe ve İngilizce  Afganistan Vize başvuru dilekçe örneklerini görebilirsiniz.

Afganistan Turistik vize,Afganistan Ticari Vize,Afganistan Aile ziyareti vizesi dilekçe örnekleri için 0850 220 37 34 nolu hattımızdan da destek alabilirsiniz

Afganistan vizesi nasıl alınır? Tüm detayları incelemek için https://www.visacenter.com.tr/afganistan-vize-basvurusu/  bağlantısını inceleyebilirsiniz.
Afganistan vize ücreti ne kadar?
Afganistan ticari ve turistik vize harcı 100 USD iken sınır kapısı harcı 35 USD’dir.
Afganistan iş vizesi kaç gün içinde alınır?
Afganistan iş vizesinin sonuçlanma süresi hiçbir sorun çıkmadığı takdirde 7 iş günüdür.
Afganistan transit vize istiyor mu?
Evet, Afganistan transit vizede dahil olmak üzere tüm vize kategorilerinde kısa süreli vize başvurusu yapılmaktadır.

Afganistan Vize Dilekçe Örneği Videosu;

 

Oyla! post